ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Druga koverta

Druga koverta Dobili ste drugu kovertu sa spiskom papira za ambasadu i uputstvu za obavljanje lekarskih pregleda. Šta sad?

Druga koverta » Stigla druga..ali problem » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

 
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 16.11.2010, 12:01
DukaUSA DukaUSA je offline
Član
 
Datum prijave: 15.04.2010
US lokacija: NYC, Chicago
YU lokacija: Kraljevo
Poruke: 18
Pošalji Skype™ poruku korisniku DukaUSA
Nepromenjeno

Tacno tako... Poznajem par ljudi koji rade kao taksisti a imaju fakultetsko obrazovanje... U nedostatku odgovarajucih radnih mesta, sve vise ljudi ide u taksiste! Zalosno je dokle je stigla nasa drzava kada skolovani ljudi nemaju radna mesta na kojima bi mogli da upotrebe svoje znanje!
  #22  
Staro 16.11.2010, 14:06
VonTuzni VonTuzni je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.07.2010
US lokacija: Minneapolis, MN
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 68
Nepromenjeno

Zasto ne raditi neki *losiji* posao dok se covjek ne snade? Mislim da to stvarno ne igra ulogu. Tko zeli raditi, za njega ima posla, ali nekad se mora svasta raditi dok se ne otvori prilika za ono sto smo kvalificirani.Mislim da se to odnosi i na green card. Mozda bas netko tko nema 4-godisnju skolu ode raditi neki posao koji ce mu poslije omoguciti GC!
  #23  
Staro 17.11.2010, 01:50
lanas lanas je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.02.2010
US lokacija: New York, Chichago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 132
Nepromenjeno

Decko koji je pricao o taksisti je rekao da su on i njegova zena i osmoro dece romskog porekla.
  #24  
Staro 17.11.2010, 04:11
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik lanas Prikaz poruke
Decko koji je pricao o taksisti je rekao da su on i njegova zena i osmoro dece romskog porekla.

Usledicno-posledicno pokusavam nekoliko dana da provalim sta pokusavas da kazes... odnosno, sta je 'taj decko" hteo da pita na toj promociji, jer:

Broj dece ne utice na ishod intervjua.
Nacionalna pripadnost i/ili religija ne uticu na ishod intervjua.
Imati Romsko poreklo ne znaci nemati zavrsenu srednju skolu.
Imati osmoro dece ne znaci nemati srednju skolu.
Imati Romsko poreklo ne znaci opasnost od "public charge".
Biti taksista ne znaci opasnost od "public charge".
Biti taksista ne znaci sporije pronaci posao od Mastera (naprotiv, pogotovo u NYC).

Ako je "romsko poreklo" nespretno umetnuto u pitanje, uopste me ne cudi sto sluzbenik ambasade nije odgovorio...

Ako sam bila nerazumljiva, ja samo pokusavam da kazem da uopste ne vidim razlog zasto "covek, taksista, Rom, sa osmoro dece" ne bi dobio Zelenu kartu a iskreno ne vidim ni razlog zasto bi takvo pitanje bilo postavljeno na promociji (iz ovog izrecenog na forumu, moguce da sve to nije dobro preneto)... ako je covek striktno naglasio da dobitnik nema zavrsenu srednju skolu niti iskustvo u poslu koje je u cetvrtoj ili petoj grupi, onda je to sasvim druga prica (ali to nije nigde na ovoj temi pomenuto).
  #25  
Staro 17.11.2010, 10:14
nemili's Avatar
nemili nemili je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.10.2009
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Beograd
Poruke: 290
Pošalji Skype™ poruku korisniku nemili
Nepromenjeno

Nije čudo pomisliti da ne ispunjava uslove, a posebno mu ne ide u prilog činjenica da je školovanje neophodno za vozača (taksistu) 3. stepen.
Prekjuče (dan pre Međunarodnog dana tolerancije) objavljen je zvaničan podatak po kome je 70% Roma u Srbiji elementarno nepismeno, tj. nemaju ni osnovnu školu završenu. Nažalost...
__________________
17.01.2011. - stigao u Chicago
  #26  
Staro 17.11.2010, 11:18
lanas lanas je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.02.2010
US lokacija: New York, Chichago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 132
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Žana Prikaz poruke
Usledicno-posledicno pokusavam nekoliko dana da provalim sta pokusavas da kazes... odnosno, sta je 'taj decko" hteo da pita na toj promociji, jer:

Broj dece ne utice na ishod intervjua.
Nacionalna pripadnost i/ili religija ne uticu na ishod intervjua.
Imati Romsko poreklo ne znaci nemati zavrsenu srednju skolu.
Imati osmoro dece ne znaci nemati srednju skolu.
Imati Romsko poreklo ne znaci opasnost od "public charge".
Biti taksista ne znaci opasnost od "public charge".
Biti taksista ne znaci sporije pronaci posao od Mastera (naprotiv, pogotovo u NYC).

Ako je "romsko poreklo" nespretno umetnuto u pitanje, uopste me ne cudi sto sluzbenik ambasade nije odgovorio...

Ako sam bila nerazumljiva, ja samo pokusavam da kazem da uopste ne vidim razlog zasto "covek, taksista, Rom, sa osmoro dece" ne bi dobio Zelenu kartu a iskreno ne vidim ni razlog zasto bi takvo pitanje bilo postavljeno na promociji (iz ovog izrecenog na forumu, moguce da sve to nije dobro preneto)... ako je covek striktno naglasio da dobitnik nema zavrsenu srednju skolu niti iskustvo u poslu koje je u cetvrtoj ili petoj grupi, onda je to sasvim druga prica (ali to nije nigde na ovoj temi pomenuto).
Mislim da sustina nije poreklo. Po meni to uopste nije bitno. To je rekao momak koji je pitao, ne znam zasto je to naglasio.
Konkretno mislim da se radilo o zanimanju. Sluzbenik iz ambasade je rekao da nije tacna informacija da prolazi samo zanimanje kao sto je inzenjer elektrotehnike. Zatim je jedan decko pitao za taksistu i opisao njegovu porodicnu situaciju...

Ne zelim da me niko pogresno shvati,ali sam samo napisala ono sto sam cula.
Licno mislim da razlike poput fizickih karakteristika i ostale(da sada ne nabrajam) nisu bitne, vec je najvaznije da li je neko dobar covek ili ne.
  #27  
Staro 17.11.2010, 11:21
lanas lanas je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.02.2010
US lokacija: New York, Chichago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 132
Nepromenjeno

Izvinjavam se samo da dodam. Sto se tice grupa zanimanja na prezentaciji u Beogradu su rekli da oni imaju neke tabele koje su komplikovane i da nas to ne opterecuje. Neko je pitao i to,ali smo dobili ovakav odgovor.
  #28  
Staro 17.11.2010, 15:51
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Bio rom ili ne, taksista ili ne, da bi platio samo vize za osmoro dece, pa jos i avionske karte...pa onda imao i ovde za pocetak....mora mnogo brale da budes bogat :-)
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
  #29  
Staro 02.01.2011, 23:24
raddee raddee je offline
Član
 
Datum prijave: 27.05.2010
Poruke: 4
Nepromenjeno

pozdrav bibinomad sasvim slucajno sam pronasao ovu temu vezano za drugu kovertu.Moje neko misljenje je da ipak treba da pokusas i da prikupis sva dokumenta koja su ti neophodna za dalji proces bez obzira na to sto imas trogodisnju skolu ja sam bio u istoj situacii samo sto sam sve radio ovde u americi AOS i na kraju dobio papire iskustva su razlicita ali ako ne pokusas nikad neces znati .....
  #30  
Staro 08.02.2011, 08:50
Bockyman's Avatar
Bockyman Bockyman je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
US lokacija: Палатајн, Илиноис (Palatine, IL)
YU lokacija: Лесковац
Poruke: 289
Pošalji Skype™ poruku korisniku Bockyman
Wink Покушај...

Citat:
Prvobitno poslao korisnik raddee Prikaz poruke
pozdrav bibinomad sasvim slucajno sam pronasao ovu temu vezano za drugu kovertu.moje neko misljenje je da ipak treba da pokusas i da prikupis sva dokumenta koja su ti neophodna za dalji proces bez obzira na to sto imas trogodisnju skolu ja sam bio u istoj situacii samo sto sam sve radio ovde u americi aos i na kraju dobio papire iskustva su razlicita ali ako ne pokusas nikad neces znati .....
да,треба покушати... само што покушај кошта око 1.000$. па,ко може,нека покуша...
__________________
Од 23.септембра 2011. у граду Чикагу!
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
druga koverta za dv 2011 Bode Druga koverta 37 02.11.2010 00:17
druga koverta za dv 2010 dado01 Druga koverta 174 02.04.2010 18:58
Prva koverta stigla 29.06 ? dragonn Vaša strana 3 08.07.2009 10:18
Prva koverta stigla, a ja vec u SAD... Nikola Prva koverta 21 19.06.2009 13:34
Stigla druga koverta, ... mvp977 Druga koverta 35 09.12.2008 14:04

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:26.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.