ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Milwaukee, Wisconsin » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #51  
Staro 02.10.2010, 15:10
lenhi lenhi je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.07.2009
Poruke: 258
Nepromenjeno

Zaboravih da dodam ,piši i o cenama smeštaja? Kolke su cene smeštaja?
Srećeš li srbe po Milvokiju, ima li srpske zajednice...?
Naravno ne moraš sve odmah i odjednom, ali nastavi da pišeš otprilike ono što je i tebe zanimalo, i što si smatrao korisnim informacijama!
Reply With Quote
  #52  
Staro 04.10.2010, 21:02
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Evo malo updatea... Klinja je dobio zdravstveno, gospodja i ja ne jer po pravilima, ako nismo izbeglice, moramo da cekamo 5 godina za tu privilegiju, a za to vreme cemo da postanemo drzavljani, pa nas svejedno kaci. Nema veze, barem smo jednog (najvaznijeg) clana porodice zbrinuli. Trenutno je u Wallmartu, bira kostim za Noc vestica.
Stigla su nam pozdravna pisma USCIS-a, tako da u dogledno vreme ocekujemo da dodju i zelene karte. Osim mene (a prosle su pune dve nedelje) nema jos SSN-a za moje drage. Ici cemo ovih dana da vidimo sta se desava.
Cene stanova u Milvokiju jako zavise od lokacije. Uz jezero su neki fini delovi koji idu preko 700$. Onda, samo par blokova na zapad, krece jedan veliki, veliki deo koji je veoma jeftin, i ispod 500$, ali tamo ne zelite da stanujete... suvise je tamno... Potom slede predgradja, i tu ide, koliko sam mogao da vidim, od 700$ navise, mada jos nisam detaljno snjurao i istrazio sve opcije. Mi se nadamo da cemo za nekih 750$ naci nesto pristojno sa 2 spavace sobe.
Zima se priblizila, jutarnje temprature su oko nule, mada jos nije bilo mraza. Mora da se greje, pa su nasi domacini vec podlozili. Inace je suncano, vedro, lepa jesen okicena ludim bojama lisca - prava idila.
U subotu sam se video sa dreamerns-om i to mi je pricinilo veliko zadovoljstvo - ko kaze da Amerika razdvaja i otudjuje ljude? Eto, mi smo se znali samo sa foruma, a onda se nasli u dalekim prekomorskim zemljama i upoznali. Bas je sjajan ovaj forum, zar ne?
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
Reply With Quote
  #53  
Staro 05.10.2010, 04:21
wrath:of:the:lich:king's Avatar
wrath:of:the:lich:king wrath:of:the:lich:king je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.11.2008
US lokacija: Ohio
YU lokacija: Vojvodina
Poruke: 279
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreadnot Prikaz poruke
Evo malo updatea... Klinja je dobio zdravstveno, gospodja i ja ne jer po pravilima, ako nismo izbeglice, moramo da cekamo 5 godina za tu privilegiju, a za to vreme cemo da postanemo drzavljani, pa nas svejedno kaci. Nema veze, barem smo jednog (najvaznijeg) clana porodice zbrinuli. Trenutno je u Wallmartu, bira kostim za Noc vestica.
Stigla su nam pozdravna pisma USCIS-a, tako da u dogledno vreme ocekujemo da dodju i zelene karte. Osim mene (a prosle su pune dve nedelje) nema jos SSN-a za moje drage. Ici cemo ovih dana da vidimo sta se desava.
Cene stanova u Milvokiju jako zavise od lokacije. Uz jezero su neki fini delovi koji idu preko 700$. Onda, samo par blokova na zapad, krece jedan veliki, veliki deo koji je veoma jeftin, i ispod 500$, ali tamo ne zelite da stanujete... suvise je tamno... Potom slede predgradja, i tu ide, koliko sam mogao da vidim, od 700$ navise, mada jos nisam detaljno snjurao i istrazio sve opcije. Mi se nadamo da cemo za nekih 750$ naci nesto pristojno sa 2 spavace sobe.
Zima se priblizila, jutarnje temprature su oko nule, mada jos nije bilo mraza. Mora da se greje, pa su nasi domacini vec podlozili. Inace je suncano, vedro, lepa jesen okicena ludim bojama lisca - prava idila.
U subotu sam se video sa dreamerns-om i to mi je pricinilo veliko zadovoljstvo - ko kaze da Amerika razdvaja i otudjuje ljude? Eto, mi smo se znali samo sa foruma, a onda se nasli u dalekim prekomorskim zemljama i upoznali. Bas je sjajan ovaj forum, zar ne?
Jeste, ja mislim da je dreamerns upoznao najvise clanova foruma :-) Srdjevicu daj neki orden, priznanje, nesto
__________________
U Americi od 19.03.2009.
Reply With Quote
  #54  
Staro 12.12.2010, 06:59
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Al je zavladalo mrtvilo od kada me nema, osusila mi se tema...
Milvoki, iako trenutno pokriven prvim snegom, a od veceras i nekom groznom, ledenom kisom, zapravo je sav divan i ugodan. Naravno da je razlog za ovakav opis pre svega unutrasnji dozivljaj koji nema nikakve veze sa stvarnim meteoroloskim izvestajem, a posledica je konacno resenog goruceg pitanja - posla. Vas dragi drugar dreadnot je dobio ponudu sa Medicinskog Koledza u Milvokiju da pocne da radi kod njih kao istrazivac, sve sama suva nauka i haj tek oprema, sto sam, naravno, oberucke prihvatio i pocinjem za nedelju dana. Nadam se da cu sada, kada su neumorna potraga za poslom i preko 800 poslatih aplikacija za protekla dva i malo vise meseca konacno dali rezultat, biti u prilici da se ponovo druzimo i da podelim sva svoja do sada stecena iskustva.
Do citanja...
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
Reply With Quote
  #55  
Staro 12.12.2010, 09:37
libertas222's Avatar
libertas222 libertas222 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.08.2010
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 58
Nepromenjeno

Čestitam

mi se već svi zabrinuli
Reply With Quote
  #56  
Staro 12.12.2010, 11:30
nemili's Avatar
nemili nemili je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.10.2009
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Beograd
Poruke: 290
Pošalji Skype™ poruku korisniku nemili
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreadnot Prikaz poruke
Al je zavladalo mrtvilo od kada me nema, osusila mi se tema...
Milvoki, iako trenutno pokriven prvim snegom, a od veceras i nekom groznom, ledenom kisom, zapravo je sav divan i ugodan. Naravno da je razlog za ovakav opis pre svega unutrasnji dozivljaj koji nema nikakve veze sa stvarnim meteoroloskim izvestajem, a posledica je konacno resenog goruceg pitanja - posla. Vas dragi drugar dreadnot je dobio ponudu sa Medicinskog Koledza u Milvokiju da pocne da radi kod njih kao istrazivac, sve sama suva nauka i haj tek oprema, sto sam, naravno, oberucke prihvatio i pocinjem za nedelju dana. Nadam se da cu sada, kada su neumorna potraga za poslom i preko 800 poslatih aplikacija za protekla dva i malo vise meseca konacno dali rezultat, biti u prilici da se ponovo druzimo i da podelim sva svoja do sada stecena iskustva.
Do citanja...
Znao sam da nam spremaš neke lepe vesti! Čestitam, i neka bude baš ono što si tražio!
__________________
17.01.2011. - stigao u Chicago
Reply With Quote
  #57  
Staro 12.12.2010, 13:53
essential's Avatar
essential essential je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.05.2010
YU lokacija: Beograd
Poruke: 37
Nepromenjeno

Bravo!!! Sve cestitke i od mene.
Drzim fige da ti bude lepo i zabavno.

Poz
Reply With Quote
  #58  
Staro 12.12.2010, 17:37
steelers's Avatar
steelers steelers je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 30.01.2010
YU lokacija: Nis
Poruke: 103
Pošalji MSN poruku korisniku steelers
Nepromenjeno

Ja jos cekam postara da donese paket sa sirom
__________________
Success!
27.10.2010 20122CQZ1
19.10.2011 20132JN6Z
ali kada toliko zelim da odem odavde

Tako me gusi ovdje sve
Reply With Quote
  #59  
Staro 12.12.2010, 18:06
lanas lanas je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.02.2010
US lokacija: New York, Chichago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 132
Nepromenjeno

Bravo
Da li mozes malo detaljnije(kada budes imao vremena naravno) da objasnis aplikaciranje za posao, intervju...
Da li je isto kao u Srbiji ili BGD-u? Mislim na ove novije nacine, npr. od 2007 pa dalje?
Kakva je situacija sa priznavanjem diplome i da li si je preveo u Srbiji ili tamo?

Hvala unapred!
Reply With Quote
  #60  
Staro 12.12.2010, 23:52
ZeljkoUSA's Avatar
ZeljkoUSA ZeljkoUSA je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.05.2010
US lokacija: Realno: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 425
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik lanas Prikaz poruke
Bravo
Da li mozes malo detaljnije(kada budes imao vremena naravno) da objasnis aplikaciranje za posao, intervju...
Da li je isto kao u Srbiji ili BGD-u? Mislim na ove novije nacine, npr. od 2007 pa dalje?
Kakva je situacija sa priznavanjem diplome i da li si je preveo u Srbiji ili tamo?

Hvala unapred!
Uz ocekivanje odgovora na ovo pitanje zelim da ti uputim iskrene cestitke i zelju da ovaj posao bude lep pocetak i prvi korak ka onome cemu tezis...
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 10:57.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.