ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Naša udruženja u Americi » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 27.05.2017, 16:05
LJ75 LJ75 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.09.2016
Poruke: 126
Nepromenjeno Naša udruženja u Americi

Ova udruženja su uglavnom podijeljena po nacionalnim linijama, ali šta sad, realnost je takva.

Ja sam proteklih dana pokušavao da kontaktiram neke naše tamo, tražio adrese, facebook stranice i sl, i iznenenadilo me je da je sve to zajedno dosta neorganizovano (čast izuzecima).

Znam da je imigrantima iz drugih zemalja prva adresa kada (i prije nego) dođu njihovo udruženje u USA, zanima me kakva su vaša, ako ih uopšte imate, iskustva sa tim udruženjima? Da li je bilo neke koristi od njih?
Reply With Quote
  #2  
Staro 29.05.2017, 03:28
bokiit's Avatar
bokiit bokiit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.02.2013
US lokacija: Chicago Illinois
YU lokacija: Beograd Srbija
Poruke: 141
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik LJ75 Prikaz poruke

Znam da je imigrantima iz drugih zemalja prva adresa kada (i prije nego) dođu njihovo udruženje u USA, zanima me kakva su vaša, ako ih uopšte imate, iskustva sa tim udruženjima?
Pravo da ti kazem, ne znam sta da mislim.Meni su jaaako pomesana iskustva sa nasim ljudima.Vise je negativnih ali dobro, prepisacu to losoj sreci. Mi kada smo dosli ovde prvi put, pricam za Chicago na J1 vizu, ne znajuci nikoga, na FB grupi tada koja je postojala ( ne znam da li je jos 'ziva') Chikaski Srbi, ostavio sam poruku na wallu da mi treba par informacija kao pomoc i ko moze da se javi. Grupa je brojala mislim oko 1500 ljudi. Jedan se javio! Ivane i dan danas ti hvala puno!
Zatim smo otisli u tadasnji 'klub-restoran-biblioteka' Buba Mara na Kedzi ulici. Upoznali 10ak ljudi, njih 7 je posle prve nase obrnute ture reklo da se javimo sutra na XY broj i da pocinjemo da radimo itd itd.. Nikad se niko nije javio na moj poziv, niti odg na poruku. Izgleda da je proslo vreme kad su se gospoda i oni sa obrazom upoznavali u kafani.
Moje pozitivno iskustvo sa nasim ljudima pocinje posle 3 meseca kada sam zamenio kafanu sa sportskim terenom ( duga i zanimljiva prica kako sam dosao do fudbalskog terena ). Tu sam upoznao one sportske dzentlmene, ljude sa imenom i prezimenom ( nisu bili poznati ) i sa obrazom. Kafanski covek bira drustvo koje ce da mu plati turu ili gde ce on da se dzekira a sportista gde je atmosfera zdrava. I tako upoznah jednog, on me spoji sa drugim, ajde vamo ajde tamo ...

Mozes da probas, idi u crkvu nedeljom na liturgiju upoznaj tamo nekoga ( ja i ovo pokusao...) Ako dodjes u Chicago , javi se, pisi ovde u Inbox. Pa sta mogu da pomognem tu sam.
__________________
____________________________

2014 - 2 prijave, duplo nista
2015 - 2 prijave, duplo nista
2016 - 2 prijave , IZVUCENI - broj 14XXX
25. Maj - poslat DS-260
27. Decembar - Zakazan lekarski
12. Januar 2017. - Zakazan intervju i POZELENELI
13. Januar - Vize u pasosu
04. Mart - Off we go!
Reply With Quote
  #3  
Staro 05.06.2017, 01:34
NYCB NYCB je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.03.2017
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: NS
Poruke: 53
Nepromenjeno

Srpski klub u NY - slobodno zaboravi. Ekipa zeljna lokanja i pricanja bajki... Sve u svemu, od toga smo pobegli iz Srbijice...
Reply With Quote
  #4  
Staro 13.06.2017, 12:25
Kuguar's Avatar
Kuguar Kuguar je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 09.10.2014
YU lokacija: Beograd
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik NYCB Prikaz poruke
Srpski klub u NY - slobodno zaboravi. Ekipa zeljna lokanja i pricanja bajki... Sve u svemu, od toga smo pobegli iz Srbijice...
Potpisujem i za NJ! Svaka čast svima, i na poreklu i na godinama, ali garantujem da ti "starosedeoci" koji su tamo od 15-50 godina, neće mrdnuti prstom za vas. "Nove tehnologije" im nisu jača strana, i okupljaju se samo oko galona rakije i ostalih pića. Mogu do sutra da pišem, ali ne želim, samo moje mišljenje - ne očekujte od naših tamo NIŠTA!

Drugo iskustvo, ljudi koji su tamo u prekoračenju boravka, i jos se nisu snašli za papire, bili su spremni da mi daju na HILJADE saveta, bili su spremni da me povežu sa ljudima za kojekakve poslove, jednostavno, među njima sam našao ljude koji me razumeju, i žele da pomognu. Iako ne smeju prstom da mrdnu, barem su hteli da me saslušaju, da se nasmeju, da pitaju odakle sam, kako je tamo negde daleko...

Sto ljudi sto ćudi, ali TURISTIČKI sam bio tamo 2x, i mislim da ne treba "pucati" na naše zajednice tamo.

Mislim, u stvari, SIGURAN sam, da bi neko ovde sa foruma, iako vas(nas) ne poznaje lično, uradio sve što je u mogućnosti, bez obzira odakle smo poreklom, i kako se prezivamo!
__________________
DV2015 - has not been selected x2
DV2016 - has not been selected x2
DV2017 - has not been selected x2
DV2018 - has not been selected x2
DV2019 - has not been selected x2
DV2020 - has not been selected x2
Reply With Quote
  #5  
Staro 20.06.2017, 05:16
NYCB NYCB je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.03.2017
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: NS
Poruke: 53
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Kuguar Prikaz poruke
Potpisujem i za NJ! Svaka čast svima, i na poreklu i na godinama, ali garantujem da ti "starosedeoci" koji su tamo od 15-50 godina, neće mrdnuti prstom za vas. "Nove tehnologije" im nisu jača strana, i okupljaju se samo oko galona rakije i ostalih pića. Mogu do sutra da pišem, ali ne želim, samo moje mišljenje - ne očekujte od naših tamo NIŠTA!

Drugo iskustvo, ljudi koji su tamo u prekoračenju boravka, i jos se nisu snašli za papire, bili su spremni da mi daju na HILJADE saveta, bili su spremni da me povežu sa ljudima za kojekakve poslove, jednostavno, među njima sam našao ljude koji me razumeju, i žele da pomognu. Iako ne smeju prstom da mrdnu, barem su hteli da me saslušaju, da se nasmeju, da pitaju odakle sam, kako je tamo negde daleko...

Sto ljudi sto ćudi, ali TURISTIČKI sam bio tamo 2x, i mislim da ne treba "pucati" na naše zajednice tamo.

Mislim, u stvari, SIGURAN sam, da bi neko ovde sa foruma, iako vas(nas) ne poznaje lično, uradio sve što je u mogućnosti, bez obzira odakle smo poreklom, i kako se prezivamo!
Ja sada zivim u NJ, a da ti iskreno kazem, ne znamni da ima klub U pravu si 100% za starosedeoce... Kao da se boje da ces da uspes tamo... Dok su skoro pridosli i ilegalci potpuno drugaciji. Kada je mani bilo najteze (potera za poslom) pomogao mi je samo obican razgovor sa normalnim covekom. Par saveta da ti malo rasterete dusu i nakonju si...
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 23:58.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.