ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 27.02.2017, 03:25
Kilimandzaro's Avatar
Kilimandzaro Kilimandzaro je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2016
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BG
Poruke: 198
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik MirkoJ Prikaz poruke
Svaka čast! Kao neko ko se nada da će jednom "pozeleneti" a pri tome ima takodje 2 mladja deteta, vaše iskustvo mi je nekako najzanimljivije za praćenje očekujemo dalje informacije
Sad je malo mirnije i bice dok se ne zaposlimo. Uglavnom smo se skucili (ja zapela da kupim i neke dve foteolje i svi me napljuvase najstrasnije jer stvarno imamo sad sve najosnovnije i treba da se smirim do pronalazenja posla). Tako da cu imati nadam se vremena da sve najvaznije napisem i ovde i na blogu dok ne upadnemo u masinu
__________________
blog: www.emogration.com
FB: www.facebook.com/emogration
www.facebook.com/JelenaCrafts

od 2004 -2015 on and off pokusaji
DV 2017 izvuceni br. 23**
14.05.2016. DS260 popunjen
22.08.2016. stigao poziv za intervju (zakazan za 11. oktobar)
30.09.2016. lekarski
11. 10. 2016. intervju i pozeleneli
Reply With Quote
  #12  
Staro 27.02.2017, 05:22
jasmin_nikol jasmin_nikol je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.09.2011
US lokacija: Čikago... Minesota....gde god nadjemo posao
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 95
Nepromenjeno

Kilimandzaro, eto i materijala za prvu knjigu! Zaista odličan blog. Vidi se iz foruma da ste jako dugo aplicirali za gc i dočekali svoj trenutak sreće! Čovek ne sme nikada da digne ruke od svojih snova! Uživala sam da čitam Vaš blog i doživela ga lično, jer i ja imam dva dečaka sličnog uzrasta koji bi jedva čekali da dođu da žive u USA! Do tada ostaje borba da se pronađe taj put ka izlazu, učenje i puno snage da se ovde gura život!
Vama srećno! Divno što ste sa Vašima, sigurno to znači. Ja imam dugogodišnje prijatelje tamo koji bi bili srećni i voljni su pomoći, ako dodjemo.
Nemojte nas zaboraviti, očito nas ima dosta koji sa radošću pratimo Vas uspešan put! Sve najbolje Vam želim!
__________________
DV2005 - ništa
DV2010 -ništa
DV2017- ništa
DV2018- ništa, ali biće
Reply With Quote
  #13  
Staro 27.02.2017, 06:56
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Kilimandzaro Prikaz poruke
A ja jedva cekam da mi ti kazes - e je li mozes da me pokupis na aerodromu dolazim u Chicago jer sam dobio na lutriji
😁😁😁 Savrseno! Hvala do neba! Evo ga maj jos malo... Vec vidim scenu, ispred aerodroma neko me pita: need a ride? A ja odgovaram: no thanks, my friend is picking me up! 😇
Izvinjavam se svima sto sam otisao u off... Nisam mogao da odolim na ovakvu zelju! Verujem da svi mastamo da stavimo zeleni smajli u poruku jednog dana.
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #14  
Staro 27.02.2017, 10:47
tanjatanja tanjatanja je offline
Član
 
Datum prijave: 07.10.2016
US lokacija: Ne znam :)
YU lokacija: Skopje, Makedonija
Poruke: 5
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Kilimandzaro Prikaz poruke
Sad je malo mirnije i bice dok se ne zaposlimo. Uglavnom smo se skucili (ja zapela da kupim i neke dve foteolje i svi me napljuvase najstrasnije jer stvarno imamo sad sve najosnovnije i treba da se smirim do pronalazenja posla). Tako da cu imati nadam se vremena da sve najvaznije napisem i ovde i na blogu dok ne upadnemo u masinu
Srekno vo noviot pochetok, se najdobro
Se nadevam i jas ke imam sreka
Reply With Quote
  #15  
Staro 27.02.2017, 11:06
MirkoJ MirkoJ je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.10.2016
US lokacija: Pittsburgh (jednog dana :))
YU lokacija: Beograd
Poruke: 34
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik BetterFuture Prikaz poruke
Izvinjavam se svima sto sam otisao u off... Nisam mogao da odolim na ovakvu zelju! Verujem da svi mastamo da stavimo zeleni smajli u poruku jednog dana.
Ovo je "Razno" deo foruma, nešto ne mislim da je ovde moguć "off topic"

Ne razmatramo Chicago ali, svejedno, lepo bi zvučalo to "my friend is picking me up"
__________________
"Even the longest journey begins with a single step"
DV2018- Has not been selected x2
DV2019- Has not been selected x2
DV2020- Has not been selected x2
DV2021- Here we go again
Reply With Quote
  #16  
Staro 27.02.2017, 12:31
Lux's Avatar
Lux Lux je offline
Drug član
 
Datum prijave: 22.06.2011
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: MNE
Poruke: 36
Nepromenjeno

Kao prvo, srecan dolazak u USA. Nadam se da cete se privici brzo i da ce sve ici fenomenalno. Imam jedno malo off topic pitanje: Koliko treba da se dobije zelena karta kad se udje u USA? Kao dokument. Da li znate?
Reply With Quote
  #17  
Staro 27.02.2017, 13:39
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Lux Prikaz poruke
Kao prvo, srecan dolazak u USA. Nadam se da cete se privici brzo i da ce sve ici fenomenalno. Imam jedno malo off topic pitanje: Koliko treba da se dobije zelena karta kad se udje u USA? Kao dokument. Da li znate?
Evo ja da odgovorim. Pretpostavljam da mislite na fizicku zelenu kartu. Zvanican podatak je do 120 dana. Naravno da u vecini slucajeva to bude krace ali ima i primera da se taj rok probije. U svakom slucaju, pecat I-551 koji dobijete u pasos na aerodromu kada sletite vam sluzi kao GC u trajanju od godinu dana.
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #18  
Staro 06.03.2017, 15:07
bokiit's Avatar
bokiit bokiit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.02.2013
US lokacija: Chicago Illinois
YU lokacija: Beograd Srbija
Poruke: 141
Nepromenjeno pozdrav people

Pozdrav ljudi. Mi da se javnemo. Stigli smo u Chicago pre 2 dana, smestili se kod prijatelja i sad polako u trazenje stana. Neverovatno je lep osecaj iako nas je put smlatio pa smo prvu noc legli u 20h a ustali sutradan u 6. Danas slicno, legli u 9.15 ustali u 7.
Stigli smo vec da odemo i do nase prodavnice kako bi uzeli neke osnovne nase namernice poput zacin C, domace (turske) kafe itd... Upravo pijemo kafu i cekamo da dodju "sertifikovani tehnicari" kako kazu ovi iz AT&T da nam uvedu net.
Predhodna 2 dana smo proveli sa drustvom koje smo bukvalno ostavili ovde kad smo se mi vracali pre 2 god. Danas "tek" idemo do downtown-a u sightseeing i da kupimo nove brojeve za mob. Ja pocinjem u sredu da radim drugu smenu, posao koji sam doneo iz Bgd. A trazenje novog posla pocinje uskoro
Pisemo se kasnije ja koliko stignem ovde a supruga nastavlja sa blogom. Pozdrav !!!
__________________
____________________________

2014 - 2 prijave, duplo nista
2015 - 2 prijave, duplo nista
2016 - 2 prijave , IZVUCENI - broj 14XXX
25. Maj - poslat DS-260
27. Decembar - Zakazan lekarski
12. Januar 2017. - Zakazan intervju i POZELENELI
13. Januar - Vize u pasosu
04. Mart - Off we go!
Reply With Quote
  #19  
Staro 06.03.2017, 19:19
Endorfin91 Endorfin91 je offline
Član
 
Datum prijave: 04.05.2016
Poruke: 21
Nepromenjeno

Pozdrav svima,

interesuje me da li je neko presedao u Americi prilikom odlaska? Zanima me, da li se taj razgovor sa dhs-ovim radnikom obavlja na prvom aerodromu u usa ili na krajnjoj destinaciji?

Hvala unapred.
__________________
Izvucen br 16xxx
16.05.2016. - Popunjen DS-260
20.12.2016. - Zakazan razgovor u Ambasadi za 28.2.2017.
Reply With Quote
  #20  
Staro 06.03.2017, 19:45
MirkoJ MirkoJ je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.10.2016
US lokacija: Pittsburgh (jednog dana :))
YU lokacija: Beograd
Poruke: 34
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Endorfin91 Prikaz poruke
Pozdrav svima,

interesuje me da li je neko presedao u Americi prilikom odlaska? Zanima me, da li se taj razgovor sa dhs-ovim radnikom obavlja na prvom aerodromu u usa ili na krajnjoj destinaciji?

Hvala unapred.
Prvi aerodrom u USA je "point of entry" i tu se, ako sam dobro razumeo ranije postove iskusnijih forumaša, obavlja prvi razgovor. Tu je i preporuka da kod takvih presedanja, pauza izmedju letova bude malo komotnija
__________________
"Even the longest journey begins with a single step"
DV2018- Has not been selected x2
DV2019- Has not been selected x2
DV2020- Has not been selected x2
DV2021- Here we go again
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Interviews DV2017 - Concise Version Magelan Intervju (interview) - Ambasada 80 27.09.2017 15:05
DV2017 Selected Winners - DV2017 Izvučeni Dobitnici Magelan Prijava na Lutriju 128 08.05.2017 18:15
DV 2016 gde ste i šta radite?! Tikica Vaša strana 52 31.12.2016 11:00
Uputstvo na srpskom za prijavu na lutriju dv2017 Tikica Prijava na Lutriju 14 04.04.2016 10:07
Sta mislite da radite mvp977 Vaša strana 15 15.09.2008 12:54

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 10:16.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.