ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 24.05.2011, 02:03
TheNenad's Avatar
TheNenad TheNenad je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.09.2009
YU lokacija: True north of Serbia
Poruke: 241
Nepromenjeno

[QUOTE]pa sad... ne vidim da je ista odmogla ako je rekla da taj deo posla radi profesionalno i da nece da daje besplatne savete u toj oblasti, posebno bez dovoljno podataka da savet bude precizan, merodavan i objektivno najprimereniji datoj situaciji.[/QUOTE]
Post je nekima izgledao kao da se nagoveštava "nuđenje" usluga... ja sam (barem mislim) shvatio poentu, i ne vidim prostor panici. Mada iskreno bih želeo da čujem kako su ostali regulisali svoje transfere, jer sve što je preko 10000$ izgleda da podleže malo detaljnijoj papirologiji.

Ukratko: don't get your panties in a bunch.
__________________
DV2012 - Has not been selected
DV2013 - Has not been selected
DV2014 - Has not been selected
DV2015 - Has not been selected
DV2016 - Has not been selected
DV2017 - Has not been selected
  #22  
Staro 24.05.2011, 08:03
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

[QUOTE=Orange;23429]U principu bitne su dve stvari: Prvo, porez koji se obracunava i placa sledece godine za ovu godinu se obracunava samo za prihode stecene ovde u Americi. Znaci podlozno taksi je samo ono sto je ostvareno kao income ovde, nista drugo ih ne interesuje. To funkcinise vrlo jednostavno - od firme u kojoj radis ces dobiti potrebnu dokumentaciju sa kojom odes kod ovlascenog knjigovodje i zavrsis sve za 10 minuta. Mi smo knjigovodju nasli na sajtu IRS u mestu u kome zivimo, zakazali telefonom sastanak i to je to. Ako budes zapoceo ovde neki samostalni biznis, treba da se informises odmah i oko placanja poreza i zbog toga sto se za neke od tih samostalnih poslova - ne znam da li za sve - porez placa kvartalno.

Druga stvar je da SVE treba da se prijavi, i ima logike to je nesto kao "pocetno stanje" koje postoji u svakom knjigovodstvu: ako imas savings u zemlji iz koje dolazis, ako tamo i dalje ostvarujes prihode iako zivis i radis ovde ti prihodi se takodje prijavljuju ovde i taj savings treba prijaviti. E sad tu ne mogu nista vise da kazem zato sto meni to nije trebalo pa ne znam detalje, ali znam da se na prihode koji se ostvaruju u drugoj zemlji ovde generalno ne placa porez, samo treba da se prijavi - e sad i za te prihode i za ustedjevinu postoje varijacije na temu i cuveni izuzeci od pravila, od toga sta je po poreklu do toga koliki su iznosi u pitanju. U svakom slucaju ja bih se obavezno pre nego sto se krene na put informisala tacno o svim detaljima u skladu sa situacijom na racunima i planovima. Takodje treba videti sta ti tamo treba od dokumentacije za banku da bi prebacio iznos veci od 10K odnosno koliki je vec maksimum kod tebe (u Madjarskoj?). Znam za Beograd da moze preko racuna bez ikakve papirologije da se prebaci max 10K i to u odredjenom vremenskom intervalu, da li jednom mesecno ili tako nesto ne secam se. I naravno kes moze da se unese 10K po osobi max bez popunjavanja tih formulara to je vec poznato...

Inace, posto ja nameravam ovde zesce da se obogatim :woohoo: :beer:, imacete od mene informaciju sta posle sa tolikim parama :grin::grin::grin:[/QUOTE]

Hvala brate narandzasti, takav sam odgovor prizeljkivao da vidim!
__________________
Score
  #23  
Staro 24.05.2011, 08:33
botexag's Avatar
botexag botexag je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.12.2010
Poruke: 187
Nepromenjeno

@orange....

ti si pravi pozitivni drug forumas....:bravo:
  #24  
Staro 24.05.2011, 08:51
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

[QUOTE=botexag;23433]@orange....

ti si pravi pozitivni drug forumas....:bravo:[/QUOTE]

Ma nisi ni ti los...:==D:..............................
__________________
Score
  #25  
Staro 24.05.2011, 17:17
Orange Orange je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.03.2011
US lokacija: California
YU lokacija: Srbija
Poruke: 105
Nepromenjeno

@score
@botexag

u to ime :beer:

Nego Score update-uj nas posle sa tim vecim iznosima da ne lutamo sa koferima :grin:
  #26  
Staro 24.05.2011, 20:28
tamacharly tamacharly je offline
Drug član
 
Datum prijave: 27.05.2009
Poruke: 70
Nepromenjeno

mi smo prosle godine dosli iz hrvatske, sa iseljenickom vizom u putovnici mozes iznijeti koliko hoces svog novca nema limita. isto tako smo dali punomoc prijateljici koja nam je sa naseg racuna iz zagreba prebacila novce na racun ovdje nakon sto smo otvorili racun u banci. samo smo joj ostavili kopiju iseljenicke vize i prebacila je sve novce bez problema isto bez limita. prebacivanje su naplacivali po transakciji a ne po kolicini novca.u prijavi taxe smo sve stavili i nije bilo problem.
__________________
  #27  
Staro 24.05.2011, 21:31
Orange Orange je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.03.2011
US lokacija: California
YU lokacija: Srbija
Poruke: 105
Nepromenjeno

Juhu! Znaci kao iseljenik imas pravo da prebacis sve preko racuna, skroz ima smisla - ipak dolazis ovde da zivis, super info! :book: :bravo:
  #28  
Staro 24.05.2011, 22:41
TheNenad's Avatar
TheNenad TheNenad je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.09.2009
YU lokacija: True north of Serbia
Poruke: 241
Nepromenjeno

[QUOTE]Znaci kao iseljenik imas pravo da prebacis sve preko racuna[/QUOTE]
Koliko sam čitao naokolo, samo se treba postarati da račun bude na istom (prez)imenu kao što je navedeno i u matičnoj zemlji, i to je dovoljno za otklanjanje sumnji o pranju novca. :suure:
__________________
DV2012 - Has not been selected
DV2013 - Has not been selected
DV2014 - Has not been selected
DV2015 - Has not been selected
DV2016 - Has not been selected
DV2017 - Has not been selected
  #29  
Staro 25.05.2011, 08:57
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

[QUOTE=TheNenad;23458]Koliko sam čitao naokolo, samo se treba postarati da račun bude na istom (prez)imenu kao što je navedeno i u matičnoj zemlji, i to je dovoljno za otklanjanje sumnji o pranju novca. :suure:[/QUOTE]

Ma ljudi, sve je to lepo i fino, ipak nekako imam utisak da se ne razumemo.

Pitanje nije koliko para mozes da poneses sa sobom ili uneses u zemlju (US) bilo kojim metodom, nego da li ce US poreznici (IRS) da te ganjaju da platis porez na unesenu sumu sledece godine, ili kad vec, na te donesene ili transferisane pare? :smrc: E to mene zanima, jel neko ko se doselio prosle godine pre 15 aprila, ukljucio tu sumu u prijavi licnog poreza ili ne? Jel neko koristio usluge profesionalca da mu kaze sta da plati a sta ne i sta mu je taj rekao?
__________________
Score
  #30  
Staro 25.05.2011, 10:24
Vuvuzela Vuvuzela je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.07.2010
US lokacija: Hm, who knows?
YU lokacija: Hrvatska
Poruke: 96
Nepromenjeno

@ Score

Mislim da su ti tu bitne dvije stvari koje trebaš provjeriti:
1. Da li USA ima potpisan sporazum o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja s državom iz koje dolaziš
2. Da li se stope poreza koji je plaćen na taj novac razlikuju u USA

Dakle očito je da imaš neku ušteđevinu. Na taj novac već si platio porez (ovisno o tome kako je zarađen). Ako je stopa poreza ista u obje države onda ne plaćaš ništa. Ukoliko bi u USA stopa poreza bila veća od one po kojoj je plaćen porez u tvojoj zemlji onda plaćaš samo razliku. E tu ti sad treba stručna pomoć oko tih varijacija i obračuna.
Eto nadam se da će te ovo bar malo usmjeriti.:grin:
__________________
Prijava (supruga i ja) 7.10.2010. - prvi puta
01.05.2011. - ništa
15.07.2011. - ništa
Prijava (supruga i ja) 02.11.2011. - drugi puta
 


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 18:46.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.