ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #321  
Staro 16.10.2010, 16:29
Ivana MS's Avatar
Ivana MS Ivana MS je offline
Drug član
 
Datum prijave: 29.06.2010
US lokacija: Chicago,IL
Poruke: 65
Nepromenjeno

[QUOTE=Ivana MS;18929]Koliko sam videla na nekim ranijim postovima,potrebno je samo uverenje iz SUP-a za ambasadu...a i koliko sam videla i na zvanicnom sajtu ciju smo adresu dobili u drugoj koverti ne stoji da je potrebno uverenje iz SUD-a vec samo iz SUP-a.....
Mozda sam neki deo previdela,slobodno me ispravite ako gresim....[/QUOTE]

Da li neko moze da me posavetuje po pitanju juce postavljenog posta...pozvacu ja ambasadu ,ali cisto dok to ne uradim ,ima li neko neki [B]pouzdan[/B] odgovor po pitanju potvrde iz suda...da li nam treba ili ne za ambasadu u Beogradu?
__________________
Case number:2011EU00004xxx
24.05.2010- stigla prva koverta
03.06.2010- poslata koverta u KCC
05.10.2010- stigla druga koverta
04.11.2010- razgovor u ambasadi-ODOBRENE VIZE
10.04.2011-u Americi
  #322  
Staro 16.10.2010, 16:32
Martin Martin je offline
Član
 
Datum prijave: 15.10.2010
Poruke: 1
Nepromenjeno Pomos

Zdravo, jas sum nov clen na ovoj sajt pa bi sakal nekoj ako znae da mi pomogne, jas vlegov vo USA legalno no sega sum bez viza a se uste sum vo USA, aplicirav za zelena karta so adresa vo makedonija a kako momentalno mesto na ziveenje staviv USA, imam li jas nekakvi sansi da dobijam zelena karta i ako ima dali ke mozam da gi sredam site potrebni dokumenti od USA ili moite da mi pomognat okolu dokumentite.
Fala odnapred
  #323  
Staro 16.10.2010, 17:42
pekka pekka je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.03.2009
US lokacija: California
YU lokacija: Vojvodina
Poruke: 225
Nepromenjeno

[QUOTE=Ivana MS;18929]Koliko sam videla na nekim ranijim postovima,potrebno je samo uverenje iz SUP-a za ambasadu...a i koliko sam videla i na zvanicnom sajtu ciju smo adresu dobili u drugoj koverti ne stoji da je potrebno uverenje iz SUD-a vec samo iz SUP-a.....
Mozda sam neki deo previdela,slobodno me ispravite ako gresim....[/QUOTE]

Ivana potpuno si u pravu. Za proceduru i razgovor u ambasadi u Beogradu nije potrebna nikakva potvrda iz suda, nego samo iz SUP-a. Ovo je provereno u razgovoru sa osobljem ambasade pre naseg intervjua, a posto smo trenutno preko oceana, jasno je da je to i tacna informacija.:grin:
  #324  
Staro 16.10.2010, 17:55
Alex25 Alex25 je offline
Član
 
Datum prijave: 13.10.2010
Poruke: 8
Nepromenjeno

Koje dokumente je potrebno poslati kad stigne prva koverta i kako ce biti moguce slati dokumente online ?

Drugo pitanje , moja mama ima 51g a ja 25g dali ja imam neke koristi ako ona bude izvucena ? Ona nebi isla sama zivjeti tamo bez mene .

Pozdrav
  #325  
Staro 16.10.2010, 18:13
Isabelle Isabelle je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.09.2010
US lokacija: Houston,TX
YU lokacija: BiH
Poruke: 191
Nepromenjeno

Od ove godine, tj. odnosno svi koji se prijavljuju od ove godine, vise nece primati koverte, sve ce se slati eketronski, kako tacno niko nije siguran, znat' cemo kad dodje vrijeme..

Sto se majka-kcerka odnosa tice, mislim da ti to nece pomoci, jer si presla dobnu granicu, od 21 godine da ides preko majke....Mislim da u pravilima negdje kaze: Djeca do 21 godine zivota...Ali sigurno ce ti neko reci preciznije..
__________________
Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover. (Mark Twain)

Prijava 05.10.2010 - I put.
DV 2012 - Nista, idemo hrabro dalje..
II put DV 2013 nista...ne damo se...
III put DV 2014 ...Nope!
IV put DV 2015.....Nope!
V put DV 2016.....????
  #326  
Staro 16.10.2010, 19:47
Ivana MS's Avatar
Ivana MS Ivana MS je offline
Drug član
 
Datum prijave: 29.06.2010
US lokacija: Chicago,IL
Poruke: 65
Nepromenjeno

[QUOTE=pekka;18945]Ivana potpuno si u pravu. Za proceduru i razgovor u ambasadi u Beogradu nije potrebna nikakva potvrda iz suda, nego samo iz SUP-a. Ovo je provereno u razgovoru sa osobljem ambasade pre naseg intervjua, a posto smo trenutno preko oceana, jasno je da je to i tacna informacija.:grin:[/QUOTE]

Blizi se i nas razgovor u ambasadi ,trema raste....nije potrebno mnogo papirologije da se prikuplja ,ali me iznenadi kada procitam da je potrebno nesto za ambasadu,za sta mislim da nije.....Pekka ,hvala na odgovoru....tako sam i mislila :)
__________________
Case number:2011EU00004xxx
24.05.2010- stigla prva koverta
03.06.2010- poslata koverta u KCC
05.10.2010- stigla druga koverta
04.11.2010- razgovor u ambasadi-ODOBRENE VIZE
10.04.2011-u Americi
  #327  
Staro 16.10.2010, 20:15
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

[QUOTE=Alex25;18946]Koje dokumente je potrebno poslati kad stigne prva koverta i kako ce biti moguce slati dokumente online ?

Drugo pitanje , moja mama ima 51g a ja 25g dali ja imam neke koristi ako ona bude izvucena ? Ona nebi isla sama zivjeti tamo bez mene .

Pozdrav[/QUOTE]

Kada mama postane drzavljanin (nakon pet godina), moze da podnese peticiju za tebe. U medjuvremenu mozes da budes ovde na turistickoj do 6 meseci godisnje, ili kao student. Takodje mzes da probas da dobijes radnu vizu dok ne dobijes Zelenu kartu preko mame.
  #328  
Staro 17.10.2010, 08:04
dixon dixon je offline
Član
 
Datum prijave: 14.10.2010
Poruke: 6
Nepromenjeno

da li je neko imao iskustva sa turistickom vizom, pa me zanima da li za turisticku vizu traze potvrdu iz sup-a, odnosno dokaz o neosudjivanosti...
  #329  
Staro 17.10.2010, 12:19
Isabelle Isabelle je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.09.2010
US lokacija: Houston,TX
YU lokacija: BiH
Poruke: 191
Nepromenjeno

Izvini,ali sta si ti uradio, pa je tako hitna bjezanija u Usa :naughty:
__________________
Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover. (Mark Twain)

Prijava 05.10.2010 - I put.
DV 2012 - Nista, idemo hrabro dalje..
II put DV 2013 nista...ne damo se...
III put DV 2014 ...Nope!
IV put DV 2015.....Nope!
V put DV 2016.....????
  #330  
Staro 17.10.2010, 22:46
ZeljkoUSA's Avatar
ZeljkoUSA ZeljkoUSA je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.05.2010
US lokacija: Realno: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 425
Nepromenjeno

[QUOTE=dixon;18970]da li je neko imao iskustva sa turistickom vizom, pa me zanima da li za turisticku vizu traze potvrdu iz sup-a, odnosno dokaz o neosudjivanosti...[/QUOTE]
Iz mog iskustva ti mogu reci da ne traze.... Osim ako nisi bio u Djenovi pa te prepoznaju... :obrva: :obrva: :obrva:
 


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Neophodni uslovi za dobijanje H1B vize jasmanac Ne-imigrantske vize 5 27.12.2011 17:43

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 13:31.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.