ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » COVID-19 u USA » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 30.03.2020, 05:38
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Ja ovih dana od Menhetna, do Nutley NJ, stignem kolima za 20 minuta.

Juce je jedan kolega zvao da ne dolazi (pojavili se simptomi), danas drugi. Po mojoj racunici, kada stanari u zgradi saznaju da su dvojica bolesna, svi smo otisli. Paranoja je cudo By the way, sve je zapocelo od jednog od stanara koji je bio testiran pozitivno i seckao se po zgradi dok god je mogao.

Prijatelj koji zivi u Queens mi rece da je video veeliku prikolicu/hladnjacu, ispred Elmhurst hospital, i da je vec prilicno napunjena lesevima. oko 20-tak dnevno. Ne znam kakva je situacija po ostalim boroughs, ali crno nam/im se pise.

U NJ isto... S tim sto su tamo ludji, pa uredno prave zurke po stanovima. Juce su nahapsili oko 50 ljudi na zurci u nekon stancicu u NJ. Polako postajem siguran da u situacijama poput ove treba pobiti odredjeni broj budala, cisto da das sansu normalnima da prezive

U prodavnicama skoro svega. OSIM toalet papira i bilo koje vrste sredstava za dezinfekciju. Cak i onih koji ubijaju samo bakterije. Jbga, polovini njih je virus i bakterija same germ/shit.

Pre neki dan sreo komsiju na parkingu. On pun truck namirnica, a ja izlazim iz kola sa 4 kutije po 100 komada 9mm (Svenson, TX )
Poceo da mi se smeje i kaze "Zasto ne kupujes zalihe? Sta ces ako se sve zatvori i sve stane?"

Ja mu rekao da ne brine, znam gde ima. Ne javlja mi se vec treci dan.

Iskreno, meni je do sada bilo sasvim OK. Probudim se rano, odem na archery range - nigde nikoga. Uzivam kao covek sat-dva, odem kuci, pokupim juniora, odvezemo se do skate parka - nigde nikoga. On se nauziva sat-dva i onda kuci...

Sad me sje*ase ovi moji bolesni sa posla. Morace da se radi overtime. Znam da ruzno zvuci, ali ja nikad vise para nisam zaradjivao nego sada. Od juce sam poceo da nosim rukavice kad idem u prodavnicu. Po malo iritira, ali sada je brojka u NJ nezavidna, pa su se i sanse da pokupis nesto skocile.

Pazite se, drugari!
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
  #12  
Staro 30.03.2020, 13:31
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Howdy y'all,

Ovde nije tako opasno. Ljudi se setaju po parkovima. Video sam ih u prolazu, dok sam vozio do prodavnice. U prodavnicama je sarena situacija. Walmart je poceo da se oporavlja i popunjava rafove, a HEB se jos uvek dobro drzi. Jedina mana su dugacki redovi ispred HEB posle posla (rada od kuce). U prodavnicama ljudi ozbiljnije shvataju situaciju. HEB prednjaci u tome, posto je "domaci" super-market (Texas).

Mislim da su ljudi jos uvek nesvesni situacije. Sedim u stanu i radim svoj posao. Ne izlazim, cujem se sa ljudima preko "zice", a na ulici praktikujem "social distancing". Tako su me naucili kad sam bio mali. Da slusam pametne ljude.

Da li sam u pravu, videcemo. Uglavnom, ne igram Texas hold 'em sa Koronom. (All in...)

Pozdrav svima. Cuvajte se
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #13  
Staro 30.03.2020, 15:29
neus neus je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.02.2019
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 222
Nepromenjeno

Queens je najstrasnije pogodjen. Elmhurst je kasapnica trenutno. Citah prije neki dan da je za noc 50 ljudi umrlo tamo.

Mada te slike sa hladnjacama sam vidio po netu i za neke od njih se tvrdi da su u Brooklynu. Vjv su ih svuda nabavili.

Kod mene na Astoriji se stanje stabilizovalo sto se tice namirnica. Cak smo uspjeli da izvalimo neke Arape koji prodaju maske, sanitizer i rukavice. Sanitizera ima i u Euro-marketu.

Costco se malo isto stabilizovao, ako se ode izjutra, mogu se cak ubosti 2 paketa vode (dozvoljavaju samo 1 paket po brendu, izjutra se mogu uhvatiti i Poland Spring i Kirkland ) Ostale hrane isto ne hvali, toalet papira itd, mada je sve ograniceno na 1 per person.

E sad sto se tice ljudi...mislim da i dalje ne shvataju ni priblizno ozbiljno ovo. Prije 4-5 dana, bio fantastican dan, izasao malo u setnju, produzio do Astoria parka i samo kad sam se primakao sam skrenuo u prvu ulicicu jer je park bio FULIRAN LJUDIMA. Isto tako, Roosvelt mi je blizu, pa prosetam cesto tamo, vec nekoliko noci za redom sam zaticao neke klince kako rostiljaju, zatim porodice kako sjede na plocnik i jedu pizzu ludilo uglavnom.

Vec pune 2 nedelje nisam dupetom mrdnuo van Queensa (dobro ROosvelt je tehnicki Manhattan al ne racunam to ). Busevi su besplatni, ulazi se na zadnja vrata. Medjutim nisam usao ni u jedno sredstvo mass transita ove 2 nedelje. Barem stedim na tim mjesecnim kartama

Ceka nas duuuuuuug period dok se sve ovo bar malo ne normalizuje. Ovdje predvidjaju neki peak za 15-21 dan al nesto sumnjam u to.
__________________
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - SELECTED
CN: 2020EU00046XXX
DS-260: 15. Nov 2019.
Poslata dokumenta: 15. Nov 2019.
Prebacio se na AOS: 25. Apr 2020.
Ostatak AOS procedure: http://www.zelenalutrija.com/forum/s...4&postcount=29
Reply With Quote
  #14  
Staro 30.03.2020, 19:30
voja82's Avatar
voja82 voja82 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.05.2014
US lokacija: Miami/FL
Poruke: 436
Pošalji Skype™ poruku korisniku voja82
Nepromenjeno

Pozdrav svima, evo i mene posle duzeg vremena Kao prvo nadam se da sve svi zdravi i bezbedni. Mene interesuje jedva stvar, s obzirom da su kod mene u firmi svi dobili Temporary Lay Off da bi smo mogli da apliciramo za unemployment, ali pre nego sto to uradim, brine me jedna stvar. Da li nosioci zelene karte mogu imati problema prilikom apliciranja za drzavljanstvo ako su prethodno koristili unemployment? Nikada do sada nisam aplicirao ni za kakvu benefit do sada.
__________________
DV2013 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2014 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2015 - POGODAK
28.10.2013. Prijavili se na lutriju
01.05.2014. Izvuceni 2015EU00041xxx
19.05.2014. Poslali DS-260
21.08.2015. Lekarski pregled
09.09.2015. Intervju-pronadjena greska u prijavi
24.09.2015. Novi datum intervjua - VIZE ODOBRENE
30.09.2015. Preuzeti pasosi sa vizama
05.11.2015. Beograd-Rim-Majami
Reply With Quote
  #15  
Staro 31.03.2020, 01:23
snezana beograd snezana beograd je offline
Član
 
Datum prijave: 15.01.2019
Poruke: 29
Nepromenjeno Potreban lek

Zbog ove ukupne situacije oko corona virusa i ne mogucnosti nabavke ovoga leka u USA,kao i ne postojanja adekvatne zamene u US,molimo nekoga iz Cikaga ili iz US,ko ima viska jednu kutijicu leka Cyclo-progynova da se javi ...
Reply With Quote
  #16  
Staro 31.03.2020, 01:35
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik voja82 Prikaz poruke
Pozdrav svima, evo i mene posle duzeg vremena Kao prvo nadam se da sve svi zdravi i bezbedni. Mene interesuje jedva stvar, s obzirom da su kod mene u firmi svi dobili Temporary Lay Off da bi smo mogli da apliciramo za unemployment, ali pre nego sto to uradim, brine me jedna stvar. Da li nosioci zelene karte mogu imati problema prilikom apliciranja za drzavljanstvo ako su prethodno koristili unemployment? Nikada do sada nisam aplicirao ni za kakvu benefit do sada.
NE mogu da imaju problem jer to placa poslodavac osiguranje za slucaj nezaposlenosti. Nije socijala ili tako nesto. Da li znas mozda kada su vas otpustili da li ce nastaviti da placaju vama osiguranje zdravstveno ako si ga imao ili moraju radnici? Ne znam da l su poceli da placaju od strane drzave, al sad je za masu poslova bolji unemployment nego da covek radi.
Reply With Quote
  #17  
Staro 31.03.2020, 03:31
voja82's Avatar
voja82 voja82 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.05.2014
US lokacija: Miami/FL
Poruke: 436
Pošalji Skype™ poruku korisniku voja82
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
NE mogu da imaju problem jer to placa poslodavac osiguranje za slucaj nezaposlenosti. Nije socijala ili tako nesto. Da li znas mozda kada su vas otpustili da li ce nastaviti da placaju vama osiguranje zdravstveno ako si ga imao ili moraju radnici? Ne znam da l su poceli da placaju od strane drzave, al sad je za masu poslova bolji unemployment nego da covek radi.
Meni poslodavac placa oko 70%, ostalih 30% mi doplacujemo. Za sada znam da jos uvek imamo benefits ali ako se ova situacija nastavi jos 2-3 meseca veliko je pitanje sta ce biti na kraju. Iskreno nemam pojma koliko se dobija za unemployment, zavisi od state i od toga koliko si zaradjivao.
__________________
DV2013 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2014 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2015 - POGODAK
28.10.2013. Prijavili se na lutriju
01.05.2014. Izvuceni 2015EU00041xxx
19.05.2014. Poslali DS-260
21.08.2015. Lekarski pregled
09.09.2015. Intervju-pronadjena greska u prijavi
24.09.2015. Novi datum intervjua - VIZE ODOBRENE
30.09.2015. Preuzeti pasosi sa vizama
05.11.2015. Beograd-Rim-Majami
Reply With Quote
  #18  
Staro 31.03.2020, 04:05
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Za unemployment konkretno u NC je maksimum mislim 350$ mesecno (u zavisnosti kolika je bila palta) ali sada federalna vlada dodaje jos 600$ po ceku, sto ispadne skoro 24$ po satu. Mada opet niko nema nikakve informacije sta i kako ce se placati. S tim da je mislim NC jedna od top 5 najgorih drzava po pravima radnika u svakom smislu.
Reply With Quote
  #19  
Staro 31.03.2020, 13:20
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Za unemployment konkretno u NC je maksimum mislim 350$ mesecno (u zavisnosti kolika je bila palta) ali sada federalna vlada dodaje jos 600$ po ceku, sto ispadne skoro 24$ po satu. Mada opet niko nema nikakve informacije sta i kako ce se placati. S tim da je mislim NC jedna od top 5 najgorih drzava po pravima radnika u svakom smislu.
Mislim da si nesto preskocio.

$350+$600=$900

a radi se oko 160 sati mesecno.

Kako si dobio $24 po satu?


Da li je to onih 30% ili sve?
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #20  
Staro 31.03.2020, 15:11
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Nedeljno sam mislio, sad vidim da je napisano mesecno. U drugim drzavama je jos veci "state" cek.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 21:01.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.