ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » East vs West Coast vs Midwest » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #51  
Staro 22.05.2020, 04:55
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

nisam rekao da mi nesto fali Evropa ili nas Balkan, vec sam hteo da podvucem da je Amerika porilicno razlicita od Evrope.

Sto se tice zapdne obale bas nesto razmisljam pa ovde ima cak i vise vecih gradova. Mislim ako izuzmemo NYC/NJ neko ko je za urbani zivot i voli velike gradove daleko mu je bolja zapadna obala: San Diego, LA, SF, Seattle pa i Portland. To su sve fantasticni gradovi bez obzira sta seru ovi razni yutuberi.

Istocna obala ima vise gradova koji su raspad sistema kao Filadelfija, DC ili su pak u nekom sektaskom lokal patriotskom fazonu kao Boston npr. Miami je fenomenalan ali ako imas brdo love i vremena da uzivas... Nesto cujem da za posao nije bas sjajan.

Nprimer bas pricam sa jednom crnkinjom koja se preselila iz Atlante koja je ogroman grad i znacajno mesto nesto u rangu Houstona ili Chicaga i za Oregon misli da je Svajcarska, jaw drop
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #52  
Staro 22.05.2020, 06:34
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik sanchez Prikaz poruke
Veruj da ni ja nisam imao podršku roditelja, tačnije oca koji je što ti kažeš imao totalnu drugačiju filozofiju. Mislim da je presudilo to što sam ja još u četvrtom razredu srednje škole, skapirao da je to jedini pravi put za mene i nije bilo teorije da ne odem.
Slazem se da je podrska veoma vazna. Mene je otac poslao u Englesku dve nedelje 1990. Pun autobus dece iz moje skole je bio smesten u porodicama za 350 funti. Ziveli smo vecinom u nekim "townhouse" - evima sa front yard i back yard. Njih vidjam ovde na East Coast u jako puno gradova. Pogledas samo sve te gradove koji imaju imena po Engleskim gradovima, u njima ces sigurno naci neke prizore koji podsecaju na njihvou arhitekturu.

Meni se cini da je u sredini sve nekako rastrkanije, da ima jako puno prostora oko kuca i svuda izmedju gradova. Cesto praznog. Ovde na istoku je dosta populacije skoncentrisano na obali i blizu obale. Ovde imamo uragane, Midwest ima tornada.

U zapad se ne razumem, samo sam bila u drzavi Washington. Ona mi je delovala kao da ima neku kisnu klimu kao u Engleskoj. Prelepo drvece, ulice kao u nasim strmim predelima, sve pod rucnom ides gore dole. Ko je planiska sorta, voli skijanje i hiking, mislim da je drzava Vasington prava destinacija. Imaju tamo toliko mnogo IT sektora i dobrih skola pa valjda ima negde da se zivi da moze da se priusti i da je lepo.

A gde god da ste, neki ce uvek hteti nakon nekog vremena da podignu sidro i da idu negde drugo. Najveca promena u odnosu na nase prostore je : koga briga. Idi negde ako ti ne valja, preseli se. Ima prostora i raznolikosti koliko hoces. Nismo drvo da nas covek posadi na jedno mesto i to je to.
Reply With Quote
  #53  
Staro 22.05.2020, 09:29
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Slazem se da je podrska veoma vazna. Mene je otac poslao u Englesku dve nedelje 1990. Pun autobus dece iz moje skole je bio smesten u porodicama za 350 funti. Ziveli smo vecinom u nekim "townhouse" - evima sa front yard i back yard. Njih vidjam ovde na East Coast u jako puno gradova. Pogledas samo sve te gradove koji imaju imena po Engleskim gradovima, u njima ces sigurno naci neke prizore koji podsecaju na njihvou arhitekturu.

Meni se cini da je u sredini sve nekako rastrkanije, da ima jako puno prostora oko kuca i svuda izmedju gradova. Cesto praznog. Ovde na istoku je dosta populacije skoncentrisano na obali i blizu obale. Ovde imamo uragane, Midwest ima tornada.

U zapad se ne razumem, samo sam bila u drzavi Washington. Ona mi je delovala kao da ima neku kisnu klimu kao u Engleskoj. Prelepo drvece, ulice kao u nasim strmim predelima, sve pod rucnom ides gore dole. Ko je planiska sorta, voli skijanje i hiking, mislim da je drzava Vasington prava destinacija. Imaju tamo toliko mnogo IT sektora i dobrih skola pa valjda ima negde da se zivi da moze da se priusti i da je lepo.

A gde god da ste, neki ce uvek hteti nakon nekog vremena da podignu sidro i da idu negde drugo. Najveca promena u odnosu na nase prostore je : koga briga. Idi negde ako ti ne valja, preseli se. Ima prostora i raznolikosti koliko hoces. Nismo drvo da nas covek posadi na jedno mesto i to je to.
Moram nekoliko amandmana na ovo.

Prvo Engleska je drzava koja ima poprilicno razlicit smek od Evrope a najslicnije zemlje su joj donekle Holandija i malkoco Danska. U poredjenju sa ostatkom Evrope Engleska izgleda vaistinu kao drugi kontinent.

Drugo, kad zivis u Engleskoj koja je slicna tim mestima na istocnoj obali sve ti je blizu. Za maximum 3 sata leta stizes u najdalje delove ko tinenta u druge drzave u nive kulture kuhinje. Jeftinog leta. Koliko Amerikanaca ide da vidi druga mesta u Americi ? Mislim sta drugo da vidi ?

Trece, ja ne znam ima li neka statistika koliko posto Amerikanaca se ikad okupalo u nekom lepom moru ? Dok je u Evropi to norma, cak i najsiromasnije nacije putuju na letnji odmor i kupanje u predivnom moru ?

I na kraju, Amerikanci se sele vise od Evropljana, medjutim nisam siguran koliko je to pametno bas i da li su srecni zbog toga. Prvo dolazis u novi grad i odmah te ceka kirija. Gde su ti prijatelji, ljudske i poslovne veze. Ne znam. A primetio sam da vecina bogatih Amerikanaca bas zivi gde su i rodjeni. Gates ili Buffet npr.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #54  
Staro 22.05.2020, 15:26
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Uran, zasto moras da ulazes amadmane na moje misljenje? Ja govorim o arhitekturi i poredim mesta u kojima sam zivela ili boravila (nisam bila u Danskoj a ni u Holandiji pa ih neces naci u mojim pisnaijima), ti o turizmu... Zasto moraju svi postovi ovde da budu docekani kao da smo djaci u skoli na ocenjivanje ko je vise u pravu? Nema potrebe. Svako ima pravo da drugacije gleda na stvari i da primecuje razlicit stvari. To je i bogastvo zivota ovde. U svakom vecem Americkom gradu ces naci ljude iz svih tih razlicitih kultura koje pominjes. Neki ce ti postati i prijatelji pa ces i da osetis tu neku drugu kujnu i cak i da vidis njihov dom, njihove uspomene i naucis dosta stvari o toj nekoj drugoj zemlji. Sto je meni najvaznije, ovde kao imigrant se osecam znatno prijatnije i dobrodoslije nego npr. u dve druge drzave u kojima sam primala platu u ovom svom zivotu.

Drugo, neki ljudi vole da napustaju ono gde su se ukotvili (verujem svako ko se ikada logovao u ovaj forum). Nekim ljudima gde god da su nakon nekog vremena prorudi crv lutalica i hoce da nastave dalje. I tako od mesta do mesta. Neki vole da dolaze u novo mesto, otpocinju novi posao (najcesce radi nekog sledeceg koraka u karijeri). Neki poslovi imaju globalne nomade koji idu tamo gde je bolja prilika. Da li je to optimalno i naj naj bolje na svetu svakome? Naravno da ne.

Trece, lepo ti je more na koje si navikao i na koje mozes da odes ako zelis da odes. Mnogi ljudi zive na obali pa se ne okupaju ni jednom godisnje. Imaju i oni turizam i da, nije pristupacan svakome kao kod nas. Imaju i oni slanu vodu oko zemlje za razliku od nas koji moramo da do nje dodjemo turisticki. Ovi koji zive na obali zive blizu plaza i odu tu i kupaju se, nemaju potrebu da putuju i placaju nekome to. Mnogi putuju oko posla pa vide o firminom trosku vise mesta nego sto ce prosecan covek videti turizmom. Ipak kod nas imas paradajz turizam, vozove i autobuse i relativno je pristupacnije vise ljudi da odu do mora. Takodje veliki deo nase populacije nikad nije otisao na more. Veruj mi, nije. Zavisi gde zivis. To da je pritisak svake godine i nepisano pravilo u nasoj kulturi da moras da pocrnis i da odes na more jer ako si beo onda si sirotinja jer ko se sunca krije bolje da ga nije, zar ne?

Disclamer: ovo nisu apsolutne zivotne istine, samo moj pogleda na stvari u skladu sa mojim mentalitetom i zivotnim iskustvom.
Reply With Quote
  #55  
Staro 23.05.2020, 04:30
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Uran, zasto moras da ulazes amadmane na moje misljenje? Ja govorim o arhitekturi i poredim mesta u kojima sam zivela ili boravila (nisam bila u Danskoj a ni u Holandiji pa ih neces naci u mojim pisnaijima), ti o turizmu... Zasto moraju svi postovi ovde da budu docekani kao da smo djaci u skoli na ocenjivanje ko je vise u pravu? Nema potrebe. Svako ima pravo da drugacije gleda na stvari i da primecuje razlicit stvari. To je i bogastvo zivota ovde. U svakom vecem Americkom gradu ces naci ljude iz svih tih razlicitih kultura koje pominjes. Neki ce ti postati i prijatelji pa ces i da osetis tu neku drugu kujnu i cak i da vidis njihov dom, njihove uspomene i naucis dosta stvari o toj nekoj drugoj zemlji. Sto je meni najvaznije, ovde kao imigrant se osecam znatno prijatnije i dobrodoslije nego npr. u dve druge drzave u kojima sam primala platu u ovom svom zivotu.

Drugo, neki ljudi vole da napustaju ono gde su se ukotvili (verujem svako ko se ikada logovao u ovaj forum). Nekim ljudima gde god da su nakon nekog vremena prorudi crv lutalica i hoce da nastave dalje. I tako od mesta do mesta. Neki vole da dolaze u novo mesto, otpocinju novi posao (najcesce radi nekog sledeceg koraka u karijeri). Neki poslovi imaju globalne nomade koji idu tamo gde je bolja prilika. Da li je to optimalno i naj naj bolje na svetu svakome? Naravno da ne.

Trece, lepo ti je more na koje si navikao i na koje mozes da odes ako zelis da odes. Mnogi ljudi zive na obali pa se ne okupaju ni jednom godisnje. Imaju i oni turizam i da, nije pristupacan svakome kao kod nas. Imaju i oni slanu vodu oko zemlje za razliku od nas koji moramo da do nje dodjemo turisticki. Ovi koji zive na obali zive blizu plaza i odu tu i kupaju se, nemaju potrebu da putuju i placaju nekome to. Mnogi putuju oko posla pa vide o firminom trosku vise mesta nego sto ce prosecan covek videti turizmom. Ipak kod nas imas paradajz turizam, vozove i autobuse i relativno je pristupacnije vise ljudi da odu do mora. Takodje veliki deo nase populacije nikad nije otisao na more. Veruj mi, nije. Zavisi gde zivis. To da je pritisak svake godine i nepisano pravilo u nasoj kulturi da moras da pocrnis i da odes na more jer ako si beo onda si sirotinja jer ko se sunca krije bolje da ga nije, zar ne?

Disclamer: ovo nisu apsolutne zivotne istine, samo moj pogleda na stvari u skladu sa mojim mentalitetom i zivotnim iskustvom.
dobro nemoj da si na kraj srca. Uostalom nigde ne pise da ljudi ne mogu da kometarisu tvoj post, zasto onda ima ono dugmence QUOTE. Sad i ti mene citiras.

Uglavnom ja sam se osvrnuo na tvoju primedbu da ako nekome eto bas fali Evropa ima je na istocnoj obali koja lici na Englesku. No, da li je Engleska Evropa ? Vecina Srba nikad nije ni bila u Engleskoj jer Engleska i dalje drzi valda jedina u Evropi vize za nas, kao da ce mo im pojesti Englesku.

Elem, razlike izmedju Amerike i njoj najslicnije zemlje u Evropi Engleske i Irske su ipak prevelike. Recimo u celoj Engleskoj ne postoji ni jedan grad nalik na recimo.... Portland ! A to je klasican veliki Americki grad. Dakle kolosalni centar sa ogromnim impresivnim zgradama, neboderima, gde zaista osecas da si deo neceg velikog, koji te vuku svojom velicinom da i ti probas da uradis nesto veliko.

Zatim van toga imas grid-ovane mi bi rekli usorene avenije i ulice sa manje vise istom arhitekturom. Gde ima toga u Evropi ? Ima La Defense u Parizu, nesto rastrkanih zgrada po Londonu max 40 spratova. Frankfurt tu i tamo i sad nesto pokusavaju Rusi. A to su prime gradovi Evrope, realno poslovni deo im je u rangu Portlanda ili SF, Seattle je vec misaona imenica.

Sto se tice kupanja u moru, da uvek se moze reci ma mene to ne zanima, idem na bazen, ili cu pesaciti na planini, ima jedan deda od 106 godina ceo zivot zivi u Nici i nikad se nije okupao... Ali, kad se gledaju statistike kako ljudi najvise provode godisnji odmor to je ipak letovanje. Jednstavno letovanje ne moze nista da pobedi. Vitamin D, vetar koji carlija, preplanula tela, hormoni, plivanje, ko je izasao iz vode a da se nije osetio kao da je vaskrsao ? Dakle letovanje je nesto kao fudbal za nas Evropljane. Ima raznih sportova, ima ljudi koji su rodjeni pored stadiona i mrze fudbal, ali generalno ni jedan sport ne moze fudbalu ni da prismrdi.

Sto se tice Amerikanaca za letovanje sa uzivanjem u moru, mora ce ipak da potegnu izvan Amerike. Ne mislim na more gde u Julu udju u okean u gumenom odelu pa kazu aujjujujuupickumaterinustojeladnavoda...
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #56  
Staro 23.05.2020, 17:06
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Ja sam pominjala Evropu u kontekstu teme "East vs West Coast vs Midwest" a ne u kontekstu teme "zivot u americi,evropi i na balkanu".

Teme o letovanju:

USA turisticke atrakcije
Mesta za odmor u SAD

Zivim na pola sata od plaze koja je duga 3 milje (4.8 km) i gde lepo zaradjuju od turizma od Memorial Day-a sve do Septembra. Ne bih se slozila da ih nema koji ne letuju na plazi. klikni a za slike ovde

Last edited by vuxanne; 23.05.2020 at 17:13.
Reply With Quote
  #57  
Staro 23.05.2020, 17:14
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
dobro nemoj da si na kraj srca. Uostalom nigde ne pise da ljudi ne mogu da kometarisu tvoj post, zasto onda ima ono dugmence QUOTE. Sad i ti mene citiras.

Uglavnom ja sam se osvrnuo na tvoju primedbu da ako nekome eto bas fali Evropa ima je na istocnoj obali koja lici na Englesku. No, da li je Engleska Evropa ? Vecina Srba nikad nije ni bila u Engleskoj jer Engleska i dalje drzi valda jedina u Evropi vize za nas, kao da ce mo im pojesti Englesku.

Elem, razlike izmedju Amerike i njoj najslicnije zemlje u Evropi Engleske i Irske su ipak prevelike. Recimo u celoj Engleskoj ne postoji ni jedan grad nalik na recimo.... Portland ! A to je klasican veliki Americki grad. Dakle kolosalni centar sa ogromnim impresivnim zgradama, neboderima, gde zaista osecas da si deo neceg velikog, koji te vuku svojom velicinom da i ti probas da uradis nesto veliko.

Zatim van toga imas grid-ovane mi bi rekli usorene avenije i ulice sa manje vise istom arhitekturom. Gde ima toga u Evropi ? Ima La Defense u Parizu, nesto rastrkanih zgrada po Londonu max 40 spratova. Frankfurt tu i tamo i sad nesto pokusavaju Rusi. A to su prime gradovi Evrope, realno poslovni deo im je u rangu Portlanda ili SF, Seattle je vec misaona imenica.

Sto se tice kupanja u moru, da uvek se moze reci ma mene to ne zanima, idem na bazen, ili cu pesaciti na planini, ima jedan deda od 106 godina ceo zivot zivi u Nici i nikad se nije okupao... Ali, kad se gledaju statistike kako ljudi najvise provode godisnji odmor to je ipak letovanje. Jednstavno letovanje ne moze nista da pobedi. Vitamin D, vetar koji carlija, preplanula tela, hormoni, plivanje, ko je izasao iz vode a da se nije osetio kao da je vaskrsao ? Dakle letovanje je nesto kao fudbal za nas Evropljane. Ima raznih sportova, ima ljudi koji su rodjeni pored stadiona i mrze fudbal, ali generalno ni jedan sport ne moze fudbalu ni da prismrdi.

Sto se tice Amerikanaca za letovanje sa uzivanjem u moru, mora ce ipak da potegnu izvan Amerike. Ne mislim na more gde u Julu udju u okean u gumenom odelu pa kazu aujjujujuupickumaterinustojeladnavoda...
Uran sve se slazem oko mora i odmora. Sam taj hepening oko planiranja odmora, polazak, nervozna jos ako imas malu decu....ali sam odlazak na plazu i ulazak u more (da se prvo pokvasis da te ne presece) je najlepse nesto. Ali Ameri nemaju taj kult godisnjeg odmora kao Evropljani, nemaju te plaze uredjene sa kaficima i barovima, krofnama kao Grcka recimo.... plus taj okean nije kao more. E sad, Ameri odu za cas u Mexico da ne osete po dzepu a Srbi stekuju lovu ili na cekove pa otplacuj do sledeceg odmora😑
Reply With Quote
  #58  
Staro 23.05.2020, 17:51
neus neus je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.02.2019
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 222
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Futbalista Prikaz poruke
Uran sve se slazem oko mora i odmora. Sam taj hepening oko planiranja odmora, polazak, nervozna jos ako imas malu decu....ali sam odlazak na plazu i ulazak u more (da se prvo pokvasis da te ne presece) je najlepse nesto. Ali Ameri nemaju taj kult godisnjeg odmora kao Evropljani, nemaju te plaze uredjene sa kaficima i barovima, krofnama kao Grcka recimo.... plus taj okean nije kao more. E sad, Ameri odu za cas u Mexico da ne osete po dzepu a Srbi stekuju lovu ili na cekove pa otplacuj do sledeceg odmora😑
Meksiko/Dominikanska republika oni sa malo dubljim dzepom Turks and Caikos i ostala ostrva Kariba. I sto je najbolje, ne mora to uopste da bude ljeto, s obzirom da je ovo tropski pojas, moze se ici i brckati u bilo koje doba godine

Sto se samih plaza i obale Amerike tice, to je jedan sasvim drugi svijet u odnosu na ono sto smo navikli mi Evropljani. Prvo, okean je drugaciji, hladniji, jace struje, drugi morski svijet itd. Drugo, sve plaze su jednolicne - duge ogromne pjescane plaze sa obaveznim boardwalkom duz cijele te duzine. Nisam previse Amerike vidio, al mislim da je to bas univerzalno: takav je Venice Beach, Santa Monica u LA, takav je Mission Beach u San Diegu, takav je Boardwalk u Atlantic City-u, takav je Coney Island u NY-u. Ja sam primorac, ne mogu da zamislim svoj zivot bez mora i kad me uhvati nostalgija za tim, setnja ovim njihovim plazama "zavrsava posao". Al da je monotono u poredjenju sa onim sto sam imao kod kuce, svakako da jeste.

E sad, najveca prednost je sto ovdje ti ekonomija dozvoljava da skocis kad god oces, ili do tropskog pojasa, ili do Havaja ili u krajnjem slucaju do Evrope. Ne mora da se planira godinu dana unaprijed i od usta odvaja da bi se priustilo 7 dana autobusom do mora

I neko spomenu ono da neko cijeli zivot zivi uz more i ne okupa se. Ja sam tipican takav predstavnik - bio. Bukvlano je bilo ljeta da odem na plazu svega 3 puta ako i toliko.
Zato bih sad dao sve na svijetu da skvasim dupe u Jadran I ovoj GC se radujem prevashodno zbog toga jer ce mi omoguciti odlazak u domovinu krajem ljeta/pocetkom jeseni
__________________
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - SELECTED
CN: 2020EU00046XXX
DS-260: 15. Nov 2019.
Poslata dokumenta: 15. Nov 2019.
Prebacio se na AOS: 25. Apr 2020.
Ostatak AOS procedure: http://www.zelenalutrija.com/forum/s...4&postcount=29
Reply With Quote
  #59  
Staro 24.05.2020, 00:55
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Futbalista Prikaz poruke
Uran sve se slazem oko mora i odmora. Sam taj hepening oko planiranja odmora, polazak, nervozna jos ako imas malu decu....ali sam odlazak na plazu i ulazak u more (da se prvo pokvasis da te ne presece) je najlepse nesto. Ali Ameri nemaju taj kult godisnjeg odmora kao Evropljani, nemaju te plaze uredjene sa kaficima i barovima, krofnama kao Grcka recimo.... plus taj okean nije kao more. E sad, Ameri odu za cas u Mexico da ne osete po dzepu a Srbi stekuju lovu ili na cekove pa otplacuj do sledeceg odmora

bilo nekad. U medjuvremnu standard je skocio u Srbiji, a i ponuda u Grckoj npr i za stvarno smesne pare moze se letovati u npr svernoj Grckoj. Bez ikakvog stezanja kaisa u uz sve to agencije daju i na rate. Rezervises u januaru pa platis u 6 rata do leta. ni ne osetis.

Takodje ni te svetske destinacije nisu nista novo. evo jedan moj priajtelj, advokat iz NS ne mnogo imucan isao je sa zenom na tu Dominikanu bez ikakvih problema. Mislim Srbi bas bas dosta putuju.

Ko ode zacas u Meksiko ? haha, na koje more. Mislim okean.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.

Last edited by uran; 24.05.2020 at 01:02.
Reply With Quote
  #60  
Staro 24.05.2020, 15:24
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Ja sam pre dve godine bila u Crnoj Gori na letovanju. Odes na plazu, nemas mesta da prodjes, voda je cista samo ujutru pre nego sto delimicno postane javni WC posto o tome mozes da sanjas na vecini plaza. Sve je preskupo. Hoteli su papreni, hrana takodje. I ako recimo hoces da odes tamo i to npr. avionom, platis cenu do tamo, pa opet BG - Tivat... Itd.

Jel treba da promenimo temu u East vs West Coast vs Midwest vs Mediterranean?

Taj koji moze sebi da priusti da skoci do Grcke svake godine ne napusta Balkan zbog lepote prirode i kvaliteta letovanja, zar ne?

Evo primer gde neki od mojih kolega koje vole more a ne vole ovaj Atlantik koji nam se ovde mota oko kuca, idu na ove destinacije:
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Key West, Florida tijana2401 Lokacije u USA 1 23.04.2016 14:29
Midwest & West USA dragonn Lokacije u USA 31 11.10.2015 20:55
Charleston, West Virginia ivkodrg Lokacije u USA 10 12.09.2014 21:30

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 11:10.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.