ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #51  
Staro 14.10.2010, 00:26
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

[QUOTE=Isabelle;18870]Ja sam pomislila da je kod vas pasos formata A4....Ajde kontam pa jes cigla....Ali kad sam procitala ovo za font i prevod skontala sam...Dobro, diesel dok krene...[/QUOTE]

Haha, baš si me nasmejala :bravo:
Pa možda i liči malo na ciglu, crvene boje je :)

[QUOTE=pekka;18875]Nisam uopste ukapirao sta je "cigla", a sta "pasos" u slucaju moga posta, prosto nisam u toj i takvoj terminologiji, ali se svakako nisam uvredio. Uvek cu poslusati dobronameran savet, ali su mi svakako najbitniji komentari ljudi kojima je ova prepiska i bila namenjena. Oni ocigledno nisu imali problema sa ciglama i pasosima (sta god to bilo) i sa razumevanjem teksta, sto je ipak poenta.

p.s.: Kada "Web Developer" napravi slovnu gresku, pa misleci na "PASUS" (paragraf), napise "PASOS" (putovnica), sta onda mi obicni smrtnici da mislimo?[/QUOTE]

Imali su i oni problema, kako ne bi, kada se ne zna gde je koji red, ali ljudi uspevaju svašta da pročitaju (imali smo ovde serbish english, moje pasOse, itd), pa će i "ciglu".

Ja sam takođe pročitao obe tvoje cigle, jer su ipak napisane iz tvog iskustva, što je meni najbitnije, moja opaska je bila samo za ljude koji tek trebaju da pročitaju, pa da im olakšaš a nije teško. Evo vidiš kako si sada već razbio ciglu na dva pasOsa (putovnice) :;D:

Pod web developer si možda mislio lektor? Njima bi moža bilo nedopustivo da naprave takvu grešku ali opet ne na nekom forumu, gde ljudi koji pišu slepo i brzo često prave greške ... :drool:

[QUOTE=pekka;18891]Mislio sam da si shvatio kako su mi cigle omiljeni gradivni elementi, jer sam i ja neka vrsta "developera", mada ne web. Sve bi bilo lakse da si u prvom dobronamernom obracanju napisao PASUS umesto PASOSA. Ovako stvarno nisam mogao da provalim o cemu govoris. Nadam se da se slazes?[/QUOTE]
Apsolutno, ali na kraju eto ispade vrlo zanimljivo, pogađanje asocijacija :P
Jedino nam se Score nije hteo igrati :(
  #52  
Staro 14.10.2010, 00:35
pekka pekka je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.03.2009
US lokacija: California
YU lokacija: Vojvodina
Poruke: 225
Nepromenjeno

[QUOTE=dragance;18878]Bravo Žana svaka čast! Sad i drugi da se ugledaju na ovakav stil pisanja.


ne shvata izgleda svako to dobranamerno nego se osećaju kao da si napao njihovu ličnost, vidiš i sam, ja odustajem ovde u bilo kakvim daljim diskusijama pošto nemam nameru da se svadjam i nadam se da će ovo da prebace negde(može i serbiš topic :) )[/QUOTE]

Dragance, ti si ocigledno jos jedan tipican proizvod sistema nesrecne zemlje u kojoj si se rodio, jer ti je "stil" (forma) bitniji od sadrzaja (sustine). To je jedan od najsire rasprostranjenih problema u nas sa Balkana i zato se dugo jos necemo mrdnuti iz blata.

Nisam se naravno osetio napadnutim, nego jednostavno nisam shvatio opasku napisanu sa slovnom greskom i to je sve.

Nije mi samo jasno sa kim bi se ti ovde potencijalno svadjao i oko cega?
Malo se relaksiraj, a ako te sadrzaj nekog posta uopste ne dotice, predji na teme koje te vise zanimaju. Ukratko - drzi se sustine, a formu neki put i zanemari, pa ces mnogo vise u zivotu prosperirati.

Srecno:book:
  #53  
Staro 14.10.2010, 00:38
dragance dragance je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2009
Poruke: 139
Nepromenjeno

Jao čoveče kako ne shvataš, good spirit ti je lepo objasnio, a ja kakav sam proizvod i čega nije tvoj problem.
  #54  
Staro 14.10.2010, 00:46
pekka pekka je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.03.2009
US lokacija: California
YU lokacija: Vojvodina
Poruke: 225
Nepromenjeno

[QUOTE=Good Spirit;18892]Haha, baš si me nasmejala :bravo:
Pa možda i liči malo na ciglu, crvene boje je :)



Imali su i oni problema, kako ne bi, kada se ne zna gde je koji red, ali ljudi uspevaju svašta da pročitaju (imali smo ovde serbish english, moje pasOse, itd), pa će i "ciglu".

Ja sam takođe pročitao obe tvoje cigle, jer su ipak napisane iz tvog iskustva, što je meni najbitnije, moja opaska je bila samo za ljude koji tek trebaju da pročitaju, pa da im olakšaš a nije teško. Evo vidiš kako si sada već razbio ciglu na dva pasOsa (putovnice) :;D:

Pod web developer si možda mislio lektor? Njima bi moža bilo nedopustivo da naprave takvu grešku ali opet ne na nekom forumu, gde ljudi koji pišu slepo i brzo često prave greške ... :drool:


Apsolutno, ali na kraju eto ispade vrlo zanimljivo, pogađanje asocijacija :P
Jedino nam se Score nije hteo igrati :([/QUOTE]


Ma ima covek sigurno pametnija posla. Nego isto kao sto si ti napravio slovnu gresku u brzini kucanja, tako sam i ja napravio "ciglu" iz istog razloga i to ne samo jednu.

Jednostavno sam dobio neku potrebu da napisem utiske vezane za zapocetu pricu, a sve je potaknuto jezivim vestima koje sam neposredno pre toga procitao na B92 internet stranici, vezanim za najskorije dogadjaje u nasoj zemlji i dragoj nam Italiji.

Toliko sam se iznervirao da sam potpuno spontano konvertovao veliko nezadovoljstvo u nesto pozitivno i lepo sto nam se ovde dogadja. Interesantna reakcija, moras priznati.

Prosto sam i sebe samog iznenadio, pa sam kucao kao u transu. Otuda sve te silne cigle, a nigde PASOSA, ali americkog za sada.
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Serbish konislav Vaša strana 35 15.02.2010 00:10
Najstariji srpski DV lottery winner zex Vaša strana 13 26.06.2009 11:07
Engleski jezik PaulGarrett Vaša strana 4 23.05.2009 14:25
Placanje na intervjuu kreditnom karticom (i ostalo cime Landu upropastismo temu!) landlord Stare teme 71 18.03.2009 15:46
Smajliji, emotikoni i ostalo... srdjevic ZelenaLutrija.com - O sajtu 25 08.10.2008 22:37

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 11:44.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.