ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Boston, Massachusetts » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #51  
Staro 11.11.2013, 01:44
Zvoncica88's Avatar
Zvoncica88 Zvoncica88 je offline
Član
 
Datum prijave: 11.09.2013
US lokacija: Boston
Poruke: 29
Nepromenjeno

Zivela sam u Bostonu 3 godine, trenutno sam u srbiji i vracam se aprila jer sam jedna od izvucenih u 2014
Vidim da niko ovde nije napomenuo da u Cambridge postoji nasa crkva Sveti Sava http://www.stsavaboston.org/ i da je nasa zajednica jako velika i dobra. Kad kazem dobra mislim na dobre ljude koji su uvek raspolozni da pomognu. U sklopu crkve je i skola koja je nedeljom za sve uzraste dece, tako da ako zelite da vasa deca nastave da pricaju srpski ili igraju folklor a mozda i da steknete prijatelje sa nasih prostora to je idealno mesto.
Neko je pitao koja mesta bi trebalo da se zaobidju, to je definitivno Dorchester, a imam prijatelje koji zive u Lynn-u ali je on po mom misljenju br 2 koga bi ja zaobisla.
Zivela sam u Winchester-u i imam samo reci hvale, nije daleko od centra, ima jaaako dobre skole ali je i dosta skuplji od ostalih mesta. Preporucujem takodje Brookline, Woburn, Arlington, Watertown...
Neko je pitao za namesten stan, mogu ti reci da se odmah oprostis od toga, ne iznajmljuju namestene stanove kao kod nas. Prosecan dvosobni stan na dobroj lokaciji se krece oko $1400 mesecno (hot water, heating included). Ali ako ti ne smeta blizina highway-a, ili imas auto pa ti je prevoz nebitan....onda mozes naci i jeftinije.
Istina je da je jedan od skupljih gradova u USA ali i da je jedan od cistijih. Nema prevelike guzve kao npr u NY-u, i ljudi su jako fini i uvek bi da pomognu (bar ja imam lepa iskustva).
Za porodicne ljude sa decom je idealan sto se tice decijih igraonica, muzeja, parkova, uvek mozete naci neko novo zabavno mesto za njih.
Takodje, ako neko misli da odlazi na obalu, pa sad plaze i kupanje leti i tako to, neka se oprosti od toga, voda je LEDENA da je to nenormalno a rekla bi i ne tako cista.
Ja ga iskreno volim, i vidim sebe u njemu, ali ako nemate nekoga ko bi vam se nasao u prvo vreme nadjite nesto jeftinije.
Imam i jedan odlican sajt ako nekome treba stan, za celu USA je, pa slobodno uporedite cene http://www.zillow.com/
Reply With Quote
  #52  
Staro 09.01.2014, 11:34
familly familly je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.05.2013
US lokacija: Boston
Poruke: 88
Pošalji Skype™ poruku korisniku familly
Nepromenjeno

Zvoncice, interesuje me da li si u Bostonu radila. Gde si radila i uopste o mogucnostima zaposlenja. Moja struka je nastavnik tako da je to kao da krecem iz pocetka, treba mnogo doskolavanja za to zanimanje a plate su nikakve. Zanimaju me bilo kakvi poslovi za pocetak. Kako se placa da li se tesko nalazi posao....
__________________
Izvuceni 01.5.2013.
2014EU38xxx
Intervju 5. avgust 2014.
ODOBRENE VIZE
Reply With Quote
  #53  
Staro 26.01.2014, 22:45
Bostonka Bostonka je offline
Član
 
Datum prijave: 25.11.2013
US lokacija: Boston
YU lokacija: Beograd
Poruke: 17
Nepromenjeno Haj`mo Bostonci:-)

Vidim da se malo stalo vezano na temu Bostona i zivota u njemu? Nadamo se, zarad svih nas, da ima jos uvek prisutnih na ovom forumu koji, ili vec zive ili nameravaju ziveti u njemu pa ne bi bilo lose da se malo otvori/nastavi piasanije na tu temu...

Onima koji nameravaju da idu u Boston, to zaista mnogo znaci... Pogotovo misljenja i iskustva ljudi koji vec zive ili su bili u Bostonu...

Ukoliko neko poznaje nekoga spremnog da pomogne kojom informacijom, a ko je vec tamo u Bostonu, neka nam ostavi neki kontakt...

H V A L A U N A P R E D!!!
Reply With Quote
  #54  
Staro 04.02.2014, 09:32
Bostonka Bostonka je offline
Član
 
Datum prijave: 25.11.2013
US lokacija: Boston
YU lokacija: Beograd
Poruke: 17
Nepromenjeno

Pozdrav svima! Sigurno će nekome biti od koristi izvod iz kratkog obracanja mog prijatelja koji zivi u Bostonu i koji mi je da neko svoje vidjenje Bostona i Amerike...


" .... Uglavnom, ja sam ovde sa zenom od 2009. Dosao sam na studentsku vizu na jedan kratak program na Boston University. Onda mi se pridruzila zena i odlucili smo da ostanemo i posle toga. Ja sam dobio i radnu dozvolu, krenu nesto da radim i tako malo po malo ovde smo vec 4 godine. Ti neces imati tih problema jer si dobio green card sto je super. Treba malo dok se covek uhoda sa jezikom i ako imas neku skolu iz Bga bice ti ovde (u US) super . E sada - sto se tice Bostona - ja nikako nisam uspeo da se skontam sa gradom evo vec cetiri godine. Jedini razlog sto smo mi jos tu je to sam ja u maju zavrsio Master's na BU (koji je trajao 2 godine) i iskreno da ti kazem zena i ja gledamo da bezimo iz Bostona sto pre. Grad jeste prelep i sve je to super. Ali klima je katastrofa, jer osim tih dva tri meseca na jesen kada se lisce menja (koji su realno jedinstveni na svetu) krene da dere sneg i nekada zna da smara do maja. Mi svaki spring break (dve nedelje marta) odemo kod prijatelja u Majami, pobegnemo malo pa presecemo zimu inace se bas oduzi. Takodje imas mozda maj koji je ok, posle krene leto i sparincuge nemoguce. Znam da izgleda nebitno sada, ali posto imate green card i mozete da izaberete bilo koje mesto za pocetak, ja bih uvek predlozio neku zapadnu obalu. San Diego, LA, San Franciso, Bay Area i sl. Kazem ti, ja sam u Bostonu jedino zbog skole ostao sve ovo vreme. Kada smo kod skole to je bukvalno najveca prednost Bostona. Ovde su BU, BC, Harvard, MIT, Tufts, Emerson College, Wellesley i sl... mislim oko 250 od 450 000 stanovnika su studenti. Boston ima mislim oko 2.5 miliona sa metropoliten erijom, ali to je sa sve predgradjima i malim nasesljima oko autoputeva. Poenta je grad mali i vise je univerzitetski centar. To je sa druge strane super, jer uvek mozes da upises nesto i da tako startujes karijeru, ali budite spremni na godinu dve odricanja u tom smilsu. Plus to kosta jako puno, tako da sve sto radis zaradis a skolu. Posle kada to prodje onda se sve isplati i dodje nasna svoje ali pitanje je kome sta treba. Opet konradkktorno ali - u Bostonu i Masacusetsu zdravstevno je najbolje. To osiguranje koje je prilprilicno velika zajebancija u Americi a u Bostonu (jer je i klinicki cetar) je najbolje i najlakse se dolazi do njega. Npr. ako ne zaradjujes dovoljno da ga kupis mozes da apliciras za Mass Health, koje je dzabe za residente i odobrava se u vecini slucajeva. Sa druge strane ovde su najbolje skole na planeti i konkurencija je uzasno jaka. Tako reci treba doci do posla koji ti sve to omogucava. Takodje zbog skola (studentski hub) stanarina je peskupa a kvalitet stanova katastrofa. Na kraju reci cu ti da ja pored San Franciska i Honolulua Boston najskuplji grad u Americi. Mogao bih svasta nesto jos da ti pisem ali evo da probam da sumiram. Zavisi sta hocete od zivota, sa kojim backgrpoundom dolazite (znanje jezika, skola i radno iskustvo). To odredjuje gde idete. ako volite more - Majami ii Fort Lauderdale i milina. ako si programer picis na zapadnu obalu. Ako hoces da studiras naravno Boston i sl.. Naravno ima i ljudi koji vole dzunglu pa odu u NYC.... Prilicno je komplikovano i dobro razmislite jer gde bacite sidro to moze biti ili pun pogodak ili opasna greska. Lako je kada imas 18 pa i ako ne prodje nema veze. Ali sto je covek stariji mora da gleda da taj izbor bude pun pogodak. Amerika je biznis i nevidjeno napucani kapitalizam. Mogucnosti su ogromne, ali greske (pa i one u izboru se skupo placaju). Mozda da dodjete obidjete Boston, NY, Cikago, zapadnu obalu, i izaberete gde vam se svidja... Ne znam, nadam se da sam ti pomogao, i zelim vam puno srece u izboru. Ako budes u Bostonu, a ja budem tu javi se bice mi drago da se vidimo i popricamo vise. Pozdrav!"

Valjalo bi kada bi culi jos neka misljenja poput ovih...

Pozdrav za sve forumase! :-)
Reply With Quote
  #55  
Staro 05.02.2014, 00:41
rados rados je offline
Član
 
Datum prijave: 13.06.2013
Poruke: 26
Nepromenjeno

Pozdrav, ja sam relativno nov član. U nadi da ću biti izvčen čitam ove destinacije u USA i nekako mi se najviše dopada Boston, zbog univerziteta. Voleo bih da se doškoujem kad odem u USA

Ne znam šta me interesuje... znam - SVE ME INTERESUJE

S toga ako neko ima dobru volju a da je iz Bostona neka piše svoje utiske i iskustva ili bilo šta
Reply With Quote
  #56  
Staro 05.05.2014, 12:16
elefteros elefteros je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2014
US lokacija: Boston
YU lokacija: Beograd
Poruke: 132
Pošalji Skype™ poruku korisniku elefteros
Nepromenjeno

Ja sam 2010. bio na W&T Programu i radio sam kao spasilac u "okolini" Bostona - pokrivao sam više bazena po okolnim gradićima.

Živeo sam u gradiću koji se zove Marlborough. On je autoputem na do sat vožnje udaljen od Bostona, a lokalnim putevima se vozi i do sat i 45min. Kao što je neko ranije pisao ili kao što već i sami znate, bez automobila ne funkcionišete.

Dva najveća grada u ovoj okolini gde sam radio su Worčester i Framingem. Oni su izuzetak od ostalih gradića samo zato što imaju i stambene jedinice (nešto kao stanovi), dok drugi gradići uglavnom imaju apartmanske komplekse. I imaju železnicu prema Bostonu. Takođe, imaju posebnu autobusku liniju za Boston Logan.

Avalon Orchards, Avalon Shrewsbury, Flanders Hill su samo neki od apartmanskih kompleksa u manjim gradićima.. I svaki je na po nekoliko milja udaljen od glavne rute I95 koja je dobro povezana sa I90 i ostalim putevima, da ne davim sad..

Oni su relativno povoljni, a svakako povoljniji nego nekretnine u gradu. Svi stanovi unutar naselja su na isti kalup; naselje često ima besplatan internet, bazen, teretanu. Nisu namešteni. Šporeti rade na gas, a veći stanovi imaju i posebnu prostorijicu za mašinje za pranje i sušenje veša. Imaju centralnu klimu koja radi ko blesava. Mislim da je sve uračunato u cenu koju plaćate mesečno. Nisam siguran, nama je kompanija to završavala.

Treba da dodam da svaki gradić ima najmanje jedan veliki market iz lanca marketa koji se nalaze u MA. Neki od njih su Price Chopers, Stop and Shop, CVC Pharmacy, Target i td. U svakom možete da dobijete potrošačke kartice kojima ostvarujete popuste, prikupljate nekakve poene i kasnije njima možete da plaćate gorivo na primer.

Kada sam kasnije putovao Amerikom, skapirao sam da je gorivo u MA među jeftinijima u Americi. U Kaliforniji je recimo bilo skoro duplo skuplje.

Gradići imaju i barem jednu piceriju, Mek, BK, DDonats, radnje za prodaju alkohola i td.

Od Bostona znam samo za Charlestown, jer sam tamo radio nekoliko puta. To je deo grada koji je priča za sebe. Nekada je pretežno bio naseljen Ircima, pa su se gradski oci "malo igrali" demografijom tako što su zaveli red među mafijom osamdesetih, a kasnije deo grada prema obali pretvorili u stambene komplekse. Ljudi različitih demogafskih struktura su kasnije počeli da naseljavaju ovaj deo grada. Super je uređen, i ima dosta mladih, ali koliko sam čitao kasnije, taj deo je među skupljima u gradu. Odatle se pruža predivan pogled prema Boston downtown-u, odnosno skyline-u.

A što se tiče cena - izlasci po lokalima u gradu su skupi. Pivo je bilo skoro 10 dolara ako me sećanje ne vara, parking je skoro nemoguće naći na ulici itd.

Marketi su bogati namirnicama, ali je voće uglavnom bzv. Jabuke su bezukusne i često počnu da trule čim ih malo "očukate" u kesi. Sa banama nema greške. Meso je jeftino ima ga u izobilju. Trebalo bi čitati da li su životinje tretirane antibioticima i sl. Sir je preskup. Suhomesnato džaba. I tako..
Reply With Quote
  #57  
Staro 06.05.2014, 08:31
mikagrubinen mikagrubinen je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.11.2013
US lokacija: Oakland
YU lokacija: Beograd
Poruke: 81
Pošalji Skype™ poruku korisniku mikagrubinen
Nepromenjeno

Bostonka,
pošto imaš prijatelja koji je tamo studirao, zanima me da li znaš da li su cene školarine povoljnije kada imaš Green Card ili to na kraju isto izađe? Koliko otprilike izađe godina na faksu ili neke master studije, okvirno? Čisto da znam red veličine.
Reply With Quote
  #58  
Staro 06.05.2014, 12:45
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mikagrubinen Prikaz poruke
Bostonka,
pošto imaš prijatelja koji je tamo studirao, zanima me da li znaš da li su cene školarine povoljnije kada imaš Green Card ili to na kraju isto izađe? Koliko otprilike izađe godina na faksu ili neke master studije, okvirno? Čisto da znam red veličine.
Ako imas zelenu kartu i zivis u toj drzavi (mozda ima neki minimum vremena koje moras da provedes) - racunas se u "in-state" studenta. Na nekim fakultetima skolarina je ista za "in-state" i "out-of-state" (ako su na nekoj tromedji izmedju drzava i slicnoj lokaciji) ali na vecini je jeftinija za "in-state".

Npr. skolarina (tuition) na
- MIT-u je $43,210 i za dodiplomske i za poslediplomske. klikni
- Boston University - $45,686 (dodiplomci) klikni
- University of Massachusetts - Boston (UMass) (PO SEMESTRU - stavi x 2 ili x 3 da bi poredio sa ovim gore cenama)- resident $7,139.00, non resident $14,871.00 klikni
- bilo_koji_fakultet: Ukucaj u Google: "ime_fakulteta" + "tuition"

Za inspiraciju sto se Bostona tice evo ti lista: klikni

Cijena prava sitnica...
Reply With Quote
  #59  
Staro 06.05.2014, 15:11
sanchez's Avatar
sanchez sanchez je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.04.2014
US lokacija: Miami, Florida
YU lokacija: Beograd
Poruke: 71
Nepromenjeno

Ja sam prosle godine bio u Bostonu 4 dana i grad mi se jako dopao. Centar grada mi je bas kulturiska, gomila turistickih atrakcija, cuveni Freedom Trail, Boston Common park itd itd. Naravno jedno je biti negde turisticki, drugo je raditi i ziveti negde. Meni licno nekako deluje lepsi i sigurniji za zivot od NYC, mozda gresim, ali pre svega sam stekao utisak da je Boston cistiji grad, da je manja guzva i da je manje dzungla sto bi se reklo, sto je i logicno jer ima manje stanovnika. Bilo bi dobro da neko ko je imao priliku da boravi u oba grada, napravi neko svoje licno poredjenje.

Vidim da je par ljudi reklo da je skup za zivot, ali na sta se misli kad kazete skup(za Srpske uslove je sve u Americi skupo ), da li je recimo iznajmljivanje stana u Bostonu, skuplje od stanova u NYC, Chicago, LA, Philadelphia, DC, itd?
Reply With Quote
  #60  
Staro 07.05.2014, 08:48
mikagrubinen mikagrubinen je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.11.2013
US lokacija: Oakland
YU lokacija: Beograd
Poruke: 81
Pošalji Skype™ poruku korisniku mikagrubinen
Nepromenjeno

Hvala vuxanne...mislim da ipak neću ništa studirati
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:03.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.