ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 07.11.2012, 12:50
peja's Avatar
peja peja je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.11.2012
US lokacija: u nekoj lepoj i finoj državi, kad me izvuku odlučiću ;)
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 121
Smile Odlazak u USA sa malom decom - Iskustva!

Dobar Dan svima,

Otvorio sam ovu temu iz razloga da na jednom mestu budu iskustva roditelja sa malom decom koja konkurišu za GC i koja se spremaju za razgovore u Ambasadi, kao i onih koji su tek sletili i kročili na tlo Amerike, i onih koji su već nekoliko godina tamo...

Supruga i ja smo se prijavili za DV-2014 (svako po jednu prijavu) a imamo malog bebca od 4 meseca...

Interesuje nas sve, pa svi koji imate nešto da napišete Vi pišite...

Kako ste se snašli u Americi, da li je jedno od Vas ostajalo kod kuće da čuva dete, kakva su zabavišta, vrtići u Americi... Da li neko ima iskustva sa bebisiterkama... i sve ono što može da Vas snađe kad odete u Ameriku sa malom decom, bilo sa bebom ili nešto starijom decom...

Ja sam započeo a Vi nastavite, imam ja još pitanja ali mislim da je ovo dovoljno za početak.
Reply With Quote
  #2  
Staro 07.11.2012, 13:09
veko veko je offline
Drug član
 
Datum prijave: 29.10.2012
US lokacija: We'll see :)
YU lokacija: Zvornik
Poruke: 38
Nepromenjeno

I ja sam zainteresovan za ovu temu, obzirom da sam se sa suprugom prijavio za DV-2014 (ako bog da da nas izvuku), a u ovom mjesecu dobijamo trećeg člana u porodici kao pojačanje da osvojimo Ameriku ))))
Reply With Quote
  #3  
Staro 07.11.2012, 14:55
curlika's Avatar
curlika curlika je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.02.2012
US lokacija: Las Vegas, Houston, Chicago
YU lokacija: Sombor-Novi sad, Srbija
Poruke: 263
Pošalji Skype™ poruku korisniku curlika
Nepromenjeno

Gospodo draga, ova tema vec postoji na forumu a nasli bi ste je da ste malo procesljali. http://www.zelenalutrija.com/forum/s...ighlight=decom Nemojte duplirati postove i teme, nema smisla.
__________________
10.10.2012. Prijavljen 1. put sa suprugom i kcerkom za DV-14
Reply With Quote
  #4  
Staro 07.11.2012, 18:32
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Kod nas jedno je kuci, drugo radi odkad se dete rodilo sad ima 22 meseca. Malo je naopacke, mama radi od 3. nedelje bebine ali eto, bitno da smo siti i na broju.

Ja onu drugu temu kontam kao izbor za najbolje mesto za ljude sa decom sto mislim da nema odgovor. Svugde ljudi imaju decu.
Reply With Quote
  #5  
Staro 07.11.2012, 20:42
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Mi smo dobili prinovu kad mso vec dosli ovdje i do sada smo imali pomoc od moje mame i suprugine. Svaka dodje na 6 mjeseci pa se mijenjaju.

Sto se tice vrtica stvarno ne znam jer to nismo ni gledali jos.

Oprema za bebe je povoljna i ima svega za kupiti. Dobra stvar ovde je sto prije nego se zena porodi dobiju se pokloni. Mi smo tu dobili jako puno stvari, krevetic, stolicu za bebu, lezaljku...

Beba mora imati svoje sjediste u autu, pa smo kupili neka kolica koja vec sodju sa tom korpom koja se prenosi iz kolica u auto.

Garderoba za bebe se moze naci jako povoljno i ima stvarno svega i svacega. Super prodavnice su Carter's, toys'r'us/babies'r'us...

Sto se pelena tice mi sada koristimo velicinu 4, i to je nekih 48 dollara za 192 komada.
Formula za bebe je oko 22 dollara za nekih 650 grama. Mi koristimo marku Enfagrow/Enfamil.

Pitajte ako vas jos nesto zanima.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #6  
Staro 07.11.2012, 20:52
dinna3008 dinna3008 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 20.04.2012
US lokacija: Houston
YU lokacija: Sarajevo
Poruke: 60
Nepromenjeno

Evo da se i ja oglasim na ovu temu.
Mi smo došli u Ameriku prije (za 3 dana) će biti mjesec dana. I nas su na počeku polaska brinule iste stvari kao i vas u prethodnim postovima.
Iako je mene najviše brinuo let od 19h i kako će djeca to podnijeti jer i je to bilo pvo iskustvo leta avionom, i to odmah na najduži mogu let...selidba na drugi kontinent.
Mi imamo dječaka 3 godine i kćerku 7 godina. Već smo se snašli. Upisali smo kćerku u drugi razred osnovne škole, trenutno muž samo radi pa se ja brinem o djeci, ako se i ja zaposlim onda će i dječak sigurno krenuti u vrtić.
Velika je lepeza izbora vrtića, kako naši ljudi kažu kol'ko para tol'ko muzike, tako da svako može izabrati šta mu odgovara. Što se tiče dječije opreme moja su djeca sad veća pa nam ne trebaju pelene, ali u šopinzima sam vidjela da su cijene sigurno jedno dva do tri puta niže na kompletnu dječiju opremu (hrana, odjeća i obuća) nego što je to kod nas bio slučaj.
Ako ima neko još nešto da me pita ...pitajte
Reply With Quote
  #7  
Staro 07.11.2012, 22:40
oki9 oki9 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.10.2012
Poruke: 52
Nepromenjeno

Dina,
baš sam htela da pitam kako ste se snašli, ako možeš pobliže opisati kako ste našli stan i posao (tj tvoj muž) i ostale sitnice vezane za taj prvi mesec boravka tamo
kako je devojcica savladala jezicku barijeru?
pozdrav
Reply With Quote
  #8  
Staro 07.11.2012, 23:14
curlika's Avatar
curlika curlika je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.02.2012
US lokacija: Las Vegas, Houston, Chicago
YU lokacija: Sombor-Novi sad, Srbija
Poruke: 263
Pošalji Skype™ poruku korisniku curlika
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Ja onu drugu temu kontam kao izbor za najbolje mesto za ljude sa decom sto mislim da nema odgovor. Svugde ljudi imaju decu.
Ma svejedno mi, i tako pocinje sve da se duplira i o istim stvarima prica. Ne vidim razliku izmedju ove i one teme no, ako drugima ne smeta nece ni meni. (ako ne mozes da pobedis - pridruzi se).
__________________
10.10.2012. Prijavljen 1. put sa suprugom i kcerkom za DV-14
Reply With Quote
  #9  
Staro 08.11.2012, 06:46
dinna3008 dinna3008 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 20.04.2012
US lokacija: Houston
YU lokacija: Sarajevo
Poruke: 60
Nepromenjeno

[quote=oki9;33689]Dina,
baš sam htela da pitam kako ste se snašli, ako možeš pobliže opisati kako ste našli stan i posao (tj tvoj muž) i ostale sitnice vezane za taj prvi mesec boravka tamo
kako je devojcica savladala jezicku barijeru?
pozdrav[

Prije nego što smo krenuli na daleki put i osvajanje neviđenog i nepoznatog rezervisali smo preko interneta hotel na dvije sedmice. Dok smo bili u hotelu i čekali ssn broj pregledali smo ponude za stanove i poslove, kad smo dobili broj (iznenadili smo se kako je to bilo brzo) ali zaista nekih 7dana, odmah smo poslali aplikaciju za stan jer drugačije je kad se stan vidi uživo nego na slikama i kad stanodavac vas vidi lično kao normalne i porodične ljude. I onda počinje avantura...naravno kao i svi nemamo auto...naravno stan je daleko od našeg hotela gdje se nalazimo...također svi idemo da vidimo stan (nas četvero) ...sve na google earth izgleda relativno blizu ali kad kreneš nikad tome nema kraja.
Tako mi idemo malo pješke do najbliže sutobuske stanice, sjedemo u autobus i vozimo se, i vozimo se i tako nekih 30 minuta (autobus na svakom mogućem ćošku stoji da poludiš)...onda izađemo iz autobusa broj 1. i čekamo autobus broj 2. čekamo ga nekih 30minuta...konačno dolazi autobus broj 2. sjedamo u autobus i vozimo se sad nekih 45minuta... kraj putovanja izlazimo iz autobusa i opet nekih 10 minuta pješke i tu smo gdje nam je stan, pogledamo stan, svidio nam se i cijenom i izgledom, jako lijepo naselje, malo kriminala, mirno i ugodno, odmah završimo oko ugovora i platimo depozit i onda ide avantura nazad do hotela vožnje autobusom.
Tako isto smo predavali i za poslove (u nekoj si nultoj poziciji dok se ne dobije ssn broj) jer za svaki skoro oglas za posao traže taj broj.
Djevojčica nema problema sa engleskim jezikom učila ga je i prije nego što smo i kenuli, naravno nije sad da tečno govori engleski ali zna se sporazumjeti i tražiti šta hoće i zna razumjeti šta se od nje traži, tako da je ona oduševljena školom pogotovo školskim autobusima za koje ona kaže da su isti kao u crtanim filmovima kao i sve ostalo u školi.


ja sam se baš raspisala

pitajte dalje
Reply With Quote
  #10  
Staro 08.11.2012, 06:47
dinna3008 dinna3008 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 20.04.2012
US lokacija: Houston
YU lokacija: Sarajevo
Poruke: 60
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik curlika Prikaz poruke
Ma svejedno mi, i tako pocinje sve da se duplira i o istim stvarima prica. Ne vidim razliku izmedju ove i one teme no, ako drugima ne smeta nece ni meni. (ako ne mozes da pobedis - pridruzi se).
Šta ćeš...takav život...navikneš se

Sretno na izvlačenju
Reply With Quote
Odgovori

Tags
bebe, deca, odlazak, roditelji

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Razlozi (naši), za odlazak u USA curlika Vaša strana 309 04.02.2023 22:27
Turistički odlazak u Ameriku i Kanadu Ivan_66 Ne-imigrantske vize 15 22.08.2015 22:10
Odlazak u USA bez igde ikoga nelson Vodič za emigrante 131 31.10.2013 00:15
Gde je najbolje za porodicu sa malom decom? wingreen Lokacije u USA 104 19.12.2012 21:25
Odlazak sa porodicom MinkaMilos Stare teme 15 18.09.2010 14:00

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 18:42.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.