ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Houston, Texas » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #131  
Staro 18.04.2019, 02:40
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik slucajni_prolaznik Prikaz poruke
Osecam potrebu da dodam koji redak na ovo pisanije.

U radnjama koje se zovu Dollar Tree se obicno moze naci gomila sitnica koja vam je potrebna za pocetak zivota i kosta 1$, a u Wallmart-u i kojekud kosta nekoliko puta vise - otvaraci za konzerve, grickalice, tanjiri, solje, cak i neka medicina.
Bilo koja americka kafa koju oni koriste u filter-aparatu se moze obicnim mlinom samleti "na sitnije", cime dobijamo velicinu zrna adekvatnu onoj na prethodnom kontinentu. E sad, sto je to cista kafa, a mi nismo mozda ni navikli na toliko cistu drugi je problem.
Danas nisam nosio kafu. Nosicu je posle Uskrsa. Razlog: Nije bilo lepih banana. Sve neke zelene.

Kad smo kod banana; obavezno probajte plantens. To su krupnije banane i one treba da budu zrele kao obicne banane. Onda se iseku na kolutice i ispeku. A ukus je neponovljiv.

Nasao sam i neke crvene banane Nisam smeo da ih probam, posto niko nije umeo da mi objasni razliku izmedju zutih i crvenih banana. Mozda se kod ovih drugih ne jede kostica.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #132  
Staro 23.04.2019, 05:02
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Danas nisam nosio kafu. Nosicu je posle Uskrsa. Razlog: Nije bilo lepih banana. Sve neke zelene.

Kad smo kod banana; obavezno probajte plantens. To su krupnije banane i one treba da budu zrele kao obicne banane. Onda se iseku na kolutice i ispeku. A ukus je neponovljiv.

Nasao sam i neke crvene banane Nisam smeo da ih probam, posto niko nije umeo da mi objasni razliku izmedju zutih i crvenih banana. Mozda se kod ovih drugih ne jede kostica.
Jesi probao one maleeeecke banane, velicine prsta? Bosanskog prsta (kad se Mujo opali cekicem "poprstu" pa natekne). Ako vec volis da probas nove stvari, evo da ti dam jedan bratski savet - nemoj da probas uni sushi.
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
  #133  
Staro 23.04.2019, 23:49
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SRBghost Prikaz poruke
Jesi probao one maleeeecke banane, velicine prsta? Bosanskog prsta (kad se Mujo opali cekicem "poprstu" pa natekne). Ako vec volis da probas nove stvari, evo da ti dam jedan bratski savet - nemoj da probas uni sushi.
Te male banane sam probao jos u Evropi. Iste su kao obicne. Nisu ostavile nikakav utisak na mene.

Vodicu degustatore, pa ako prezive, probacu i ja. Nadam se da nije skupo. Mislim na sushi, ne na degustatore.

Probao sam neku meksicku verziju leskovackog voza. Jedva sam izasao iz kafane. Stomak preteg'o. Sto su im dobri skampi urolani u slaninu. A tek pivo, pa tekila...
Salim se. Morao je neko da vozi, pa sam popio samo jedno pivo. Toliko je dozvoljeno. Ustvari, dozvoljeno je vise, ali treba se paziti.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #134  
Staro 24.04.2019, 19:21
Jocovics's Avatar
Jocovics Jocovics je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2018
US lokacija: Somewhere over the rainbow
YU lokacija: Pancevo, RS
Poruke: 123
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Da, odeca moze da se kupi jako jeftino. Polo majce mogu da se nadju za 2-3 $.

Ako budete planirali da se nastanite u Hjustonu, javite se, pa cu vam pokazati dobre prodavnice i sve znamenitosti koje mogu da se vide autobusom. Kola jos nisam kupio. Cekam da skupim para za neki Dodge Charger

Ako budete isli u neki drugi grad, navratite u Hjuston. Ovde je strava.

BTW, opet nam dosao cirkus. Ovde je to dogadjaj, a na Balkanu vise nikom nije do toga. Tamo cirkus zaseo 30 godina i nikako da ode.
Ipak smo se odlučili da prvo idemo u Čikago. Preživeću valjda jednu zimu. Ali Hjuston nam je prvi na spisku za obilzak, a nadam se i preseljenje. Samo ti izvestavaj o blagodetima Hjustona, a ja ću da ložim ukućane.
__________________
DV2005-DV2018 - Not Selected
DV2019 - Selected
CASE N-2019EU21xxx
DS260-15.9.2018.
INTERVJU-24.5.2019.
VIZA U PASOSU-30.5.2019.
AVION-16.7.2019.
Reply With Quote
  #135  
Staro 25.04.2019, 03:18
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Jocovics Prikaz poruke
Ipak smo se odlučili da prvo idemo u Čikago. Preživeću valjda jednu zimu. Ali Hjuston nam je prvi na spisku za obilzak, a nadam se i preseljenje. Samo ti izvestavaj o blagodetima Hjustona, a ja ću da ložim ukućane.
Chikago je puno bolji. Imaju normalan gradski saobracaj i grad je uredjeniji. Ovde ima nafte, pa niko ne mari za stednju goriva. Juce mi se komsija zalio. Kaze da je tri puta pokusavao da napravi bunar i svaki put umesto vode dobije naftu. Zena mu kaze da je nesposoban da nadje nesto normalno i upotrebljivo.

Uostalom kad Tramp ponovo pobedi na izborima za Predsednika, vi mozete brzo da pobegnete u Kanadu. Kud cu ja da bezim u Mexico? Oni beze kod nas u Texas.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
Odgovori

Tags
houston, texas

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 16:06.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.