ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #61  
Staro 25.08.2019, 00:58
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Camry je auto za nas siromasne gastarbajtere. Ako hoces nesto jace, onda uzmi Dodge, BMW ili Subaru (zbog razlicitih konntinenata). Doduse, imaju svi proizvodjaci neki sportski model, ali mi je Dodge Charger bas zapao za oko. Eh, da nije onih 40.000+ razloga protiv, kupio bih ga.

Ovde u Teksasu treba neki auto koji ce da izdrzi sve neravnine i rupe na putevima. Sportski su dobri, ali mislim da je samo neki SUV dorastao ovim putevima. Mozda F150
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #62  
Staro 25.08.2019, 06:12
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Zbog cega jaci motor, koji je razlog? Osim sto je gorivo jeftino
Zbog dugotrajnijeg radnog veka motora, sta mislis zasto recimo v6 v8 motori prelaze bez generalke po 500k milja, zasto je mercedes oduvek imao vecu litrazu motora od konja? Ovi danasnji motori iz kinder jajeta od 1200 kubika i 150 konja sa turbom jedva izguraju 100k milja na misice
Reply With Quote
  #63  
Staro 25.08.2019, 10:43
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Ne znam, javicu se za par godina kad budem presao 100 000 milja sa kinder jajetom Pitam za jacinu motora jer se ljudi loze strasno ovde na to, kad vidim one invalide u mozak sa kamionetima od 6000 kubika koje koriste za svakodnevnu voznju... A tek o brzini da ne pricam da nista tu ne mozes sa jacim motorom da iskoristis jer je max ogranicenje 70 na celoj istocnoj obali.
Reply With Quote
  #64  
Staro 25.08.2019, 14:58
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Ne znam, javicu se za par godina kad budem presao 100 000 milja sa kinder jajetom Pitam za jacinu motora jer se ljudi loze strasno ovde na to, kad vidim one invalide u mozak sa kamionetima od 6000 kubika koje koriste za svakodnevnu voznju... A tek o brzini da ne pricam da nista tu ne mozes sa jacim motorom da iskoristis jer je max ogranicenje 70 na celoj istocnoj obali.
To si u pravu, secam se kad sam bio u Mazdinom salonu pa mi prodavac prica 250konja 3.5litara turbo ubrzanje bla bla, ja reko pa koja je svrha ako je speed limit 65 70, i za kamione i za kola??

Te turbo masine su jedino dobre to hitno ubrzanje kod preticanja i nizasta drugo. Sto se tice pikapova v8 od 6litara oni su za transport i vucu ugalvnom korisceni ko ih za to i koristi, ali i oni prelaze ogromne miljaze.

Generalno s obz da vozim kamion pa se nagledam svacega na putevima, zali boze automobile koje voze ameri...od semafora do semafora ih ubrzavaju kao manijaci pa naglo koce, kad ih zaobilazim vidim da na skoro svim kolima su popaljene lampice na kontrolnoj tabli za zamenu ulja, pritisak guma, check engine...
Reply With Quote
  #65  
Staro 25.08.2019, 15:28
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Ja stvarno ne znam za te kamionete sta se tu nekome svidja da ih vozi svakodnevno, ne kazem za ove koji rade sa tim i potrebno im je za posao. Kada dodjem na parking na posao od 200 automobila 80 su kamioneti i ogromni dzipovi. Potrosnja jedva 15 milja po galonu al nema veze za njih to, bitno da je veliko. Kad tek vidim one sa duplim tockovima pozadi, yugo je po dizajnu Lamburdzini za to..
Reply With Quote
  #66  
Staro 25.08.2019, 17:22
Dukeduki Dukeduki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2016
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 92
Smile Ko sta voli

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Ja stvarno ne znam za te kamionete sta se tu nekome svidja da ih vozi svakodnevno, ne kazem za ove koji rade sa tim i potrebno im je za posao. Kada dodjem na parking na posao od 200 automobila 80 su kamioneti i ogromni dzipovi. Potrosnja jedva 15 milja po galonu al nema veze za njih to, bitno da je veliko. Kad tek vidim one sa duplim tockovima pozadi, yugo je po dizajnu Lamburdzini za to..
Rezon kojim se ljudi sluze u kupovini jeste njihova licna preferenca.Kod nas su ljudi uvek morali da budu prakticni u odabiru automobila, koliko trosi, koliko je servis i delovi...ovde je to u drugom planu i ljudi vise biraju auto po tome da im se licno svidja iz nekog razloga, deluje mocno, ili izgleda baddass u ocima drugih.
Nije ni to lose, jer su sretni , kupuju za svoje pare ono sto im se dopada i u cemu uzivaju.
Reply With Quote
  #67  
Staro 25.08.2019, 18:01
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Dukeduki Prikaz poruke
Rezon kojim se ljudi sluze u kupovini jeste njihova licna preferenca.Kod nas su ljudi uvek morali da budu prakticni u odabiru automobila, koliko trosi, koliko je servis i delovi...ovde je to u drugom planu i ljudi vise biraju auto po tome da im se licno svidja iz nekog razloga, deluje mocno, ili izgleda baddass u ocima drugih.
Nije ni to lose, jer su sretni , kupuju za svoje pare ono sto im se dopada i u cemu uzivaju.
Amerima je sto bucnije to bolje....gledam po nekim vuko.ebinama gde imaju parkirano 3 4 takvih pikapova koji trose boga oca a zive u kontejnerima, odakle pare da se sipa gorivo nije mi jasno...

Cak i kvalitet i oktanska snaga goriva je slabija nego u evropi, pa tako evropski proizvodjaci preporucuju 93 95 oktana koji je sada oko 3, 3.5$ galon
Reply With Quote
  #68  
Staro 25.08.2019, 19:00
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Nije isti oktan u US i u Evropi. U Evropi se za označavanje goriva koristi RON (Research Octane Number), a u USA PON (Pump Octane Number) tj. AKI (Anti-Knock Index). Npr. benzin u Evropi od 98 oktana (RON) je od prilike isti kao benzin u US od 93 oktana (PON). Što se tiče generalno kvaliteta goriva (čistoća, aditivi i ostalo), to ne znam, ali ne verujem iskreno da ima neke prevelike razlike.
Reply With Quote
  #69  
Staro 28.08.2019, 04:22
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Kada dodju u Ameriku ljudi zaborave "normalne" standarde. Ovi sa istocne obale i Kalifornijanci su "normalniji" od nas iz Texasa. Da li bih voleo da kupim neko kamionce sa duplim tockovima i podigutim vesanjem? Da. Prekticni su. Ne mogu da te ne vide na putu.
Prosao jutros pored mene Lotus Elise. Lep auto. Jako ga volim, ali mislim da bi ga neko u kamionetu lako "prevideo". Vidi covek nema nikog izmedju njega i dzipa ispred, pa se priblizi. Kad ono dzomba na putu. E, nije dzomba nego Smart for 2 Mazda Miata ili Elise pod tockovima. A i da budem iskren, ne proizvode XXL brojeve ovih automobila. Za nas "kabaste" treba praviti vece brojeve. Dobro, ne voze "kabasti" velike automobile, nego oni koji to bas i nisu, ali to je druga prica.

Kazu ljudi: "Koliko para, toliko muzike." E, pa ja imam para za Kiju ili Kamricu. Sasvim dovoljno za komotnu voznju od tacke A do tacke B. Visak para treba potrositi na provod. Zar ne?
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #70  
Staro 30.08.2019, 06:16
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

ja ne znam sta ovi Amerikanci rade automobilima ali glavni problemi na polovnjacima su head gasket, poluosovine i nosai amortizera. To kad naucim da zmenim necu se bojati da kupim ma koji polovni auto. Mislim razumeo bih da je Amerika neka besputna zemlja, ali putevi su odlicni, a max brzina na zapadnoj obali do 70mph ?!
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 11:18.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.