ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #341  
Staro 16.10.2011, 18:12
Ninovranje Ninovranje je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.06.2010
US lokacija: Chicago - Niles
YU lokacija: NjeVra Siti
Poruke: 78
Pošalji Skype™ poruku korisniku Ninovranje
Nepromenjeno

Neznam, rekao sam da nisam siguran, ako neko zna bolje neka kaze. :)

Last edited by Ninovranje; 16.10.2011 at 18:26.
  #342  
Staro 16.10.2011, 19:03
caspero caspero je offline
Član
 
Datum prijave: 03.10.2011
Poruke: 18
Nepromenjeno

ima li neko da se prijavljivao sa visom skolom. ako ima nek kaze
  #343  
Staro 16.10.2011, 19:05
outer_space outer_space je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.10.2010
Poruke: 62
Nepromenjeno

[B]@ZeljkoUSA[/B]... pa kao sto sam napisao u predhodnim postovima ja stvarno ne vidim u ENTRY FORM-u opciju koja bi odgovarala nasoj visoj skoli, a koja bi se kasnije uklopila u nastavak procedure popunjavanjem obrasca DSP-122. Sto se mene tice ja cu ovih dana aplicirati sa minimalnim potrebnim uslovom za uscestvovanje u lutriju, tj. High school degree. U slucaju neke ludacke srece u maju 2012 u nastavku procedure bi za najvisi nivo obrazovanja (stavka 6. EDUCATION - DSP-122 Form) izabrao Advanced degree, koja je jedina opcija koja odgovara diplomi nase vise/visoke skole (ali nazalost koja se nudi tek u nastavku procedure). Poenta je da nema potrebe lupati glavu (i sto rece @dejancic gubiti vreme trazeci odgovore koji mozda i ne postoje) ako se ima High school degree jer sa tim uslovom ti si ravnopravan ucesnik lutrije sa istim sansama kao i neko sa titulom Doctorate Degree (sumnjam da oni uopste i ucestvuju u svemu ovome), u to sam ubedjen, a kasnije ako si miljenik srece ti ces lako navesti sve skole i spec. kurseve koje imas na nacin koji sam predlozio u predhodnim postovima. Po meni je zaista problem kod onih ljudi koji imaju III SSS + VI/1 VS (visa skola) i zato sam predlozio da je najbolje posetiti neku DV-2013 prezentaciju gde se mogu dobiti pravi odgovori i dalja upustva, mada kako vreme prolazi mozda je ovo stvarno pitanje bez odgovora. Toliko od mene, pokuso sam ukratko da napisem sve ono sto sam piso detaljno u postovima na predhodnim stranama.

Pozdrav.

Last edited by outer_space; 16.10.2011 at 19:12.
  #344  
Staro 16.10.2011, 20:03
outer_space outer_space je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.10.2010
Poruke: 62
Nepromenjeno

evo primer ponudjene opcije Some Graduate Level Courses, pa mozda se neko i prepozna (u buducnosti). Nivo obrazovanja odgovara II stepenu studija u zemlji Srbiji, odnosno u pitanju su specijalisticke akademske/strukovne studije kao vrsta studija. Spec. akademske se odrzavaju samo na fakultetu (ako je organizovan), dok spec. strukovne se odrzavaju i na fakultetu i na visokim skolama koje su akreditovane za II stepen studija (razlika je u nastavnom planu i programu, inace duzina trajanja je ista, godina dana). E sad, u ponudjenu opciju se uklapaju i studenti koji su trenutno na spec. strukovnim studijama koje se odrzavaju u nekoj Visokoj skoli. Jel primecujete prisutnu kolicinu dvosmislenosti kad se stvari maksimalno pojednostave? A evo i buduceg resenja za ljude sa III SSS + VI/2 (po novom sistemu obrazovanja); posle zavrsenog I stepena studija u Visokoj skoli, vecina ce krenuti i na II stepen studija, predpostavljam u istoj skoli (moze i druga ustanova, npr. FON) cime ce automatski imati uslov za ucesce zelenoj lutriju sa ponudjenom opcijom Some Graduate Level Courses :). Dalje, ovo sve isto vazi i za ljude koji jos uvek nisu rascistili sa min. uslovima ucesca u lutriji i muce muku kako da predstave visu skolu, samo sto predhodno moraju uskladiti staru diplomu vise skole sa diplomom visoke skole (2-3 ispita + odbrana diplomskog rada) cime sticu uslov za upis na II stepen studija i automtski mogu iskoristiti opciju Some Graduate Level Courses kod apliciranja za GC putem lutrije. Sto se mene tice, ja cu uvek koristiti minimilan potreban uslov za ucesce u lutriji zelene karte, tj. High school degree.

Pozdrav svima.
  #345  
Staro 17.10.2011, 23:09
jovke jovke je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2011
Poruke: 334
Nepromenjeno

Iskreno ja mislim da ovi podaci o obrazovanju u prijavi nisu neka bitna stavka. Zasto? Smatram da je ona dodata zbog same njihove statistike o obrazovnom statusu dobitnika i sluzi za njihove analize i statistike. Kada sam ja poceo da se prijavljujem toga nije bilo u obrascu prijave i zato smatram da je toliko bitno davno bi bilo ubaceno, nego im je to samo prvo filtriranje dobitnika i statistika. Prava forma i ozbiljnost su u obrazcu koji se salju nakon izvlacenja pa su tu i ponudili raznovrsniji tip opcija za obrazovanje zeleci da upisemo ono sto zaista mozemo dokazati. Mislim da ove podatke o obrazovanju u prijavi nemaju neku vaznost. Cim su stavili da mozes izabrati opcije koje te automatski diskvalifikuju tipa srednja trogodisnja,strucna trogodisnja to je samo neka statistika. Svakako da treba izabrati ono odgvarajuce za sebe od opcija ali cisto sumnjam da ce u ambasadi nekoga da odbiju zbog toga. Oni ce traziti da dokazes ono sto upises u DSP-122 obrascu kao zvanicnom obrascu po kome ce voditi proceduru i zbog toga ako nalupas nesto bezveze za obrazovanje mislim da te mogu odbiti ali da odbiju zbog podatka u samoj prijavi to tesko (mislim na obrazovanje ne na neki licni podatak tipa godina rodjenja, ime itd.).

Last edited by jovke; 17.10.2011 at 23:17.
  #346  
Staro 18.10.2011, 02:12
Positive Vibe's Avatar
Positive Vibe Positive Vibe je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 28.01.2010
US lokacija: Chicago, New York ili California
YU lokacija: Beograd, Obrenovac
Poruke: 109
Nepromenjeno

Evo aplicirao sam treci put za Green Card sinoc. :;D:
Svima koji ucestvuju u DV2013 zelim puno srece! :grin:
Ako imate nedoumice i high school degree, izaberite high school degree kao opciju.
Nema potrebe da se dodatno komplikuje, kada je ovo dovoljan uslov i kada mislim da nema nekog znacaja za samo izvlacenje na lutriji.
__________________
'Budućnost prirada onima, koji veruju u lepotu svojih snova'.

01.11.2013. peta prijava na lutriju
  #347  
Staro 19.10.2011, 20:00
steelers's Avatar
steelers steelers je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 30.01.2010
YU lokacija: Nis
Poruke: 103
Pošalji MSN poruku korisniku steelers
Nepromenjeno

Evo i mene po drugi put. Pa sretno svima i vidimo se sledece godine. :D:D :belj:
__________________
Success!
27.10.2010 20122CQZ1
19.10.2011 20132JN6Z
ali kada toliko zelim da odem odavde

Tako me gusi ovdje sve
  #348  
Staro 21.10.2011, 00:14
lover's Avatar
lover lover je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 25.07.2010
US lokacija: Ko zna!? Mozda NYC jednog dana.
YU lokacija: Gradiska, RS, BIH
Poruke: 168
Nepromenjeno

Prijavljeni supruga i ja po drugi put. :book: Vidjecemo sta ce biti u maju.
__________________
DV-2020 Deveti put dva ćorka!
  #349  
Staro 21.10.2011, 13:09
Milos Jevremovic Milos Jevremovic je offline
Član
 
Datum prijave: 20.10.2011
Poruke: 8
Nepromenjeno

a samo jos da pitam da li neko zna koliko se ceka od perioda kada se njima posalje sva dokumentacija koja je potrebna, do razgovora i lekarskog pregleda u ambasadi, zanima me koliko to traje vremenski ??
  #350  
Staro 21.10.2011, 13:29
feanor997's Avatar
feanor997 feanor997 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.10.2011
US lokacija: Portland
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 90
Pošalji MSN poruku korisniku feanor997 Pošalji Skype™ poruku korisniku feanor997
Nepromenjeno

Ako si izvucen sto manji broj to ces pre na razgovor u ambasadu
 


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Prijava za devojku banej86 Stare teme 4 02.11.2010 18:48
Zasto ne radi prijava na Lutriju? dele506 Stare teme 53 17.11.2009 14:05
Hepatitis i prijava na lutriju landlord Stare teme 2 02.09.2008 01:09
Uputstvo za prijavu na lutriju srdjevic Prijava na Lutriju 0 26.04.2008 04:24

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 20:12.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.