ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Kupovina kuće-stana u USA » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #211  
Staro 26.01.2021, 18:06
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Mislim da svaka banka ima i prednosti i nedostatke, naravno potrebe su drugacije...

Ja npr imam checking acc u bank of america, nikakav problem do sada nisam imao, kod njih sam uzeo i prvu kreditnu karticu kada sam radio kao lifeguard dali mi limit 1500, trazio povecanje na 3000 dobio za 10 sekundi

Chase je zeznuta banka malo, kada sam dosao nisam mogao da otvorim checking account bez id,ssn, broja telefona i ne znam sta su jos trazili....

Kod njih sam aplicirao za kreditnu karticu posle godinu dana kreditne istorije jedva me odobrili na 500$, i to sam je koristio 6 meseci samo tu karticu i nisam dobio credit line increase, zvao da trazim kaze mora hard inqury da se racuna , hvala lepo dovidjenja

Sada sam uzeo Amex i sve korektno za sada, imam i capital one koja nema nikakve benefite i za koju sam se zeznuo sto sam aplicirao ali sta je tu je
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #212  
Staro 26.01.2021, 20:19
neus neus je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.02.2019
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 222
Nepromenjeno

Chase jeste malo zategnut po pitanju pravila, moras biti legit 100% i imati svu dokumentaciju da bi mogao kod njih otvoriti. Ja kad sam dosao na F1, trazili su mi gomilu dokumentacije, zato sam i otisao u TD tad.

Sto se tice Amexa, nema preko ja mislim, pogotovo njihov customer servis i mogucnost disputea. Fantasticno nesto.
__________________
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - SELECTED
CN: 2020EU00046XXX
DS-260: 15. Nov 2019.
Poslata dokumenta: 15. Nov 2019.
Prebacio se na AOS: 25. Apr 2020.
Ostatak AOS procedure: http://www.zelenalutrija.com/forum/s...4&postcount=29
Reply With Quote
  #213  
Staro 03.06.2021, 11:30
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Zavrsena odiseja za kupovinom, sa sadasnjim stanjem na trzistu ne bih pozeleo najgorem neprijatelju kupovinu kuce. 6 ponuda sve izmedju 12-15 000 preko trazene cene i tek 6. ponuda prihvacena. Ako nekog zanimaju neki detalji oko kredita i ostalih stvari tu sam.
Reply With Quote
  #214  
Staro 06.06.2021, 14:46
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Mi smo napokon u mogucnosti da refinansiramo nas mortgage i riješimo se PMI i dobijemo dosta manju kamatu.
Odlucili smo da idemo sa quicken loans i dobili smo super kamatu na 30 godina ( 2.75 %). Ovo je pravo vrijeme za refinansiranje i mi smo smanjili nasu ratu oko 800 $ ( PMI i manja kamata) . Na ovaj potez smo se odlucili kada smo vidjeli dan nam nas tax property ide gore zbog vece procjenjene vrijednosti kuce. Tako da nam je rata sa novom tax , PMI,home insurance otisla skoro 2900$ ( posto je PMI bio 277$ i tax property oko 330$ i kamata 4.5%,) a sa svim i sa novim morgage smo 2084$ sto je velika ušteda.
Naša kuća je procjenjena na 200k vise nego sto smo kupili prije 18 mjeseci i mi smo dali sa samo 3.5% down payment sto je bila prava odluka. ( isli smo sa FHA kreditom )
Svi oni koji razmisljaju da refinansiraju sada je pravo vrijeme. Izaberete tri do pet lendera i neka vam daju ponude . U pregovorima sa njima i obarate kamatu i sve troskove kredita tako da za tih mjesec dana idete sa onim koji daje najbolje uslove.
Mogli smo prodati kucu i staviti 200k u dzep ali je veliki problem kupiti drugu kucu posto je sellers market i kuce idu kao lude. Ove komšije su prodali kuce u roku 5-7 dana sto je stvarno ludo. Nama se jako svidja ovdje a i u ovoj regiji ce jos najmanje 5 godina da se grade nova naselja tako da ce sve ici gore. Neke su procjene da ce Colorado market ici istim putem kao California market tako da nas ocekuje veliki bum u real estate u buducnosti.
Ako neko ima nekih pitanja oko refinansiranja tu sam da pomognem koliko mogu i da proces je dosta jednostavniji nego kupovina kuce
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
  #215  
Staro 06.06.2021, 15:05
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Zavrsena odiseja za kupovinom, sa sadasnjim stanjem na trzistu ne bih pozeleo najgorem neprijatelju kupovinu kuce. 6 ponuda sve izmedju 12-15 000 preko trazene cene i tek 6. ponuda prihvacena. Ako nekog zanimaju neki detalji oko kredita i ostalih stvari tu sam.
Prvo da cestitam na kupovini prve kuce u Americi .
A sto se tice cijena kuca i kupovine ovdje u Coloradu je veliki potraznja a ponuda je mala i sto dosta dize cijenu kuca.
Sada je pravo vrijeme za refinamsirnje ili da se ceka i stedi novac.
Mislim da je ovo neodrzivo da kuce idu do 15 % do 30% godisnje na vrijednosti
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
  #216  
Staro 09.02.2022, 13:23
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Vec smo dvije godine od kupovine kuce i fino je biti home owner
U zadnje vrijeme mi se stalno provlaci neka ideja o kupovine zemlju do 5 ari i imati neku vikendicu. Nesto daleko od civilizacije ali ne opet daleko od kuce ( do 2h voznje)
Malo sam istraživao I jako mi se svidjaju one A frame vikendice.
Ovo je jako povoljna i dobra kompanija opAVRAME I imaju dosta razlicitih opcija
Ja bih to vise za svoju dusu da mogu da odem od ove guzve I frtutme
To je u 5 godisenjem planu
Volio bih ako neko ima neka iskustva ili slicna interesovanja,planove da malo razmjenimo ideje
Nasao sam I ovaj par na youtubu pa ih pratim nesto slicno pokusavaju
Nadam se da sam u pravom topicu da ne otvaram novu temu
Reply With Quote
  #217  
Staro 10.01.2023, 13:14
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno O refinansiranju kredita

Moja zadnja 3 posta na ovoj temi .... ili ljudi ne kupuju kuce ili sta ?
Mogu razumjeti sada ovo sa ovih kamatama I velike mogucnosti recesije niko nece da rizikuje...
Imam neke fix ideje uvijek I uvijek treba dijeliti znanje I iskustva. Mozda ja to malo vise radim , pisem o detaljima I sebi I svojim radnjama ali toko funksionisem jbg
Mi smo refinansirali ovu baraku kako moja supruga kaze posto je sve od drvata jbg . Ne znam da li sam pisao oni su sklepali kucu za 5 mjesec tuto completo ...
Ameri nikada ne prave kuce da jedna porodica zivi tu godinama nego samo da tu ostanu 2 do 5 godina I prodaju I idu dalje . Zasto to rade pa jednostavno lova ... svaka kuca dobija equity ( vrijednost) poslije odredjenog vremana i pravilo je da zivite minimum 2 godine I taj visak vrijednosti nece biti oprezovan za bracni par do 750k . Ajde da se vratim na danasnju temu.. mozda nekom I pomogne

Kada sam vidio da vrijednost nase kuce prelazi tih 20% od kredita krenuo sam da kontaktiram kreditore da refinansiram kredit. Mi smo.kucu kupili samo sa 3.5% ucesca a pod tim uslovima moras da placas osiguranje za taj kredit posto nema tih 20% dodane garancije za kreditore. Mi smo.placali oko 300$ samo to osiguranje mislim ludilo placas "porez na budale" . Stavio sam svoje podatke na jednu web stranixu i izabrao 3 najbolja kreditora koja su davali najbolje uslove ..

I oni su me poceli zvati...
Meni je jasno da je konkurencija velika u Americi I da se svako boring za svakog klienta... kontam zasto to ne iskoristiti u ovoj situaciji ..
Prvi lik me zvao I dao mi ponudu po 3.4% , a moja trenutna je 4.5% + to crno osiguranje kredita.... kazem mu nije lose javim mu se pa do drugog ovaj mi nudi 3 % i neke points i te neke cake i karafeke.... kazem mu javim mu se . .. treci je isao na 3.2% ali su mu rekao imam ponudu na 3 % I on je rekao da ce dati 2.9% ako idem sa njim ... da skratim pricu

Na kraju poslije 5 dana cijenkanja I oko 10 h tel poziva dobijem najbolju ponudu od 2.75% na 30 god I jos neke manje troskove kredita . Meni je bio cilj da je spustim za 2% I izgubim to osiguranje ... zamalo

Poenta cijele price je treba traziti , cijenkati se i gurati . Te prodajne taktike su meni dobro poznate , meni je cijelo vrijeme bilo poznato koliko je kamata na morgage taj dan.... uradio sam taj domaci zadatak svaki dan mis mo donili veci kredit mozda za 10k ( troskovi kredita) ali smo dobili veliku ustedu na mjesecnoj rati I kamati ... a to je I bio cilj posto je mjesecna usteda po rati oko 900 $ na kraju izasla.....

Ako neko ima pitanja znate da volim da pomognem
Lijep pozdrav I svako dobro

Edit : Kada sam napisao post vidim da ima post gore o ovom refinansiranju, bas sam izlapio ne zamjerite


.
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kupovina garsonjere freelancer.asus Vodič za emigrante 16 02.03.2015 13:59
Rentiranje ili kupovina nekretnine elefteros Vaša strana 0 24.05.2014 06:58
Kupovina kuće/stana u "matici" ili negde izvan USA greenie Stare teme 6 20.08.2013 12:22
Nejasnoca oko iznajmljivanja stana NinaLjuba Stare teme 16 03.10.2011 17:20
Rentiranje stana/kuce i sve sto ide uz to dmi Vaša strana 6 09.11.2009 11:46

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 20:15.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.