ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 20.10.2009, 20:29
nocturno nocturno je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.08.2009
Poruke: 35
Nepromenjeno Potrebne Vakcine

Zdravo ljudi!!!

Da li znate koje je vakcine potrebno primiti?
Ja sam primio sve vakcine koje je trebalo i koje su predvidjene zdravstvenim propisima u Srbiji.

Nazalost, ne posedujem nikakvu evidenciju o tome.
Na linku http://travel.state.gov/visa/immigra...inations_are_1

sam nasao sledeci spisak vakcina:

* Acellular pertussis
* Hepatitis A
* Hepatitis B
* Human papillomavirus (HPV)
* Influenza
* Influenza type b (Hib)
* Measles
* Meningococcal
* Mumps
* Penumococcal
* Pertussis
* Polio
* Rotavirus
* Rubella
* Tetanus and diphtheria toxoids
* Varicella
* Zoster

Hvala puno!!!!!
Reply With Quote
  #2  
Staro 20.10.2009, 23:25
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

Ako ne znaš gde ti je karton a neko ti zahteva da imaš sve vakcine (npr. mojoj devojci su tražili šta je primila jer radi u labaratoriji sa virusima), jednostavnom analizom krvi oni će videti koja antitela imaš a koja ne.

Mada čak i da imaš evidenciju moraš da ideš kod lekara koji će da ti napše nazive i datume kada si prmio na latinskom ili engleskom i da overi.
Reply With Quote
  #3  
Staro 21.10.2009, 10:20
tamacharly tamacharly je offline
Drug član
 
Datum prijave: 27.05.2009
Poruke: 70
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik nocturno Prikaz poruke
Zdravo ljudi!!!

Da li znate koje je vakcine potrebno primiti?
Ja sam primio sve vakcine koje je trebalo i koje su predvidjene zdravstvenim propisima u Srbiji.

Nazalost, ne posedujem nikakvu evidenciju o tome.
Na linku http://travel.state.gov/visa/immigra...inations_are_1

sam nasao sledeci spisak vakcina:

* Acellular pertussis
* Hepatitis A
* Hepatitis B
* Human papillomavirus (HPV)
* Influenza
* Influenza type b (Hib)
* Measles
* Meningococcal
* Mumps
* Penumococcal
* Pertussis
* Polio
* Rotavirus
* Rubella
* Tetanus and diphtheria toxoids
* Varicella
* Zoster

Hvala puno!!!!!
kad ides na ljecnicki doktor ce po godinama odrediti sto ti treba. ja ni supreg nismo imali kartone . suprug je preko 40 i primio je samo tetanus a ja sam ispod 40 tako da sam morala i tetanus i polio i mpro. za klince sam imala kartone ali zenska djeca od 15-25 moraju primiti hpv.
__________________
Reply With Quote
  #4  
Staro 21.10.2009, 17:17
dmi dmi je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2008
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Kraljevo/Beograd
Poruke: 94
Nepromenjeno

i MM i ja smo bili ispod 40 kad smo primali vakcine i oboje smo dobili tetanus i hepatit B.
cerka nije primila nista, tada je imala 2 godine samo su joj prepisali iz kartona za vakcinaciju sve sto je do tada prmila
pregled je radjenu u beogradu
Reply With Quote
  #5  
Staro 22.10.2009, 18:06
nocturno nocturno je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.08.2009
Poruke: 35
Nepromenjeno

Hvala vam mnogo na informacijama!!!! :-)
Uzivajte!
Reply With Quote
  #6  
Staro 17.02.2010, 08:04
Smith6000's Avatar
Smith6000 Smith6000 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.01.2010
US lokacija: Seattle, WA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 102
Nepromenjeno

Ja sam pokusao da se raspitam šta mi sve treba od vakcina, da ne bih morao da platim više od 110$, ali na kraju mi dala MMR, iliti MRP kod nas koja kosta 2800

Koliko sam se raspitao kod doktorice, MMR i tetanus se daju svima, tetanus se ne prima ako ste ga primili u zadnjih 10 godina.

MMR vakcina se daje sa 12-18 meseci, a revakcinacija sa 4-6 godina. Ja sam primio 2x, ali mi je rekla da ako nisam primio u zadnjih 10 godina, onda moram; iako ta vakcina nema nikakav efekat, pošto se to jedino daje deci.

Ja sam pre lekarskog hteo da se raspitam kod moje doktorice da li ja to mogu da primim, ali mi je rekla da se u Srbiji odraslima to ne daje.... tako da se spremite da je dobijete... iako je debilmo uopće da je daju, kad efekta nema.

...moj savet je da pitate doktoricu da je dobijete, kao i tetatus, da platite manje.
Reply With Quote
  #7  
Staro 23.02.2010, 10:06
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Ja sam pokusao da pitam i da se ubedjujem, ali sta to vredi kad ona popunjava vakcinalnu potvrdu i ako ne primis moze da ti pravi problem kod ulaska. Predpostavljam da je i tebi, kao verovatno i svima napomenuti da se ta potvrda sa primljenim vakcinama cuva kao oko u glavi jer bez nje ides u karantin po ulasku i samo pravis sebi komplikacije. Zato odvojte dodatne parice, pa makar vam dali destilovanu vodu, tako je jednostavnije jer propisi to zahtevaju. Ili, ako imate nekoga u zdravstvu, izvadite potvrdu da ste vakcinisani protiv tetanusa pre par godina i eto olaksice...
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
Reply With Quote
  #8  
Staro 23.02.2010, 16:29
mitar's Avatar
mitar mitar je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.06.2009
US lokacija: New York City, NY
YU lokacija: Niš, Srbija
Poruke: 79
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreadnot Prikaz poruke
Ja sam pokusao da pitam i da se ubedjujem, ali sta to vredi kad ona popunjava vakcinalnu potvrdu i ako ne primis moze da ti pravi problem kod ulaska. Predpostavljam da je i tebi, kao verovatno i svima napomenuti da se ta potvrda sa primljenim vakcinama cuva kao oko u glavi jer bez nje ides u karantin po ulasku i samo pravis sebi komplikacije. Zato odvojte dodatne parice, pa makar vam dali destilovanu vodu, tako je jednostavnije jer propisi to zahtevaju. Ili, ako imate nekoga u zdravstvu, izvadite potvrdu da ste vakcinisani protiv tetanusa pre par godina i eto olaksice...
I meni je doktorka posle pregleda iskopirala onaj papir iz zapecacene koverte u kome pise koje vakcine sam primio i rekla mi da ga cuvam, stim sto sam primio dve vakcine i rekla mi je da ako ne primim te dve ovde da cu morati da primim na aerodrom stim sto se po njenim saznanjima iz proslosti to moze da traje i par sati cekanja. Jos mi je rekla da ga nosim sa sobom kad god budem iso kod lekara u pocetku da mi unesu u karton.
__________________
Case Number: 2010EU00010717
Prva koverta stigla: 08.06.2009.
Prva koverta vraćena: 11.06.2009.
Druga koverta stigla: 09.11.2009.
Zakazan intervju za 10.12.2009 - odložen za 10.02.2010.
Završen lekarski pregled: 04.01.2010.
Visa odobrena - 11.02.2010.
U USA - od 03.06.2010.
Reply With Quote
  #9  
Staro 02.03.2010, 16:27
Smith6000's Avatar
Smith6000 Smith6000 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.01.2010
US lokacija: Seattle, WA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 102
Post

Bez uvrede za doktoricu, ako cita ovo.. ali taj formular je "ofrlje" odradjen. Prvo, napisala je da je "Vaccine history incomplete", sto nije tacno, posto sam joj doneo ceo karton, + treba da u taj formular upise sve te vakcine koje sam dobio u proslosti, ali nije.... dala mi samo one koje bas bas traze.

Ako imate karton vakcina, ponesite ga, radi svoje arhive, ako vam u nekoj buducnosti doktor bude trazio, a onaj papir sto nam je dala, nek vam bude blizu pasosa u licnoj prtljazi pri ulasku u SAD.
__________________
D day - September 15, 2010
Reply With Quote
  #10  
Staro 02.03.2010, 20:04
Mihajlo Mihajlo je offline
Član
 
Datum prijave: 02.03.2010
Poruke: 3
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreadnot Prikaz poruke
Ja sam pokusao da pitam i da se ubedjujem, ali sta to vredi kad ona popunjava vakcinalnu potvrdu i ako ne primis moze da ti pravi problem kod ulaska.
Zdravo dreadnot!
Hteo bih da te pitam u vezi cega si pokusao da se ubedjujes, je li u vezi toga da ti ne daju vakcine koje si, kako u kartonu stoji, vec primio? Ja kapiram da je njima verovatno u interesu da ti "prodaju" neku vakcinu i ja bih rado njima platio recimo tih par vakcina koje uglavnom svima daju kako sam procitao ali da mi ne ubrizgavaju u krvotok ko zna kakva sranja. Da li mislis da bi takav dogovor bilo moguce postici racunajuci da im takve stvari sigurno nisu strane pogotovo sto je u pitanju privatna klinika?
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Donacije potrebne - devojka poginula u Cikagu vuxanne Vodič za emigrante 0 24.09.2015 01:10

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 11:14.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.