ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 05.08.2010, 12:55
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

Iz ovoga je ocigledno da ti prijavu nisi poslao sa zvanicne stranice americke vlade nego sa stranice neke privatne firme koja se bavi pruzanjem usluge prijavljivanja u tvoje ime, za koju si platio (a inace je besplatno).
Dakle TI se NISI prijavio, oni treba da te prijave, a sad da li ce oni to da urade, kad i kako, to je druga stvar kompletno.
Sada ne mozes da se prijavis sam preko ofocijelne stranice ni kad prijavljivanje pocne (a jos nije pocelo) jer ako te provale da si se prijavio dva puta, diskvalifikovan si u istom trenutku.
__________________
Score
  #22  
Staro 05.08.2010, 19:01
pekka pekka je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.03.2009
US lokacija: California
YU lokacija: Vojvodina
Poruke: 225
Nepromenjeno

Ako nisi platio toj agenciji, preko cije adrese si poslao aplikaciju, i nemoj. Sacekaj oktobar-novembar mesec i prijavi se svojerucno preko zvanicnog sajta, jer je tamo procedura besplatna. Nema potrebe da ti agencije uzimaju "meru" za nesto sto je savrseno jednostavno.
  #23  
Staro 07.08.2010, 17:40
caka i dulle caka i dulle je offline
Član
 
Datum prijave: 27.05.2010
YU lokacija: Beograd
Poruke: 9
Nepromenjeno pitanjce...

Moj suprug je završio trogodišnju školu, a ja četvorogodišnju. Da li to znači da ja moram da budem nosilac prijave? Mislim, on očigledno ne može.... a meni je problem to što ja nemam radnog iskustva... s obzirom da sam student... Da li onda mogu da apliciram... Uf, ovo je sve tako komplikovano... Izvinite ljudi što vas davim....
  #24  
Staro 07.08.2010, 18:10
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

Jel moze neko da mi pojasni sta se kod nas smatra neprihvatljivim vocational degree-jem? Sve 4- godisnje srednje skole te spremaju za neko zanimanje (vocational degree), osim gimnazija, ali i sve imaju prolaz ka nekom fakultetu? Sta bi onda moglo da znaci " Vocational degree that are not considered a basis for further academic study will not be considered equivalent to US high school education"... :wtf:
__________________
Score
  #25  
Staro 07.08.2010, 18:41
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Ovo je Wikipedia objavila:

Vocational education or vocational education and training (VET) prepares trainees for jobs that are based on manual or practical activities, traditionally [B]non-academic[/B], and totally related to a specific trade, occupation, or vocation. It is sometimes referred to as technical education as the trainee directly develops expertise in a particular group of techniques or technology.

Pa onda u delu za USA:

Historically, junior high schools and high schools have offered vocational courses such as home economics, wood and metal shop, typing, business courses, drafting and auto repair, though schools have put more emphasis on academics for all students because of standards based education reform.

Imas o tome [URL="http://www.zelenalutrija.com/forum/showpost.php?p=11923&postcount=33"]ovde[/URL], ili procitaj celu [URL="http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=224"]temu[/URL]...
  #26  
Staro 07.08.2010, 18:57
caka i dulle caka i dulle je offline
Član
 
Datum prijave: 27.05.2010
YU lokacija: Beograd
Poruke: 9
Nepromenjeno hm...

...poslaću, pa šta bude :) i za mene i za njega... možda ima samo treći stepen, ali zato ima pet i po godina radnog staža u američkoj firmi... valjda i to nešto znači :)
do tada, ja ću pregledati vaše postove, jako su korisni :)
pozdrav svima :D
  #27  
Staro 07.08.2010, 21:53
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

[QUOTE=Žana;17425]Ovo je Wikipedia objavila:

Vocational education or vocational education and training (VET) prepares trainees for jobs that are based on manual or practical activities, traditionally [B]non-academic[/B], and totally related to a specific trade, occupation, or vocation. It is sometimes referred to as technical education as the trainee directly develops expertise in a particular group of techniques or technology.

Pa onda u delu za USA:

Historically, junior high schools and high schools have offered vocational courses such as home economics, wood and metal shop, typing, business courses, drafting and auto repair, though schools have put more emphasis on academics for all students because of standards based education reform.

Imas o tome [URL="http://www.zelenalutrija.com/forum/showpost.php?p=11923&postcount=33"]ovde[/URL], ili procitaj celu [URL="http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=224"]temu[/URL]...[/QUOTE]

Ok, sve sam procitao i nisam postao mnogo pametniji... dakle, postoji li po tvom misljenju a na osnovu navedenih pravila srednja 4-godisnja skola koja te NECE kvalifikovati za vizu? Sta konkretno mislis o mojoj srednjoj trgovackoj, cetvorogodisnjoj skoli? Rekoh, ajd da te pitam, izgledas mi ucena...:obrva:
__________________
Score
  #28  
Staro 08.08.2010, 00:37
caka i dulle caka i dulle je offline
Član
 
Datum prijave: 27.05.2010
YU lokacija: Beograd
Poruke: 9
Nepromenjeno help

hm... čitala, čitala i čitala... i opet mi nije jasno.... :smrc:
ja, dakle mogu da se prijavim s obzirom na to da imam četvorogodišnju školu, a i studira trenutno... ali moj muž ima trogodišnju, da li da ga navodim onda u toj prijavi ili ne :wacko:
on ima petogodišnje iskustvo u američkoj firmi koja je smeštena u beogradu... da li to nešto znači... njegovo zanimanje nije svakidašnje, pa ne mogu ni da nađem kako se to boduje ili šta već...:smrc:

ima li neko ljubazan da pomogne....
  #29  
Staro 08.08.2010, 00:52
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

12 godina [B][U]redovnog skolovanja[/U][/B] bilo kog usmerenja je priznato.

Vanredno zavrsavanje cetvrte godine ocigledno ne priznaju - bar sudeci prema poslednjim izvestajima nasih forumasa. Nisu ni nama priznali te su suprugu dali Green Card na osnovu radnog iskustva.

Ja licno ne verujem da mogu u svemu ovome da mnogo pomognem :smrc: osim da ponovo uputim na [URL="http://online.onetcenter.org/"]O*net[/URL] job zone. Od kad smo mi prolazili proceduru, dosta toga se izmenilo a mi u to vreme nismo imali ni forum niti neke informacije online.

Takodje, uputstvo za prijavu je [URL="http://www.zelenalutrija.com/prijava-na-lutriju/uputstvo.php"]ovde[/URL]. Svako ko se prijavljuje mora da unese podatke o supruzniku i deci.

Caka, ako nije problem da li mozes da navedes zanimanje supruga? Vise glava donese pametniji zakljucak...
  #30  
Staro 08.08.2010, 01:07
caka i dulle caka i dulle je offline
Član
 
Datum prijave: 27.05.2010
YU lokacija: Beograd
Poruke: 9
Nepromenjeno joj

hvala ti mnogo na brzom odgovoru :) samo sada si i mene bacila u rebus XD zato što sam ja završila i treću i četvrtu godinu vanredno, zbog udaje :/ nisu mi pravili problem kada sam fakultet upisivala, pa me sada ovo sve jako zbunjuje...

moj suprug radi u fabrici limenki u proizvodnji. on je operater na dekorateru, to je kao neka mašina šta ti ja znam. na tom mestu radi već dve godine, a prve tri je bio FPI (final product inspection) opet na nekim silnim mašinama i trakama... ne znam sada bez njega da objasnim :blink:

e, da meni samo na diplomi treće godine piše da je vanredno završeno, a na četvrtoj je zaboravila žena da markira...

a bedak :smrc:

nikako nemamo sreće... a raspitivala sam se i za kanadu i njihovu vizu, ali dok ne završim fax nema šanse da skupim dovoljan broj poena... :smrc:
 


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Neophodni uslovi za dobijanje H1B vize jasmanac Ne-imigrantske vize 5 27.12.2011 17:43

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 06:56.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.