ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Los Angeles, California » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #61  
Staro 03.11.2010, 20:03
steelers's Avatar
steelers steelers je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 30.01.2010
YU lokacija: Nis
Poruke: 103
Pošalji MSN poruku korisniku steelers
Nepromenjeno

Hvala Stefice pravi si drug Kako je kod vas?
__________________
Success!
27.10.2010 20122CQZ1
19.10.2011 20132JN6Z
ali kada toliko zelim da odem odavde

Tako me gusi ovdje sve
Reply With Quote
  #62  
Staro 03.11.2010, 20:30
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Nije prosla 19... ja sam htela da glasam protiv jer proizvodnja i regulativa nije dobra... a i ovako nam federalci pripretili - pa se onda mislim ajde de, da ne cepidlacim... mislim da nije proslo samo zato sto su bili nejasni oko regulacije (ostavili otvoreno i prebacili odgovornost na gradove). Da su lepo uredili i proizvodnju i ko taksira i kako se uklopa sa federalnom drug-free workplace policy, pa da su zastitili i uradili exception za firme koje imaju government ugovore - to bi onda bila druga prica. Ovako mnogo truda ni oko cega - bezveze su to uradili. Nije to samo ej hocu nesto, nego treba i detalji da se razrade. Ako to promene do sledeceg puta, mozda i uspe.

Ja licno nemam nista protiv, ali hocu striktno slovo zakona da se odradi (DUI, posao, medical, distribucija etc. - slicno kao za proizvodnju i distribuciju alkohola). Ovako je sve to samo prazno slovo na papiru. Neozbiljno vrlo.
Reply With Quote
  #63  
Staro 03.11.2010, 23:45
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik steelers Prikaz poruke
Hvala Stefice pravi si drug Kako je kod vas?
A kako ce bit, arizonci su zadrti konzervativci i republikanci. Da vidis guvernerke koja je dobila 2nd term i da je cujes 5 minuta kako prica ne bi ni sam vjerovao koliko ovi ljudi mgu da budu glupi. Aj mogu podnijeti da je gop odnio pobjedu, i nije toliko iznenadjujuce za ovu drzavu, ali sa par konkretnih primjera (Brewer, Quale ...) nikako ne mogu da se pomirim.
Ubi me sto nisam drzavljanin i ne mogu glasat
Al barem je prosla medicinska marihuana
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
Reply With Quote
  #64  
Staro 22.11.2010, 08:41
Luna Luna je offline
Član
 
Datum prijave: 24.05.2010
YU lokacija: Bgd
Poruke: 18
Nepromenjeno Burbank, California

Interesuje me Burbank. Da li neko zna kakav su skole i koliko je kraj dobar za decu?
__________________
2011EU00019xxx
28.04.2010. - koverta iz Kentuckyja poslata
21.05.2010. - stigla prva koverta
24.05.2010. - vraćena prva koverta
15.03.2011. - Visa granted
In US since May 4, 2011...
Reply With Quote
  #65  
Staro 30.01.2011, 20:18
dragonn's Avatar
dragonn dragonn je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.07.2009
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Pozarevac
Poruke: 94
Pošalji MSN poruku korisniku dragonn Pošalji Skype™ poruku korisniku dragonn
Nepromenjeno

Mislim da je ovde ok mesto da postavim pitanje :P

Elem posto relativno cesto, jednom u dve nedelje zavrsim poslom u L.A. i imam jedan dan slobodan, ajte vi sto ste iz L.A.-a recite mi sta bih mogao da obidjem u jednom danu, zadnji put bio do Malibu plaze, i malo po Beverly Hillsu, ali mislim da ce mi biti lakse ako me neko uputi na nesto sto recimo ne treba propustiti a bio sam tamo.

Hvala unapred na odgovorima svima .
__________________
.
*** U USA od februara 2010 ***
Reply With Quote
  #66  
Staro 31.01.2011, 17:51
kaneolopa kaneolopa je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.02.2009
US lokacija: SF Bay
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 329
Nepromenjeno

Nisam iz LA ali smo cesto isli u turizam tamo pa ono...
Universal Studios Hollywood definitivno... oticeti jedan ceo dan na to,
Bulevar zvazda sve zajedno sa kodak teatrom, otiscima prstiju raznoraznih glumaca i lov na zvezdice po plocniku. (napomena nemoj obilaziti to nocu)
Voznja mulholland dr. obavezno obaviti preko noci imas prelepa stajalista usput gde je panoramski pogled LA,
Santa Monica pier (kraj rute 66)
Rodeo dr. preko dana za shoping i sl....
Ako hoces da se slikas bas kod hollywood znaka to je zasebna tura...
U principu svaka od ovoih stavki je ono celodnevna aktivnost manje vise... jer ti ili toliko treba da obidzes ili ti toliko treba da dodjes do toga....
Reply With Quote
  #67  
Staro 31.01.2011, 21:29
dragonn's Avatar
dragonn dragonn je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.07.2009
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Pozarevac
Poruke: 94
Pošalji MSN poruku korisniku dragonn Pošalji Skype™ poruku korisniku dragonn
Nepromenjeno

Hvala puno na odgovoru, potrudicu se da polako jedno po jedno obidjem sve .
__________________
.
*** U USA od februara 2010 ***
Reply With Quote
  #68  
Staro 06.02.2011, 21:36
nikica_os nikica_os je offline
Član
 
Datum prijave: 06.02.2011
US lokacija: Los Angeles
Poruke: 2
Pošalji MSN poruku korisniku nikica_os Pošalji Skype™ poruku korisniku nikica_os
Nepromenjeno ..

Pozdrav svima na forumu,

bio sam prosle godine cijelo ljeto, 4 mjeseca zivio i radio u los angelesu, tocnije santa monica ..

procitao ovih par stranica, te postove od ljudi, vidim ima raznih misljenja, pa evo da i ja napisem svoje, nesto ukratko, mozda nekom pomogne ili da neku sliku o los angelesu.

Vecina turista, koji ce obici LA na par dana ce vjerojatno reci da je to jedan od gradova gdje se nema sta za vidjeti, bez veze manje-vise.
Ali zivjeti u tom gradu je nesto totalno drukcije, jer onda tek pocinjes upoznavati sve njegove najbolje osobine, te ljude koji tamo zive, najbolja mjesta za night life, te sve ostalo sto dolazi s vremenom ... o klimi da ni ne govorim, svaki dan sunce sija, ali ni tijekom ljeta nije jako vruce, jer cijelo vrijeme manje vise piri vjetar, klima je savrsena za mene.

Dalje, hollywood ulica slavnih(ona gdje su zvijezdice na podu :P) je za mene lazni sjaj, ja sam dosao tamo hodao ulicom, koja je izuzetno prljava, s nazalost puno beskucnika .. tako da se nisam bas odusevio, osim sto sam se slikao s par omiljenih zvijezda i to je manje vise bilo to.

Sto se tice velikih guzvi, i to se da relativno izbjeci, ako si nadjete stan blizu posla, znaci meni je prioritet bio da mi je mjesto gdje zivim blizu posla, tako da sam jedan dio isao busom, a javni prijevoz je inace katastrofa u LA-u i svi ga mrze i svi imaju aute ... ali ja sam ipak bio samo 4 mjeseca pa nisam kupovao auto, nego kao sto kazem kombinirao sam bus+bicikl po promenadi uz ocean, svaki dan, uzivancija na autobusu imate nosac, pa objesite bicikl na njega, i onda kad silazite dolje, uzmete si bicikl i nastavite svojim putem

mozda netko moze staviti i sliku kako to izgleda, ugl. vrlo prakticno..

taxi je extremno skup, sto mi nije jasno, za tako veliki grad, vidit cete svaki dan milijun taxista koji se voze okolo nadajuci se da ce pokupiti nekoga, ali cijene su abnormalne, npr. kada sam isao u pasadenu zvao sam i pitao za cijenu, od santa monice, oko 55 dolara je bila cijena u jednom smjeru?!?! wtf. ne hvala, ipak sam isao busom, tj. promjenio sam 3 autobusa kako bi dosao do tamo, a nazad sam moram metro-om dio + 2 autobusa mijenjat, 2:35 minuta mi je trebalo u prosjeku u jednom smjeru. autom cca 20 min. mozda i manje, ponavljam, gradski prijevoz je uzas.

plaze, zdravi zivot, odlicna klima, nocni izlasci, je najbolji dio LA koji ja poznajem ..

kad se stavi na papir sve dobro i lose, mogu slobodno reci, da bi se htio vratiti zivit u taj grad

pozz svima,
te ako ima nekih pitanja .. tu sam .. blizu :P
Reply With Quote
  #69  
Staro 15.12.2011, 01:24
milan78 milan78 je offline
Član
 
Datum prijave: 20.07.2011
Poruke: 13
Nepromenjeno

jel ima nekog jos iz LA da napise nesto vise planiram se tamo preseliti ..please bas su mi bitni vasi utisci
Reply With Quote
  #70  
Staro 20.12.2011, 07:58
bora bora je offline
Proteran
 
Datum prijave: 14.07.2010
Poruke: 68
Nepromenjeno

ja sam bio u LA 2010..nista narocito..nisma bio odusevljen nimalo..bilo je bas tesko za posao..na kraju nisam ni radio nista ..placanje na sat je bilo bedno za vecinu poslova
grad je veliki ali realno nemas potrebe da ides u 98% LA-ja ...ne bih bas preporucio nekome ko se tek doseljava u USA da ide u LA ..osim ako nemas nekoga tamo da te podrzi ili sredi posao..treba ti auto +veze+dosta love za pocetak (oko 10 000+ dolara za oko 6 meseci)..
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
San Diego, California pence Lokacije u USA 174 23.05.2019 18:14
San Francisco, California bibi Lokacije u USA 134 19.01.2019 09:14
San Jose, California (Bay Area) poshtica Lokacije u USA 28 23.06.2017 16:10
Beverly Hills, California Mitkoni Lokacije u USA 0 20.12.2014 13:43
Los Angeles - gluma mihael92 Vodič za emigrante 101 19.12.2013 22:48

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:51.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.