ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Vožnja kamiona u Americi - Trucking in USA » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #481  
Staro 15.05.2015, 21:57
karadjordje karadjordje je offline
Drug član
 
Datum prijave: 30.04.2014
Poruke: 49
Nepromenjeno

Sunce ti kalajsavo, znam da je prosle godine isto neki nas presao preko kola i ubio 4 njih...

Mnogo se olako gleda na taj posao.
Reply With Quote
  #482  
Staro 15.05.2015, 22:06
Bockyman's Avatar
Bockyman Bockyman je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
US lokacija: Палатајн, Илиноис (Palatine, IL)
YU lokacija: Лесковац
Poruke: 289
Pošalji Skype™ poruku korisniku Bockyman
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik karadjordje Prikaz poruke
sunce ti kalajsavo, znam da je prosle godine isto neki nas presao preko kola i ubio 4 njih...

Mnogo se olako gleda na taj posao.
да,да,да... само се прича о авионима, камионима, милионима... а нико не прича о оваквим стварима... и када ја кажем да то и нису неке паре, за тај посао и тај живот... онда ме људи гледају чудно...

али добро, нигде није савршено...
__________________
Од 23.септембра 2011. у граду Чикагу!
Reply With Quote
  #483  
Staro 15.05.2015, 22:08
karadjordje karadjordje je offline
Drug član
 
Datum prijave: 30.04.2014
Poruke: 49
Nepromenjeno

Bez njihovih skola-koledza nema nista..............
Reply With Quote
  #484  
Staro 15.05.2015, 23:31
novi_clan novi_clan je offline
Član
 
Datum prijave: 13.05.2015
Poruke: 10
Nepromenjeno

kad smo vec kod bezbednosti i opasnosti koje vladaju u ovom poslu, kakva je situacija nocu po tim truck-stopovima, da li ima provaljivanja, obijanja, pljacki? cega se treba paziti i na sta treba obratiti paznju?

i na obicnim pumpama kad stanes sa kolima nocu da sipas benzin meni se desavalo da iskoce beskucnici iz mraka i traze pare, a za truckstopove sam cuo da ima prostitutki i svakakvog sveta, predpostavljam i kojekakvog kriminalnog olosa, koji mozda cekaju i zaskacu kamiondzije. da li treba biti naoruzan? i kako i gde zanociti, spavati u tom kamionu? ipak je rec o Americi.
Reply With Quote
  #485  
Staro 16.05.2015, 01:43
reg reg je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.02.2015
Poruke: 50
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Bockyman Prikaz poruke
Ма. нема бољег посла од камионџијског
http://m.wlky.com/news/truck-driver-...-dead/33014018
Sudeci po fejsbuku: ovo dete jos nije napunilo ni 23 godine, a izgleda kao da ima 17.

Last edited by reg; 16.05.2015 at 01:55.
Reply With Quote
  #486  
Staro 16.05.2015, 04:28
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik novi_clan Prikaz poruke
kad smo vec kod bezbednosti i opasnosti koje vladaju u ovom poslu, kakva je situacija nocu po tim truck-stopovima, da li ima provaljivanja, obijanja, pljacki? cega se treba paziti i na sta treba obratiti paznju?

i na obicnim pumpama kad stanes sa kolima nocu da sipas benzin meni se desavalo da iskoce beskucnici iz mraka i traze pare, a za truckstopove sam cuo da ima prostitutki i svakakvog sveta, predpostavljam i kojekakvog kriminalnog olosa, koji mozda cekaju i zaskacu kamiondzije. da li treba biti naoruzan? i kako i gde zanociti, spavati u tom kamionu? ipak je rec o Americi.
Truck stops su poprilicno bezbedni. Vrlo cesto se nalaze van naseljenih mesta. Ogradjeni su i sa punim video nadzorom. Ja se licno nikada nisam osecao nesigurnim spavajuci po truck stopovima. Ja sam iskljucivo spavao u sleeper-u. Nisam placao motele jer cesto bude nezgodno naci motel koji je trucker friendly i pri tom ima pristupacnu cenu nocenja.

Odmorista uglavnom nemaju video nadzor.

Sto se beskucnika tice, njih je svuda... Prostitutke nisam licno vidjao niti su mi nudjene usluge tog tipa

Oruzje... Hm... Nisam bas upoznat kako funkcionisu dozvole za nosenje oruzja, mada skoro sam siguran da u nekim drzavama nosenje oruzja nije dozvoljeno.
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #487  
Staro 16.05.2015, 04:36
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Bockyman Prikaz poruke
да,да,да... само се прича о авионима, камионима, милионима... а нико не прича о оваквим стварима... и када ја кажем да то и нису неке паре, за тај посао и тај живот... онда ме људи гледају чудно...

али добро, нигде није савршено...
Boki, svaki posao ima svoju odgovornost. Na svakom poslu treba da se pazi jer u nekoj teoriji mozes nenamerno nekome naskoditi... Na poslu koji trenutno radim trenutak nepaznje - i ubijes pacijenta. Imam recimo nalog da dam 70 jedinica Lantusa (dugodelujuci insulin), a ne daj Boze ako ne obratim paznju, pomesam bocice i navucem u spric 70 jedinica Novologa ili Humaloga (kratkodelujuci insulin) i dam tu injekciju, pacijent ce biti nadjen mrtav za pola sata. Dakle svaki iole placeniji posao nosi svoju odgovornost.

Velika je ovo zemlja... Previse je vozila na ovim drumovima. Prosto je nemoguce da nema saobracajnih nesreca. A sto se statistika tice, Srbija ima mnogo crnju statistiku sto se saobracajki tice.
__________________
In US since 02.02.2010.

Last edited by Magelan; 16.05.2015 at 05:00. Razlog: Tipografske greške
Reply With Quote
  #488  
Staro 18.05.2015, 03:09
reg reg je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.02.2015
Poruke: 50
Nepromenjeno

Nema nista tom novom zakonu koi stupa na snagu 1 jula na Vasington dmv sajtu. Izgleda da hoce da presele euro vozace u Zapadno pacificki region.
Reply With Quote
  #489  
Staro 21.05.2015, 19:26
novi_clan novi_clan je offline
Član
 
Datum prijave: 13.05.2015
Poruke: 10
Nepromenjeno

Magelan,

Znaci turck stopovi su prilicno bezbedni? A sta ako si umoran i moras da spavas na tom "stajalistu" ili rest-area, predpostavljam da o tome pricas? tu nemaju kamere itd? ili jos gore, sta ako si bas umoran a nema ni truck stop ni rest area, sta onda radis? i kako za kupanje itd, ako vozis 2 nedelje u komadu over-the-road? jel truck stops imaju tuseve itd? takodje, da li ima mozda nekih malih frizidera koje mozes drzati u kabini? mozda onaj plasticni cooler, pa dodavati led, kog predpostavljam da ima po truck stops.

to sto pricas da svaki posao ima odgovornosti, apsolutno se slazem. narocito dobro placeni poslovi. nema u Americi nijedan posao na kome mozes lako zaraditi velike pare. da ima, svi bi to radili, ili makar pokusavali, i onda bi postao malo placen.
Reply With Quote
  #490  
Staro 21.05.2015, 20:38
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

@novi_clan

Na rest areas (odmorista) uglavnom nemaju kamere. Meni se zaista nikada nije dogodila nikakva neprijatnost na odmoristima. To naravno ne znaci da neprijatnosti nisu nemoguce. Medjutim ukoliko tu ima vise kamiona, a uglavnom su odmorista nocu krcata, male su sanse da se neko usudi da obija kamion. Kamiondzije su poprilicno kolegijalne,tako da, primeti li iko od kolega bilo kakvu sumnjivu radnju dolazi do momentalnog alarmiranja

Tuseve imas na skoro svim truck stopovima (TA, Petro, Loves, Pilot, Flying J) i uz jednu kupovinu goriva dobijas besplatno tusiranje. To bonus tusiranje vazi nedelju dana od dana sipanja goriva. Ukoliko zelis da platis tusiranje, poslednji put kada sam ja bio u kamionu cena je bila $12.

Frizider ima gotovo svaki kamion. Nije bilo kamiona koji sam vozio da nije imao frizider unutra. Mozes naravno kupiti i dodatni plasticni cooler, a led se moze kupiti na svim vecim truck stopovima.
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
Odgovori

Tags
voznja kamiona u americi, šleper amerika

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Vozac kamiona zelena karta nebojsagm Vaša strana 11 02.08.2012 11:14

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 21:26.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.