ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #111  
Staro 11.01.2018, 18:57
vojkaninho vojkaninho je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2017
YU lokacija: Pancevo
Poruke: 32
Nepromenjeno

J asma danas primio tetanus u domu zdravja, za grip treba da se kupi jer nemaju, a MMr cu u Batunu, doduse lekarski planiram krajem janaura, kapiram da je ok da odradim sve sam pre toga?
Reply With Quote
  #112  
Staro 12.01.2018, 10:13
Supernaut Supernaut je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.05.2017
US lokacija: u potrazi za lokacijom, dok cekamo intervju
YU lokacija: Beograd
Poruke: 69
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Ja sam preležao male boginje i nisam preležao zauške (mumps).

Zbog aktuelnih događaja (epidemija malih boginja oko nas), raspitivao sam se da li bih mogao ponovo da se zarazim, ako dođem u kontakt sa zaraženom osobom. Odgovor je bio potvrdan. Dakle, sleduje mi vakcina, što me jako raduje.

Zbog toga je, verovatno uvedena obavezna vakcinacija, za one što nisu primili vakcinu pre više od 10 godina.
Ovakav odgovor medicinskog radnika samo govori u kakvom stanju je naše društvo i zašto treba pobeći odavde...
Reply With Quote
  #113  
Staro 12.01.2018, 14:06
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Ja sam danas u nasem domu zdravlja primila Vaxigrip i Tetanus,a MMR vakcinu cu primiti na lekarskom,pitala sam danas kad sam zakazivala lekarski pregled u Smiljanicevoj I za Tetanus dobijete posebnu potvrdu da ste ga primili,a Vaxigrip vam upisu u Karton Vakcinisanja koji odnesete ( ja sam karton vakcinisanja izvadila ranije,posto mi je bio potreban zbog lekarskog pregleda )
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #114  
Staro 12.01.2018, 14:48
misternice's Avatar
misternice misternice je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.05.2017
US lokacija: New York, NY
YU lokacija: Beograd
Poruke: 136
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Supernaut Prikaz poruke
Ovakav odgovor medicinskog radnika samo govori u kakvom stanju je naše društvo i zašto treba pobeći odavde...
Sta ne valja u odgovoru medicinskog radnika?
Zaista mozes da se zarazis iako si primio vaksinu, zato I postoje revakcine I ponovno vakcinisanje..
Reply With Quote
  #115  
Staro 16.01.2018, 03:50
koming koming je offline
Član
 
Datum prijave: 29.11.2011
Poruke: 3
Nepromenjeno

Bojim se da puno ljudi ne shvata o kojim malim boginjama se radi. Mi koji smo rodjeni posle 1970, nismo prelezali MORBILE! Morbili se "ne leže", oni se "boluju".
U nase vreme su se malim boginjama zvale RUBEOLE i one nemaju kriticnu klinicku sliku.
Moja supruga je pre tri godine "zakacila" morbile i zvali su je iz zavoda za javno zdravlje da joj kazu da je ona 82 registrovani slucaj u Srbiji, da pitaju da li je vakcinisana, da li zna gde ih je dobila, da li je putovala... Bila je "rupa" u vakcinaciji 90-ih u Bosni i odatle je krenulo pre par godina(Bliski istok-Bosna-N.Sad-Beograd) - uglavnom studenti razneli virus. Reki su nam da ako vakcinisani i dobiju, imaju bas blagu klinicku sliku. Proverili smo u kartonu i ona je vakcinisana i revakcinisana.
Medjutim, odmah posle vakcine je sa roditeljima isla na odmor i imala je strasnu temperaturu i celo letovanje se lose osecala. Po povratku u Beograd,roditelji su je odveli kod lekara i lekar tada nije povezao te simptome sa vakcinom, vec je to proslo kao suncanica. Ta vakcina se nije dobro primila i imala je "rupu" u imunitetu, zato je i "nadrljala".
Ja sam non stop bio pored nje i nisam se zarazio. Epidemija se stravicno siri - ako se jedan zakaslje u autobusu, zarazi ceo autobus (dakle, mene je zastitila moja draga vakcina od pre 40 godina!).
Mesec dana se "dusa rastaje od tela", bez preterivanja. Morbili razore organizam i posle toga imunitet se vraca tek nakon godinu dana... STRASNO!!! Kod "malih boginja", "mala" je samo ospa, a sve ostalo je "veliko".
Dramu oko vakcine prave samo oni koji to nisu videli i doziveli, sto nikome ne zelim.
Primajte sve sto traze i bezite odavde! Ziveli!
Reply With Quote
  #116  
Staro 16.01.2018, 11:52
Supernaut Supernaut je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.05.2017
US lokacija: u potrazi za lokacijom, dok cekamo intervju
YU lokacija: Beograd
Poruke: 69
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik misternice Prikaz poruke
Sta ne valja u odgovoru medicinskog radnika?
Zaista mozes da se zarazis iako si primio vaksinu, zato I postoje revakcine I ponovno vakcinisanje..
Šta ne valja u odgovoru medicinskog radnika? Ako je neko preležao male boginje, on je imun, ne može da se zarazi.
Reply With Quote
  #117  
Staro 16.01.2018, 15:32
3put 3put je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.05.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: SRB
Poruke: 91
Nepromenjeno

zivim na teritoriji opstine Pancevo,
jel neko moze da mi kaze gde mogu vaditi taj krton sa istorijom vakcina vakcina?
__________________
DV2018 - Selected
CN: 2018EU00021xxx
DS260: 12 May 2017
Lekarski: 21 Jun 2018
Interview date: 11 July 2018
GreenFriday Day: 13 July 2018
Reply With Quote
  #118  
Staro 16.01.2018, 17:28
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik 3put Prikaz poruke
zivim na teritoriji opstine Pancevo,
jel neko moze da mi kaze gde mogu vaditi taj krton sa istorijom vakcina vakcina?
Pozdrav Karton Vakcinisanja izvadite u vasem domu zdravlja gde imate karton. Recite vasem izabranom lekaru da vam treba karton vakcinisanja i izdace vam kopiju koja je verna originalu,meni je takva izdata Tu vam pisu sve vakcine koje ste dobili po rodjenju i dalje
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #119  
Staro 16.01.2018, 18:06
3put 3put je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.05.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: SRB
Poruke: 91
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Makica@ Prikaz poruke
Pozdrav Karton Vakcinisanja izvadite u vasem domu zdravlja gde imate karton. Recite vasem izabranom lekaru da vam treba karton vakcinisanja i izdace vam kopiju koja je verna originalu,meni je takva izdata Tu vam pisu sve vakcine koje ste dobili po rodjenju i dalje
Hvala! Moracu da vidim da smislim neki razlog ako me pitaju za shta cemi ne mora celo selo da zna sta planiram hehehe :P

eee i SRECNO na interview! da nam javish kako je bilo!
__________________
DV2018 - Selected
CN: 2018EU00021xxx
DS260: 12 May 2017
Lekarski: 21 Jun 2018
Interview date: 11 July 2018
GreenFriday Day: 13 July 2018
Reply With Quote
  #120  
Staro 16.01.2018, 18:23
misternice's Avatar
misternice misternice je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.05.2017
US lokacija: New York, NY
YU lokacija: Beograd
Poruke: 136
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik 3put Prikaz poruke
Hvala! Moracu da vidim da smislim neki razlog ako me pitaju za shta cemi ne mora celo selo da zna sta planiram hehehe :P

eee i SRECNO na interview! da nam javish kako je bilo!
Da napomenem jos jednu stvar koja verovatno mnogima nije bas najjasnija:
Karton vakcinacije je relevantan samo ukoliko moze da potvrdi da ste u skorije vreme primili MMR (posl. 10 godina) i Tetanus (tj Tetalpan i Tetabulin). Ukoliko znate da niste nema potrebe da gubite vreme da prikupljate ceo karton sa vakcinama jer je doktorima na pregledu bitno samo da imate primljene te dve vakcine (+vaksigrip ukoliko idete u sezoni gripa). U tom slucaju, vi pre lekarskog primite te vakcine i onda samo kartoncic sa tim potvrdama koje dobijete u trenutku kad primite potrebne vakcine (naglasite da vam treba karton pa vam upisu) nosite na pregled, ne treba vam.karton sa vakcinama iz doma zdravlja od pre 10 i vise godina. Nadam se da je sad jasnije.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Donacije potrebne - devojka poginula u Cikagu vuxanne Vodič za emigrante 0 24.09.2015 01:10

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 13:29.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.