ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 01.02.2010, 18:56
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno Koju banku izabrati - za kupovinu auta, kreditne kartice, građenje kreditne istorije

Nazalost. odgovor na to pitanje ja jos uvek ne znam, ali znam jednu stvar. Sta god uradili nemojte NI SLUCAJNO ici u JP Morgan Chase banku. To su najvece barabetine na planeti zemlji, za koje su i Jezda i Dafina dobrocinitelji. Ako zelite da svoje pare date nekome i ne dobijete nista zauzvrat....samo napred, idite u chase. Po meni je bolje pare u slamarici drzati, nego kod tih lopova.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
  #2  
Staro 01.02.2010, 22:21
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

e dreameru, dobru si temu postavio. ja jos nemam racun ni u jednoj banci, bas zbog toga. svi su manji ili veci lihvari i ako te neko zezne ili ti uzme pare sa racuna moras mjesecima da se ganjas. i dalje se ne mogu nacuditi da u BiH bankarski sistem i usluga bolje funkcionise ...
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
  #3  
Staro 01.02.2010, 22:50
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

[QUOTE=dreamerns;13855]Nazalost. odgovor na to pitanje ja jos uvek ne znam, ali znam jednu stvar. Sta god uradili nemojte NI SLUCAJNO ici u JP Morgan Chase banku. To su najvece barabetine na planeti zemlji, za koje su i Jezda i Dafina dobrocinitelji. Ako zelite da svoje pare date nekome i ne dobijete nista zauzvrat....samo napred, idite u chase. Po meni je bolje pare u slamarici drzati, nego kod tih lopova.[/QUOTE]

Pa de malo pojasni.. sta se desilo.. Zbog cega nisi zadovoljan uslugom i sl.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
  #4  
Staro 02.02.2010, 00:58
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

[QUOTE=landlord;13857]Pa de malo pojasni.. sta se desilo.. Zbog cega nisi zadovoljan uslugom i sl.[/QUOTE]

Pa nije da nisam zadovoljan uslugom, nego usluge ni nema.
Ja im ostavio sve svoje pare, primam platu godinu i po dana kao direct deposit direktno kod njih. Placam im fee-eve koje sve treba. Uredna musterija. I onda kada meni oni zatrebaju...sada pazi ovako....kada meni oni zatrebaju DA JA NJIMA DAM NOVAC, e onda te odjebu kao malog majmuna. Prvo sam trazio nakon godinu dana kreditnu karticu (minimalnu sa najgorim mogucim apr) od njih....odjebase me, sada sam trazio auto loan...odjebase me. Koji ce mi onda banka djavo?
Sto se tice drugih usluga....a i tu su mutni. Nedaj boze da dva dana ne pogledas na stanje racuna na netu, tu vise bog otac ne moze pokopcati o cemu se radi. Niti vidis koliko si para imao, datumi svi pogresni kada je potroseno...kao i redosled...strava. U nekoliko navrata nisam bas bio najsigurniji da mi nije nestala lova (samo sto sam spustio gard na 2-3 dana). Oni kao stave datum onda kada je naplata prosla (sto ovde za razliku od srbije treba 10x vise vremena), ali ne vidim razloga zasto ne bi stavili datum i kada je upucen zahtev.
X-puta sam rekao sebi da cu kupovati keshom i da necu vise dozvoliti da me drzava i bankari i njihov smrdljiv FICO ponizavaju i omalovazavaju. I svaki put pogazim svoju rec, pa valjda jos vise popizdim zbog toga. Dodje mi da ih sve povredim, a ne mogu im nista...mogu samo da lajem na mesec, a to me onda jos vise cini besnim. Imam jos par interesantnih opcija, od kojih neka mozda upali (necu nista jos da pricam, dok ih ne probam).

Nisam ja jedini koji kroz ovako nesto prolazi, samo sam jedini koji o tome pise. Ima dosta ljudi koji prodju ovako, a ima i onih koji nakon par meseci ovde imaju kreditne uslove bolje od Bill Gates-a....sve ih zasipaju kreditnim karticama i 0% apr kreditima. Nema nikakvih pravila.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
  #5  
Staro 02.02.2010, 02:07
Lucky Lucky je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.11.2005
US lokacija: Tampa Bay,FL
YU lokacija: Srbija
Poruke: 205
Nepromenjeno

To zasipanje kreditim karticama je proslost, toga vise nema, ja sam malo toga zakacio 2006-e, a od tada su zavrnuli slavinu. Sto se kartica tice tu su isto lopovi pa sad podizu kamate kako i kad im dune.

Sto se banaka tice ja bih predlozio Charles Schwab, kod njih imam checking i brokerage racun. Vrlo su korektni uvek usluzni, sto je najvaznije ne naplacuju nikakav fee ako koristis njihovu karticu u inostranstvu. Pare mozes da podizes sa bilo kog ATM i oni ti na kraju meseca vrate na racun sve dodate fees.

Kredit za auto bolje potrazi u nekoj dobroj kreditnoj uniji...mislim da se lakse dobija.
  #6  
Staro 02.02.2010, 10:35
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

[QUOTE=dreamerns;13858]...Nisam ja jedini koji kroz ovako nesto prolazi, samo sam jedini koji o tome pise. Ima dosta ljudi koji prodju ovako, a ima i onih koji nakon par meseci ovde imaju kreditne uslove bolje od Bill Gates-a....sve ih zasipaju kreditnim karticama i 0% apr kreditima. Nema nikakvih pravila.[/QUOTE]

Nemam pojma, ali da pokusam da proniknem u ovo, a vi me ispravite ili pojasnite - da li je mozda ovo vezano sa njihovom procenom o tome koliko ces biti likvidan u narednom periodu, pa da recimo nekom lekaru, advokatu i sl., odmah grunu sve kredite jer znaju da takvi mlate pare, a drugim zanimanjima ili ako si negde na kratkom ugovoru i sl. ne daju jer ne znaju da li ce i koliko dugo imatiu posao i moci da placa? Potpuno je druga prica, ali znam da je jedan moj kolega svojevremeno otisao na Novi Zeland da izvidi situaciju da li mu se isplati da se preseli i da je malte ne iz zajebancije otisao u banku da ispita mogucnost dobijanja kredita - istog trena su mu napravili ponudu da otvori ordinaciju jer dobro znaju koliko veterinar moze da zaradi i da ce sigurno dobiti svoju lovu nazad.
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
  #7  
Staro 02.02.2010, 16:59
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

[QUOTE=dreadnot;13863]Nemam pojma, ali da pokusam da proniknem u ovo, a vi me ispravite ili pojasnite - da li je mozda ovo vezano sa njihovom procenom o tome koliko ces biti likvidan u narednom periodu, pa da recimo nekom lekaru, advokatu i sl., odmah grunu sve kredite jer znaju da takvi mlate pare, a drugim zanimanjima ili ako si negde na kratkom ugovoru i sl. ne daju jer ne znaju da li ce i koliko dugo imatiu posao i moci da placa? Potpuno je druga prica, ali znam da je jedan moj kolega svojevremeno otisao na Novi Zeland da izvidi situaciju da li mu se isplati da se preseli i da je malte ne iz zajebancije otisao u banku da ispita mogucnost dobijanja kredita - istog trena su mu napravili ponudu da otvori ordinaciju jer dobro znaju koliko veterinar moze da zaradi i da ce sigurno dobiti svoju lovu nazad.[/QUOTE]

Ne....upravo suprotno. Osobe o kojima sam rekao da su jako brzo podobijali sve te kredite sa dobrim uslovima uopste nemaju stalan posao, niti dobro placen posao. Oni koji imaju su se mucili... Tako da, nema apsolutno nikakve logike u celoj ovoj stvari. Takodje, pominjao sam osobe koje su dosle 2008 ovde pa navise....ono ranije ne racunam, znam da se mnogo toga promenilo. Trenutno je kreditna kartica i sl problem kokoske i jajeta. Nemozes dobiti karticu ako nemas istoriju i obrnuto, nemas istoriju ako nemas karticu. Svemu tome moze ti secured pomoci...mada i tu znam raznih slucajeva (neki dobiju kreditnu nakon 3, 6 meseci, a neki i preko godinu dana cekaju). Sistem nema apsolutno nikakva pravila (ako ih i ima, ja ih nisam uklavirio).
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
  #8  
Staro 02.02.2010, 17:29
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Sto se credit union tice, juce sam prvi put za to cuo (odnosno, cuo sam da to postoji, ali nisam znao da mi obicni smrtnici mozemo da se uclanimo). Nazalost, da sam samo ranije za to znao. U prinicpu u vecinu credit union ni ne mozemo se uclaniti, jer su namenjeni za ratne veterane, policiju, vatrogasce itd. Neki su strogo korporacijski, tako da ako tvoja kompanija nije clan....nista od toga. Medjutim, postoje neki koji su bazirani na tome gde npr. zivis. Koliko sam citao na sajtu mog credit union, oni imaju plan za ljude koji nemaju nikakvu kreditnu istoriju. Treba da odslusas neko predavanje i onda ti daju kredit od 500$ na 6 meseci kako bi stvorio istoriju. Mislim da ovo nije losa ideja, cak zvuci bolje od secured kreditne. Necu jos nista da pisem dok ne vidim, a ici cu ove nedelje do njih. Generalno, rade od 1-3pm (komunizam sta ces :-)). Neki su recimo malo bolje organizovani pa sve mozes obaviti preko neta (recimo credit union za zapadni suburbs chicago), ali ovaj moj je neki mali.

Spisak credit uniona mozete pogledati u [url]www.ncua.gov[/url] .
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
  #9  
Staro 05.02.2010, 22:37
milimelo milimelo je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.07.2009
Poruke: 49
Nepromenjeno

[QUOTE=dreamerns;13867]Sto se credit union tice, juce sam prvi put za to cuo (odnosno, cuo sam da to postoji, ali nisam znao da mi obicni smrtnici mozemo da se uclanimo). Nazalost, da sam samo ranije za to znao. U prinicpu u vecinu credit union ni ne mozemo se uclaniti, jer su namenjeni za ratne veterane, policiju, vatrogasce itd. Neki su strogo korporacijski, tako da ako tvoja kompanija nije clan....nista od toga. Medjutim, postoje neki koji su bazirani na tome gde npr. zivis. Koliko sam citao na sajtu mog credit union, oni imaju plan za ljude koji nemaju nikakvu kreditnu istoriju. Treba da odslusas neko predavanje i onda ti daju kredit od 500$ na 6 meseci kako bi stvorio istoriju. Mislim da ovo nije losa ideja, cak zvuci bolje od secured kreditne. Necu jos nista da pisem dok ne vidim, a ici cu ove nedelje do njih. Generalno, rade od 1-3pm (komunizam sta ces :-)). Neki su recimo malo bolje organizovani pa sve mozes obaviti preko neta (recimo credit union za zapadni suburbs chicago), ali ovaj moj je neki mali.

Spisak credit uniona mozete pogledati u [url]www.ncua.gov[/url] .[/QUOTE]


USAA iako pise da je za vojsku prima i clanove koji nisu u vojsci. Mi preko njih imamo auto osiguranje.

INGdirect isto mozes koristiti - imas opciju elektronskog bankarstva - jer nemaju svoje poslovnice. Mislim da se taj racun zove e-orange ili tako nesto. Prije nego sto sve profunkcionise moras imati racun u drugoj banci (znaci ne zatvaraj Chase prije toga). Oni daju i povoljnu kamatnu stopu na stednju.

Ja sam pocela raditi u aprilu 2008 i bez problema sam dobila karticu od Chase (unsecured) u junu. Limit prvi 500 dolara a od tada se povecava svaka 3 mjeseca bez da ista trazim. U septembru iste godine uzela AmEx i isto mi dali kreditnu liniju bez problema.

Auto uzeli krajem decembra 2007 preko finansiranja auto kuce (Toyota). Obicno te dodje jeftinije preko njih, posebice ako imaju 0% APR, nego preko banke.
  #10  
Staro 05.02.2010, 23:14
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

[QUOTE=milimelo;13892]USAA iako pise da je za vojsku prima i clanove koji nisu u vojsci. Mi preko njih imamo auto osiguranje.

INGdirect isto mozes koristiti - imas opciju elektronskog bankarstva - jer nemaju svoje poslovnice. Mislim da se taj racun zove e-orange ili tako nesto. Prije nego sto sve profunkcionise moras imati racun u drugoj banci (znaci ne zatvaraj Chase prije toga). Oni daju i povoljnu kamatnu stopu na stednju.

Ja sam pocela raditi u aprilu 2008 i bez problema sam dobila karticu od Chase (unsecured) u junu. Limit prvi 500 dolara a od tada se povecava svaka 3 mjeseca bez da ista trazim. U septembru iste godine uzela AmEx i isto mi dali kreditnu liniju bez problema.

Auto uzeli krajem decembra 2007 preko finansiranja auto kuce (Toyota). Obicno te dodje jeftinije preko njih, posebice ako imaju 0% APR, nego preko banke.[/QUOTE]

Koliko si ti dugo u americi? Mislim....ako su ti dali kola sa 0% APR. Kazes da si u aprilu 2008 pocela raditi i da su ti u junu dali karticu....jesi radila pre toga ili sl. Ja prosto ne mogu da verujem...evo vec vise od godinu dana radim za istu firmu i imam direct deposit od chase, ali me ne j**u 2%. Ja ne znam da li mene nesto posebno mrze bankari i ova drzava, ili je nesto drugo u pitanju.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Banke, kreditne kartice, računi u Americi stizeljeto Vodič za emigrante 888 25.02.2024 12:48
Mobilna Telefonija, Internet i Kablovski Provajderi stizeljeto Vodič za emigrante 196 09.01.2020 09:49
Ograničenje zapošljavanja stranaca zoran80 Stare teme 26 25.01.2010 14:31
Top 5 razloga zasto volim kreditne kartice emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 18.12.2008 08:55
Ukradeni broj kreditne kartice emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 05.11.2007 16:59

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:41.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.