ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1601  
Staro 14.07.2018, 12:17
MilicaBB's Avatar
MilicaBB MilicaBB je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.05.2018
US lokacija: Dallas ,Texas
YU lokacija: Beograd
Poruke: 162
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ikac89 Prikaz poruke
A zamislite kako se osećaju oni što imaju broj 25778? To je mislim sledeći case.

Inače, u Evropi je za DV2019 izabrano oko 30.000 ljudi. To je ipak malo zabrinjavajuće, ako se uzme u obzir da je 2017. bilo izabrano 27000 ljudi i da je dato 20.500 viza tj. da su dali 1500-2000 viza preko osnovne kvote za EU region. Ovo naravno ne mora ništa da znači, svaka godina je različita, ali poziva na oprez.


Nego, jel ima neka singl tj. slobodna dobitnica na lutriji DV2019 od 20 do 35 godina, a koja bi želela da odsanjamo američki san zajedno?
Ako ima, neka se javi preko PM.


Šalim se naravno, da neko ne shvati ozbiljno. Mada u svakoj šali ima i malo istine.
Jeste ali cini mi se da je 2017 na tih 27.000 izabrano jos oko 5000 ljudi u drugom izvlacenju.. cini mi se ako ne gresim.. aaa steta ja sam se udala malo posle izvlacenja.. izgleda da ti tamo moramo naci neku zenu
Reply With Quote
  #1602  
Staro 14.07.2018, 15:59
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Jeste 5000 dodatnih, ali je to u celom svetu ne samo u Evropi. Sad sam proverio 28500 je bilo izvučeno 2017., dakle 1500 manje nego ove godine. Ali opet, nema još uvek razloga za strah i paniku, zato što to ne mora ništa da znači. Mnogo je nepoznatih u celoj priči i mnogo stvari još uvek ne znamo.

Dogovoreno ovo za ženu. Ja sam spreman i otvoren za sve kombinacije.
Reply With Quote
  #1603  
Staro 14.07.2018, 16:15
MilicaBB's Avatar
MilicaBB MilicaBB je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.05.2018
US lokacija: Dallas ,Texas
YU lokacija: Beograd
Poruke: 162
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ikac89 Prikaz poruke
Jeste 5000 dodatnih, ali je to u celom svetu ne samo u Evropi. Sad sam proverio 28500 je bilo izvučeno 2017., dakle 1500 manje nego ove godine. Ali opet, nema još uvek razloga za strah i paniku, zato što to ne mora ništa da znači. Mnogo je nepoznatih u celoj priči i mnogo stvari još uvek ne znamo.

Dogovoreno ovo za ženu. Ja sam spreman i otvoren za sve kombinacije.
Evo i ja proverila oko 5000 za evropu bas a oko 10.000 je za ceo svet dodatno bilo izvuceno.. ma da videcemo jos kako ce krenuti ja se nadam da ce biti sve okej a za vas mi je stvarno zao sto niste stigli na red a bilo je prostora za vecinu...
Reply With Quote
  #1604  
Staro 17.07.2018, 02:29
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Post

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ikac89 Prikaz poruke
Izašao bulletin 25.775. Čestitke svima koji su stigli na red.
Sta se to ovde desilo Meni nista nije jasno,zar nije trebala EU da bude current? Ja sam zatecena,ne znam sta da kazem Mnogo mi je zao svih izvucenih koji nisu stigli na red Nemojte da se predajete,Oktobar je blizu.
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #1605  
Staro 17.07.2018, 08:20
Supernaut Supernaut je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.05.2017
US lokacija: u potrazi za lokacijom, dok cekamo intervju
YU lokacija: Beograd
Poruke: 69
Nepromenjeno

Nećemo da plašimo nikog, i nama ostaje da nastavimo da se prijavljujemo..
Ne vidimo da će Evropa više lako biti current... ni u narednim godinama. Posao apliciranja su preuzele agencije, kao što Brit reče, success rate je visoka, to je tačno. U prethodnim godinama mnogi su odbijani zbog raznih grešaka u DS-u, loših slika itd itd. Sada sve to obavljaju agencije, a one znaju šta rade, tako da svi koji su platili agenciji, zaista se i pojavljuju na intervjuima tako da je sve manje "no shows" i "refusal rate" je sve manja. Samo da se nadamo, da ako ponovo budemo izvučeni, broj bude pristojan...

Naravno, ovo su samo naša razmišljanja posle svega što nam se desilo ove godine - ne ponovilo se... nikom...
Reply With Quote
  #1606  
Staro 17.07.2018, 13:52
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Ima istine u ovome što Supernaut piše. A dodao bih i da ja Tramp svojom pričom o ukidanju lutrije doprineo ovolikom response rate-u. Non stop se u medijima najavljuje ukidanje lutrije i oni ljudi koji se lome da li da nastave proces ili ne, odlučuju se da nastave zato što misle da im je to možda i poslednja šansa da odu na ovaj način u Ameriku i ne žele da ga propuste.

Inače vezano za DV2019, BritSimon je odgovarajući na neki komentar na svom blogu napisao da se očekuje da ove godine ima ukupno oko 18750 kejsova, a prošle godine tj. DV2018 je stiglo samo oko 16000 kejsova na red. Tako da, ukoliko bi se ponovila identična situacija kao prošle godine tj. isti response rate, derivative rate i ostalo, opet bi moglo da se desi da ne stignu svi na red.
Reply With Quote
  #1607  
Staro 08.08.2018, 19:54
MilicaBB's Avatar
MilicaBB MilicaBB je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.05.2018
US lokacija: Dallas ,Texas
YU lokacija: Beograd
Poruke: 162
Nepromenjeno

Izasao je visa bulletin za dv2019... 2000 za Evropu samo..
Reply With Quote
  #1608  
Staro 08.08.2018, 20:13
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

To je manje u odnosu na prošlu godinu kada je bilo 2600, ali opet rano je još uvek za bilo kakve ozbiljne prognoze. Ima još 11 bulletina do kraja fiskalne 2019. godine, tako da može dosta toga da se promeni do kraja.

Ipak moj savet svima, a posebno onima sa visokim brojevima, je da ne prave nikakve velike planove, da ne daju otkaze na poslu, da ne prodaju automobile, stanove i ostalo, sve dok ne vide vizu u pasošu. Tek tada možete da kažete da ste dobili zelenu kartu.
Reply With Quote
  #1609  
Staro 08.08.2018, 20:20
MilicaBB's Avatar
MilicaBB MilicaBB je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.05.2018
US lokacija: Dallas ,Texas
YU lokacija: Beograd
Poruke: 162
Nepromenjeno

Da manje u odnosu na proslu godinu.. cak je i Afrika sa 8500 od prosle godine pala na 2750 ove godine..
Reply With Quote
  #1610  
Staro 08.08.2018, 22:21
Supernaut Supernaut je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.05.2017
US lokacija: u potrazi za lokacijom, dok cekamo intervju
YU lokacija: Beograd
Poruke: 69
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ikac89 Prikaz poruke
To je manje u odnosu na prošlu godinu kada je bilo 2600, ali opet rano je još uvek za bilo kakve ozbiljne prognoze. Ima još 11 bulletina do kraja fiskalne 2019. godine, tako da može dosta toga da se promeni do kraja.

Ipak moj savet svima, a posebno onima sa visokim brojevima, je da ne prave nikakve velike planove, da ne daju otkaze na poslu, da ne prodaju automobile, stanove i ostalo, sve dok ne vide vizu u pasošu. Tek tada možete da kažete da ste dobili zelenu kartu.
.

Mi smo prosle godine odmah pisali Britu u soku sto je cut off za oktobar samo 2600, uveravao nas je kako su presli na novu/drugaciju obradu predmeta, a u stvari su tad vec znali da je mnogo vise ljudi izvuceno nego sto ima viza. Vrlo su bili oprezni od pocetka u KCC-u. A slazemo se sa Ikcem da ne treba da planirate nista veliko dok barem ne dobijete 2SNL jer nista nije sigurno, a DV2018 je bio surov primer toga.
Reply With Quote
Odgovori

Tags
run the risk

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 01:26.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.