ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 14.10.2010, 13:21
Bode's Avatar
Bode Bode je offline
Drug član
 
Datum prijave: 27.06.2010
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 70
Nepromenjeno

@pekka, svaka cast na ovom postu i informacijama iz prve ruke. Uglavnom se svi roditelji brinu kako ce im se deca uklopiti u novu sredinu i sistem. Meni je sin u prvom razredu ovde u Srbiji i, ako Bog da, drugi razred ga ceka u Chicago-u.
Trebalo bi postaviti vise ovakvih postova sa slicnim iskustvima. Verujem da je mnogim roditeljima sada malo lakse posle tvojih informacija. Samo nastavi tako...



__________________
2011EU00005xxx
29.05.2010.- stigla prva koverta iz KCC
02.06.2010. - vracena u KCC
04.06.2010. - stigla u KCC
30.08.2010. - stigla druga koverta
02.10.2010. - uradjen lekarski
19.10.2010. - VISA GRANTED
20.10.2010. - VIZA U PASOSU

U CHICAGO-u od 20.01.2011...
Reply With Quote
  #22  
Staro 14.10.2010, 17:56
spectra's Avatar
spectra spectra je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.10.2009
US lokacija: California
YU lokacija: BiH
Poruke: 291
Nepromenjeno

Jel i ovo "uticaj sa zapada"... I mi smo bili djeca...sta je s ovom danasnjom djecom?!?! Da ti se smuci....

http://www.sarajevo-x.com/bih/clanak/101014059

Samo da napomenem da ja nisam gledala video koji stoji uz tekst..
__________________
*****************************
Case No: 2011EU00021xxx
Koverta poslana iz KCC: 28.04.2010.
Prva koverta stigla: 25.05.2010.
Prva koverta vracena: 31.05.2010.
Stigla koverta u KCC: 02.06.2010.
Završen ljekarski: 21.03.2011.
The Day: 01.04.2011.
*****************************
Green Day 06.04.2011
Reply With Quote
  #23  
Staro 16.10.2010, 00:49
TheNenad's Avatar
TheNenad TheNenad je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.09.2009
YU lokacija: True north of Serbia
Poruke: 241
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik spectra Prikaz poruke
Samo da napomenem da ja nisam gledala video koji stoji uz tekst..
Bolje i nemoj, nije prijatno...

Dobar deo dece danas odrasta bez Branka kockice, opstanka, ili čega već... odrastaju uz Farmu*. Većina nema slikovnice, bojanke, enciklopedije, već isključivo šund na TV-u... Najlakše je ućutkati dete tako što će se baciti na 2m ispred TV ekrana i prebaciti na bilo koji kanal. Rezultati su već vidljivi. Ne kažem da je TV kriv za sve ovo, ali ogromna nepažnja roditelja jeste, a decu neko mora da vaspitava, sad da li će to biti TV, ulica, školski drugovi, itd., nešto će sigurno da ima uticaj.

Paljenje mačke može biti zabavno gledati samo ako ovima nije neko stariji objasnio zašto to nije u redu činiti, ili nisu iskusili bol koji nastaje od uticaja vatre, stoga će ovaj nedostatak saosećanja za bespomoćnu životinju vrlo brzo da se izrazi kroz ličnost odraslog čoveka. Da napomenem, ovo nije nešto novo. Ovo se već dešava 2 decenije, samo što je tek odnedavno došla mogućnost da se ovakve grozote i snime.

*Ne šalim se za Farmu. Bio sam do ćaletovih prijatelja nedavno u gostima radi pravljenja kompa, pa sam video klinku od 7 godina kako gleda sa mamom Farmu, a zatim i Grand Paradu (iz koje zna sve pesme da odrecituje). Veoma ljupka devojčica čije se detinjstvo već uveliko krti. Ja sam, pa i moji roditelji pre 40tak godina gledali crtani film uveče, a ne takve boleštine... Riga mi se od svega toga, zaista.
__________________
DV2012 - Has not been selected
DV2013 - Has not been selected
DV2014 - Has not been selected
DV2015 - Has not been selected
DV2016 - Has not been selected
DV2017 - Has not been selected
Reply With Quote
  #24  
Staro 16.10.2010, 09:28
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik TheNenad Prikaz poruke
Bolje i nemoj, nije prijatno...

Dobar deo dece danas odrasta bez Branka kockice, opstanka, ili čega već... odrastaju uz Farmu*. Većina nema slikovnice, bojanke, enciklopedije, već isključivo šund na TV-u... Najlakše je ućutkati dete tako što će se baciti na 2m ispred TV ekrana i prebaciti na bilo koji kanal. Rezultati su već vidljivi. Ne kažem da je TV kriv za sve ovo, ali ogromna nepažnja roditelja jeste, a decu neko mora da vaspitava, sad da li će to biti TV, ulica, školski drugovi, itd., nešto će sigurno da ima uticaj.

Paljenje mačke može biti zabavno gledati samo ako ovima nije neko stariji objasnio zašto to nije u redu činiti, ili nisu iskusili bol koji nastaje od uticaja vatre, stoga će ovaj nedostatak saosećanja za bespomoćnu životinju vrlo brzo da se izrazi kroz ličnost odraslog čoveka. Da napomenem, ovo nije nešto novo. Ovo se već dešava 2 decenije, samo što je tek odnedavno došla mogućnost da se ovakve grozote i snime.

*Ne šalim se za Farmu. Bio sam do ćaletovih prijatelja nedavno u gostima radi pravljenja kompa, pa sam video klinku od 7 godina kako gleda sa mamom Farmu, a zatim i Grand Paradu (iz koje zna sve pesme da odrecituje). Veoma ljupka devojčica čije se detinjstvo već uveliko krti. Ja sam, pa i moji roditelji pre 40tak godina gledali crtani film uveče, a ne takve boleštine... Riga mi se od svega toga, zaista.
tuzno, nenade koliko si ovde u pravu...i svi trebamo poceti od svoje dece da to promenimo..Ja verujem da radim svoj deo, buducnost ce pokazati...mada okolona u kojoj zivis i mogusnosti koje ti drustvo daje igraju ogromnu ali ne i presudnu ulogu. Uvek je moguce nesto u vezi toga uraditi ako si roditelj samo je negde potrebno uloziti vise a negde manje truda da zastitis svoju decu od loseg spoljnjeg uticaja.
__________________
Score
Reply With Quote
  #25  
Staro 16.10.2010, 17:56
pekka pekka je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.03.2009
US lokacija: California
YU lokacija: Vojvodina
Poruke: 225
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Score Prikaz poruke
tuzno, nenade koliko si ovde u pravu...i svi trebamo poceti od svoje dece da to promenimo..Ja verujem da radim svoj deo, buducnost ce pokazati...mada okolona u kojoj zivis i mogusnosti koje ti drustvo daje igraju ogromnu ali ne i presudnu ulogu. Uvek je moguce nesto u vezi toga uraditi ako si roditelj samo je negde potrebno uloziti vise a negde manje truda da zastitis svoju decu od loseg spoljnjeg uticaja.
Jos nesto je jako bitno u toj borbi. Ne treba se predavati, biti pesimista, govoriti da nista ne vredi jer je sve oko nas lose pa samim tim nas trud nece doneti neke rezultate. Naprotiv, svi treba da budemo svesni izuzetne vaznosti tog naseg truda da vaspitavamo sopstvenu decu, bez obzira na okruzenje, jer cemo samo tako moci da kazemo kako smo mi nas deo posla odradili najbolje sto smo mogli. Kada bi potencijalno veliki broj ljudi (roditelja) tako razmisljao bilo bi i to "okruzenje" mnogo bolje.

Ali bez obzira na okruzenje u kojem smo se nalazili tokom zivota, ja sam uvek insistirao na vrednostima koje nosim u sebi i koje su meni moji roditelji usadili i mogu reci da vec vidim jasne rezultate.

Jos nesto je veoma vazno, mozda i presudno za celu ovu pricu. Ne treba se plasiti razlicitosti od drugih i to treba sto pre objasniti svojoj deci. To je preduslov za svu ostalu nadogradnju.
Reply With Quote
  #26  
Staro 16.10.2010, 21:28
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

U potpunosti se slazem sa TheNenad, medjutim ovo otvara jedno drugo pitanje. Ako vaspitas decu u skladu sa onim sto mislis da je najbolje (da citaju knjige, gledaju naucne emisije...sve u svemu, da ne gledaju farmu i ostale budalastine), kako ce se dete uklopiti u okolinu, ako je ona nezdrava? Odnosno, ako dete posle ode u skolu gde sva deca pricaju o tome sta je sinoc ekrem uradio u farmi i pevuse pesme neke seljancure kao glavni hit, a tvoje dete nema pojma o cemu se radi, da li ce biti odbaceno od strane ostalih? Da li ce se u svom malom decijem mozgu osecati da je ono "losije" od ostalih, da nije "in" itd. Da li ce zbog toga upravo hteti da gleda farmu i ostala sranja kako bi se uklopilo u okolinu i mrzeti te ako im to branis da gledaju? Ja jos nemam decu, ali pomisao na ovakve stvari me uzasavaju. Stvarno ne bih zeleo da mi dete gleda te gluposti, a sa druge strane ne bih voleo da bude izdvojen kao neki "freak" medju ostalom decom.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #27  
Staro 16.10.2010, 22:16
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreamerns Prikaz poruke
U potpunosti se slazem sa TheNenad, medjutim ovo otvara jedno drugo pitanje. Ako vaspitas decu u skladu sa onim sto mislis da je najbolje (da citaju knjige, gledaju naucne emisije...sve u svemu, da ne gledaju farmu i ostale budalastine), kako ce se dete uklopiti u okolinu, ako je ona nezdrava? Odnosno, ako dete posle ode u skolu gde sva deca pricaju o tome sta je sinoc ekrem uradio u farmi i pevuse pesme neke seljancure kao glavni hit, a tvoje dete nema pojma o cemu se radi, da li ce biti odbaceno od strane ostalih? Da li ce se u svom malom decijem mozgu osecati da je ono "losije" od ostalih, da nije "in" itd. Da li ce zbog toga upravo hteti da gleda farmu i ostala sranja kako bi se uklopilo u okolinu i mrzeti te ako im to branis da gledaju? Ja jos nemam decu, ali pomisao na ovakve stvari me uzasavaju. Stvarno ne bih zeleo da mi dete gleda te gluposti, a sa druge strane ne bih voleo da bude izdvojen kao neki "freak" medju ostalom decom.
Mislim da je sve stvar odnosenja deteta prema okolini. Nemoguce je da su svi u razredu potpuno indoktrinirati "farmom" i ostalim glupostima - ako je to slucaj onda je stvar izgubljena. Mislim da postoje razlicite grupe dece koja se fokusiraju na drugacije stvari. Takodje, ukoliko je detetova psiha izgradjena na zdravim osnovama, ono ce samu farmu, iako je gleda, shvatiti na drugaciji nacin nego neko dete koje je bilo totalno prepusteno samom sebi i "ulici". Dete koje je pravilno pripremljeno i ima ugradjene prave vrednosti moze imati u glavi takve "moderne" podatke da ne bi odskakalo od okoline ali to nece ugroziti njegove prave misaone procese i aspiracije. Opet se sve svodi na primer koji vidi kod kuce i kako su ih roditelji pripremili za zivot van kuce. Obrni okreni, sve pocinje i zvrsava sa nama, kao roditeljima, ali moramo poceti na vreme, nema popravnog.
__________________
Score
Reply With Quote
  #28  
Staro 16.10.2010, 22:27
pekka pekka je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.03.2009
US lokacija: California
YU lokacija: Vojvodina
Poruke: 225
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreamerns Prikaz poruke
U potpunosti se slazem sa TheNenad, medjutim ovo otvara jedno drugo pitanje. Ako vaspitas decu u skladu sa onim sto mislis da je najbolje (da citaju knjige, gledaju naucne emisije...sve u svemu, da ne gledaju farmu i ostale budalastine), kako ce se dete uklopiti u okolinu, ako je ona nezdrava? Odnosno, ako dete posle ode u skolu gde sva deca pricaju o tome sta je sinoc ekrem uradio u farmi i pevuse pesme neke seljancure kao glavni hit, a tvoje dete nema pojma o cemu se radi, da li ce biti odbaceno od strane ostalih? Da li ce se u svom malom decijem mozgu osecati da je ono "losije" od ostalih, da nije "in" itd. Da li ce zbog toga upravo hteti da gleda farmu i ostala sranja kako bi se uklopilo u okolinu i mrzeti te ako im to branis da gledaju? Ja jos nemam decu, ali pomisao na ovakve stvari me uzasavaju. Stvarno ne bih zeleo da mi dete gleda te gluposti, a sa druge strane ne bih voleo da bude izdvojen kao neki "freak" medju ostalom decom.
Mislim da o tome uopste ne treba da brines, mada sasvim logicno razmisljas (necu da kazem kao programer, jer moze Zana da me ekskomunicira, ako joj se opet ne svidi sala).

Ukratko, deca u zdravim porodicama preuzimaju model ponasanja roditelja, sto je opet savrseno logicno, pa ako roditelji neguju odredjenu kulturu ponasanja onda to i deca preuzmu bez ikakvih frustracija.

Ovo sve govorim iz licnog iskustva, kao i vecinu drugih stvari koje iznosim na ovom forumu. Nasa cerka godinama nije pokazivala talenat za pevanje, iako pohadja muzicku skolu sa odlicnim uspehom i veoma je muzikalna. Kasnije smo ukapirali da ona zapravo slusa skoro iskljucivo instrumentalnu muziku (jazz i klasiku), kao izbor njenih roditelja. Njene drugarice iz vrtica su pevale kao slavuji, ali Zeljka Joksimovica u najboljem slucaju.

Deca u normalnim porodicama preuzimaju model ponasanja roditelja, koji su u tim okolnostima potenciojalno normalne osobe.
Reply With Quote
  #29  
Staro 16.10.2010, 22:37
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik pekka Prikaz poruke
Mislim da o tome uopste ne treba da brines, mada sasvim logicno razmisljas (necu da kazem kao programer, jer moze Zana da me ekskomunicira, ako joj se opet ne svidi sala).
Pu, pu, daleko bilo Sale su prema zahtevu prebacene u "Serbish" temu



Citat:
Prvobitno poslao korisnik pekka Prikaz poruke
Ukratko, deca u zdravim porodicama preuzimaju model ponasanja roditelja, sto je opet savrseno logicno, pa ako roditelji neguju odredjenu kulturu ponasanja onda to i deca preuzmu bez ikakvih frustracija.

Ovo sve govorim iz licnog iskustva, kao i vecinu drugih stvari koje iznosim na ovom forumu. Nasa cerka godinama nije pokazivala talenat za pevanje, iako pohadja muzicku skolu sa odlicnim uspehom i veoma je muzikalna. Kasnije smo ukapirali da ona zapravo slusa skoro iskljucivo instrumentalnu muziku (jazz i klasiku), kao izbor njenih roditelja. Njene drugarice iz vrtica su pevale kao slavuji, ali Zeljka Joksimovica u najboljem slucaju.

Deca u normalnim porodicama preuzimaju model ponasanja roditelja, koji su u tim okolnostima potenciojalno normalne osobe.
Potpuno se slazem sa obojicom - ja se secam svoje situacije iz drugog osnovne, ali stvarno sam se osecala kao "freak". Na muzickom smo dobili da otpevamo neku od "popularnih" pesama - deca su pevala "Si cile Si" i "Dama iz Londona", ja sam pevala "Sidji do reke, veceras ja sam dole" (uticaj starije sestre ). Poglede dece ne zelim ni da opisujem, to sto se i danas secam toga dovoljno govori...
Reply With Quote
  #30  
Staro 17.10.2010, 11:10
libertas222's Avatar
libertas222 libertas222 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.08.2010
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 58
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Score Prikaz poruke
Mislim da je sve stvar odnosenja deteta prema okolini. Nemoguce je da su svi u razredu potpuno indoktrinirati "farmom" i ostalim glupostima - ako je to slucaj onda je stvar izgubljena. Mislim da postoje razlicite grupe dece koja se fokusiraju na drugacije stvari. Takodje, ukoliko je detetova psiha izgradjena na zdravim osnovama, ono ce samu farmu, iako je gleda, shvatiti na drugaciji nacin nego neko dete koje je bilo totalno prepusteno samom sebi i "ulici". Dete koje je pravilno pripremljeno i ima ugradjene prave vrednosti moze imati u glavi takve "moderne" podatke da ne bi odskakalo od okoline ali to nece ugroziti njegove prave misaone procese i aspiracije. Opet se sve svodi na primer koji vidi kod kuce i kako su ih roditelji pripremili za zivot van kuce. Obrni okreni, sve pocinje i zvrsava sa nama, kao roditeljima, ali moramo poceti na vreme, nema popravnog.
Odlično, ovako to kažu i psiholozi ( nedavno gledala neku emisiju na tu temu).
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Pozdrav iz Ohio-a! wrath:of:the:lich:king Vaša strana 3 26.10.2009 09:41
Cleveland, Ohio Inside@22 Lokacije u USA 7 12.03.2009 12:15

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 17:50.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.