ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #151  
Staro 26.09.2019, 19:58
VukVG's Avatar
VukVG VukVG je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.10.2015
US lokacija: Paterson, NJ
YU lokacija: Šabac
Poruke: 39
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
da meni je bas juce iskocila Fiesta 2013 za $2,150


Ali opet kao sto rekoh, kupovina auto je uvek i bila vise stvar srca nego mozga.
Tacno tako, ali za pocetak top za te pare, realno odradjuje posao, a kasnije ako sve bude kako treba moze da se krene na ostvarivanje snova
__________________
DV2021 - HAS NOT BEEN SELECTED

DV2022 - HAS NOT BEEN SELECTED

DV2024 - HAS NOT BEEN SELECTED

DV2025 -
Reply With Quote
  #152  
Staro 26.09.2019, 23:03
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

Dileri kola brutalno bezobrazno ubijaju cenu kola kad dodjes da trejdujes ili prodas svoj auto.

Mazda 6 2017 koja je nova kupljena za 25k touring paket opreme i sa predjenih 40k km, danas cene jedva 15k $
Reply With Quote
  #153  
Staro 26.09.2019, 23:12
VukVG's Avatar
VukVG VukVG je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.10.2015
US lokacija: Paterson, NJ
YU lokacija: Šabac
Poruke: 39
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Futbalista Prikaz poruke
Dileri kola brutalno bezobrazno ubijaju cenu kola kad dodjes da trejdujes ili prodas svoj auto.

Mazda 6 2017 koja je nova kupljena za 25k touring paket opreme i sa predjenih 40k km, danas cene jedva 15k $ ������
Pa od toga zive, da ti ponudu, ako ti je hića i treba lova, upecaš se, slicno rade i u Srbiji, samo je tu ponuda sto puta veca i uvek se nadje neko
__________________
DV2021 - HAS NOT BEEN SELECTED

DV2022 - HAS NOT BEEN SELECTED

DV2024 - HAS NOT BEEN SELECTED

DV2025 -
Reply With Quote
  #154  
Staro 26.09.2019, 23:15
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Futbalista Prikaz poruke
Dileri kola brutalno bezobrazno ubijaju cenu kola kad dodjes da trejdujes ili prodas svoj auto.

Mazda 6 2017 koja je nova kupljena za 25k touring paket opreme i sa predjenih 40k km, danas cene jedva 15k $ ������
da zato je on dealer a ne socijalna ustanova.

Gledao sam par placeva i pitao ih dobro da li ima garancija neka ? Najvise sto sam dobio je: OK ako ti se posle mesec dana ne svidja mozes da ga vrati i zamenis za neki drugi, sto ajde da kazemo nije ne fer.

Evo pre mozda dve nedelje sam video Nissan Altimu 2006 tip ga prodaje za $1,800 (trazi), clean title ali nema tablice. Prilikom provere motora uocio sam da je coolant uljav sto znaci da je otisao head gasket koji recimo amater posle 2 sata srafanja i par desetina dolara za delove plus novo ulje i antifriz moze da zameni ili cak i da plati 600-700 za opravku. Do bola prljav, dubinsko pranje $200 dolara nove tablice $300. Cak i da ne mrdnes prstom za $2,800 imas ekstra auto koji te posle temeljnog servisa nece gnjaviti mesecim, mozda i godinama.

Hocu da kazem ovde ko se razume u kola moze ne samo da ih nadje povoljno vec da ih vozi i za dz ukljucujuci i delove osiguranje i benzin naravno.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #155  
Staro 26.09.2019, 23:34
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Dileri su posebna prica. Mene su u jednoj dilerskoj kuci ubedjivali da oni imaju check list sa 180 stavki koje proveravaju, a na tehnickom pregledu proveravaju samo 50 stavki. Koliko je to tacno, nisam proveravao, ali mi je bilo jako sumnjivo.
Video sam i automobile kod malih dilera. Opisao sam to u ranijim postovima.

Najvise mi se svidjaju automobili koje mozete da kupite od vlasnika. Mislim da tu moze najbolje da se prodje. Ako imate vremena i slobodan auto, isplati se. Ako jos umete da uocite nedostatke i popravite auto kao @uran, onda je to prava stvar.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #156  
Staro 26.09.2019, 23:38
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Dileri su posebna prica. Mene su u jednoj dilerskoj kuci ubedjivali da oni imaju check list sa 180 stavki koje proveravaju, a na tehnickom pregledu proveravaju samo 50 stavki. Koliko je to tacno, nisam proveravao, ali mi je bilo jako sumnjivo.
Video sam i automobile kod malih dilera. Opisao sam to u ranijim postovima.

Najvise mi se svidjaju automobili koje mozete da kupite od vlasnika. Mislim da tu moze najbolje da se prodje. Ako imate vremena i slobodan auto, isplati se. Ako jos umete da uocite nedostatke i popravite auto kao @uran, onda je to prava stvar.
kao sto je rekao uran. Ja trenutno znam malo da popravim, trenutno se spremam da zamenim kocnice disk i flushujem kocionu tecnost...

uzgred ako ste tek stigli i nemate auto mozete pitati tog koji prodaje da se kad mu je zgodno doveze do vas. Ja sam tako kupio svoj prvi, sada vec bivsi auto.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #157  
Staro 26.09.2019, 23:42
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

btw proveravanje 180 stavki

pa jedino ako su im stavke sva cetri prozora se dizu i spustaju brave sve rade deljinski i gepek to je 13 stavki. Rade zmigavci i svetla jos 10 stavki, duva klima toplo hladno u 4 brzine 8 stavki, ventili pravilno zategnuti 4 stavke...

no f. way da su proverili stanje timing belta (kaisa) i vodene pumpe koja moze da te ostavi na putu jer to ne mozes znati dok ne otvoris auto a to zadovoljstvo naplacuju $630...
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #158  
Staro 01.10.2019, 10:15
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Dileri su posebna prica. Mene su u jednoj dilerskoj kuci ubedjivali da oni imaju check list sa 180 stavki koje proveravaju, a na tehnickom pregledu proveravaju samo 50 stavki. Koliko je to tacno, nisam proveravao, ali mi je bilo jako sumnjivo.
Video sam i automobile kod malih dilera. Opisao sam to u ranijim postovima.

Najvise mi se svidjaju automobili koje mozete da kupite od vlasnika. Mislim da tu moze najbolje da se prodje. Ako imate vremena i slobodan auto, isplati se. Ako jos umete da uocite nedostatke i popravite auto kao @uran, onda je to prava stvar.
Meni je ipak bolje da uzimam kola na lease. Vozim sta mi se svidja, vratim posle 2.5-3 godine, uzmem novi i tako... Nikakve brige oko odrzavanja, servisa, hoce li nesto crci ili ne, koliko ce mi se majstor ugradjivati...
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
  #159  
Staro 01.10.2019, 21:17
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SRBghost Prikaz poruke
Meni je ipak bolje da uzimam kola na lease. Vozim sta mi se svidja, vratim posle 2.5-3 godine, uzmem novi i tako... Nikakve brige oko odrzavanja, servisa, hoce li nesto crci ili ne, koliko ce mi se majstor ugradjivati...
da, zato placas $400 mesecno i ekstra premiju za full "casco" sto mu dodje oko $13,000 za dve godine i posle nemas ni ventil od auta...

Iskreno ne znam sta bi trebao da popravis na polovnom autu tokom dve godine pa da ti racun bude ukupno veci od 2-3 hiljade (neracunam polovne aute skinute sa lizinga pa kuljene na kredit za $30,000)
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #160  
Staro 01.10.2019, 23:07
SoonInUS SoonInUS je offline
Član
 
Datum prijave: 22.09.2018
YU lokacija: Oslo, Norveska inace iz Zemuna
Poruke: 27
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
da, zato placas $400 mesecno i ekstra premiju za full "casco" sto mu dodje oko $13,000 za dve godine i posle nemas ni ventil od auta...

Iskreno ne znam sta bi trebao da popravis na polovnom autu tokom dve godine pa da ti racun bude ukupno veci od 2-3 hiljade (neracunam polovne aute skinute sa lizinga pa kuljene na kredit za $30,000)
Cisto kao primer, od poslednjih 5 kola koja sam vozio 3 su bila na lizing i vrlo se isplatilo u smislu da je cena pala prakticno koliko sam i dao za auto, a i inace placam kasko. Preostala dva bi bilo bolje da sam uzeo na lizing zbog pada cene (ali mi je 'ostao' auto, woohooo ).
S druge strane sam gledao ljude koji su kupovali jeftinija kola i placali mnogo na odrzavanje, tj 2-4k evra godisnje (skupi servisi ovde ), dok mene samo rate za nov auto izadju toliko (na pr. sa ukljucenim servisima). E sada, ja nisam u Americi, tamo je mozda malo drugacije (skuplje osiguranje i jeftiniji servisi, ali i povoljniji lizing po https://forum.leasehackr.com/)
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:40.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.