ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Prva koverta

Prva koverta Dobili ste prvu kovertu sa formularima koje treba poslati američkoj vladi. Šta sad?

Prva koverta » Poslata prva koverta... » Bitni linkovi
O prvoj koverti Formulari Korisne informacije Proverite prijavu Učlanite se

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 13.07.2010, 12:48
Bibinomad Bibinomad je offline
Član
 
Datum prijave: 13.07.2010
Poruke: 4
Nepromenjeno Poslata prva koverta...

Poslao sam prvu kovertu, kako da znam dal je prva koverta stigla u KCC? Da li nas oni obavestavaju o tome ili ne?
  #2  
Staro 13.07.2010, 12:51
celestine celestine je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 14.05.2010
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Bg
Poruke: 181
Nepromenjeno

Posalji im mail, odgovorice ti za par dana. Tako sam ja uradila i odgovorili su mi.
KCCDV@state.gov
__________________
26. april - poslata prva koverta iz Kentucky-ja
13. maj - stigla prva koverta
CN - DV211EU00011xxx
31. maj - poslali formulare nazad u Kentucky (bez povratnice, obicnom postom... ali uverena sam stici ce ili je vec stigla)
21. septembar poslata druga koverta iz KCC, stigla pocetkom oktobra
18. novembar zakazan intervju........odlozen...
  #3  
Staro 13.07.2010, 13:38
Bockyman's Avatar
Bockyman Bockyman je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
US lokacija: Палатајн, Илиноис (Palatine, IL)
YU lokacija: Лесковац
Poruke: 289
Pošalji Skype™ poruku korisniku Bockyman
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik bibinomad Prikaz poruke
poslao sam prvu kovertu, kako da znam dal je prva koverta stigla u kcc? Da li nas oni obavestavaju o tome ili ne?
по мени,најбоље решење је послати своју коверту са формуларима са повратницом. јесте да је мало скупље (нас је коштало око 360дин,послали смо нашом државном поштом,авионски,а дхл колико сам информисан кошта много,много више...),али имамо документ,тј повратницу коју је неко потписао као потврду да је наша коверта примљена.

е сад,да ли ће бити и друге коверте,видећемо...
__________________
Од 23.септембра 2011. у граду Чикагу!
  #4  
Staro 13.07.2010, 14:17
celestine celestine je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 14.05.2010
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Bg
Poruke: 181
Nepromenjeno

Da ali on je vec poslao, sad je gotovo, tako da sad moze jedino da posalje mail i da ih pita da li je stiglo. Odgovorice sigurno. Svima su odgovorili.
__________________
26. april - poslata prva koverta iz Kentucky-ja
13. maj - stigla prva koverta
CN - DV211EU00011xxx
31. maj - poslali formulare nazad u Kentucky (bez povratnice, obicnom postom... ali uverena sam stici ce ili je vec stigla)
21. septembar poslata druga koverta iz KCC, stigla pocetkom oktobra
18. novembar zakazan intervju........odlozen...
  #5  
Staro 13.07.2010, 15:20
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik celestine Prikaz poruke
Da ali on je vec poslao, sad je gotovo, tako da sad moze jedino da posalje mail i da ih pita da li je stiglo. Odgovorice sigurno. Svima su odgovorili.
Bas tako, evo meni su bas danas odgovorili ovo:
"Thank you for your inquiry.

Your forms have been received and are currently processing. If you are scheduled for an interview, you will receive a notification letter via postal mail from KCC. Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing.


Interviews for the DV 2011 program will begin in October 2010 and conclude on September 30, 2011. KCC cannot provide information as to when an interview date may become available for your case. Appointments are scheduled numerically according to assigned case numbers. The Department of State designates how many interviews will be scheduled each month according to visa availability. After August 15, 2010, you may refer to the visa bulletin at www.travel.state.gov for the list of current numbers being processed. This information is updated on the 15th day of each month thereafter. If you are scheduled for an interview, KCC will send a notification letter via the address you provided on question three of the DSP 122."

Ma nema brige, kad smo dovde dogurali...sedi i pevaj... ...
__________________
Score
  #6  
Staro 13.07.2010, 19:18
lavex lavex je offline
Član
 
Datum prijave: 02.06.2010
YU lokacija: Doboj, Republika Srpska, BiH
Poruke: 28
Nepromenjeno

Mi smo im već slali mail za provjeru statusa i evo šta su nam odgovorili:

Citat:
Thank you for your inquiry.



Due to the large volume of mail processed at KCC on a daily basis, confirmation of receiving your correspondence may not be feasible at this time. If you have submitted your forms, please allow two to four weeks after the mailing of your forms before inquiring about delivery confirmation. If you have not submitted your forms, please do so to ensure that your case can begin processing. Mail is processed in the order of the date received, thus the importance of submitting your forms in a timely manner.



KCC Diversity Visa

Kentucky Consular Center/ksb

Email: KCCDV@state.gov

Phone: (606) 526-7500
...
Mail smo poslali 21, juna, a odgovor dobili 28. juna. Poslije toga nismo više ništa slali, niti smo nešto drugo dobili. Hoće li biti problem ako im ponovo pošaljemo mail za provjeru?
  #7  
Staro 13.07.2010, 19:49
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

A zasto? Da vam ponove isti odgovor? Sta mislite kakva je zurka ako svih 50 hiljada dobitinika to radi dva puta mesecno
  #8  
Staro 13.07.2010, 20:10
lavex lavex je offline
Član
 
Datum prijave: 02.06.2010
YU lokacija: Doboj, Republika Srpska, BiH
Poruke: 28
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Žana Prikaz poruke
A zasto? Da vam ponove isti odgovor? Sta mislite kakva je zurka ako svih 50 hiljada dobitinika to radi dva puta mesecno
Znači, da čekamo..? Nismo bili sigurni da li treba ponovo da šaljemo ili je ovo bilo dovoljno. Izvini, možda ti dosađujemo (a i ostalima), ali ne bismo htjeli da uradimo nešto pogrešno. Ipak, ne dobija se ovakva prilika svaki dan.
Od kada smo izvučeni ne znamo kuda ćemo prije. Zato nemoj da te začudi ako izvalimo neku glupost (opet).
Hvala na pomoći!
  #9  
Staro 13.07.2010, 20:51
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik lavex Prikaz poruke
Mi smo im već slali mail za provjeru statusa i evo šta su nam odgovorili:



Mail smo poslali 21, juna, a odgovor dobili 28. juna. Poslije toga nismo više ništa slali, niti smo nešto drugo dobili. Hoće li biti problem ako im ponovo pošaljemo mail za provjeru?
Ja ne mislim da ce im to biti problem. Koliko sam ja primetio, oni salju samo generic poruke. Imaju vec napisane odgovore na pitanja na koje mogu i zele da odgovore i samo cut & paste. Poruke nikad nisu potpisane ili personalizovane, ocigledno su mass production, tako da ne verujem da ce vase ponovljeno pitanje izavati bilo kakvu reakciju osim sledeceg cut and paste adgovarajuceg odgovora. Ja sam do sad poslao i primio 4 poruke od njih. Sve u pomenutom fazonu.
Samo ti pitaj, ali ne zaboravi da napises sve svoj broj, i datum rodjenja.
__________________
Score
  #10  
Staro 13.07.2010, 21:13
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Samo htedoh reci da mislim da nema potrebe...
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Prva koverta dv 2011 ljubilica Prva koverta 455 04.06.2010 16:09
kada se moze ocekivati prva koverta ? ivkodrg Prva koverta 54 07.05.2010 08:11
Prva koverta stigla 29.06 ? dragonn Vaša strana 3 08.07.2009 10:18
Prva koverta stigla, a ja vec u SAD... Nikola Prva koverta 21 19.06.2009 13:34
Stigla druga koverta, ... mvp977 Druga koverta 35 09.12.2008 14:04

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 05:50.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.