ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Houston, Texas » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #91  
Staro 23.12.2018, 17:02
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Primjetio sam da su cijene nekretnina u Texasu nesto jeftinije nego u ostalim drzavama. Neki od razloga su sto Texas kao drugi nejveci state ima dosta zemlje, dosta je jeftinije da se izgradi kuca, istorijski gledano nije bilo velike potraznje za nekretninama u Teksasu kao npr. u drugim drzavama.

Sto se Housotn-a tice, jako veliki grad, koji skoro da nema javnog prevoza. Za sve ce vam trebati auto. Zbog ovoga bih vam preporucio da mjesto gdje planirate da zivite izaberete nakon sto ste nasli posao. Dobra stvar je sto stalno grade nove puteve i prosiruju postojece.

Neko je spomenuo ovde The Woodlands, ja nisam bio tamo, ali sam cuo dobre stvari o tom predgradju.
Predgradje koje se meni svidjelo je SugarLand. Ima super javne skole, jako je sigurno za zivot i svakako bi ga preporucio ljudima koji dolaze sa djecom.

Takodjer Katy i Cinco Ranch su predgradja koja imaju super skole, nalaze se zapadno od Houston-a, i tu uglavnom zive oni koji su u naftnoj industriji. Autoput 10 povezuje ova predgradja sa centrom Houston-a. Ovaj autoput je dosta zakrcen i ako radite u centru, provodit cete dosta vremena u autu.

Javite se ako imate nekih pitanja.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #92  
Staro 23.12.2018, 21:46
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Landlord gde si ti sad u Cikagu ili u Teksasu? Pozdrav iz Virdzinije
Reply With Quote
  #93  
Staro 24.12.2018, 18:39
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Landlord gde si ti sad u Cikagu ili u Teksasu? Pozdrav iz Virdzinije
Pozdrav,

ja sam jos u Chicagu, ali sam poslovno proveo ovo ljeto u Houstonu. Cak sam mislio i da se preselim dole, ali za sada ostajemo tu gdje jesmo.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #94  
Staro 24.12.2018, 21:27
Jocovics's Avatar
Jocovics Jocovics je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2018
US lokacija: Somewhere over the rainbow
YU lokacija: Pancevo, RS
Poruke: 123
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Treba pogledati (mislim da je Zillow) kakvo je stanje u komšiluku po pitanju kriminala. Kažu da ima apartmana (1bedroom) i za $500, ali se spava sa pištoljem pod jastukom.
Ne bukvalno (nadam se), ali komšiluk je užasan i opasan.
To prvo gledam. Ukucam "Best Places to Raise a Family in..", pa onda trazim po tome. Drugi parametar mi je kako su ocenene javne skole u tom kraju.
__________________
DV2005-DV2018 - Not Selected
DV2019 - Selected
CASE N-2019EU21xxx
DS260-15.9.2018.
INTERVJU-24.5.2019.
VIZA U PASOSU-30.5.2019.
AVION-16.7.2019.
Reply With Quote
  #95  
Staro 24.12.2018, 21:31
Jocovics's Avatar
Jocovics Jocovics je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2018
US lokacija: Somewhere over the rainbow
YU lokacija: Pancevo, RS
Poruke: 123
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
$1200 za 3B za veliki i prosperitetan grad a u dobroj zoni je sasvim OK cena da bih se ja cak zabrinuo koliko je taj kraj i dobar.

inace u Americi je trziste jako razvijeno tako da sve sto je jeftino ima razlog sto je jeftino...
Ja mislim da je ovde konkretno slucaj sto je ovaj kraj Bogu iza tregera. Svi kazu da je dobar za zivot...E sad, ovaj smestaj konkretno..Odkud znam..Mozda je sagradjen na indijanskom groblju.. To cu verovatno moci da utvrdim tek kada dodjem.
__________________
DV2005-DV2018 - Not Selected
DV2019 - Selected
CASE N-2019EU21xxx
DS260-15.9.2018.
INTERVJU-24.5.2019.
VIZA U PASOSU-30.5.2019.
AVION-16.7.2019.
Reply With Quote
  #96  
Staro 24.12.2018, 21:36
Jocovics's Avatar
Jocovics Jocovics je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2018
US lokacija: Somewhere over the rainbow
YU lokacija: Pancevo, RS
Poruke: 123
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik landlord Prikaz poruke
Primjetio sam da su cijene nekretnina u Texasu nesto jeftinije nego u ostalim drzavama. Neki od razloga su sto Texas kao drugi nejveci state ima dosta zemlje, dosta je jeftinije da se izgradi kuca, istorijski gledano nije bilo velike potraznje za nekretninama u Teksasu kao npr. u drugim drzavama.

Sto se Housotn-a tice, jako veliki grad, koji skoro da nema javnog prevoza. Za sve ce vam trebati auto. Zbog ovoga bih vam preporucio da mjesto gdje planirate da zivite izaberete nakon sto ste nasli posao. Dobra stvar je sto stalno grade nove puteve i prosiruju postojece.

Neko je spomenuo ovde The Woodlands, ja nisam bio tamo, ali sam cuo dobre stvari o tom predgradju.
Predgradje koje se meni svidjelo je SugarLand. Ima super javne skole, jako je sigurno za zivot i svakako bi ga preporucio ljudima koji dolaze sa djecom.

Takodjer Katy i Cinco Ranch su predgradja koja imaju super skole, nalaze se zapadno od Houston-a, i tu uglavnom zive oni koji su u naftnoj industriji. Autoput 10 povezuje ova predgradja sa centrom Houston-a. Ovaj autoput je dosta zakrcen i ako radite u centru, provodit cete dosta vremena u autu.

Javite se ako imate nekih pitanja.
Hvala puno na informacijama sa terena. Nama ovde znaci puno.
U kom delu Cikaga si ti? To nam je bila prva opcija, jer imamo prijatelje tamo, ali racunam: ako vec menjam zivot iz korena, idem negde gde je 365 dana sunce
__________________
DV2005-DV2018 - Not Selected
DV2019 - Selected
CASE N-2019EU21xxx
DS260-15.9.2018.
INTERVJU-24.5.2019.
VIZA U PASOSU-30.5.2019.
AVION-16.7.2019.
Reply With Quote
  #97  
Staro 25.12.2018, 07:28
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Jocovics Prikaz poruke
Hvala puno na informacijama sa terena. Nama ovde znaci puno.
U kom delu Cikaga si ti? To nam je bila prva opcija, jer imamo prijatelje tamo, ali racunam: ako vec menjam zivot iz korena, idem negde gde je 365 dana sunce
Ja sam na zapadu. Mali gradic koji se zove Wheaton.
Ma razumijem te u potpunosti kad kazes da zelis da ides tamo gdje je 365 dana sunce, ali vjeruj da je ljeto u H. nepodnosljivo vlazno i toplo. Ljude tesko da vidis napolju. Tokom jeseni imaju dosta kisnih dana. Velika prednosti su ovi zimski mjeseci, kad mi koji smo u Chicagu ne izlazimo vani oni imaju OK vrijeme. Nigdje nemas win-win situaciju. Svaki dio ima svoj prednosti i mane. Ja bi uvijek prije izabrao mjesto gdje imam nekoga za pocetak. Ovde se najlakse preseliti. Mi smo prvo dosli u Wa state, pa onda preselili u IL.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #98  
Staro 25.12.2018, 08:27
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

bogu iza tregera to je otpriike definicija Oregona ili mozda Idaho.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #99  
Staro 25.12.2018, 17:56
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Sve je to njima blizu. Ljudi putuju i do 50-tak milja na posao, pa se ne bune. Svakako, dobra stvar je kada postoji dobar gradski prevoz, ali može se i bez njega (kad imaš svoj auto ). Ljudi mogu da se priviknu na svakakve uslove.

Drago mi je da su se u diskusiju uključili stari članovi. Pozdrav @landlord
Hvala na savetima i lepoj analizi Hjustona.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #100  
Staro 26.12.2018, 08:41
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Sve je to njima blizu. Ljudi putuju i do 50-tak milja na posao, pa se ne bune. Svakako, dobra stvar je kada postoji dobar gradski prevoz, ali može se i bez njega (kad imaš svoj auto ). Ljudi mogu da se priviknu na svakakve uslove.

Drago mi je da su se u diskusiju uključili stari članovi. Pozdrav @landlord
Hvala na savetima i lepoj analizi Hjustona.
ne bune se jer nema vajde od toga.

Zemlja je prosto prevelika i takva kakva je. Neko koci ovde uvodjenje jeftinih letova iz nekog razloga.

Da ima toga ja bih za tri meseca vec obisao celu Ameriku...
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
Odgovori

Tags
houston, texas


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 11:52.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.