ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Priznavanje strucne spreme u US » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 25.11.2008, 18:12
Veronika's Avatar
Veronika Veronika je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.06.2008
US lokacija: Croatia
Poruke: 89
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik xeg Prikaz poruke
Naravno, realnost je nekada bolna...
A znas li ti koje su nam sanse bile pre godinu dana da dobijemo GC za USA - sigurno oko 1:10.000.000!!! Zar ne? A sada su mnogooo vece, ali o tom potom. Koje su nam sada sanse za skupo skolovanje u USA - skoro nikakve, a za godinu dana? E to cu vam reci tada.
Ako tvoja prijateljica ne mlati $ onda ona, moram ti reci, nije bas odlican advokat ili joj je takav splet okolnosti pa je u slaboj firmi, ili su joj merila vrednosti porasla pa joj prihod od par stotina K/yearly nije neki ili... whatever, to je njena prica. Neka ode negde drugde jer valjda zna da su advokati skolovani u Americi svuda u svetu jos placeniji nego u States.

Prenecu ti jednu anegdotu koju sam skoro cuo a strasno je poucna:
Dolazi advokat-sin sa rasprave kuci i kaze advokatu-ocu da je uspesno okoncao neki spor koji traje vec godinama, a kojeg je nasledio od oca.
Odgovara advokat-otac: Tako se ne radi! Na tom predmetu sam iskolovao i tebe i sestru!

Ma daj sredi se malo ,otkud tebi pravo da govoris da zenska ide negdje drugdje ,kao prvo ja u svom postu nisam tebe spomenula vec sam rekla opcenito kakve su sanse za lijecnike i pravnike!(ukratko lose) Stvarno se vidi da se nisi maknuo iz svog rada gdje sad zivis...
Kao prvo da mi frendica nije odlicna pravnica nebi bila najmladi suradnik bijele kuce i nebi se trazili njezini intervijui. ,svjeti itd...I ima love koje je svojim trudom (koji je velik) i zasluzila ,poanta je bila da $ ne padaju s neba ...kako se nekima cini ...i da u tim zvanjima emigrantima nije lako...
Reply With Quote
  #22  
Staro 25.11.2008, 19:05
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Veronika, ne vidim razloga za ovakvu poruku, stvarno... Jeste, xeg je mozda upotrebio rec "neka ode" umesto "mozda da ode", ali opet... meni je njegova konstatacija na mestu, jer advokat ne zaradjuje malo, moze da zaradjuje samo manje od ostalih advokata... u tom slucaju ovo (tj. deo toga) sto xeg kaze stoji. advokati ovde obrcu veliku kintu, to je cinjenica. niko ne osporava njihov trud, da se razumemo. ubedjen sam da se xeg slaze sa ovim...

ajde, ovaj deo "neka ode" je mozda malo prejak, ako zelis tako da ga rastumacis.... u pravu si i ti, ne treba izletati se sa izjavama tipa "ja cu ti kazem sta ti treba da radis", pogotovo ako se ne zna situacija, i savet nije trazen....

ali ovo tvoje pominjanje grada meni nije bas najjasnije, te bih te molio da pojasnis vezu izmedju xeg-ove izjave i tvoje konstatacije, ako nije problem...
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
Reply With Quote
  #23  
Staro 25.11.2008, 19:06
zokipoki76's Avatar
zokipoki76 zokipoki76 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 01.09.2008
US lokacija: new jersey
YU lokacija: macedonia
Poruke: 48
Pošalji MSN poruku korisniku zokipoki76 Pošalji Skype™ poruku korisniku zokipoki76
Nepromenjeno

zdravo zana moja sopruga je zavrsila fakultet za odbranu na filozofskom fakultetu u skoplje kao profesor po odbranu zelim te ptati jeli ta diploma uopste nesto znaci u usa i dali moze da se nostrifikuje ?pozdrav zoki skopje
__________________
CASE NO.201xx
intervju zakazan za 30 april
30 april 11:00 visa odobrena.
Visa Granteded
PHP kod:
Visa Granted 
05.05.2009 vize u pasose
Reply With Quote
  #24  
Staro 25.11.2008, 19:42
xeg's Avatar
xeg xeg je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.05.2008
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Nis, Srbija
Poruke: 852
Pošalji Skype™ poruku korisniku xeg
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Veronika Prikaz poruke
...kao prvo ja u svom postu nisam tebe spomenula...
Ako nisi na mene mislila pod ono neki ovde:
Citat:
Prvobitno poslao korisnik Veronika Prikaz poruke
I sama sam optimist i to je dobro al sam i realana ,a neki buduci emigranti bas i nisu, pa bolje da se spuste na zemlju...
onda ne znam zasto si se uopste ukljucivala u temu

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Veronika Prikaz poruke
...otkud tebi pravo da govoris da zenska ide negdje drugdje...
Tuzi me

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Veronika Prikaz poruke
...odlicna je odvjetnica pa ne mlati $ samo tako...
ili
Citat:
Prvobitno poslao korisnik Veronika Prikaz poruke
...da mi frendica nije odlicna pravnica nebi bila najmladi suradnik bijele kuce i nebi se trazili njezini intervijui. ,svjeti itd...
Jel' to govoris o istoj osobi??? Ja sam cuo da je ekonomska kriza u USA ali nisam znao da je tolika! Onda je tamo stvarno zajebana situacija! A da ti razmislis jos jednom... mozda da ipak ostanes tu gde jesi, kakva Amerika!

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Veronika Prikaz poruke
...Stvarno se vidi da se nisi maknuo iz svog rada gdje sad zivis...
Ma kako nisam Veronika? Pa obisao sam sva sela u regionu, cak sam i u tvom bio

Samo jedno malo podsecanje... juna meseca si se prijavila na ovaj forum i postavila pitanje tako sto si ga upisala u svoj potpis i bez ikakvog postovanja danima cekala da ti neko odgovori. Ja sam to video slucajno kada sam gledao profile i poslao ti PM dobrodoslice i objasnjenje kako se na forumu postuje. Drago mi je da si savladala tu lekciju jer vidim da sada postujes i sta treba i sta ne treba. Posto te je krenulo evo jos jednog hinta - idi u kontrolnu tablu pa edituj Ignore List i upisi x-e-g jer cu i ja tebe tu da stavim ako zelis da nastavljas raspravu. U suprotnom, sto se mene tice, mozemo da zaboravimo sve i nastavimo normalno.
__________________
2009EU00014xxx
09.05.2008. - stigla 1. koverta
14.05.2008. - poslato nazad
16.05.2008. - stiglo u KCC
01.12.2008. - stigla 2. koverta
22.12.2008. - zavrsen lekarski
22.01.2009. - uspesno zavrsen intervju u Bgd-u
23.01.2009. - podigli vizirane pasose
Od 19.04.2009. u USA, Atlanta, GA
---------
About us: Veselinovica kutak
Reply With Quote
  #25  
Staro 25.11.2008, 19:43
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Ako smem samo nesto da dodam

- Samo dva radna mesta su neophodna SVAKOJ kompaniji i kolika god da je kriza ova dva radna mesta (bilo po contract ili full time) NIKADA nece biti ukinuta:
1. RACUNOVODJA
2. ADVOKAT
Toliko o tome neka bude receno, ja se nadam da se razumemo...

DOKTORI - oni koji poloze za licencu (ispit iz 4 dela koju nasi lekari polazu na zavrsnoj godini, dakle nije to nista ekstra "samo za imigrante" kao sto neki pokusavaju da prikazu nakon sto ne poloze...hmmmm sta li je problem, etika ili dijagnostika?????? ) dobijaju posao odmah, minimum 100k... nego mojoj jetrvi pedijatru nikako da ocistim glavu od ovih sto pobegose glavom bez obzira od "ovog uzasnog health sistema ovde", gde ih izmaltretirase, teraju ih da imaju po 50 pacijenata na dan , ucenjuju ih da rade u nekim zabacenim sumama, bedne plate, "sta da ti kazem uzas"... a pokusavam da je razuverim evo 3-ca godina...

E pa stvarno dokle vise... da li ja zivim u zemlji o kojoj se prica? Mora da sam pala sa tresnje...

@ZokiPoki - ne verujem da nesto sa tim moze da se uradi... Sorry!!!!
Reply With Quote
  #26  
Staro 25.11.2008, 20:15
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik xeg Prikaz poruke
Tuzi me
gledaj da izbacis ovakve izjave kad predjes baru.... ovde ljudima (a o advokatima da ne pricamo) od toga ide voda na usta.... hihihihi
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
Reply With Quote
  #27  
Staro 25.11.2008, 22:45
zokipoki76's Avatar
zokipoki76 zokipoki76 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 01.09.2008
US lokacija: new jersey
YU lokacija: macedonia
Poruke: 48
Pošalji MSN poruku korisniku zokipoki76 Pošalji Skype™ poruku korisniku zokipoki76
Nepromenjeno

hvala ti zana mnogo
nema zasto sorry to je to pozdrav tebi,reci mi sta je sa masinski tehnicari dali se ta profesija trazi i kako je placena
__________________
CASE NO.201xx
intervju zakazan za 30 april
30 april 11:00 visa odobrena.
Visa Granteded
PHP kod:
Visa Granted 
05.05.2009 vize u pasose
Reply With Quote
  #28  
Staro 26.11.2008, 00:29
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Zoki poki znam za jednog lika koji je u Kanadi i radi kao masinski tehnicar.. tj. naravno zavrsio je dodatne certifikate.. i radi kao auto cad crtac (nadam se da se to ovako kaze)
i imao jako pristojan posao.. Ako znas auto cad usavrsi ga prije dolaska svaako..
poz.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #29  
Staro 26.11.2008, 00:34
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Veronika Prikaz poruke
kao prvo ja u svom postu nisam tebe spomenula vec sam rekla opcenito kakve su sanse za lijecnike i pravnike!(ukratko lose) Stvarno se vidi da se nisi maknuo iz svog rada gdje sad zivis...
Ja sam turisticki obisao dosta gradova u Evropi.. Bio sam cak i u Dali-jevom muzeu, pikasovom, onog sto je odsjekao svoje uho Van gogo.. u jednom amsterdamskom kofi šopu duvao marihuanu.. Jeo baklavu u Istambulu..itd.. Dakle iz prilozenog se vidi da sam napustao svoje selo koje ima i trolejbus..
ali nisam uspio shvatiti kakve su sanse za lijecnike i pravnike u tim drzavama.. a koji nisu iz tih drzava..
sorry

Koja je poenta?
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #30  
Staro 26.11.2008, 00:59
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Hey Landlord - da, to je dobra ideja za AutoCAD... mi placamo za office furniture interior design $45 na sat po contract... Nisam sigurna za salary people, ali na contract prave lepe novce pogotovu sad oko Bozica zato sto sve velike kompanije placaju dosta (budget i taxation thing, ako probiju limit za income za odredjeni procenat da vise placaju tax onda daju novce na improvement i to se odbija). Vecina njih radi od kuce, nas senior designer sedi kod kuce sa detetom i radi, pojavljuje se jednom nedeljno... E sad, ovde kad dodjes, i dobijes posao u firmi oni ce ti platiti license za kucni kompjuter - u suprotnom to moras sam.... a nije jeftino veruj mi, ja sad uplatila renewal za design department za 2009. Skupoooooooooo.... ali i isplativo!
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:37.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.