ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » USCIS Immigrant Fee » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #211  
Staro 06.05.2018, 11:52
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

I mene zanima, da li moze da se plati kad se stigne u USA. Bilo je u nekoliko postova da moze, ali nijedan nije mladji od 4-5 godina. Ima li neko svez da je placao po odlasku?
Reply With Quote
  #212  
Staro 06.05.2018, 17:46
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
Da li tu pre svega mislite na osoblje na nasem aerodromu?
Mislim na osoblje na beogradskom aerodromu. Naravno, nisu salterski radnici iskljucivo krivi, jednostavno niko nije nasao za shodno da ih obavesti kakve vize postoje, ali ih zato uslovljavaju da ne izdaju karte ljudima koji nemaju vizu. Zamislite osecaj kada vam neko u ranim jutarnjim casovima netacno saopsti da vam viza ne vazi i nema skoro nikog nadredjenog da to proveri. Uspeo sam da ih zaobidjem tako sto sam trazio da mi napismeno daju da viza ne vazi, pa su tek onda nasli nadredjenog koji se ipak setio da je bio 'jedan takav pre neki dan'.
Reply With Quote
  #213  
Staro 18.05.2018, 18:29
EMIGRANT's Avatar
EMIGRANT EMIGRANT je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.10.2012
US lokacija: New York, NY
YU lokacija: Srbija, Vojvodina
Poruke: 39
Post

Citat:
Prvobitno poslao korisnik aleksandarzz Prikaz poruke
I mene zanima, da li moze da se plati kad se stigne u USA. Bilo je u nekoliko postova da moze, ali nijedan nije mladji od 4-5 godina. Ima li neko svez da je placao po odlasku?
@aleksandarzz

Uskoro ćemo saznati da li USCIS Immigrant Fee može da se plati iz USA, čim mi stigne kreditna kartica Bank of America, a očekujem je do srede 23.05.208.
__________________
DV-2008, 2009, 2014, 2015, 2016, 2017 - Has not been selected
DV-2018 - You have been randomly selected
Case Number: 2018EU000043XX

15.06.2017. Poslat DS-260
20.09.2017. Obavešten putem email poruke da je zakazan intervju
20.11.2017. Obavljen lekarski pregled (9:00h do 13:30h).
22.11.2017. Obavljen intervju (8:30h - 10:00h)
24.11.2017. Viza u pasošu
30.11.2017. Stigao pasoš sa vizom u DHL servisni centar
00.05.2018. Activation trip (ulaz, možda izlaz i gotovo)
Reply With Quote
  #214  
Staro 18.05.2018, 20:29
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik aleksandarzz Prikaz poruke
I mene zanima, da li moze da se plati kad se stigne u USA. Bilo je u nekoliko postova da moze, ali nijedan nije mladji od 4-5 godina. Ima li neko svez da je placao po odlasku?
Citat:
Prvobitno poslao korisnik EMIGRANT Prikaz poruke
@aleksandarzz

Uskoro ćemo saznati da li USCIS Immigrant Fee može da se plati iz USA, čim mi stigne kreditna kartica Bank of America, a očekujem je do srede 23.05.208.
Da, mozete da platite taksu i kada ste u US. To je bilo vec spominjano na Forumu, ali se zagubilo u masi postova. Nekih vise, a nekih manje kvalitetnih.
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #215  
Staro 18.05.2018, 22:31
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik BetterFuture Prikaz poruke
Da, mozete da platite taksu i kada ste u US. To je bilo vec spominjano na Forumu, ali se zagubilo u masi postova. Nekih vise, a nekih manje kvalitetnih.
Odlicno. Radije bih sacuvao taj novac za "ne daj boze" pa da platim za mesec-dva.

Citat:
Uskoro ćemo saznati da li USCIS Immigrant Fee može da se plati iz USA, čim mi stigne kreditna kartica Bank of America, a očekujem je do srede 23.05.208
Ti si vec u USA? Ako jesi, to je automatski odgovor na moje pitanje
Reply With Quote
  #216  
Staro 18.05.2018, 23:25
EMIGRANT's Avatar
EMIGRANT EMIGRANT je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.10.2012
US lokacija: New York, NY
YU lokacija: Srbija, Vojvodina
Poruke: 39
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik aleksandarzz Prikaz poruke
Ti si vec u USA? Ako jesi, to je automatski odgovor na moje pitanje
@aleksandarzz

Ako te interesuje dal će te pustiti da uđeš u USA na imigracionom ukoliko nisi platio fee, ja sam na JFK u NYC prošao bez ikakvih problema, tako da, budi bez brige što se toga tiče.
__________________
DV-2008, 2009, 2014, 2015, 2016, 2017 - Has not been selected
DV-2018 - You have been randomly selected
Case Number: 2018EU000043XX

15.06.2017. Poslat DS-260
20.09.2017. Obavešten putem email poruke da je zakazan intervju
20.11.2017. Obavljen lekarski pregled (9:00h do 13:30h).
22.11.2017. Obavljen intervju (8:30h - 10:00h)
24.11.2017. Viza u pasošu
30.11.2017. Stigao pasoš sa vizom u DHL servisni centar
00.05.2018. Activation trip (ulaz, možda izlaz i gotovo)
Reply With Quote
  #217  
Staro 22.05.2018, 01:00
EMIGRANT's Avatar
EMIGRANT EMIGRANT je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.10.2012
US lokacija: New York, NY
YU lokacija: Srbija, Vojvodina
Poruke: 39
Arrow Uplata USCIS Immigrant Fee nakon ulaska u USA sa kreditnom karticom USA banke

Uplatio sam danas USCIS Immigrant Fee sa kreditnom karticom Bank of America. Uplata izvršena preko uscis web stranice, iz stana u Njujorku, preko USA internet provajdera. Nadam se da je sad sasvim jasno da MOŽE DA SE PLATI USCIS Immigrant Fee nakon dolaska u USA i to sa njihovom kreditnom karticom

Uplata je prošla i tek nakon uplate sam mogao da napravim nalog na https://www.uscis.gov.

Nakon onih silnih sigurnosnih postavki i kvizova, znaju oni koji su otvarali nalog o čemu je reč, ušao sam u nalog i nigde nisam uspeo da nađem adresu na koju treba da mi stigne GC.

Znam da je na aerodromu adresa uredno promenjena, ali sam očekivao da ću, kad otvorim nalog na uscis, moći u njemu da vidim u najmanju ruku bar adresu na koju treba da mi stigne GC i šta se sa njom trenutno dešava. Međutim takve proste informacije ne mogu da pronađem u nalogu, bar za sad.

Tako da sve što imam da kažem je da jedva čekam da se završi i ta procedura u vezi GC.

Nisam siguran ni da li sada ja treba nešto da njih obaveštavam, pa da me zovu da dam otiske?

Pročitaću pažljivo ceo ovaj thread, pa ću da vidim.
__________________
DV-2008, 2009, 2014, 2015, 2016, 2017 - Has not been selected
DV-2018 - You have been randomly selected
Case Number: 2018EU000043XX

15.06.2017. Poslat DS-260
20.09.2017. Obavešten putem email poruke da je zakazan intervju
20.11.2017. Obavljen lekarski pregled (9:00h do 13:30h).
22.11.2017. Obavljen intervju (8:30h - 10:00h)
24.11.2017. Viza u pasošu
30.11.2017. Stigao pasoš sa vizom u DHL servisni centar
00.05.2018. Activation trip (ulaz, možda izlaz i gotovo)
Reply With Quote
  #218  
Staro 22.05.2018, 05:49
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Ja mislim da sam (2015-te) mogao videti u kojoj je fazi GC. U svakom slucaju, GC ti stize postom, u sanduce. Nema vise nikakvih otisaka i kontakata sa agencijama. U najgorem slucaju, ako i ode na prvu adresu koju si naveo, ti ljudi mogu da ti je posalju postom.
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
  #219  
Staro 22.05.2018, 16:25
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik EMIGRANT Prikaz poruke
Uplatio sam danas USCIS Immigrant Fee sa kreditnom karticom Bank of America. Uplata izvršena preko uscis web stranice, iz stana u Njujorku, preko USA internet provajdera. Nadam se da je sad sasvim jasno da MOŽE DA SE PLATI USCIS Immigrant Fee nakon dolaska u USA i to sa njihovom kreditnom karticom

Uplata je prošla i tek nakon uplate sam mogao da napravim nalog na https://www.uscis.gov.

Nakon onih silnih sigurnosnih postavki i kvizova, znaju oni koji su otvarali nalog o čemu je reč, ušao sam u nalog i nigde nisam uspeo da nađem adresu na koju treba da mi stigne GC.

Znam da je na aerodromu adresa uredno promenjena, ali sam očekivao da ću, kad otvorim nalog na uscis, moći u njemu da vidim u najmanju ruku bar adresu na koju treba da mi stigne GC i šta se sa njom trenutno dešava. Međutim takve proste informacije ne mogu da pronađem u nalogu, bar za sad.

Tako da sve što imam da kažem je da jedva čekam da se završi i ta procedura u vezi GC.

Nisam siguran ni da li sada ja treba nešto da njih obaveštavam, pa da me zovu da dam otiske?

Pročitaću pažljivo ceo ovaj thread, pa ću da vidim.
Mislim da samo treba da sacekas par dana da 'udjes u sistem' pa da ce promene da budu vidljive. Ja sam otvorio nalog pre puta i tamo stavio adresu sa "#", a na aerodromu promenio u "apt." i promene su bile vidljive ne odmah, nego za dan-dva.
Reply With Quote
  #220  
Staro 01.06.2018, 21:55
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Drustvo ja danas uplatila USCIS Immigrant Fee sa Maestro kartice Komercijalne Banke. Prvo sto treba da uradite da odete na -

https://myaccount.uscis.dhs.gov/

i napravite svoj nalog,nakon toga vam stize Verifikacioni mail da aktivirate svoj nalog na USCIS. Pratite dalje korake. Ako slucajno 'A' number ne moze da se upise dodajte nulu na pocetku. Obavezno neka vam Visa Summary (Zuta koverta tj papiric koji je zaheftan na koverti bude pri ruci da prepisete) DOS CASE ID je Vas Case Number samo bez Nula (2018EU1234) upisujete. I Za svakog pojedinacno uplacujete fee. Kad ste sve podatke (sa kartice ubacili) nakon par minuta vam stize Email da je uplata prosla i dobijate sadrzinu da je uplaceno. Sada dobijete i vas Recipiet number(u email-u) koji pocinje sa -IOE- (IOE i 10 brojeva) - Taj broj je potreban da bi se pratio status GC (meni sad pise da je 'In Progress'. Odaberete tih 5 Secret Questions (odgovore zapisite negde na papiricu da ih imate),i onda resavate kviz od nekoliko pitanja sa ponudjenim odgovorima (Mislim da su ova pitanja radi provere identiteta tj da ste to vi zapravo,a ne neko drugi) Na kraju vam pise 'Congratulation,you succefully paid USCIS immigrant fee i datum' (Izgleda kao uplatnica) To takodje istampate i neka bude kod vas za vas record Za sat vremena sam sve zavrsila
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
Odgovori

Tags
lifecycle, uscis


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:04.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.