ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » San Diego, California » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #81  
Staro 12.06.2013, 16:56
chupacabra chupacabra je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.09.2012
Poruke: 32
Nepromenjeno

Nije. Ziveo sam tamo 4 meseca i mogu reci da je veoma prijatna atmosfera.
Reply With Quote
  #82  
Staro 12.07.2013, 09:01
damjan55 damjan55 je offline
Član
 
Datum prijave: 04.05.2012
YU lokacija: Pancevo, Srbija
Poruke: 23
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dd983 Prikaz poruke
Hvala na odgovoru, i ja sam cuo da je centar manje vise ok, medjutim procitah na par mesta da su stanovi i same zgrade jako lose tamo(tanki zidovi, jako losa zvucna izolacija..). Jel mozda neko zna nesto vise o Hillcrest-u i celom tom potezu izmedju Balboa parka i downtown-a? U svakom slucaju definitivno treba doci u "izvidnicu" pre nego se odluci na takav korak, sto mi i planiramo krajem leta ili jesenas. Ako niko od vas ne radi u IT mozda znate nekog ko je iz te branse, kako je za poslove generalno i zarade? Hajmo ljudi malo da ozivimo ovu temu imam osecaj da vas ima puno koji ste otuda ali ste samo "staticni posmatraci" (kao sto sam i sam bio neko vreme)
Malo se kasno ukljucujem u temu posto nisam bio aktivan na forumu neko vreme. Ja sam nekih mesec dana u San Diegu, lociran na Hillcrestu i utisci su uglavnom pozitivni. Tacno je da je zvucna izolacija u zgradama ovde ocajna, ali to se moze prgutati u zamenu za sve prednosti SD-a. Hillcrest je dobra lokacija, blizu Downtown-a, moze se koristiti javni prevoz (koji je inace u SD-u lose organizovan), do Balboa parka se moze pesice i autoputevima je dobro povezan sa ostalim delovima, brzo se stize do plaza....Sad tacno je da je ovde gej populacija mnogo aktivna, i nije kraj za one koji sa time ne mogu da se pomire.
Za posao ti ne mogu puno reci. Ja sam gradjevinski inzenjer i jos uvek trazim posao bez uspeha (Molim ljude sa foruma ako neko ima kontakte ovde iz gradjevinske struke da pomognu ), ali uglavnom kazu da za ljude iz IT branse ima dosta oglasa za posao.
Cene stanova se krecu od 800-1300 za 1bed, 1200-3000 za 2 bed..... no to mnogo zavisi od lokacije (ovo je orijentaciono za Hillcrest).
__________________

________________
Reply With Quote
  #83  
Staro 15.07.2013, 00:19
pedjaas's Avatar
pedjaas pedjaas je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.05.2012
US lokacija: San Diego
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 40
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dd983 Prikaz poruke
Hvala na odgovoru, i ja sam cuo da je centar manje vise ok, medjutim procitah na par mesta da su stanovi i same zgrade jako lose tamo(tanki zidovi, jako losa zvucna izolacija..). Jel mozda neko zna nesto vise o Hillcrest-u i celom tom potezu izmedju Balboa parka i downtown-a? U svakom slucaju definitivno treba doci u "izvidnicu" pre nego se odluci na takav korak, sto mi i planiramo krajem leta ili jesenas.
Po mom subjektivnom mišljenju, dve strane Hillcrest medalje:

1. Dobra: dobra pozicija, sve je blizu, dosta je živahno, ima mnogo klubova, restorana, svega.. aktivan noćni život.

2. Loša: kao što reče Chupacabra - izgled naselja je nekako bzvz, cool je da se svrati s vremena na vreme, ali ne bih baš voleo da živim tamo. Sve gore nabrojano, bojim se, može brzo da dosadi i postane više minus nego plus.

Ja iskreno ne bih voleo da živim tamo, jer mi nije to taj San Diego style koji je zaštitni znak grada. Izlazak s vremena na vreme - može da prođe.

E sad, u tom delu se nama jako svidela 6. Avenija, i to onaj potez kod Balboa parka (pogledajte na Google maps). Jako je cool, nisam siguran da li pripada Hillcrestu - ali to je jedna od 3-4 lokacije na kojoj ćemo mi tražiti stan.

Balboa, centar, Little Italy, zaliv, ZOO, Gaslamp district.. sve je tu, i sve je super! Posebno nam se sviđa što tu ima gomila ulica koja su totalno u suburb stilu, a praktično je sam centar grada u pitanju.
Reply With Quote
  #84  
Staro 16.07.2013, 17:26
srboljub89's Avatar
srboljub89 srboljub89 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.07.2009
US lokacija: Vidjecemo. :)
YU lokacija: Bijeljina, RS
Poruke: 84
Nepromenjeno

Ja iskreno ne bih nikada otisao da zivim u grad tipa San Diego i tako tih gradova. A razlozi su ti jer ne volim kad je previse toplo, volim malo i zime i ne volim velike gradove.
__________________
05-Oct-14 / Prijava 1. put. NOT SELECTED
Reply With Quote
  #85  
Staro 16.07.2013, 18:41
dd983 dd983 je offline
Član
 
Datum prijave: 21.05.2013
US lokacija: NY
YU lokacija: Niš
Poruke: 27
Nepromenjeno

Gledajuci na mapi nekako mi je to sve blizu (hillcrest, 6th ave, downtown, balboa park, zoo..) pa sam malo zbunjen kako moze biti tolike razlike na tako malom prostoru, no s druge strane nikada nisam bio pa ne kazem da je nemoguce.. Sto se stanova tice uglavnom sam provalio da do $1500 moze da se nadje neki pristojan 1bed u nekom od tih krajeva. Planiramo posetu za labor weekend najverovatnije pa ne bi bilo lose da, ko moze, "baci" neki savet, sta posetiti i gde gledati za potencijalne stanove(realty agencije..), za zabavu i sve sto mislite da je vredno pomena

btw srboljube, mislim da gresis sto se tice klime u SD, to je jedna od stvari koja je i presudna sto se mene tice u celoj toj prici o preseljenju iz NY. Lepo vreme cele godine - a opet imas izbor da "odes u zimu" kad god pozelis(ima dosta lepih planina u okolini). Naravno sve je stvar izbora, neko jednostavno vise voli zimu(iako mi to nije jasno bas - postujem)
Reply With Quote
  #86  
Staro 16.07.2013, 20:18
srboljub89's Avatar
srboljub89 srboljub89 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.07.2009
US lokacija: Vidjecemo. :)
YU lokacija: Bijeljina, RS
Poruke: 84
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dd983 Prikaz poruke
btw srboljube, mislim da gresis sto se tice klime u SD, to je jedna od stvari koja je i presudna sto se mene tice u celoj toj prici o preseljenju iz NY. Lepo vreme cele godine - a opet imas izbor da "odes u zimu" kad god pozelis(ima dosta lepih planina u okolini). Naravno sve je stvar izbora, neko jednostavno vise voli zimu(iako mi to nije jasno bas - postujem)
Ne, ja nisam rekao da volim zimu vise nego jednostavno mi dosadi leto pa malo hladnoce nece da skodi.
__________________
05-Oct-14 / Prijava 1. put. NOT SELECTED
Reply With Quote
  #87  
Staro 17.07.2013, 08:27
mijan mijan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.09.2010
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 412
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik srboljub89 Prikaz poruke
Ja iskreno ne bih nikada otisao da zivim u grad tipa San Diego i tako tih gradova. A razlozi su ti jer ne volim kad je previse toplo, volim malo i zime i ne volim velike gradove.
Izvini, da li si ti normalan lik?!
Bez argumenata i informacija kvaris temu samo zato sto ne volis previse vruce krajeve, a na drugoj strani otvaras temu sa obavestenjem da si se vratio na forum...
Hajde da svih 5-6 hiljada clanova napise misljenje o klimi i obavestimo ostale o povratku na forum... Unistili bi forum i otisao bi u k....
Covece ako nemas sta napisati, samo citaj forum i ne pisi gluposti!
Reply With Quote
  #88  
Staro 17.07.2013, 10:17
srboljub89's Avatar
srboljub89 srboljub89 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.07.2009
US lokacija: Vidjecemo. :)
YU lokacija: Bijeljina, RS
Poruke: 84
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mijan Prikaz poruke
Izvini, da li si ti normalan lik?!
Bez argumenata i informacija kvaris temu samo zato sto ne volis previse vruce krajeve, a na drugoj strani otvaras temu sa obavestenjem da si se vratio na forum...
Hajde da svih 5-6 hiljada clanova napise misljenje o klimi i obavestimo ostale o povratku na forum... Unistili bi forum i otisao bi u k....
Covece ako nemas sta napisati, samo citaj forum i ne pisi gluposti!
Ja jesam normalan lik. Izvini, ali ja tebe nisam vredjao. Koliko ja vidim naslov teme je zivot i rad, a ja sam izneo svoje misljenje o zivotu. Ako ti se ne svidja sta sam napisao, molim te ne citaj.
__________________
05-Oct-14 / Prijava 1. put. NOT SELECTED
Reply With Quote
  #89  
Staro 17.07.2013, 12:00
veko veko je offline
Drug član
 
Datum prijave: 29.10.2012
US lokacija: We'll see :)
YU lokacija: Zvornik
Poruke: 38
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik srboljub89 Prikaz poruke
Ja jesam normalan lik. Izvini, ali ja tebe nisam vredjao. Koliko ja vidim naslov teme je zivot i rad, a ja sam izneo svoje misljenje o zivotu. Ako ti se ne svidja sta sam napisao, molim te ne citaj.
Nemam obicaj da komentarisem necije komentare, ali tebi moram.

Ti si dao svoje mišljenje na život u SD, a nisi nikad bio tamo (ispravi me ako griješim)
Nama ovdje na forumu trebaju informacije iz prve ruke od ljudi koji su u USA, a ne neki podaci sa wikipedia, google maps itd. To svi možemo da nadjemo na internetu.
Reply With Quote
  #90  
Staro 17.07.2013, 13:00
srboljub89's Avatar
srboljub89 srboljub89 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.07.2009
US lokacija: Vidjecemo. :)
YU lokacija: Bijeljina, RS
Poruke: 84
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik veko Prikaz poruke
Nemam obicaj da komentarisem necije komentare, ali tebi moram.

Ti si dao svoje mišljenje na život u SD, a nisi nikad bio tamo (ispravi me ako griješim)
Nama ovdje na forumu trebaju informacije iz prve ruke od ljudi koji su u USA, a ne neki podaci sa wikipedia, google maps itd. To svi možemo da nadjemo na internetu.
U pravu si nisam bio, ali samo dao samo svoje misljenje. Ali da ne idemo vise offtopic, srecno....
__________________
05-Oct-14 / Prijava 1. put. NOT SELECTED
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Los Angeles, California asmiki Lokacije u USA 191 15.05.2019 19:38
San Francisco, California bibi Lokacije u USA 134 19.01.2019 09:14
San Jose, California (Bay Area) poshtica Lokacije u USA 28 23.06.2017 16:10
Beverly Hills, California Mitkoni Lokacije u USA 0 20.12.2014 13:43
Santa Barbara, California elefteros Lokacije u USA 0 15.12.2014 07:39

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:53.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.