ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 02.10.2011, 23:33
chombe_bg chombe_bg je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2009
YU lokacija: Beograd,Srbija
Poruke: 98
Nepromenjeno

[QUOTE=Irvassss;25222]I zna li ko koliko to kosta. Molim za odgovor dragi forumasi :1081:[/QUOTE]

Ja sam otisao kod fotografa i trazio samo da me slika uz belu pozadinu,tako da nema nikakvih senki na slici,bez ikakvih daljih obrada.Prebacili su mi nekoliko slika na fles i platio sam 200 kinti.
Sam sam na zvanicnom sajtu crop-ovao sliku preko ove aplikacije i mislim da od ovoga ne moze biti merodavnije.Evo i link :

[URL="http://travel.state.gov/_res/flash/cropper/FIG_cropper.html#"]http://travel.state.gov/_res/flash/cropper/FIG_cropper.html#[/URL]
  #12  
Staro 04.10.2011, 18:08
Irvassss Irvassss je offline
Član
 
Datum prijave: 30.09.2011
Poruke: 21
Nepromenjeno

Hvala ti Chombe, zanima me da li je to neko sam odradio fotoaparatom ili telefonom, ja imam Nokia C6-00 , dobar telefon, mogu li se sam slikati ,zelim cuti misljenje dragih forumasa ovog sajta, stvarno ste mi prirasli za srce :1081::1081::1081:
  #13  
Staro 04.10.2011, 21:25
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

[QUOTE=Irvassss;25290]Hvala ti Chombe, zanima me da li je to neko sam odradio fotoaparatom ili telefonom, ja imam Nokia C6-00 , dobar telefon, mogu li se sam slikati ,zelim cuti misljenje dragih forumasa ovog sajta, stvarno ste mi prirasli za srce :1081::1081::1081:[/QUOTE]

E sad ako ispunjavas uslove pocinjes da se pripremas za prijavu: slika je prva: ja sam stala ispred bijelog zida i zamolila prijateljicu da me slika! Sliku smanjila na trazenih 600x600 pixela, provukla kroz foto validator (koji se nalazi na njihovoj stranici u oktobru) i kad sam dobila zeleno svjetlo: da slika je OK pocela da popunjavam prijavu.

Znaci sasvim normalno mozes da se sam uslikas, ili da te neko uslika, pa da ti to napravis na trazene dimenzije.
Sretno Irvassss, a i ostalim koji se ove godine prijavljuju!
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
  #14  
Staro 05.10.2011, 01:25
chombe_bg chombe_bg je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2009
YU lokacija: Beograd,Srbija
Poruke: 98
Nepromenjeno

[QUOTE=mikiSA;25304]E sad ako ispunjavas uslove pocinjes da se pripremas za prijavu: slika je prva: ja sam stala ispred bijelog zida i zamolila prijateljicu da me slika! Sliku smanjila na trazenih 600x600 pixela, provukla kroz foto validator (koji se nalazi na njihovoj stranici u oktobru) i kad sam dobila zeleno svjetlo: da slika je OK pocela da popunjavam prijavu.

Znaci sasvim normalno mozes da se sam uslikas, ili da te neko uslika, pa da ti to napravis na trazene dimenzije.
Sretno Irvassss, a i ostalim koji se ove godine prijavljuju![/QUOTE]
Nisi pazila na casovima,pisali su ljudi na forumu milion puta! To sto photo validator kaze da je slika ok ne znaci ama bas nista posto program proverava samo to da li je slika 600x600 i da je manja od 240 kb :nene:
  #15  
Staro 05.10.2011, 01:27
chombe_bg chombe_bg je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2009
YU lokacija: Beograd,Srbija
Poruke: 98
Nepromenjeno

[QUOTE=Irvassss;25290]Hvala ti Chombe, zanima me da li je to neko sam odradio fotoaparatom ili telefonom, ja imam Nokia C6-00 , dobar telefon, mogu li se sam slikati ,zelim cuti misljenje dragih forumasa ovog sajta, stvarno ste mi prirasli za srce :1081::1081::1081:[/QUOTE]
Sto bi nas narod rekao "ne mrsi mu*a" nego se slikaj aparatom kod fotografa jer ne moze nikada biti bolja slika sa mobilnog :wtf:
  #16  
Staro 05.10.2011, 10:30
jovke jovke je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2011
Poruke: 334
Nepromenjeno

Upravo tako. Kakve zajebancije sa mobilnim telefonom i rizikovanje itd. Slikas se sa foto aparatom obradis na racunaru i budes siguran. Kroz photo validator mozes da provuces i sliku kengura ili neke druge zivotinje ako je slika 600x600 i manja je od 240kb validator ce reci OK. Dovoljno je drzati se predlozenih dimenzija iz zvanicnog upustva, i vidjeti par primjera ispravnih slika na netu i nema zime za ispravnu sliku.
  #17  
Staro 05.10.2011, 18:17
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

[QUOTE=chombe_bg;25311]Nisi pazila na casovima,pisali su ljudi na forumu milion puta! To sto photo validator kaze da je slika ok ne znaci ama bas nista posto program proverava samo to da li je slika 600x600 i da je manja od 240 kb :nene:[/QUOTE]

Ja sam to malo skratila, naravno da ne kropas sliku odmah na 600x600, kad je u pocetku prevelika, prvo se smanji na neki normalan kvadrat, a onda se dotjeruje na 600x600 :)
Vidi chombe moj potpis, valjda to nesto znaci da su me izvukli (2x) sa rucno uradjenom slikom :))
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
  #18  
Staro 06.10.2011, 00:26
chombe_bg chombe_bg je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2009
YU lokacija: Beograd,Srbija
Poruke: 98
Nepromenjeno

[QUOTE=mikiSA;25350]Ja sam to malo skratila, naravno da ne kropas sliku odmah na 600x600, kad je u pocetku prevelika, prvo se smanji na neki normalan kvadrat, a onda se dotjeruje na 600x600 :)
Vidi chombe moj potpis, valjda to nesto znaci da su me izvukli (2x) sa rucno uradjenom slikom :))[/QUOTE]
Ja ne sumnjam da si ti dobro odradila sliku,samo kazem i da nisi,photo validator bi proverio rezoluciju i velicinu fajla,i javio bi ti da je ok a na slici moze da bude i traktor.Hteo sam reci da ne proverava sadrzaj slike... :;D:
  #19  
Staro 08.10.2011, 15:42
darkobgd85 darkobgd85 je offline
Član
 
Datum prijave: 18.10.2009
Poruke: 10
Nepromenjeno

ljudi jel slika ista potpuno kao za americku vizu ili ne???5x5 bela pozadina 600x600 piksela 240 kb
  #20  
Staro 08.10.2011, 22:30
zdravko80 zdravko80 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 17.03.2011
Poruke: 79
Nepromenjeno

Ja sam otišao do fotografske radnje i rekao čoveku 600x600 piksela i da bude manja od 240 kb ... pošto već godinama zna o čemu se radi moje je bilo samo da se slikam...prebacio mi je sliku na usb i za to sam platio samo 150 dinara ... Opet kažem svako ima pravo da izabere da li će se slikati fotoaparatom u svojoj kući i sam srediti sliku ili će ići kod fotografa... Ja nisam hteo zbog 150 din da se bakćem ... Pre dva dana sam se uspešno prijavio i čekam 1. maj ... Svim forumašima puno sreće i da pozelenimo :papa:
 


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Potreban savet u vezi US vize jasmanac Ne-imigrantske vize 301 29.12.2013 14:14
Pomoć oko fotografije!!??? Pavel Stare teme 156 26.12.2012 22:10
Par saveta u vezi poslova dreamerns Vaša strana 51 11.04.2012 03:20
Pitanja u vezi sa boravkom u USA... nelson Stare teme 16 02.10.2008 23:11
Pitanje u vezi kopija formulara mariags Prva koverta 8 25.05.2008 15:26

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 23:07.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.