ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » Trogodisnja srednja skola » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 24.08.2014, 18:30
skalla skalla je offline
Član
 
Datum prijave: 21.08.2014
Poruke: 13
Nepromenjeno

E ovako drug ja sam odlucio da se prijavim sa ovom skolom koju imam pa kud puklo da puklo da nista dalje neganjam stim ako me izvuku i pozovu na interviju ja cu im dati papir sa preporukom i radnim iskustvom od njihove vlade pa ako prodjem prosao sam!
E sad de mi reci sta da upisem kada budem popunjavao formul
Znaci 3 godisnja skola sa polozenim drzavnim ispitom za vozaca motornih vozila!
L.P.
Reply With Quote
  #22  
Staro 24.08.2014, 18:44
johnywalker johnywalker je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2014
Poruke: 388
Nepromenjeno

a kako se zove tacno pozicija/funkcija/posao koji si radio 2.5 godine za njih?
Reply With Quote
  #23  
Staro 24.08.2014, 19:30
skalla skalla je offline
Član
 
Datum prijave: 21.08.2014
Poruke: 13
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik johnywalker Prikaz poruke
a kako se zove tacno pozicija/funkcija/posao koji si radio 2.5 godine za njih?
Heavy truck driver to sam radio za njih 2.5 godina u afganistanu
Reply With Quote
  #24  
Staro 24.08.2014, 19:39
johnywalker johnywalker je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2014
Poruke: 388
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik skalla Prikaz poruke
Heavy truck driver to sam radio za njih 2.5 godina u afganistanu
nazalost to zanimanje nije dovoljno da bi se kvalifikovao po osnovi zanimanja. Ne znam koji posao trenutno radis ali to iz Afganistana ti se nece brojati.

Evo vidi:

http://www.onetonline.org/link/summary/53-3032.00

Ovdje ti je lijepo pojasnjeno: pod dijelom JOB ZONE - SVP Range mora biti 7 ili veci a taj posao koji si ti radio je 4-6, znaci premalo.

http://travel.state.gov/content/visa...fications.html
Reply With Quote
  #25  
Staro 25.08.2014, 07:35
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Skalla, uz svo duzno postovanje, ali sa ovim sa cime sada raspolazes (trogodisnja srednja i radno iskustvo u poslovima sa zonom ispod 7) ne postoji teoretska sansa da ti odobre vizu. Daces pare za lekarski i vizu (a nije malo para) da te posle odbiju, i jos mogu da ti kazu da si lagao na prijavi, sto za sobom povlaci jos ceo niz problema u buducnodsti.... Ne znam sta bih ti rekao. Pokusaj da upises neku visu skolu ili tako nesto....
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
  #26  
Staro 25.08.2014, 07:46
skalla skalla je offline
Član
 
Datum prijave: 21.08.2014
Poruke: 13
Nepromenjeno

Skola je upisana ali nebudite tako sigurni da su ti ljudi toliko pametni kao sto pricate
To su debili nevidjeni i prljavi do bola.
Prijavicu se na lutrinu sa 3godisnjom ili 4godisnjom skolom
Sredicu ja vec nesto!
Reply With Quote
  #27  
Staro 25.08.2014, 08:25
RiderHD RiderHD je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.08.2014
Poruke: 37
Nepromenjeno

Nemoj te se uvrijediti,ali ti ljudi da nisu toliko pametni ne bi radili u ambasadi,i odlučivali hoćeš li ući u njihovu zemlju ili ne.
Reply With Quote
  #28  
Staro 25.08.2014, 09:06
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik skalla Prikaz poruke
Skola je upisana ali nebudite tako sigurni da su ti ljudi toliko pametni kao sto pricate
To su debili nevidjeni i prljavi do bola.
Prijavicu se na lutrinu sa 3godisnjom ili 4godisnjom skolom
Sredicu ja vec nesto!
Zelim ti puno srece i nadam se da ces uspeti nesto da napravis.

EDIT: Ljudi sa kojima si raio u Afganistanu i ljudi koji rade u ambasadi uopste nisu za poredjenje, ali opet, ko sam ja da ti pametujem.
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State

Last edited by SRBghost; 25.08.2014 at 09:07. Razlog: Dodatak
Reply With Quote
  #29  
Staro 25.08.2014, 10:24
Nikolaniko Nikolaniko je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2013
US lokacija: Scottsdale, AZ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 147
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik skalla Prikaz poruke
E ovako drug ja sam odlucio da se prijavim sa ovom skolom koju imam pa kud puklo da puklo da nista dalje neganjam stim ako me izvuku i pozovu na interviju ja cu im dati papir sa preporukom i radnim iskustvom od njihove vlade pa ako prodjem prosao sam!
E sad de mi reci sta da upisem kada budem popunjavao formul
Znaci 3 godisnja skola sa polozenim drzavnim ispitom za vozaca motornih vozila!
L.P.
Jel mogu ja da kazem nesto za Dnevnik?

Prvo da prokomentarisem prethodni post, gde definises Amere kao nepismene idiote, na osnovu tvog iskustva u Afghanistanu. Ovde se slazem samo u jednom delu: Ljudi sa kojima si radio u Afghanistanu jesu bagra i nepismeni... ali zato su i otisli u Afganistan da zarade neku kintu posto takav olos nemoze da zaradi ni za kiflu u Americi. Da su nesto valjali, ostali bi u US i ziveli normalan zivot sa zanimanjem koje imaju. Drugo nemozes ni da ocekujes od kamiondzije koji nezna ni da se potpise niti zna kako da koristi kupatilo osim da ode da radi tamo gde niko drugi nece. Zaista mi je zao sto si imao prilike da radis jedino sa takvim likovima i steknes pogresnu sliku o Amerima.

Ja imam dijametralno razlicit utisak od tvog: I ja sam bio u Afghanistanu, 4 godine, radio sam u project management-u i project controls. Ljudi sa kojima sam radio su svi bili visoko obrazovani ljudi, inzenjeri, manageri, strucnjaci u svojoj sferi interesovanja... Svi oni mrze Afgh i posao na projektima bliskog istoka, ali je njih firma poslala da organizuju i kontrolisu hordu nepismenih radnika koji su videli svoju sansu na takvom projektu U firmi u kojoj trenutno radim, opet, 85% njih je visoko obrazovano, programeri, DB administratori i sl... Tako da tvoja konstatacije ne drzi vodu

Ok, sada, sto se tice tvoje namere da se prijavis, pa ako te izvuku da im pokazes neki papiric u obliku zahvalnice isprintan na inkjet printeru u kancelariji kod jedinog pismenog u tvom departmenu, i da ce ljudi u ambasadi momentalno pasti u sevdah i da se onesveste od odusevljenja i zaboraviti na sve Americke zakone i dodeliti ti pocasnu zelenu kartu sa pozlacenim krajevima..... to ce malo teze da se desi. Ako ne ispunjavas uslove koje su zakonom propisani (a vidim da ne ispunjavas) nece niko prekrsiti zakon pa ni da ti je Obama stric. Cak mislim da ih ( reference) nece uopste ni pogledati posto ce te poslati kuci jos u startu i neces ni stici do konzula.

Kako god, ako ne planiras da zavrsis neku visu skolu u medjuvremenu, zalim sto, AKO budes izvucen, prokockaces svoju sansu, ali ces i prokockati priliku nekome kome je ova nagradna igra i namenjena, odnosno, nekome ko ispunjava uslove nagradne igre.

BTW, poceo je KBR opet da regrutuje ljude za projekte na bliskom istoku, mozda bi mogao i tamo da pokusas

Pozdrav,
Reply With Quote
  #30  
Staro 16.02.2015, 10:24
Dragan Dimitrijevic Dragan Dimitrijevic je offline
Član
 
Datum prijave: 16.02.2015
Poruke: 3
Nepromenjeno potrebna pomoc

Pozdrav svima,citao sam na sajtu za prijavu za green card da treba imati cetvorogodisnju srednju skolu,medjutim ja imam zavrsenu trogodisnju skolu i imam zavrsenu prekvalifikaciju takodje trogodisnji smer.Mene sad zanima da li se ja i dalje mogu prijaviti za zelenu lutriju iako nemam zavrsenu cetvorogodisnju skolu?
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
frizerska skola i praksa edinze Vaša strana 10 11.12.2012 23:02
trogodisnja skola i dvogodisnje iskustvo zvercica Stare teme 9 01.11.2010 09:35
Zdravstveni problemi i trogodišnja srednja škola Vladimirko Prva koverta 13 14.07.2008 17:19

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 14:27.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.