ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #71  
Staro 18.10.2016, 20:31
R_I_B R_I_B je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.09.2016
US lokacija: Illinois
YU lokacija: Skopje
Poruke: 59
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Jakinajaki Prikaz poruke
jas kolku sto sum informiran potrebni vakcini se MMR, influenca i tetanus

a sega mislam deka se pristignati za sezonskiot grip.

dali vie se javivte vo remedika da se informirate koi vakcini se potrebni?
Ne,
Zadutre sme vo remedika ke vidime sto ke se sluci
__________________
DV2017 - prv pat - dobitno
CN: 2017EU00007***
DS form sent: 24.05.2016
Interview date: 08.11.2016
Lekarski: 20.10.2016
8.11.2016 - ishod: ZeLeNi
Lokacija: Wheeling, IL
Reply With Quote
  #72  
Staro 16.12.2016, 11:16
toske10 toske10 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.10.2016
US lokacija: Mount Prospect, IL
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 50
Nepromenjeno

Nama, u Novom Sadu, nisu hteli da daju tetanus i MMR u domu zdravlja. Te za čega vam treba, te jel imate napismeno da vam to treba, pa ne znam ja kako sad da vam dam tek tako, bla, bla... Mi kažemo - onda nam dajte tetanus na osnovu obavezne (redovne) vakcinacije svakih 10 godina - odgovor je nemamo trenutno vakcina. Mislimo se, čoveče, reci lepo ne dam i doviđenja. Dao nam je samo uput epidemiologu, pa da tamo vidimo šta možemo. Odemo do Instituta za javno zdravlje Vojvodine (Higijenski), gde je doktor bio veoma ljubazan, dao nam samo vakcinu protiv sezonskog gripa i rekao da će nam u domovima zdravlja teško dati tetanus i MMR jer to čuvaju za decu i hitne slučajeve, jedino da malo "pritisnemo" doktore i da se ubeđujemo sa njima ili da odemo do Beograda u Batut. Rekoh, lepo ću ja da platim k'o čovek u Smiljanićevoj sve što treba. Eto ukratko naše iskustvo sa vakcinama u Novom Sadu.
Reply With Quote
  #73  
Staro 09.05.2017, 17:52
Nikolacar Nikolacar je offline
Član
 
Datum prijave: 09.05.2017
Poruke: 1
Nepromenjeno Karton o vakcinaciji

Pozdrav svima, cestitke izvucenim clanovima foruma. Imam neke nedoumice prilikom popunjavanja DS 260 formulara.

Naime nemam karton o primljenim vakcinama kod sebe, ne znam da li se to moze izvaditi u domu zdravlja , bolnici, ili slicno ...sta da stavim kod ovog polja ?

Da li je moguce na osnovu uzorka krvi u privatnim klinikama dobiti spisak vakcina koje smo primili i da li ce to biti validno na lekarskom pregledu ?

Inace sam primio sve vakcine
Reply With Quote
  #74  
Staro 09.05.2017, 18:29
Dukeduki Dukeduki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2016
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 92
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Nikolacar Prikaz poruke
Pozdrav svima, cestitke izvucenim clanovima foruma. Imam neke nedoumice prilikom popunjavanja DS 260 formulara.

Naime nemam karton o primljenim vakcinama kod sebe, ne znam da li se to moze izvaditi u domu zdravlja , bolnici, ili slicno ...sta da stavim kod ovog polja ?

Da li je moguce na osnovu uzorka krvi u privatnim klinikama dobiti spisak vakcina koje smo primili i da li ce to biti validno na lekarskom pregledu ?

Inace sam primio sve vakcine
Nikola, idi na temu lekarski pregled i iščitaj polako, mislim da ćeš naći sve odgovore koji ti trebaju
Reply With Quote
  #75  
Staro 23.05.2017, 14:09
DzokicaMicev's Avatar
DzokicaMicev DzokicaMicev je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 28.03.2014
US lokacija: Miami
YU lokacija: Strumica
Poruke: 105
Pošalji Skype™ poruku korisniku DzokicaMicev
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Dukeduki Prikaz poruke
Nikola, idi na temu lekarski pregled i iščitaj polako, mislim da ćeš naći sve odgovore koji ti trebaju
I da nisu primljene sve vakcine kada odes na pregled tamo ce ti staviti sve sta treba. budi bez brige i ne sekiraj se bitno je da odneses karton na pregled.
__________________
-----------------
14.10.2016. Prijava na DV-2018
02.05.2017. Izvucen 2017EU00007xxx
24.05.2017. Poslat DS-260
13.11.2017. Izasao VB
15.11.2017. Stigao mail za intervju
xx.xx.2018. Lekarski pregled
17.01.2018. Intervju
xx.xx.2018. Stigli pasosi
Reply With Quote
  #76  
Staro 24.05.2017, 20:34
Tia Tia je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2017
Poruke: 78
Nepromenjeno

Ja sam zvala ordinaciju u Smiljanicevoj i rekli su mi da ne treba da donosim nikakav karton o vakcinaciji za nas odrasle niti ima potrebe da trazim to, samo ukoliko smo primili MMR i tetanus u prethodnih 10 godina treba potvrda o vakcinaciji a ako nismo primili tamo ce nam dati vakcinu. Za decu karton o vakcinaciji i to je sve. Nema nikakve potrebe brinuti za to.
Reply With Quote
  #77  
Staro 24.05.2017, 20:37
Tia Tia je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2017
Poruke: 78
Nepromenjeno

Zvala sam i zavod za javno zdravlje u bgd u i rekli su mi da MMR i tetanus u kombinaciji sa jos necim ukupno kostaju 3100 din i oni ti daju karton o vakcinaciji.
Reply With Quote
  #78  
Staro 26.05.2017, 20:05
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Tia Prikaz poruke
Ja sam zvala ordinaciju u Smiljanicevoj i rekli su mi da ne treba da donosim nikakav karton o vakcinaciji za nas odrasle niti ima potrebe da trazim to, samo ukoliko smo primili MMR i tetanus u prethodnih 10 godina treba potvrda o vakcinaciji a ako nismo primili tamo ce nam dati vakcinu. Za decu karton o vakcinaciji i to je sve. Nema nikakve potrebe brinuti za to.
E, ovo su lepe vesti. Pitao sam se šta da radim pošto su moj karton zagubili nakon krečenja.

Hvala
Reply With Quote
  #79  
Staro 29.05.2017, 15:04
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Imam pitanje vezano za karton vakcinacije.
Naime ja sam to zagubio negde jos kao dete, u domu zdravlja su mi dali karton imunizacije(a4papir) na kome je odstampan spisak primljenih vakcina i udarena 2 pecata.
Da li mozda kada primim tetanus i mmr dobijem novi karton vakcinacije kao potvrda samo za te vakcine ili kako vec ?
Reply With Quote
  #80  
Staro 29.05.2017, 22:04
Dukeduki Dukeduki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2016
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 92
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
Imam pitanje vezano za karton vakcinacije.
Naime ja sam to zagubio negde jos kao dete, u domu zdravlja su mi dali karton imunizacije(a4papir) na kome je odstampan spisak primljenih vakcina i udarena 2 pecata.
Da li mozda kada primim tetanus i mmr dobijem novi karton vakcinacije kao potvrda samo za te vakcine ili kako vec ?
Njih interesuje i racunaju samo u zadnjih deset godina sta si primio, sve pre toga je nebitno, na lekarskom ces dobiti nov karton sa upisanim akutelnim vakcinama koje zahtevaju.Ja sam imao karton bukvalno jos od kad sam beba bio, ne bitno je ono ranije
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Donacije potrebne - devojka poginula u Cikagu vuxanne Vodič za emigrante 0 24.09.2015 01:10

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:19.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.