ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » USCIS Immigrant Fee » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #201  
Staro 09.03.2018, 11:23
Dukeduki Dukeduki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2016
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 92
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Jorda Prikaz poruke
Sve znam ali za 250 din koliko je kostala izrada kartice ne zelim da se raspravljam ni sa kim.
proveri u banci da li imas dnevni limit na kartici jer inteza ima te limite na iznose za transakcije kako bi zastitili korisnika da mu neko ne skine puno novca prilikom otudjenja kartice, pa kad budes odlucio da placas, zoves call centar na kartici da odobre transakciju i imas pola sata da je izvrsis
meni je tako bilo, ali opet nije iz nekg razloga htelo pa sam zamolio prijatelje iz amerike da uplate svojom karticom i odma je prosla uplata, isto sam imao intesinu karticu
Reply With Quote
  #202  
Staro 09.03.2018, 12:34
Jorda Jorda je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.08.2017
US lokacija: San Diego, California
YU lokacija: Pozega
Poruke: 128
Nepromenjeno

Juce sam kupio karte iz BG za LAX za nas troje 170k i sve je proslo ok.
Tako da nisam imao probleme sa limitom...
Reply With Quote
  #203  
Staro 09.03.2018, 16:44
Ggaga Ggaga je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.05.2017
US lokacija: Washington DC
YU lokacija: Beograd
Poruke: 171
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Jorda Prikaz poruke
Juce sam kupio karte iz BG za LAX za nas troje 170k i sve je proslo ok.
Tako da nisam imao probleme sa limitom...
Preko koga si kupio karte i za koji period? Jedan pravac ili povratna? To je super jevtino za LAX
ps. ima tema o najpovoljnijim kartama pa molim sve sa skorijim iskustvom da se oglase tamo
http://www.zelenalutrija.com/forum/s...ght=avio+karte
Reply With Quote
  #204  
Staro 09.03.2018, 22:12
Jorda Jorda je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.08.2017
US lokacija: San Diego, California
YU lokacija: Pozega
Poruke: 128
Nepromenjeno

Karte su povratne, za kraj maja. Povratak kraj oktobra ako se uopste budemo vracali ove godine. Tada su iole jeftine.
S tim sto je 2 adults plus 1 infant. Za bebu karta ispada sa svim dazbinama oko 100 eur...
Uzeo preko Lufthanse, let BG-Frankfurt-LAX sveukupno 15ak sati...
Reply With Quote
  #205  
Staro 10.03.2018, 00:44
RadovanSRB RadovanSRB je offline
Član
 
Datum prijave: 07.06.2017
Poruke: 12
Nepromenjeno

Ako neko placa Intezinom karticom da zna da mora da ima 4% vise novca od sume koju uplacuje. Taj novac ostaje na racunu.

A sto se tice avionskih karti meni je povratna karta izasla 520e,a u jednom smeru je bila 1000e.
Reply With Quote
  #206  
Staro 10.03.2018, 20:14
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik RadovanSRB Prikaz poruke
Ako neko placa Intezinom karticom da zna da mora da ima 4% vise novca od sume koju uplacuje. Taj novac ostaje na racunu.

A sto se tice avionskih karti meni je povratna karta izasla 520e,a u jednom smeru je bila 1000e.
Koji let i kada? Ja sam nalazio da su cene približo iste. Karta u jednom smeru je obično jeftinija.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #207  
Staro 14.03.2018, 13:26
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Kod dosta kompanija povratne karte su mnogo jeftinije od onih u jednom smeru. Evo mojih iskustva u prethonih godinu dana, 23. jun polazak, povratak 1. avgusta, CLT 700$, 8. septembar do 1. oktobra, 550$ ATL, 10. januar do 17. januara 520$ JFK.
Reply With Quote
  #208  
Staro 05.05.2018, 23:31
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Ja se malo zbunio sada, a neke stvari zaboravio.
Koliko se secam mi nismo u obavezi da pre prvog odlaska placamo ovaj fee?
Posto cu ja moguce imati activation trip ....
Zelena karta u pasosu sa pecatom na carini prilikom ulaska menja taj plasticni green card godinu dana i za to vreme mi nije neophodna plasticna GC?
Da li ja mogu ovaj fee da uplatim tek kada odem za stalno u USA , npr tek za 4-5 meseci ?

Sve ovo zbog novog pravila koje je uvedeno ove godine, a to je da moramo licno preuzeti dokumenta koja stizu na adresu ...
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #209  
Staro 06.05.2018, 02:51
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
Ja se malo zbunio sada, a neke stvari zaboravio.
Koliko se secam mi nismo u obavezi da pre prvog odlaska placamo ovaj fee?
Posto cu ja moguce imati activation trip ....
Zelena karta u pasosu sa pecatom na carini prilikom ulaska menja taj plasticni green card godinu dana i za to vreme mi nije neophodna plasticna GC?
Da li ja mogu ovaj fee da uplatim tek kada odem za stalno u USA , npr tek za 4-5 meseci ?

Sve ovo zbog novog pravila koje je uvedeno ove godine, a to je da moramo licno preuzeti dokumenta koja stizu na adresu ...
Koliko mi se cini mozes da uradis bas tako, ali postoji jedna stvar na koju nisi racunao - izdavanje karte na aerodromu. Ispostavilo se da osoblje bas i nije prijateljski raspolozeno i da pojma nema sta znaci overena imigraciona viza, a lepo pise da vazi kao I-551 godinu dana. Oni samo gledaju datum na vizi do kada mozes prvi put da udjes (jer tamo pise "expired on:", kao na turistickoj vizi) i uz silne muke i ubedjivanja ce ti uopste izdati kartu.
Reply With Quote
  #210  
Staro 06.05.2018, 09:11
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Da li tu pre svega mislite na osoblje na nasem aerodromu?
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
Odgovori

Tags
lifecycle, uscis

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 01:12.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.