ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #71  
Staro 30.08.2019, 14:21
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
ja ne znam sta ovi Amerikanci rade automobilima ali glavni problemi na polovnjacima su head gasket, poluosovine i nosai amortizera. To kad naucim da zmenim necu se bojati da kupim ma koji polovni auto. Mislim razumeo bih da je Amerika neka besputna zemlja, ali putevi su odlicni, a max brzina na zapadnoj obali do 70mph ?!
Putevi odlicni??????????????????

Mozda na zapadu, ali midwest i east, dole south, ono nije u Somaliji onako sa putevima, pogotovo oko velikih gradova.

Sto se tice delova koje si spomenuo, bas zbog odlicnih puteva sto kazes stradaju amortizeri, vesanja i svi ti delovi oko tockova. Head gasket strada jer kao manijaci ubrzavaju od semafora do semafora i tako nabijaju ogroman pritisak na sve komponentne motora i naglo koce, tu strada i transmisija. Da ne govorim o kvalitetu kola koja su sklapana u Americi...ocaj
Reply With Quote
  #72  
Staro 30.08.2019, 19:25
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Futbalista Prikaz poruke
Putevi odlicni??????????????????

Mozda na zapadu, ali midwest i east, dole south, ono nije u Somaliji onako sa putevima, pogotovo oko velikih gradova.

Sto se tice delova koje si spomenuo, bas zbog odlicnih puteva sto kazes stradaju amortizeri, vesanja i svi ti delovi oko tockova. Head gasket strada jer kao manijaci ubrzavaju od semafora do semafora i tako nabijaju ogroman pritisak na sve komponentne motora i naglo koce, tu strada i transmisija. Da ne govorim o kvalitetu kola koja su sklapana u Americi...ocaj
pa ja i govorim o Northwest Pacific sigurno da necu kupiti auto u Alabami.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #73  
Staro 05.09.2019, 00:23
Jorda Jorda je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.08.2017
US lokacija: San Diego, California
YU lokacija: Pozega
Poruke: 128
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Ne razumem se nesto u automobile, ali mislim da si vec jednom pisao za tu camry v6, sta ce ti taj jaci motor ako moze objasnjenje?
Ja se razumem i volim aute. Licna preferenca.
Probaj Camry I4 vs V6, neces pomisliti da kupis 4 cilindra.
Ovo sto sam ja uzeo je veliki SUV, 7 sedista jer kontam dvoje dece trebace. I stvarno znaci SUV. Pogotovo sto su putevi uzasni, sa ovim se preko dzombi prelazi lagano. Goriva trosi kao djavo, ali nista vise od mog starog auta tako da i dalje mesecno dajem oko $200.
Auto je 2016 CPO, dao sam finu sumu za njega ali sada ne moram da mislim o kolima dug vremenski period. Samo da placam mesecno ofc

https://imgur.com/a/40FxD85

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Camry je auto za nas siromasne gastarbajtere. Ako hoces nesto jace, onda uzmi Dodge, BMW ili Subaru (zbog razlicitih konntinenata). Doduse, imaju svi proizvodjaci neki sportski model, ali mi je Dodge Charger bas zapao za oko. Eh, da nije onih 40.000+ razloga protiv, kupio bih ga.

Ovde u Teksasu treba neki auto koji ce da izdrzi sve neravnine i rupe na putevima. Sportski su dobri, ali mislim da je samo neki SUV dorastao ovim putevima. Mozda F150
Camry nepoderiv, mada na novi model se ljudi masovno zale na 8 speed transmisiju. Ako gledas na duge staze i dalje nema bolji auto u US.

Dodge - necu ni da komentarisem. Meni se svidja Challenger ali neka hvala.
BMW jako los u USA, skup, skupo odrzavanje, mnogo se kvare, pogotovo elektronika koja je vatra za popravku.
Isto i Audi.
Mercedes tek! Uzas!
VW je smece koje se raspada.
Subaru - meh, po meni najlosiji od Japanaca.

Toyota i Honda i njihovi luksuzni derivati FTW.
Pogledajte malo Scotty Kilmer sta kaze o autima na YT sve ce vam biti jasno.

Last edited by Jorda; 05.09.2019 at 00:31.
Reply With Quote
  #74  
Staro 05.09.2019, 00:51
Jorda Jorda je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.08.2017
US lokacija: San Diego, California
YU lokacija: Pozega
Poruke: 128
Nepromenjeno

https://www.youtube.com/watch?v=H5XVqbEgSIE .
Reply With Quote
  #75  
Staro 06.09.2019, 01:04
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

ajooj sto su nasi napaljeni na camrija ko Bosanci na Golfa 2. Koji to auto bolji od Moskvica.


Scotty ja sam gledao a onda mi je dosadio. Nije taj bas citav. Popravke objasnjava jako povrsno i neuredan je uzasno. No to je jos i najboje sto radi jer kad krene da poredi automobile, majko mila. Chrysler je najgori americki auto, a Dodge je istvoremeno i najbolji i najgori. Japanci su super jer se ne sklapaju u Mexico itd. Ne znam da li je weed ili alzheimer ali nisu cista posla.

ChrisFix je zakon koga interesuju opravke pod uslovom da se ne navucete kao on. decko je jako pedantan i ne upusta se u velike rasprave...
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #76  
Staro 06.09.2019, 05:19
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Vidim da ovde ima Camry-ja kao svojevremeno Golf 2-ki u Sarajevu.

Onda dolaze ostale Tojote, pa Honde, pa Hjundaji (To su oni sto su se takmicili sa Yugom ko moze da napravi jeftiniji auto.) i Kije.

Sto se tice Camry-ja, kazu da su najbolji oni koji su radjeni pre 2008. Mislim da se ne isplati uzeti auto koji ima 10+ godina. Sta misle ostali?
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #77  
Staro 06.09.2019, 06:14
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Vidim da ovde ima Camry-ja kao svojevremeno Golf 2-ki u Sarajevu.

Onda dolaze ostale Tojote, pa Honde, pa Hjundaji (To su oni sto su se takmicili sa Yugom ko moze da napravi jeftiniji auto.) i Kije.

Sto se tice Camry-ja, kazu da su najbolji oni koji su radjeni pre 2008. Mislim da se ne isplati uzeti auto koji ima 10+ godina. Sta misle ostali?
Ja sam se uvek vodio mislju da treba kupovati auto original iz zemlje porekla, znaci da se tamo i proizvodi, kao npr mazda konkretno mazda 6 koju vozim 2017, em ima po meni najlepsu liniju, plus je all made in japan, potrosnja za auto tezine skoro 1800kg sa 2.5 atmosfercem mi je 7.3 l na 100km prosek.

I mislim da sva kola koja se sklapaju u americi su krsevi, a to najvise pokazuju SUV BMW i mercedes koji se sklapaju u SC i AL

Pozz
Reply With Quote
  #78  
Staro 06.09.2019, 08:07
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Vidim da ovde ima Camry-ja kao svojevremeno Golf 2-ki u Sarajevu.

Onda dolaze ostale Tojote, pa Honde, pa Hjundaji (To su oni sto su se takmicili sa Yugom ko moze da napravi jeftiniji auto.) i Kije.

Sto se tice Camry-ja, kazu da su najbolji oni koji su radjeni pre 2008. Mislim da se ne isplati uzeti auto koji ima 10+ godina. Sta misle ostali?
ako slusas Scotty-ja nijedan auto se ne isplati uzeti, dobro osim Camrija, ali ja sam batalio tog drkadziju i gledao ChrisFix i naucio mnogo pametnih stvari od pametnog momka.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #79  
Staro 06.09.2019, 08:13
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Futbalista Prikaz poruke
Ja sam se uvek vodio mislju da treba kupovati auto original iz zemlje porekla, znaci da se tamo i proizvodi, kao npr mazda konkretno mazda 6 koju vozim 2017, em ima po meni najlepsu liniju, plus je all made in japan, potrosnja za auto tezine skoro 1800kg sa 2.5 atmosfercem mi je 7.3 l na 100km prosek.

I mislim da sva kola koja se sklapaju u americi su krsevi, a to najvise pokazuju SUV BMW i mercedes koji se sklapaju u SC i AL

Pozz
naravno da su krsevi jer u Americi svaka susa moze da uzme bilo koji auto na lizing pa posle kad vidi koliko kosta odrzavanje onda mu ne valja auto. Budi laf jbg ako hoces da vozis auto od +30K onda se spremi i da ga odzavas.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #80  
Staro 06.09.2019, 08:15
Jorda Jorda je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.08.2017
US lokacija: San Diego, California
YU lokacija: Pozega
Poruke: 128
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
... i ne upusta se u velike rasprave...
Valja primeniti tako da cu upravo to da uradim .
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 10:02.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.