ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Ne-imigrantske vize

Ne-imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za turističke, poslovne, medicinske i ostale ne-imigrantske vize

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 07.02.2015, 17:54
wakalu wakalu je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.01.2014
US lokacija: Chicago
Poruke: 41
Nepromenjeno J1 W&T problem

Zna li tko da li se može otići na Work and Travel raditi a da nisi student? Ja sam planirao ići na Aljasku raditi ali pošto nisam student nezz dali bih mogao preko ovog programa? Koliko se otprilike zaradi mjesečno za neke sitne poslove, tipa:čistač,konobar,perač sudova itd... i koliko je potrebno znanje engleskog? engleski nešto razumijem ali malo.
Reply With Quote
  #2  
Staro 07.02.2015, 19:43
Mitkoni Mitkoni je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.08.2013
US lokacija: Anywhere in USA
YU lokacija: Novi Pazar, Serbia
Poruke: 58
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik wakalu Prikaz poruke
Zna li tko da li se može otići na Work and Travel raditi a da nisi student? Ja sam planirao ići na Aljasku raditi ali pošto nisam student nezz dali bih mogao preko ovog programa? Koliko se otprilike zaradi mjesečno za neke sitne poslove, tipa:čistač,konobar,perač sudova itd... i koliko je potrebno znanje engleskog? engleski nešto razumijem ali malo.
Sto ne bi otisao u GYM dva meseca. Posle nadjes neki posao u nekom magacinu, gde ces utovarati/istovarati robu neku.
Vise ces zaraditi i neces razmisljati da li ce nadlezni kao za tanjire doci i reci ti na ovom tanjiru ti je ostala fleka i slicno.
I jos bi bolje usavrsio engleski nego kao perac posudja.

To je moje misljenje.
Reply With Quote
  #3  
Staro 07.02.2015, 22:26
wakalu wakalu je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.01.2014
US lokacija: Chicago
Poruke: 41
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Mitkoni Prikaz poruke
Sto ne bi otisao u GYM dva meseca. Posle nadjes neki posao u nekom magacinu, gde ces utovarati/istovarati robu neku.
Vise ces zaraditi i neces razmisljati da li ce nadlezni kao za tanjire doci i reci ti na ovom tanjiru ti je ostala fleka i slicno.
I jos bi bolje usavrsio engleski nego kao perac posudja.

To je moje misljenje.
Ovo sam naveo kao primjer poslove,naravno da i to dolazi u obzir. Samo što neznam kako se kreću plaće za takve poslove,evo recimo za istovarivača i da li se može preko Work and Travel s obzirom da ne studiram.
Reply With Quote
  #4  
Staro 08.02.2015, 01:31
sanchez's Avatar
sanchez sanchez je online
Drug član
 
Datum prijave: 19.04.2014
US lokacija: Miami, Florida
YU lokacija: Beograd
Poruke: 71
Nepromenjeno

Work and travel program je namenjen iskljucivo studentima. Prilikom dobijanja vize gleda se i kakav si student, da li si pauzirao, obnavljao godine itd, nije dovoljno i samo biti student.
Reply With Quote
  #5  
Staro 08.02.2015, 13:22
wakalu wakalu je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.01.2014
US lokacija: Chicago
Poruke: 41
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik sanchez Prikaz poruke
Work and travel program je namenjen iskljucivo studentima. Prilikom dobijanja vize gleda se i kakav si student, da li si pauzirao, obnavljao godine itd, nije dovoljno i samo biti student.
Šteta,nisam baš bio upoznat s tim programom,sad ni ne moram postoji li koji drugi način za odlazak?
Reply With Quote
  #6  
Staro 12.01.2016, 15:12
Nikola93 Nikola93 je offline
Član
 
Datum prijave: 12.01.2016
Poruke: 2
Nepromenjeno J1 W&T problem

Pozdav svima, novi sam na forumu pa se izvinjavam ako je slicna tema vec otvorena.
Devojka i ja smo se prijavili na Work and Travel program, imali smo intervju za posao vec i sve je reseno, cekamo samo viziranje i palimo. Pa, bar je tako u teoriji.
Naime, devojka ima rodjenog brata u mestu u koje idemo. On je otisao prosle godine isto sa J1 vizom i ostao nakon isteka iste. Da li ce to biti veliki problem pri viziranju sto ona ima brata tamo? Da li oni imaju tu informaciju u bazi podataka?
Da napomenem, oboje smo 4. godina na fakultetu, redovni studenti, nikad obnavljali godinu, svi ispiti polozeni, a i ove sada u januarskom ispitnom roku cemo predpostavljam sve poloziti. Faks smo upisali odmah nakon zavrsetka srednje skole, znaci bez ikakvog pauziranja. Jel imao neko slicna istustva? Sta raditi?
Reply With Quote
  #7  
Staro 12.01.2016, 21:43
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

ako je davao otiske u ambasadi u bg onda je i dao otiske vrvtno i na aerodromu ili je sigurno unet u sistem kad je usao i do kad mu vazi viza
Reply With Quote
  #8  
Staro 13.01.2016, 14:32
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Nikola93 Prikaz poruke
Pozdav svima, novi sam na forumu pa se izvinjavam ako je slicna tema vec otvorena.
Devojka i ja smo se prijavili na Work and Travel program, imali smo intervju za posao vec i sve je reseno, cekamo samo viziranje i palimo. Pa, bar je tako u teoriji.
Naime, devojka ima rodjenog brata u mestu u koje idemo. On je otisao prosle godine isto sa J1 vizom i ostao nakon isteka iste. Da li ce to biti veliki problem pri viziranju sto ona ima brata tamo? Da li oni imaju tu informaciju u bazi podataka?
Da napomenem, oboje smo 4. godina na fakultetu, redovni studenti, nikad obnavljali godinu, svi ispiti polozeni, a i ove sada u januarskom ispitnom roku cemo predpostavljam sve poloziti. Faks smo upisali odmah nakon zavrsetka srednje skole, znaci bez ikakvog pauziranja. Jel imao neko slicna istustva? Sta raditi?
Podatak da je brat u US postoji na sistemu. U prijavi za vizu nemojte izostaviti taj podatak. Da li to moze da odmogne? Moze ali ne mora. Isto kao sto u teoriji moze da odmogne clan porodice koji je u US u legalnom statusu.
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #9  
Staro 13.01.2016, 18:21
Nikola93 Nikola93 je offline
Član
 
Datum prijave: 12.01.2016
Poruke: 2
Nepromenjeno

Jasno je meni to da ne vredi lagati pri prijavi, ali me interesuje da li ta situacija mnogo umanjuje njene sanse da dobije vizu?
Reply With Quote
  #10  
Staro 13.01.2016, 19:48
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Tu niko ne moze da ti da precizan odgovor. Zavisi od slucaja do slucaja.
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Problem sa prijavom milosbkp Prijava na Lutriju 1 03.10.2014 17:16
problem sa slikom mujche Stare teme 23 31.10.2013 19:58
problem sa aplikacijom vlad Stare teme 12 12.10.2010 12:54

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 18:04.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.