ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Vožnja kamiona u Americi - Trucking in USA » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #401  
Staro 23.04.2015, 23:39
margos13 margos13 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2014
US lokacija: Las Vegas
YU lokacija: Beograd
Poruke: 122
Pošalji Skype™ poruku korisniku margos13
Nepromenjeno

Magelan, nasmejao si me sa opisima CHGO... I nisam rekao da imam nešto protiv bluda , rekoh da me ne privlači kocka, a žene me privlače....doduše, ne privlače me striptiz barovi i prostitutke. Eto, ako uspem da dođem u USA, i počnem da vozim kamion, ja ću biti netipični kamiondžija, jer nemam tetovaže, po kabini neću lepiti slike golih žena, neću se tući u barovima, neću ići u striptiz barove i neću juriti prostitutke . A sada, malo ozbiljno. Ovaj forum sam počeo da čitam pre nekih godinu dana i čitao sam tvoje postove na ovoj temi, ali i neke tvoje postove na drugim temama. Tvoji postovi svakako su među najzanimljivijim postovima ovde i tvoji opisi deluju dosta objektivno i realno (bar je moj utisak takav). Eto, ubedio si me (ne šalim se), i prestajem da razmišljam o CHGO (za sad) i skoncentrisaću se na Las Vegas i videću šta će ispasti iz toga (naravno, pre toga treba da dobijem green card i da dođem u Vegas). Ako se dobro sećam iz tvojih ranijih postova, ti si stomatolog, a jedno vreme si vozio kamione, a sada radiš kao med.tehničar (ili zubni tehničar), a čini mi se da si pisao i da sada povremeno voziš nekim vikendima, ili..? Imaš zanimljive putešestvije, to je činjenica. Više nisi kamiondžija, ali si to radio, a da li si pre 10-ak godina mogao da pomisliš i vidiš sebe kao kamiondžiju? Sad si u nekoj svojoj struci. Napisao si da si živeo u CHGO 5 godina (u prošlom vremenu), znači da sada živiš negde drugde? Gde si se preselio? Izvini ako sam previše radoznao. Takođe, izvinjavam se svima što sam otišao izvan teme, i što sam pokrenuo polemiku vezano za CHGO, Las Vegas na ovoj temi. Trudiću se da ubuduće ne idem izvan teme.
__________________
01.11.2013. - Prijava na DV-2015 (1. put i jedna prijava)
01.05.2014. - Izvučen (1NL), 2015EU00029xxx
03.06.2014. - Poslat DS-260
24.03.2015. - Obaveštenje o datumu intervjua (2NL)
20.05.2015. - Obavljen lek.pregled (Smiljanićeva, BG)
27.05.2015. - Intervju (Beograd) - VISA APPROVED
02.06.2015. - Preuzet pasoš sa vizom
06.11.2015. - LPR (Beograd-Frankfurt-Houston-Las Vegas)
Reply With Quote
  #402  
Staro 24.04.2015, 00:08
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik margos13 Prikaz poruke
Magelan, nasmejao si me sa opisima CHGO... I nisam rekao da imam nešto protiv bluda , rekoh da me ne privlači kocka, a žene me privlače....doduše, ne privlače me striptiz barovi i prostitutke. Eto, ako uspem da dođem u USA, i počnem da vozim kamion, ja ću biti netipični kamiondžija, jer nemam tetovaže, po kabini neću lepiti slike golih žena, neću se tući u barovima, neću ići u striptiz barove i neću juriti prostitutke . A sada, malo ozbiljno. Ovaj forum sam počeo da čitam pre nekih godinu dana i čitao sam tvoje postove na ovoj temi, ali i neke tvoje postove na drugim temama. Tvoji postovi svakako su među najzanimljivijim postovima ovde i tvoji opisi deluju dosta objektivno i realno (bar je moj utisak takav). Eto, ubedio si me (ne šalim se), i prestajem da razmišljam o CHGO (za sad) i skoncentrisaću se na Las Vegas i videću šta će ispasti iz toga (naravno, pre toga treba da dobijem green card i da dođem u Vegas). Ako se dobro sećam iz tvojih ranijih postova, ti si stomatolog, a jedno vreme si vozio kamione, a sada radiš kao med.tehničar (ili zubni tehničar), a čini mi se da si pisao i da sada povremeno voziš nekim vikendima, ili..? Imaš zanimljive putešestvije, to je činjenica. Više nisi kamiondžija, ali si to radio, a da li si pre 10-ak godina mogao da pomisliš i vidiš sebe kao kamiondžiju? Sad si u nekoj svojoj struci. Napisao si da si živeo u CHGO 5 godina (u prošlom vremenu), znači da sada živiš negde drugde? Gde si se preselio? Izvini ako sam previše radoznao. Takođe, izvinjavam se svima što sam otišao izvan teme, i što sam pokrenuo polemiku vezano za CHGO, Las Vegas na ovoj temi. Trudiću se da ubuduće ne idem izvan teme.
Pre 10-ak godina definitivno nisam razmisljao ni o kamionima, ni o Americi... Tada sam bio fokusiran kako da sto pre zavrsim faks Ali ranije, jos 2001. pre nego sto sam startovao sa faksom, imao sam ideju da odem u Italiju da vozim kamion pod uslovom da faks ne krene. U Italiji i dan danas dosta mojih mladenovcana vozi kamion. No, bilo kako bilo, zavrsim i ja taj stomatoloski faks, postanem doktor stomatologije i ubrzo zatim je iskrsla prilika za US. Do tada, US nije bila ni na listi destinacija za posetiti, a kamoli ziveti

U Februaru 2010. sam dosao za CHGO. Radio kao negovatelj i bolnicar, isao u skolu za medicinske tehnicare (nisam nikada radio kao zubni tehnicar) i negde pocetkom 2012. kada sam zavrsio sa skolom, seo sam u kamion da se finansijski, a Bome i psihicki oporavim od svih gluposti koje su se dogadjale u prvim godinama imigrantskog zivota.

Krajem 2012. sam izasao iz kamiona i krenuo da radim kao medicinski tehnicar. U medjuvremenu je bilo par izleta po par nedelja u kamionu. Poslednji put je to bilo u krajem Septembra prosle godine, dva puta CHGO-RENO-CHGO. 12. Marta ove godine sam se preselio u Severnu Virdziniju (Alexandria, VA), nadomak DC-ja. Pogledaj temu "Northern Virginia". I ovde radim kao medicinski tehnicar
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #403  
Staro 24.04.2015, 08:43
deep_dish deep_dish je offline
Član
 
Datum prijave: 24.11.2014
Poruke: 18
Nepromenjeno

"Čikago je super za ljude iz unutrašnjosti ili da se korektnije izrazim za ljude koji su BGD videli kada su dolazili na aerodrom prilikom dolaska za US. 90% naše imigracije u CHGO je jedan teški polusvet."

90% nase imigracije u usa je takav... ne emigriraju bas doktori i inzenjeri tako cesto (ja sam izuzetak )
Reply With Quote
  #404  
Staro 24.04.2015, 10:42
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik deep_dish Prikaz poruke
"Čikago je super za ljude iz unutrašnjosti ili da se korektnije izrazim za ljude koji su BGD videli kada su dolazili na aerodrom prilikom dolaska za US. 90% naše imigracije u CHGO je jedan teški polusvet."

90% nase imigracije u usa je takav... ne emigriraju bas doktori i inzenjeri tako cesto (ja sam izuzetak )
Nažalost... Verovatno je i to bio jedan od faktora zbog kog mi se sve u CHGO i zgadilo. "Mračna strana imigracije"...
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #405  
Staro 24.04.2015, 13:28
karadjordje karadjordje je offline
Drug član
 
Datum prijave: 30.04.2014
Poruke: 49
Nepromenjeno

deep_dish
Ne znam za situaciju za ljude koji dobiju GC kolike strucne spreme imaju ali ne bih se bas slozio da su svi takvi u Chicagu, ja sam inzenjer pa sam planirao da ostanem tamo, mada sam ja slucaj bez GC, mnogi nasi koji sada ostaju su preko J1 studentske vize dosli i ostaju na crnoto su sve mladi i skolovani ljudi koji rade sklj poslove ili za nas muske samo kamion ako hoces do nekih ''brzih'' para da dodjes ili gradjevina.
Reply With Quote
  #406  
Staro 24.04.2015, 13:36
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik karadjordje Prikaz poruke
deep_dish
Ne znam za situaciju za ljude koji dobiju GC kolike strucne spreme imaju ali ne bih se bas slozio da su svi takvi u Chicagu, ja sam inzenjer pa sam planirao da ostanem tamo, mada sam ja slucaj bez GC, mnogi nasi koji sada ostaju su preko J1 studentske vize dosli i ostaju na crnoto su sve mladi i skolovani ljudi koji rade sklj poslove ili za nas muske samo kamion ako hoces do nekih ''brzih'' para da dodjes ili gradjevina.
Sa J1 su uglavnom deca koja su zapalila iz Srbije glavom bez obzira na pola faksa... A onda u CHGO upali u srpsku kolotecinu i tako tavore...

Sa GC imas raznorazne profile, ali ono sto je malo poražavajuće, to je da velika većina nije iskoristila prilike koje zelena karta pruža. Ljudi nadju neki, što kažeš šnj posao, i tako se učaure, upadnu u zonu komfora i odatle ne mrdaju, a da im se pri tom kvalitet života nimalo nije popravio u odnosu na exYU.

Socijalizacija sa ljudima koji voze kamion se svodi na telefon. Njih nema kuci nedeljama, a kada dodju na dan-dva kuci gledaju kako da odmore...
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #407  
Staro 24.04.2015, 13:44
karadjordje karadjordje je offline
Drug član
 
Datum prijave: 30.04.2014
Poruke: 49
Nepromenjeno

Znam sve, ja sam bio sa J1 pa mi se nije svideo taj zivot u Chicagu a ja sam ti kao jos u struci radio, bolje je neko konobarisanje u turistickom mestu, ali koliko vidim moracu opet nazad, samo sigurno ne Chicago.

Znam i za taj zivot kamiondzije, drugar vozi pa sam upucen, nudili su i meni ali mi se to nikako ne svidja, pogotovo kad cujem izjave vozicu par godina i doci cu kuci sa parama, sto je meni potpuno pogresno razmsljanje...
Reply With Quote
  #408  
Staro 24.04.2015, 14:38
deep_dish deep_dish je offline
Član
 
Datum prijave: 24.11.2014
Poruke: 18
Nepromenjeno

Naravno da ima i inzenjera u doktora... niko nije rekao da nema.. Ali velika vecina nasih tamo se krece u uskom lrugu nasih ljudi i jako su zatvoreni... mogu reci i primitivni pomalo. Jezik slabo uce... i mladji i stariji... rijetko se druze sa amerima.... valjda su zato svi i ograniceni na par zanimanja. Ljudi koji tamo rade kao inenjeri, doktori i slicno su druga prica. Ti ljudi zive normalno, druze se i van svog etnickog korpusa... ukratko zive normalno.
Reply With Quote
  #409  
Staro 24.04.2015, 20:03
karadjordje karadjordje je offline
Drug član
 
Datum prijave: 30.04.2014
Poruke: 49
Nepromenjeno

Meni je to na primer falilo u Chicagu ja rec engleskog nisam progovarao i falilo mi je americko drustvo...
Reply With Quote
  #410  
Staro 24.04.2015, 21:30
IgorMAD's Avatar
IgorMAD IgorMAD je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.01.2013
US lokacija: ?
YU lokacija: Srbija
Poruke: 660
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik deep_dish Prikaz poruke
"Čikago je super za ljude iz unutrašnjosti ili da se korektnije izrazim za ljude koji su BGD videli kada su dolazili na aerodrom prilikom dolaska za US. 90% naše imigracije u CHGO je jedan teški polusvet."

90% nase imigracije u usa je takav... ne emigriraju bas doktori i inzenjeri tako cesto (ja sam izuzetak )
Pa emigriraju svi, doktori, inzenjeri, majstori, bravari... Pogledaj procenat visoko obrazovanih ljudi u Srbiji pa ce ti sve biti jasno zasto je tako, to nije tako samo u USA, nego i u Australiji, Nemackoj, Austriji, Svajcarskoj...
Mi smo bre jedna nekulturna bagra (95% nas), verujte mi da su ovi meksikanci daleko kulturniji od nas.
Nikad neces videti da ako razgovaraju amerikanac i meksikanac na engleskom, uleti drugi meksikanac i na spanskom prekine razgovor. A nasi ne j... nikog, nije to samo to sto ne znaju engleski (ne znaju ga ni svi meksikanci), to je bre kultura i seljacki mentalitet.
__________________

01.05.2013. Izvucen 2014EU00008xxx
21.05.2013. Poslati papiri u Kentucky
28.05.2013. Stigli papiri u Kentucky
13.09.2013. Zakazan intervju
13.11.2013. Obavljen lekarski pregled
21.11.2013. Intervju uspesno zavrsen
Od 12/13/2013 u USA
Reply With Quote
Odgovori

Tags
voznja kamiona u americi, šleper amerika


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Vozac kamiona zelena karta nebojsagm Vaša strana 11 02.08.2012 11:14

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 01:47.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.