ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 02.08.2011, 11:50
jovke jovke je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2011
Poruke: 334
Nepromenjeno Prijava za lutriju DV-2013

Naletio sam na ovaj clanak u danasnjem broju lista "Alo" pa prenosim clanak. Nigdje zvanicno nisam vidio ovu informaciju da je Stejt Department odredio period prijavljivanja za DV-2013, pa ne znam odakle im informacija?! Ako je istina znaci da za sada nema nista od ukidanja lutrije.
Inace, mozete na ovoj temi kasnije pisati sve sto je vezano za informacije oko prijave za DV-2013 kako informacije budu dostupne.

Clanak:
[url]http://www.alo.rs/vesti/38547/Otvorena_lutrija_za_americku_vizu[/url]

[B]Otvorena lutrija za američku vizu![/B]

Utorak - 02.08.2011
Stejt department saopštio je da će prijavljivanje za lutrijski program viza za 2013. godinu početi 4. oktobra 2011. Svi koji žele da učestvuju u programu lutrije moraju da se registruju na sajtu „[url]www.dvlottery.state.gov“[/url], koji će biti aktivan od 4. oktobra do 2. novembra 2011. godine.



Besplatna prijava za lutriju direktno na sajtu američke vlade moguća je samo u oktobru i novembru! Tokom cele godine, moguće je prijaviti se preko agencija, koje tu uslugu naplaćuju.
Za prijavljivanje za lutriju potrebno je da imate navršenih 18 godina, završenu četvorogodišnju srednju školu ili ukoliko nemate redovno završenih 12 godina školovanja (u USA se može završiti univerzitetski program bez srednjoškolske diplome), možete se prijaviti po osnovu radnog iskustva - ukoliko imate dve godine iskustva u poslednjih pet godina na poslovima koji zahtevaju dve godine obuke.
Ukoliko ste u bračnoj zajednici, i vi i supružnik/ca možete se prijaviti po jednom i navesti onog drugog kao „člana porodice“. Koga god da izvuku, dolazi cela porodica. U decu se računaju biološka i usvojena deca, kao i pastorci/ke do 21. godine starosti koji nisu u bračnoj zajednici.

Ipak, ako vas i izvuku u lutriji, zelena karta ne znači bezbolan i besplatan odlazak u Ameriku. Za ulazak u zemlju, gde se najpre čeka useljenička viza, potrebno je negde oko 10.000 dolara. Za različita dokumenta, lekarske preglede, plaćanje razgovora u ambasadi, avionske karte, ali i „štek“ za prve mesece, dok se ne nađe posao.
  #2  
Staro 02.08.2011, 11:56
jovke jovke je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2011
Poruke: 334
Nepromenjeno

Evo i zvanicne informacije:
[url]http://travel.state.gov/visa/immigrants/types/types_1318.html[/url]


DV 2013 Program-Online Registration
The online registration period for the 2013 Diversity Visa Program (DV-2013) will begin on Tuesday, October 4, 2011, at noon, Eastern Daylight Time (EDT) (GMT-4), and conclude on Wednesday, November 2, 2011, at noon, Eastern Standard Time (EST) (GMT-5). Check back later for the DV-2013 instructions, which are not yet available.
  #3  
Staro 02.08.2011, 13:30
albertas's Avatar
albertas albertas je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.08.2011
US lokacija: New York City
Poruke: 51
Nepromenjeno

Dobre vjesti ...Pitanje Jovke ...ako se zena i ja prijavimo sada u oktobru za 2013,a ona trudna 5 mjesec ...oboje bi se prijavili...dali se trudnoca navodi u aplikaciji ili kako to ide posto ako daj boze dobijemo, kako to kasnije ide posto bi se djete trebalo roditi u januaru ,a mi ako je neko uzet u obzir bi trebali znati rezultat u maju 2012 ako smo u pravu... pozdrav

Last edited by albertas; 02.08.2011 at 13:38.
  #4  
Staro 02.08.2011, 14:41
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

[QUOTE=albertas;24651]Dobre vjesti ...Pitanje Jovke ...ako se zena i ja prijavimo sada u oktobru za 2013,a ona trudna 5 mjesec ...oboje bi se prijavili...dali se trudnoca navodi u aplikaciji ili kako to ide posto ako daj boze dobijemo, kako to kasnije ide posto bi se djete trebalo roditi u januaru ,a mi ako je neko uzet u obzir bi trebali znati rezultat u maju 2012 ako smo u pravu... pozdrav[/QUOTE]

Ako se dijete nije rodilo jos, onda ga nema jos. Samo navedes sebe, u ono clanovi familije zenu. Zena navodi muza. Ako vas izvuku kad se budu slali formulari (DS230) tu ces navesti i dijete: po datumu rodjenja ce vidjeti da se rodilo nakon prijave.
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
  #5  
Staro 02.08.2011, 14:45
Positive Vibe's Avatar
Positive Vibe Positive Vibe je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 28.01.2010
US lokacija: Chicago, New York ili California
YU lokacija: Beograd, Obrenovac
Poruke: 109
Nepromenjeno

[QUOTE=jovke;24647]Evo i zvanicne informacije:
[url]http://travel.state.gov/visa/immigrants/types/types_1318.html[/url]


DV 2013 Program-Online Registration
The online registration period for the 2013 Diversity Visa Program (DV-2013) will begin on Tuesday, October 4, 2011, at noon, Eastern Daylight Time (EDT) (GMT-4), and conclude on Wednesday, November 2, 2011, at noon, Eastern Standard Time (EST) (GMT-5). Check back later for the DV-2013 instructions, which are not yet available.[/QUOTE]

Uprkos svim iskusenjima DV program jos uvek funkcionise. :==D:
Dobra vest!
Jos malo pa prijavljivanje za DV2013 pocinje....
__________________
'Budućnost prirada onima, koji veruju u lepotu svojih snova'.

01.11.2013. peta prijava na lutriju
  #6  
Staro 02.08.2011, 14:57
outer_space outer_space je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.10.2010
Poruke: 62
Nepromenjeno

dobra vest, iako nam je vreme svake godine sve manje saveznik. nadam se da će velika većina nas sa foruma imati daleko više sreće u ovom krugu izvlačenja.

pozdrav svima.
  #7  
Staro 02.08.2011, 15:46
jovke jovke je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2011
Poruke: 334
Nepromenjeno

[QUOTE=albertas;24651]Dobre vjesti ...Pitanje Jovke ...ako se zena i ja prijavimo sada u oktobru za 2013,a ona trudna 5 mjesec ...oboje bi se prijavili...dali se trudnoca navodi u aplikaciji ili kako to ide posto ako daj boze dobijemo, kako to kasnije ide posto bi se djete trebalo roditi u januaru ,a mi ako je neko uzet u obzir bi trebali znati rezultat u maju 2012 ako smo u pravu... pozdrav[/QUOTE]
Sve sto radis prilikom procedure oko papira moras da gledas iz trenutnog ugla, odnosno prikazujes stanje kakvo je taj dan kad nesto popunjavas. Ako na dan prijave dijete nije rodjeno ne mozes navesti da je tu. Trudnoca se ne navodi nigdje. Kasnije kada se rodi i ako te izvuku naknadno ces ih obavijestiti da je u medjuvremenu porodica dobila jos jednog clana. Nisi prvi koji ima tu situaciju niti ces imati problema u smislu da dijete ostane bez vize ako budette izvuceni. To je dio procedure gdje nema nikakvih problema (naravno ako je brak ili starateljstvo nad djetetom zakonski regulisano).
  #8  
Staro 02.08.2011, 16:02
Isabelle Isabelle je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.09.2010
US lokacija: Houston,TX
YU lokacija: BiH
Poruke: 191
Nepromenjeno

Super vijest , slazem se:1081::1081::1081:

Bila sam se malkice zabrinula i ja oko ukidanja, ali evo nove sanse..sad ce to brzo..Ja sam mislila da ce pomjeriti i prijave ove godine zbog komplikacija oko dv2012, ali eto sve ce biti u redu akoBogda....

NAdajmo se vise srece za sve u sljedecem krugu...:;D::;D::;D:
__________________
Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover. (Mark Twain)

Prijava 05.10.2010 - I put.
DV 2012 - Nista, idemo hrabro dalje..
II put DV 2013 nista...ne damo se...
III put DV 2014 ...Nope!
IV put DV 2015.....Nope!
V put DV 2016.....????
  #9  
Staro 02.08.2011, 17:25
jovke jovke je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2011
Poruke: 334
Nepromenjeno

Iskren da budem proslo je razocarenje od izvlacenja, ali manji sam optimista za ubuduce nego prethodnih godina. Brine me to sto se svake godine smanjuje broj dobitnika iz zemalja bivse Juge, i osjecam da su mi sanse sve manje jer je i broj ucesnika sve veci. Jesam pozitivan ali i realan prema samom sebi. I ako ne ukinu ako smanje broj dobitnika na mizernu teoretsku cifru kao da su je i ukinuli ako su mi sanse samo teoretske kao da igram loto. Do sad je i bilo nekog veceg optimizma ali sad je ipak manje zbog konstantnog smanjenja dobtinika u jednoj godini. Do prije 5 godina je bilo 170 dfobitnika iz BiH, da bi prosle godine bilo 50. S obzirom da se nastavlja trend smanjenja dobitnika a rast ucesnika gdje su tu sanse jednog pojedinca?! Al dobro dok bude lutrije bice i nade. :;D:
  #10  
Staro 02.08.2011, 18:17
ZeljkoUSA's Avatar
ZeljkoUSA ZeljkoUSA je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.05.2010
US lokacija: Realno: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 425
Nepromenjeno

Auuu, vec se pise o dv2013, koliko cu ih jos izbrojati...

Iskreno, nisam verovao da ce ukinuti lutriju ove godine, kao sto ne verujem da ce se skoro uopste ukinuti. Iako ne volim o tome, a niko to i ne radi ovde ipak je to politicko pitanje i otud veliki broj dobitnika iz Irana, Sirije,... Zbog toga se i Ameri bune, ali treba praviti opoziciju u svim zemljama, pogotovo rizicnim. Nista vise o tome...

Sve najbolje zelim forumasima pa da nas stvarno bude, barem malo, vise sledece godine...

Nastavicu sa slanjem pa sta bude... I corava koka ubode zrno, mozda cu i ja DV, konacno!!!
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Prijava za devojku banej86 Stare teme 4 02.11.2010 18:48
Zasto ne radi prijava na Lutriju? dele506 Stare teme 53 17.11.2009 14:05
Hepatitis i prijava na lutriju landlord Stare teme 2 02.09.2008 01:09
Uputstvo za prijavu na lutriju srdjevic Prijava na Lutriju 0 26.04.2008 04:24

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:11.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.