ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Šta je potreban i dovoljan uslov da bi se izašlo pred službenika u ambasadi » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 02.10.2009, 00:58
greenie greenie je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.06.2009
Poruke: 41
Nepromenjeno Šta je potreban i dovoljan uslov da bi se izašlo pred službenika u ambasadi

Ovde se baš razvezla priča o dokumentaciji koja je potrebna za razgovor u ambasadi, kojom se potvrđuje da imamo gde i od čega da živimo u USA. Pominju se I134, I186, pisma od rođaka, prijatelja, pozivna pisma od budućeg poslodavca, dokaz o xx kila dolara na računu u banci...

Zbunjen sam. Otkud sve ovo? Informacija o ovoj dokumentaciji stiže u drugoj koverti?
Da podsetim, u prvoj koverti stoji (evo ga papir pored mene i prepisujem):
Required Documents:
  • Birth certificates
  • Police certificates
  • Passports
  • Deportation papers
  • Court and prison records
  • Military records
  • Marriage certificates
  • Termination of prior marriages
  • Translations
  • Evidence of required education or work experience

Ništa mi ne liči na "pare u banci" ili "nekretnina".

Do sada su baš bili organizovani, ne bi bilo lepo da nam u drugoj koverti stigne: Ups, zaboravili smo da Vam kažemo, da biste bili eligible, pored svega onog što smo napisali u prvoj koverti, morate još da imate $20 000 ili rođake u Americi.

Pitanje: Da li je neko dobio green card a da je na razgovor u ambasadu poneo ono i samo ono što je navedeno gore u listi? Ili nas u drugoj koverti čeka neko iznenađenje? Ili je "običaj" da se na razgovor u ambasadu ponese sve što misliš da može da ti pomogne da dobiješ green card (pa možda čak i 100g grand kafe za konzula

Hvala!
Reply With Quote
  #2  
Staro 02.10.2009, 03:07
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Pise ti u Instructions for DV, pitanje 32, page 12:

Citat:
IF I AM SUCCESSFUL IN OBTAINING A VISA THROUGH THE DV PROGRAM, WILL THE U.S. GOVERNMENT ASSIST WITH MY AIRFARE TO THE U.S., PROVIDE ASSISTANCE TO LOCATE HOUSING AND EMPLOYMENT, PROVIDE HEALTHCARE, OR PROVIDE ANY SUBSIDIES UNTIL I AM FULLY SETTLED?

No, applicants who obtain a DV visa are not provided any type of assistance such as airfare, housing assistance, or subsidies. If you are selected to apply for a DV visa, you will be required, before you are issued a visa, to provide evidence that you will not become a public charge in the United States. This evidence may be in the form of a combination of your personal assets, an Affidavit of Support (Form I-134) from a relative or friend residing in the United States, and/or an offer of employment from an employer in the United States.
Reply With Quote
  #3  
Staro 02.10.2009, 10:29
greenie greenie je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.06.2009
Poruke: 41
Nepromenjeno

Da li ce u drugoj koverti da stigne i neko "zvanicno" obavestenje da treba da ponesem neki od tih dokumenata? Mislio sam da je dokumentacija koja je navedena u prvoj koverti dovoljna. Da li je neko dobio vizu samo sa onom dokumentacijom koja je navedena u prvoj koverti, bez nekih dodatnih potvrda iz banke, ili pozivnih pisama?
Reply With Quote
  #4  
Staro 02.10.2009, 13:50
tamacharly tamacharly je offline
Drug član
 
Datum prijave: 27.05.2009
Poruke: 70
Nepromenjeno

u drugoj koverti nema popisa dokumenata koje trebas to su ti dali u prvoj. kod svakog tipa vize imas nuznu i dodatnu dokumentaciju. spisak iz prve ti je nuzna dokumentacija a sve ovo sto gore navodis je dodatna koju ti konzul moze traziti ako smatra da treba po njegovoj slobodnoj procjeni. mozes proci i samo sa nuznom dokumentacijom ali od viska glava ne boli.
__________________
Reply With Quote
  #5  
Staro 02.10.2009, 18:23
greenie greenie je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.06.2009
Poruke: 41
Nepromenjeno

Hvala Žana i tamacharly. Ako dobro razumem ovo sto tamacharly prica, odem na razgovor, ponesem tacno ono sto mi je navedeno u prvoj koverti. Popricamo u ambasadi sa konzulom i on nam onda (mozda) kaze da treba da donesemo jos A, B i C u roku od X dana. Tu se lepo pozdravimo i vratimo za X dana sa A, B i C, i onda nam odobre vizu. Nadam se da je tako...
Ako recimo konzul zatrazi od nas potvrdu da imamo dovoljno novca, da li je dovoljan dokaz o "posedovanju" nekretnine (nekih 40k evra) pod hipotekom (stambeni kredit), ili treba da imam nesto "jace"?
Reply With Quote
  #6  
Staro 02.10.2009, 20:21
tamacharly tamacharly je offline
Drug član
 
Datum prijave: 27.05.2009
Poruke: 70
Nepromenjeno

poneses dokumente navedene u prvoj koverti , ali poneses i nesto sto mozes nabaviti i od ovih drugih papira , pa ako te pitaju ti pokazes. koliko ja znam nekretnine su ok.samo pripremi sve za razgovor mozda konzul nebude raspolozen cekati te x dana za dodatne papire.
__________________
Reply With Quote
  #7  
Staro 02.10.2009, 21:07
Zabica Zabica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 14.06.2009
US lokacija: Baltimore, MD
YU lokacija: Beograd
Poruke: 105
Nepromenjeno

Tamacharly, ne zaboravi da nam hitno referises u ponedeljak kako je prosao intervju! Ti probijas led koliko mi se cini
__________________


2010EU00012xxx
19.01.2010 intervju
04.02.2010 vize u pasosima
12.05.2010
Reply With Quote
  #8  
Staro 02.10.2009, 21:31
greenie greenie je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.06.2009
Poruke: 41
Nepromenjeno

nisam ni primetio datum, stvarno ponedeljak... zelim ti da se konzul zaljubi u tebe
bas bi mi znacilo kad bih znao da nekretnina pod hipotekom moze da bude dovoljan garant...da je barem neko prosao sa tim...
Znam da je najbolje da pozovemo ambasadu i da se lepo raspitamo o tome, ali bih voleo da cujem i necije iskustvo.
Reply With Quote
  #9  
Staro 03.10.2009, 03:32
Sloba_Kg Sloba_Kg je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.11.2008
US lokacija: Atlanta, GA
Poruke: 419
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik greenie Prikaz poruke
Ovde se baš razvezla priča o dokumentaciji koja je potrebna za razgovor u ambasadi, kojom se potvrđuje da imamo gde i od čega da živimo u USA. Pominju se I134, I186, pisma od rođaka, prijatelja, pozivna pisma od budućeg poslodavca, dokaz o xx kila dolara na računu u banci...

Zbunjen sam. Otkud sve ovo? Informacija o ovoj dokumentaciji stiže u drugoj koverti?
Da podsetim, u prvoj koverti stoji (evo ga papir pored mene i prepisujem):
Required Documents:
  • Birth certificates
  • Police certificates
  • Passports
  • Deportation papers
  • Court and prison records
  • Military records
  • Marriage certificates
  • Termination of prior marriages
  • Translations
  • Evidence of required education or work experience

Ništa mi ne liči na "pare u banci" ili "nekretnina".

Do sada su baš bili organizovani, ne bi bilo lepo da nam u drugoj koverti stigne: Ups, zaboravili smo da Vam kažemo, da biste bili eligible, pored svega onog što smo napisali u prvoj koverti, morate još da imate $20 000 ili rođake u Americi.

Pitanje: Da li je neko dobio green card a da je na razgovor u ambasadu poneo ono i samo ono što je navedeno gore u listi? Ili nas u drugoj koverti čeka neko iznenađenje? Ili je "običaj" da se na razgovor u ambasadu ponese sve što misliš da može da ti pomogne da dobiješ green card (pa možda čak i 100g grand kafe za konzula

Hvala!
Sve sto je napisano apsolutno stoji, ali meni i mojoj supruzi niko na intervjuu nije rekao ovo nije trebalo nego su lepo sa paznjom pregledali i pismo od prijatelja amerikanca, i bankovni racun i zajednicke slike i onda pitali ko je Dan koji je poslao pismo i uglavnom su za njega i pitali.
A onda su i pitali da li znamo sta cemo da radimo i da li smo vec nesto trazili preko neta.
To je moje iskustvo, ne bih rekao da sve to sto je van liste je obavezno treba ali nama je forum pomogao .
Da ga nije preporucio jedan prijatelj ne bih znao ni 10% od onoga sto je trebalo a pitanje je da li bi i vize dobili.
E sad tvoje je da li ces da pratis listu ili ces da ih ubedis da neces biti na socijali kad stignes tamo.
U svakom slucaju puno srece
__________________
2009EU000119xx
17.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
20.05.2008 - dobio prvu kovertu
17.6.2008 - poslao kovertu u KCC
1.12.2008 - stigla druga koverta
15.1.2009 - zakazan intervju - VIZA ODOBRENA
U Atlanti od 13.maja 2009.
Reply With Quote
  #10  
Staro 03.10.2009, 03:36
Sloba_Kg Sloba_Kg je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.11.2008
US lokacija: Atlanta, GA
Poruke: 419
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik greenie Prikaz poruke
nisam ni primetio datum, stvarno ponedeljak... zelim ti da se konzul zaljubi u tebe
bas bi mi znacilo kad bih znao da nekretnina pod hipotekom moze da bude dovoljan garant...da je barem neko prosao sa tim...
Znam da je najbolje da pozovemo ambasadu i da se lepo raspitamo o tome, ali bih voleo da cujem i necije iskustvo.
I ako pozoves nece ti reci. Meni su rekli da razgovor/intervju upravo za to sluzi, da se vidi da li imas sve sto oni smatraju da treba pa ako treba jos nesto konzul ce traziti dodatnu dokumentaciju.
__________________
2009EU000119xx
17.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
20.05.2008 - dobio prvu kovertu
17.6.2008 - poslao kovertu u KCC
1.12.2008 - stigla druga koverta
15.1.2009 - zakazan intervju - VIZA ODOBRENA
U Atlanti od 13.maja 2009.
Reply With Quote
Odgovori

Tags
ambasada, novac, razgovor

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 11:06.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.