ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 12.05.2019, 19:56
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik neus Prikaz poruke
Iskreno - to je stvar koja me bas najvise brine. Jer bas nemam pojma sta i kako da kazem ukoliko to pitanje bude na intervjuu.

Racunam da cu se konsultovati sa admission offices fakulteta, u toku priprema I-20 forme, ukoliko budem primljen. Ne znam na koju drugu adresu bih mogao pitati
nema bas puno vajde od njih. U Americi svako radi svoj posao, a fakuteti uglvnom izdaju neka uputsva za imigrante reda radi. Tipa treba ti viza, kako suprunik da radi, ne zaboravi da popunis tax return...

Sa njima nemoj nista da komplikujes, eventualno mozes da ih pitas da li mogu da ti naprave H1B vizu jer ona je dual intent i onda nemas problema sa konverzijom u GC.

Dakle, pusti ih na miru da ti zavrse taj I-20. Kad ti on stigne iz Washingtona, onda angazuj nekog advokata da ti da uputstvo.

90% mislim da neces imati problema, ali...
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #22  
Staro 13.05.2019, 11:22
neus neus je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.02.2019
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 222
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
nema bas puno vajde od njih. U Americi svako radi svoj posao, a fakuteti uglvnom izdaju neka uputsva za imigrante reda radi. Tipa treba ti viza, kako suprunik da radi, ne zaboravi da popunis tax return...

Sa njima nemoj nista da komplikujes, eventualno mozes da ih pitas da li mogu da ti naprave H1B vizu jer ona je dual intent i onda nemas problema sa konverzijom u GC.

Dakle, pusti ih na miru da ti zavrse taj I-20. Kad ti on stigne iz Washingtona, onda angazuj nekog advokata da ti da uputstvo.

90% mislim da neces imati problema, ali...
Pa citao sam neka iskustva studenata koji su zivuceni na lutriji prije nego su dobili F1. Uglavnom ih niko nije pitao na intervjuu nista vezano za to.

Vidjecu sta mi je ciniti kad dodje vrijeme za to
Reply With Quote
  #23  
Staro 14.05.2019, 10:14
Sims Sims je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.05.2019
Poruke: 35
Nepromenjeno

Da i ja podelim svoje iskustvo. Zarucnik mi je izvucen, case number je 3*** i prema onome sto smo mogli da vidimo mislimo da je to poprilicno dobar broj. Treba da popunimo DS260 obrazac i trenutno smo u fazi prikupljanja potrebne dokumentacije.

Mene interesuje deo sa finansijama. Bila bih veoma zahvalna kad bi neko podelio licno iskustvo. Kako im dokazati da neces postati public charge. Da li traze za drzavljane Srbije? Oboje imamo fakultetske diplome i zaposleni smo, on radi u struci, a ja za jednu americku firmu. Da li je vlasnistvo nekretnine validan dokaz? Takodje, da li je pametna opcija posuditi novac od nekoga i staviti na racun ili ipak ne?

Nemamo rodbinu u Americi koja bi mogla da garantuje za nas. Imamo dva prijatelja koji nisu drzavljani vec studenti.
Reply With Quote
  #24  
Staro 14.05.2019, 13:55
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Sims Prikaz poruke
Da i ja podelim svoje iskustvo. Zarucnik mi je izvucen, case number je 3*** i prema onome sto smo mogli da vidimo mislimo da je to poprilicno dobar broj. Treba da popunimo DS260 obrazac i trenutno smo u fazi prikupljanja potrebne dokumentacije.

Mene interesuje deo sa finansijama. Bila bih veoma zahvalna kad bi neko podelio licno iskustvo. Kako im dokazati da neces postati public charge. Da li traze za drzavljane Srbije? Oboje imamo fakultetske diplome i zaposleni smo, on radi u struci, a ja za jednu americku firmu. Da li je vlasnistvo nekretnine validan dokaz? Takodje, da li je pametna opcija posuditi novac od nekoga i staviti na racun ili ipak ne?

Nemamo rodbinu u Americi koja bi mogla da garantuje za nas. Imamo dva prijatelja koji nisu drzavljani vec studenti.
Ne treba vam nikakvo dokazivanje oko finansija. Sto se tice rodbine / prijatelja, treba ce vam samo adresa na koju cete prvobitno otici, ali i nju mozete kasnije vise puta promeniti. Najbolje vreme za pocetak prikupljanja dokumentacije je oko mesec dana pred intervju, tako da i sa tim ne morate zuriti.
Reply With Quote
  #25  
Staro 14.05.2019, 14:02
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dusmanic Prikaz poruke
Evo i ovde da se javim. 09.05. sam saznao da sam izvucen, a 10.05. sam dobio sina !!!
Ne zna se sta je lepse.
Broj mi je 4xxx, deluje da je nizak i to je dobro, samo mi je sad malo zbunjujuce sad oko prijave bebe.
Imam par pitanja za sada:
1) Supruga i ja nemamo istu adresu u LK, a zivimo na trećoj privatno, da li svo troje moramo da se vodimo na istoj adresi, da li je to vazno za prijavu?
2)Da li mozemo da sackamo pasos za bebu da završimo pa da onda šaljemo DS260, uzimajuci u obzir nas broj?
3) da li mogu negde da vidim kako izgleda ds260, bojim se da ukucam CN i pokrenem popunjavanje da nesto ne zakljucam i zeznem
4) ima li neko preveden ds260 posto onaj link na pocetku ne radi?

Hvala unapred svima, ne znam sta me snaslo na brzinu i ne mogu jos da se pokupim.
Pozdrav
Nemate potrebe za brzim slanjem DS260 makar do avgusta/septembra, jer intervjui za vasu generaciju krecu tek od 1-og oktobra.
1) Samo iskreno odgovorite na sva pitanja, kao i na ta gde ste ziveli, zanemarite adrese u licnim kartama i pasosima;
2) Sa tim brojem mozete da cekate i do iduceg leta pre nego posaljete DS260 (intervju ce vam biti oko 2 meseca posto posaljete DS260), tako da je bolje da se organizujete oko odlaska u US kada vam najvise odgovara, pa onda i posaljete formular.
3) Ako je formular slican kao i pre dve godine, necete nista pogresiti ako krenete da popunjavate, dok formular ne submit-ujete skoro sve izmene su moguce
Reply With Quote
  #26  
Staro 14.05.2019, 14:19
dusmanic's Avatar
dusmanic dusmanic je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.09.2015
Poruke: 141
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik slucajni_prolaznik Prikaz poruke
Nemate potrebe za brzim slanjem DS260 makar do avgusta/septembra, jer intervjui za vasu generaciju krecu tek od 1-og oktobra.
1) Samo iskreno odgovorite na sva pitanja, kao i na ta gde ste ziveli, zanemarite adrese u licnim kartama i pasosima;
2) Sa tim brojem mozete da cekate i do iduceg leta pre nego posaljete DS260 (intervju ce vam biti oko 2 meseca posto posaljete DS260), tako da je bolje da se organizujete oko odlaska u US kada vam najvise odgovara, pa onda i posaljete formular.
3) Ako je formular slican kao i pre dve godine, necete nista pogresiti ako krenete da popunjavate, dok formular ne submit-ujete skoro sve izmene su moguce
Mnogo Vam hvala na odgovoru!
Da ne bude neki problem ako upišem da sam ziveo na nekoj adresi 4 godine , a da nisam bio tu prijavljen? (supruga je prijavljena na adresu gde mi majka zivi, ja sam na adresi pokojne bake, beba prijavljena sa suprugom kod moje mame, a zivimo na trecoj privatno) mogu li oni to razumeti???

Znaci savet je da ne zurimo jer nam svakako vise odgovara da beba malo poraste, oko juna bi bilo dobro da se iseljavamo.
__________________
DV2018 i DV2019- Has not been slected x 2
DV2020- SELECTED CN 2020EU4XXX🍀🍀🍀
DS260: 15.07.2019.
Dokumenta poslata: 15.08.2019.
interview: 12.11.2019
green day:15.11.2019.
Reply With Quote
  #27  
Staro 14.05.2019, 14:27
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dusmanic Prikaz poruke
Mnogo Vam hvala na odgovoru!
Da ne bude neki problem ako upišem da sam ziveo na nekoj adresi 4 godine , a da nisam bio tu prijavljen? (supruga je prijavljena na adresu gde mi majka zivi, ja sam na adresi pokojne bake, beba prijavljena sa suprugom kod moje mame, a zivimo na trecoj privatno) mogu li oni to razumeti???

Znaci savet je da ne zurimo jer nam svakako vise odgovara da beba malo poraste, oko juna bi bilo dobro da se iseljavamo.
Ti si na intervjuu na teritoriji US. Domaca licna karta je nebitna. Samo iskreno unesite u DS260 gde ste zapravo ziveli, nema nikakvog problema.
Ako cete da idete u junu (iduce godine), lekarski mora biti obavljen manje od 6 meseci pre odlaska, dakle niposto pre decembra (ove godine). Zato i intervju ne treba da bude pre decembra. Primer: ako DS260 posaljete u januaru, zakazace vam intervju za mart, lekarski mozete pocetom marta da obavite, pa mozete prvi put uci do pocetka septembra.
Reply With Quote
  #28  
Staro 14.05.2019, 14:39
Tereza2019 Tereza2019 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.08.2018
US lokacija: New Yersey
YU lokacija: Skoplje
Poruke: 121
Nepromenjeno

Da vam malo pojasnim. Vi ne odredzujete datum intervjua to ce da odredi KCC.
dusmanic posto si relativno manji broj tvoj intervju treba da dodze na red negde Novembar ili Decembar ukoliko popunis ds 260 obrazac sad. Pratices visa bulletin. Sva odlaganja ne garantuje dobitak vize. Pazi to nije konkretno za tvoj slucaj posto rekla sam ti da si u manjim brojevima, no ja nebi reskirala da odlazem popunjavanje obrasca. Videcemo kako ce se odvijati ovogodisnja 2020.
Reply With Quote
  #29  
Staro 14.05.2019, 14:47
dusmanic's Avatar
dusmanic dusmanic je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.09.2015
Poruke: 141
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik slucajni_prolaznik Prikaz poruke
Ti si na intervjuu na teritoriji US. Domaca licna karta je nebitna. Samo iskreno unesite u DS260 gde ste zapravo ziveli, nema nikakvog problema.
To nema veze sa prijavom na lutriju, tamo smo unosili adrese iz LK?
__________________
DV2018 i DV2019- Has not been slected x 2
DV2020- SELECTED CN 2020EU4XXX🍀🍀🍀
DS260: 15.07.2019.
Dokumenta poslata: 15.08.2019.
interview: 12.11.2019
green day:15.11.2019.
Reply With Quote
  #30  
Staro 14.05.2019, 14:51
dusmanic's Avatar
dusmanic dusmanic je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.09.2015
Poruke: 141
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Tereza2019 Prikaz poruke
Da vam malo pojasnim. Vi ne odredzujete datum intervjua to ce da odredi KCC.
dusmanic posto si relativno manji broj tvoj intervju treba da dodze na red negde Novembar ili Decembar ukoliko popunis ds 260 obrazac sad. Pratices visa bulletin. Sva odlaganja ne garantuje dobitak vize. Pazi to nije konkretno za tvoj slucaj posto rekla sam ti da si u manjim brojevima, no ja nebi reskirala da odlazem popunjavanje obrasca. Videcemo kako ce se odvijati ovogodisnja 2020.
Jasno mi je da mi ne odradjujemo termin intervjua, ali taktiziramo, pa bismo da krstimo dete ovde i proslavimo prvi rodjendan pa da idemo... tako bismo voleli, pa kontam da nas CN4XXX to mozda dozvoljava. A na kraju krajeva ne zelimo da se kockamo mnogo sa tim jer ovo zelimo dugo.
__________________
DV2018 i DV2019- Has not been slected x 2
DV2020- SELECTED CN 2020EU4XXX🍀🍀🍀
DS260: 15.07.2019.
Dokumenta poslata: 15.08.2019.
interview: 12.11.2019
green day:15.11.2019.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV-2020 Selected Winners - DV-2020 Izvuceni Dobitnici SEEUSAIC Prijava na Lutriju 95 25.02.2021 01:28
Dv 2020 nemanja markovic Prijava na Lutriju 791 08.10.2019 09:21
Ds260 2019 kiddo Uputstva za dobitnike 21 27.02.2019 13:29
Informacije za lutriju 2020 Katarina95 Prijava na Lutriju 3 30.08.2018 12:03
Kasno slanje DS260 zanesena Intervju (interview) - Ambasada 9 15.09.2014 09:33

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 17:51.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.