ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Zatvorena tema
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 19.11.2009, 14:13
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno Mediji u USA i ex-YU: slicnosti, razlike i njihov uticaj na opstu kulturu

Citat:
Prvobitno poslao korisnik nemili Prikaz poruke
Jer kada kulturu kroji Grand parada, Pink, Farma...
Ne kroje oni kulturu, oni je samo zarad profita ignorisu. Ali ignorisu je i svi oni koji umesto da porade na sebi i sopstvenoj kulturi jedino sto znaju je da imenuju gore pomenute kanale i emisije...

Da li je moguce da i dalje postoje ljudi koji misle da ce ih odlazak u SAD osloboditi ovakvog tipa emisija?!?! Da li je moguce da ljudi i dalje ignorisu cinjenicu da je 99% ovih emisija radjen po licenci koja, ako nije potekla iz SAD tamo je bar emitovan jedan od prvih serijala. Da li je moguce da niko nikada nije pogledao emisije tipa: Rob and Big, Girls of the playboy mansion, A shot at love with Tila Tequila, Fist of Zen, My new bff i ostale idiotske emisije... Emisije u kojima su sve prave zivotne vrednosti totalno ignorisane... A i pored svega toga to su emisije koje dozivljavaju dvocifreni broj serijala, a za neupucene odluke o nastavku snimanja se donose samo na osnovu gledanosti prethodnih serijala.

Kako god da okrenes odluka je samo na nama samima, da li cemo gledati emisije koje nemaju nikakvu poruku i pouku ili ne... Ja glasam za ne, ali bez da krivim one koji ne misle kao i ja...
__________________
If you refuse to accept anything but the best, you very often get it.
  #2  
Staro 19.11.2009, 14:47
American dream's Avatar
American dream American dream je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.11.2009
US lokacija: možda jednog dana
YU lokacija: HR
Poruke: 37
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dejancic Prikaz poruke
Ne kroje oni kulturu, oni je samo zarad profita ignorisu. Ali ignorisu je i svi oni koji umesto da porade na sebi i sopstvenoj kulturi jedino sto znaju je da imenuju gore pomenute kanale i emisije...

Da li je moguce da i dalje postoje ljudi koji misle da ce ih odlazak u SAD osloboditi ovakvog tipa emisija?!?! Da li je moguce da ljudi i dalje ignorisu cinjenicu da je 99% ovih emisija radjen po licenci koja, ako nije potekla iz SAD tamo je bar emitovan jedan od prvih serijala. Da li je moguce da niko nikada nije pogledao emisije tipa: Rob and Big, Girls of the playboy mansion, A shot at love with Tila Tequila, Fist of Zen, My new bff i ostale idiotske emisije... Emisije u kojima su sve prave zivotne vrednosti totalno ignorisane... A i pored svega toga to su emisije koje dozivljavaju dvocifreni broj serijala, a za neupucene odluke o nastavku snimanja se donose samo na osnovu gledanosti prethodnih serijala.

Kako god da okrenes odluka je samo na nama samima, da li cemo gledati emisije koje nemaju nikakvu poruku i pouku ili ne... Ja glasam za ne, ali bez da krivim one koji ne misle kao i ja...
jednim dijelom si u pravu. te emisije dolaze iz USA ali nemožeš uspoređivati koncentraciju ovdje i tamo. neznam kako je u srbiji ali ja ovdje imam 4 kanala HRT1, HRT2, RTL i NOVATV. Prime time subota, nedjelja big brother, farma, hrvatska traži zvijezdu, idol ovaj, idol onaj (neznam kak se to sad zove), gotovčevi, trenutak istine, red carpet da ne nabrajam dalje, a kad to nije na programu onda su nekakvi filmovi koje sam prožvakal desetak puta.
  #3  
Staro 19.11.2009, 17:52
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik American dream Prikaz poruke
jednim dijelom si u pravu. te emisije dolaze iz USA ali nemožeš uspoređivati koncentraciju ovdje i tamo. neznam kako je u srbiji ali ja ovdje imam 4 kanala HRT1, HRT2, RTL i NOVATV. Prime time subota, nedjelja big brother, farma, hrvatska traži zvijezdu, idol ovaj, idol onaj (neznam kak se to sad zove), gotovčevi, trenutak istine, red carpet da ne nabrajam dalje, a kad to nije na programu onda su nekakvi filmovi koje sam prožvakal desetak puta.
Naravno da je brojnost i gledalaca i kanala razlicita i slazem se sa tobom da kljucne termine drze emisije diskutabilnog sadrzaja, ali ti imas 4 kanala, a korisnik nekih kablovskih operatera u Srbiji od 40 do 80. Od toga je barem pet sportskih, pet naucnih i par filmskih. To su npr. SBB-ove trenutne brojke na teritoriji Novog Beograda bez dopunskih paketa. Po meni da ima da se probere ponesto ima i to u svakom terminu.

Moja namera nije bila da ulazim u diskusiju da li na ex-yu teritoriji ima sta da se gleda ili ne. Ja znam da ima, i to mislim i sa svog profesionalnog stanovista, a i sa stanovista prosecnog gledaoca. Ko ne misli tako ok. Jedini cilj mi je bio da svi razumeju jos pre nego da odu u SAD da ce i tamo nailaziti na raznorazne emisije koje ne zasluzuju nasu paznju, a da li cemo ih gledati ili ne zavisi samo od nas
__________________
If you refuse to accept anything but the best, you very often get it.
  #4  
Staro 19.11.2009, 18:21
nemili's Avatar
nemili nemili je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.10.2009
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Beograd
Poruke: 290
Pošalji Skype™ poruku korisniku nemili
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dejancic Prikaz poruke
Ne kroje oni kulturu, oni je samo zarad profita ignorisu. Ali ignorisu je i svi oni koji umesto da porade na sebi i sopstvenoj kulturi jedino sto znaju je da imenuju gore pomenute kanale i emisije...

Da li je moguce da i dalje postoje ljudi koji misle da ce ih odlazak u SAD osloboditi ovakvog tipa emisija?!?! Da li je moguce da ljudi i dalje ignorisu cinjenicu da je 99% ovih emisija radjen po licenci koja, ako nije potekla iz SAD tamo je bar emitovan jedan od prvih serijala. Da li je moguce da niko nikada nije pogledao emisije tipa: Rob and Big, Girls of the playboy mansion, A shot at love with Tila Tequila, Fist of Zen, My new bff i ostale idiotske emisije... Emisije u kojima su sve prave zivotne vrednosti totalno ignorisane... A i pored svega toga to su emisije koje dozivljavaju dvocifreni broj serijala, a za neupucene odluke o nastavku snimanja se donose samo na osnovu gledanosti prethodnih serijala.

Kako god da okrenes odluka je samo na nama samima, da li cemo gledati emisije koje nemaju nikakvu poruku i pouku ili ne... Ja glasam za ne, ali bez da krivim one koji ne misle kao i ja...

Kod nas svaka domaca televizija ima pomenute show programe, sto ti i ne daje izbor, sto u usa nije slucaj pored 100+ kanala. I ne misli niko da ce se osloboditi odlaskom, nego da ce imati mnogo cime kvalitetnijim da utrosi vreme. Od silnog posla (ili dva) nece ni imati vremena za TV.

Pomenute emisije su istaknute u kontekstu i ilustruju MOJE MISLJENJE. Ne vidim razlog zasto si njih izdvojio a neke druge stvari ne, osim da "ispravljas krive Drine". Jos jedan balkanski sindrom, i kada se slazemo - ne slazemo se...

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dejancic Prikaz poruke
Ali ignorisu je i svi oni koji umesto da porade na sebi i sopstvenoj kulturi jedino sto znaju je da imenuju gore pomenute kanale i emisije...
Da li zaista mislis da si kompetentan da dajes takve zakljucke? Koliko sam shvatio jos uvek IMAM PRAVA na svoje misljenje i stav a ti ako hoces cuti, okreni glavu... Irski filozof i politicar Edmund Burke je lepo rekao: "Jedina stvar neophodna za trijumf zla je da dobri ljudi ne ucine nista".
  #5  
Staro 19.11.2009, 21:06
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik nemili Prikaz poruke
Kod nas svaka domaca televizija ima pomenute show programe, sto ti i ne daje izbor, sto u usa nije slucaj pored 100+ kanala. I ne misli niko da ce se osloboditi odlaskom, nego da ce imati mnogo cime kvalitetnijim da utrosi vreme. Od silnog posla (ili dva) nece ni imati vremena za TV.
Nema svaka, emisije koje si naveo se emituju samo na Pink-u. Milan Tarot se nakon poslednje promene zakona o medijima ne emituje na televizijama sa nacionalnom frekvencijom. To znaci da ti ostaje jos dosta televizija i televizijskih programa da ubijes dosadu.
A silan posao ili ispunjeno slobodno vreme covek sebi moze stvoriti gde god da se nalazi. To je jos jedna zabluda da se ljudi provredne kada odu u drzavu sa placenijim poslovima. Ti, ako volis da radis, radices sa istim zarom i voljom u bilo kojoj zemlji i za bilo koju platu.

Citat:
Prvobitno poslao korisnik nemili Prikaz poruke
Pomenute emisije su istaknute u kontekstu i ilustruju MOJE MISLJENJE. Ne vidim razlog zasto si njih izdvojio a neke druge stvari ne, osim da "ispravljas krive Drine". Jos jedan balkanski sindrom, i kada se slazemo - ne slazemo se...
Ostale stvari nisam izdvajao zato sto je o njima vec bilo diskutovanja i ljudi koji vec borave u SAD-u su potvrdili da su ekstremni stavovi i ponasanje (u koje ubrajam i nosenje majica sa odredjenim likovima) jos izrazeniji kod njih.



Citat:
Prvobitno poslao korisnik nemili Prikaz poruke
Da li zaista mislis da si kompetentan da dajes takve zakljucke? Koliko sam shvatio jos uvek IMAM PRAVA na svoje misljenje i stav a ti ako hoces cuti, okreni glavu... Irski filozof i politicar Edmund Burke je lepo rekao: "Jedina stvar neophodna za trijumf zla je da dobri ljudi ne ucine nista".
Ja nemam nameru da dovodim zakljucke vec da dajem predloge, pa cu tebi predloziti da pre nego da citiras nekog filozofa dobro proucis sta je hteo da kaze, jer si rekavsi meni da cutim i okrenem glavu u stvari rekao da ne treba da cinim nista, a zatim si citirao Burke-a koji jasno porucuje da ce tim putem zlo sigurno pobediti...

Da pokusam da izvedem neki zakljucak iz ove diskusije napisao bih:
Ili ti fale navodnici na ''dobri ljudi'' ili sa tobom nesto gadno nije u redu...
Medjutim, drzacu se predloga, nisam kompetentan da izvodim zakljucke
__________________
If you refuse to accept anything but the best, you very often get it.
  #6  
Staro 19.11.2009, 21:41
nemili's Avatar
nemili nemili je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.10.2009
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Beograd
Poruke: 290
Pošalji Skype™ poruku korisniku nemili
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dejancic Prikaz poruke
Ja nemam nameru da dovodim zakljucke vec da dajem predloge, pa cu tebi predloziti da pre nego da citiras nekog filozofa dobro proucis sta je hteo da kaze, jer si rekavsi meni da cutim i okrenem glavu u stvari rekao da ne treba da cinim nista, a zatim si citirao Burke-a koji jasno porucuje da ce tim putem zlo sigurno pobediti...

Da pokusam da izvedem neki zakljucak iz ove diskusije napisao bih:
Ili ti fale navodnici na ''dobri ljudi'' ili sa tobom nesto gadno nije u redu...
Medjutim, drzacu se predloga, nisam kompetentan da izvodim zakljucke
Tebi preporucujem da pre nego sto komentarises dobro procitas napisano! Nikada ti nisam rekao da cutis, nego AKO HOCES CUTI, OKRENI GLAVU. Zato sto se stekao utisak da ti ne odgovara kritika gore pomenutih. Ne zelim da ljudi cute!

1. Dobro shvatam sto sam napisao i to je jasno i nedvosmisleno i ne znam gde si video da navodim drugacije!?
2. Ne fale mi navodnici jer je to citat i kao takav je ceo pod znacima navoda.
3. Na to da li sa mnom nesto nije u redu ne bih da odgovaram, ostavljam drugima da procene.
  #7  
Staro 19.11.2009, 22:23
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik nemili Prikaz poruke
Koliko sam shvatio jos uvek IMAM PRAVA na svoje misljenje i stav a ti ako hoces cuti, okreni glavu...
Koliko ja vidim jasno je i nedvosmisleno da mi nisi ostavio drugu soluciju osim da cutim. A ako necu, sta onda? Onda ja napisem post, sto sam i uradio, a ti onda ne povlacis to da IMAS PRAVA, koja su ista kao i moja kao i bilo kog clana forumu (osim M.S. on ima malko veca ), vec napises i ti post i tako u krug dok ne dodjemo do nekog zajednickog zakljucka...

Citat:
Prvobitno poslao korisnik nemili Prikaz poruke
Zato sto se stekao utisak da ti ne odgovara kritika gore pomenutih.
Nije da se stekao utisak, vec mi ne odgovara i to dovoljno da sam spreman da stanem u njihovu odbranu.
Ajd' sad ti...
__________________
If you refuse to accept anything but the best, you very often get it.
  #8  
Staro 19.11.2009, 22:42
nemili's Avatar
nemili nemili je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.10.2009
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Beograd
Poruke: 290
Pošalji Skype™ poruku korisniku nemili
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dejancic Prikaz poruke
Koliko ja vidim jasno je i nedvosmisleno da mi nisi ostavio drugu soluciju osim da cutim.
E ako si ti iz "ako hoces" zakljucio da nemas drugu soluciju svaka ti cast...

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dejancic Prikaz poruke
Nije da se stekao utisak, vec mi ne odgovara i to dovoljno da sam spreman da stanem u njihovu odbranu.
To govori dovoljno o tebi...
  #9  
Staro 19.11.2009, 22:57
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik nemili Prikaz poruke
E ako si ti iz "ako hoces" zakljucio da nemas drugu soluciju svaka ti cast...
Nisam ja zakljucivao iz ''ako hoces'' niti iz cele recenice vec iz celog pasosa...

Sam si rekao da ti imas prava da izrazis svoje stavove i misljenje, a ja ako hocu mogu da cutim bez onoga: A, ako hoces pisi...

Znam ja da ni ti ni ja nemamo zle namere, ali kad si se vec, po meni, ne pogresno koliko nepotpuno izrazio, moje je da ti napomenem da to za onoga sa kime diskutujes, a to sam u ovom slucaju ja, ne zvuci dobronamerno, vec naprotiv ucutkujuce
__________________
If you refuse to accept anything but the best, you very often get it.
  #10  
Staro 19.11.2009, 23:18
nevena's Avatar
nevena nevena je offline
Član
 
Datum prijave: 31.10.2009
YU lokacija: Beograd
Poruke: 26
Nepromenjeno

momci, vaša se diskusija odvija u tonu dostojnom ovakvog foruma, ali, bojim se da je digresija uzela maha

jer, kako nemili reče,
Citat:
Prvobitno poslao korisnik nemili Prikaz poruke
Izvinite sto sam malo oduzio i udaljio od teme, ali samo sam hteo da kazem da nije sve u novcu, ima necega i u glavi...
Zatvorena tema

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 21:53.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.