ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » Trogodisnja srednja skola » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #171  
Staro 01.12.2017, 21:24
svajserproizvodnja svajserproizvodnja je offline
Član
 
Datum prijave: 14.11.2017
Poruke: 3
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Makica@ Prikaz poruke
Koliko znam sa 3 godisnjom skolom ne ispunjavate uslov za prijavu na lutriju,jel nemate 12 godisnje skolovanje koliko je njima potreban uslov. Ali na osnovu radnog iskustva mislim da biste mogli. Trebali ste ranije da postavite ovo pitanje,prijava je trajala do 22.Novembra
Pozdrav vama.
HVALA PUNO NA ODGOVORU. Ja sam se prijavio za svaki slucaj poslao sam za mene i zenu. nego me interesuje sta ako mene izvuku a imam 3godisnju skolu. da nemate negde da proverim da li im bravar-monter i zavarivac podlezu u zanimanja koja im trebaju
Reply With Quote
  #172  
Staro 01.12.2017, 22:46
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik svajserproizvodnja Prikaz poruke
HVALA PUNO NA ODGOVORU. Ja sam se prijavio za svaki slucaj poslao sam za mene i zenu. nego me interesuje sta ako mene izvuku a imam 3godisnju skolu. da nemate negde da proverim da li im bravar-monter i zavarivac podlezu u zanimanja koja im trebaju
Kao što reče neko pre mene: Treba proveriti na O*Net Online listi.

Koliko znam, mislim da se bravari svuda traže i da su ljudi sa ovom strukom svuda dobro došli.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #173  
Staro 02.12.2017, 02:38
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik svajserproizvodnja Prikaz poruke
HVALA PUNO NA ODGOVORU. Ja sam se prijavio za svaki slucaj poslao sam za mene i zenu. nego me interesuje sta ako mene izvuku a imam 3godisnju skolu. da nemate negde da proverim da li im bravar-monter i zavarivac podlezu u zanimanja koja im trebaju
Pozdrav Na ovom linku mozete pronaci sve O*NET Online njihova baza poslova https://www.onetonline.org/

evo i drugi da vam olaksam

https://www.onetonline.org/find/zone?z=0&g=Go

a ako je supruga zavrsila srednju 4 skolu i izvuku je,mozete se vencati i ona vas moze dodati na njen DS obrazac. Srecno vam bilo
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #174  
Staro 02.12.2017, 15:13
svajserproizvodnja svajserproizvodnja je offline
Član
 
Datum prijave: 14.11.2017
Poruke: 3
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Makica@ Prikaz poruke
Pozdrav Na ovom linku mozete pronaci sve O*NET Online njihova baza poslova https://www.onetonline.org/

evo i drugi da vam olaksam

https://www.onetonline.org/find/zone?z=0&g=Go

a ako je supruga zavrsila srednju 4 skolu i izvuku je,mozete se vencati i ona vas moze dodati na njen DS obrazac. Srecno vam bilo
HVALA PUNO NASAO SAM SVOJE ZANIMANJA. Ali opet imam dilemu,ovde negde na forumu sam pronasao da samo sa zone 4i 5 mogu da konkurisu ali te zone zahtevaju 4godisnju skolu, a moji poslovi su sa 2i3 zone
Reply With Quote
  #175  
Staro 02.12.2017, 17:02
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Onda, na žalost, ne bi mogao da dobiješ GC. Ako baš jako želiš da odeš u USA, možda da probaš da na neki drugi način dobiješ vizu.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #176  
Staro 02.12.2017, 18:44
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik svajserproizvodnja Prikaz poruke
HVALA PUNO NASAO SAM SVOJE ZANIMANJA. Ali opet imam dilemu,ovde negde na forumu sam pronasao da samo sa zone 4i 5 mogu da konkurisu ali te zone zahtevaju 4godisnju skolu, a moji poslovi su sa 2i3 zone
Samo da se ispravim,napisah da se vencate,a promaklo mi je da ste naveli suprugu izvinjavam se. Onda ne mozete da konkurisete za GC ali supruga ako je zavrsila 4 godisnju ili nesto vise,i ona bude izvucena moze da vas doda na njen DS obrazac i vasa skola nije potrebna tj Njima je bitno da Nosilac GC ima zavrsenu srednju skolu ili nesto vise.

Pozdrav
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #177  
Staro 23.02.2018, 10:40
tripko tripko je offline
Drug član
 
Datum prijave: 01.05.2014
US lokacija: Waterloo, Ontario
YU lokacija: Beograd
Poruke: 50
Nepromenjeno

Moze pitanje u vezi trogodisnjeg skolovanja i kasnijeg zavsavanja vise skole.
Pitam za mog brata dal li sada ima pravo da se prijavi za GC a slucaj je specifican. Naime zavrsio trogodisnju sredju skolu i to trecu godinu vanredno, posle je upisao i vanredno zavrsio cetvrtu godinu. Pa ga sad u matore dana zavrsio visoku tehničku mašinsku školu strukovnih studija i u diplomi tj uverenju pise ''strukovni inzenjer masinstva''. Da li sada moze bez problema prijavi za CG sa novostecenim visokim obrazovanjem bez obzira na trogodicnu i vanredno skolovanje. Malo je konfuzno i specificno za zato pitam.
__________________
DV 2014 Not Selected;
DV 2015 Not Selected;
DV 2016 Not Selected;
DV 2017 Not Selected;
DV 2018 Not Selected;
DV 2019 Not Selected;
DV 2020 Not Selected;
DV 2021 Not Selected;
DV 2022 Not Selected;
DV 2023....
2020 Canada
Reply With Quote
  #178  
Staro 23.02.2018, 11:44
Katleja Liki Katleja Liki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 25.07.2017
US lokacija: bilo gdje
Poruke: 126
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik tripko Prikaz poruke
Moze pitanje u vezi trogodisnjeg skolovanja i kasnijeg zavsavanja vise skole.
Pitam za mog brata dal li sada ima pravo da se prijavi za GC a slucaj je specifican. Naime zavrsio trogodisnju sredju skolu i to trecu godinu vanredno, posle je upisao i vanredno zavrsio cetvrtu godinu. Pa ga sad u matore dana zavrsio visoku tehničku mašinsku školu strukovnih studija i u diplomi tj uverenju pise ''strukovni inzenjer masinstva''. Da li sada moze bez problema prijavi za CG sa novostecenim visokim obrazovanjem bez obzira na trogodicnu i vanredno skolovanje. Malo je konfuzno i specificno za zato pitam.
Moze da se prijavi, kada bude prijava za DV2020, posto je zavrsio visoku skolu, sa njom se i prijavljuje kada bude otvorena prijava.
Reply With Quote
  #179  
Staro 23.02.2018, 11:58
tripko tripko je offline
Drug član
 
Datum prijave: 01.05.2014
US lokacija: Waterloo, Ontario
YU lokacija: Beograd
Poruke: 50
Nepromenjeno

Hvala na brzom odgovoru, nesto mi se vrtelo po glavi da je min 12 godina skolovanja u kontinuitetu. Ali eto zbunilo me te njegovo vanredno skovolanje ali eto uspeo je da zavrsi visu malo se mucio sa zadnjim ispitom ali to je tako.
Hvala jos jednom.
__________________
DV 2014 Not Selected;
DV 2015 Not Selected;
DV 2016 Not Selected;
DV 2017 Not Selected;
DV 2018 Not Selected;
DV 2019 Not Selected;
DV 2020 Not Selected;
DV 2021 Not Selected;
DV 2022 Not Selected;
DV 2023....
2020 Canada
Reply With Quote
  #180  
Staro 23.02.2018, 12:12
Katleja Liki Katleja Liki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 25.07.2017
US lokacija: bilo gdje
Poruke: 126
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik tripko Prikaz poruke
Hvala na brzom odgovoru, nesto mi se vrtelo po glavi da je min 12 godina skolovanja u kontinuitetu. Ali eto zbunilo me te njegovo vanredno skovolanje ali eto uspeo je da zavrsi visu malo se mucio sa zadnjim ispitom ali to je tako.
Hvala jos jednom.
Nema na cemu. Minimum 12 godina redovnog skolovanja, bez vanrednog polaganja ni jednog jedinog razreda osnovne ili srednje skole, gleda se samo kod osoba koje se prijavljuju samo sa srednjom skolom i moraju imati 12 godina redovnog skolovanja u kontinuitetu.
Osobe koje su posle srednje skole, nastavile skolovanje i zavrsile veci stepen obrazovanja od srednje, a imaju nesto vanredno zavrseno prije fakulteta-vise-visoke, prijavljuju veci stepen obrazovanja (diplomu) koji imaju i samim tim, zadovoljavaju uslove za prijavu na lutriju. PS. nikad nije kasno, za ucenje, bolje ikad nego nikada
Srdacan pozdrav saljem.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
frizerska skola i praksa edinze Vaša strana 10 11.12.2012 23:02
trogodisnja skola i dvogodisnje iskustvo zvercica Stare teme 9 01.11.2010 09:35
Zdravstveni problemi i trogodišnja srednja škola Vladimirko Prva koverta 13 14.07.2008 17:19

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:01.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.