ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #91  
Staro 08.09.2019, 18:02
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Mirko47 Prikaz poruke
Jel taj Camry toliko dobar kada se kunu u njega toliko ?
Ja sam više Honda fan, Accord ili CRV...
http://m.carcomplaints.com

Evo ovde nadjete sve sto vas zanima o zalbama korisnika
Reply With Quote
  #92  
Staro 08.09.2019, 19:37
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

ja bih samo hteo da kazem da kupovina polovnog ili novog auta na kredit povlaci sledece porsledice:

- prvo kamata na kredit
- zatim upis banke ili credit union na title sto znaci da se auto ne moze otudjiti dok se ne vrati dug.
- a to dalje povlaci da u slucaju velikog i skupog za popravku neisplativog kvara ne mozes da se ratosiljas lako auta.
- osiguranje ne moze biti vise osnovno vec puno sto je znatno skuplje...

to je ono sto sam ja pronasao ako neko ima nesto da doda ili ispravi dobrodosao je
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #93  
Staro 08.09.2019, 20:02
marko1995 marko1995 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BiH
Poruke: 473
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
ja bih samo hteo da kazem da kupovina polovnog ili novog auta na kredit povlaci sledece porsledice:

- prvo kamata na kredit
- zatim upis banke ili credit union na title sto znaci da se auto ne moze otudjiti dok se ne vrati dug.
- a to dalje povlaci da u slucaju velikog i skupog za popravku neisplativog kvara ne mozes da se ratosiljas lako auta.
- osiguranje ne moze biti vise osnovno vec puno sto je znatno skuplje...

to je ono sto sam ja pronasao ako neko ima nesto da doda ili ispravi dobrodosao je
Sad se vuče pitanje da li je moguće u SAD živjeti bez auta??
__________________
DV2019 - has not been selected
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00035XXX
DS-260: 20-Mar-2020
Poslani dokumenti: 21-Mar-2020
Reply With Quote
  #94  
Staro 09.09.2019, 02:24
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik marko1995 Prikaz poruke
Sad se vuče pitanje da li je moguće u SAD živjeti bez auta??
Moze ako zivis negde blizu SVEGA...
Ja sam prve godine sa zenom i cerkom ziveo u Chicagu na Lakeview koji je od centra 5min busom, skola je bila na 60m od zgradei sve je bilo nadohvat ruke tako da nam auto uopste nike ni trebao. E sad, ziveti na toj lokaciji u stanu 1bdroom koji i nije bio bog zna kakav a kostao je 1330$ plus rezije telefoni sve oko 1600. Kraj je bio prelep, jako puno ljudi, zelenila parkova, jezero na 200m od nas, ali kazem stan ko stan bezveze. E onda smo otisli na suburb a tamo bez kola kao bez nogu. I to ne samo jedna vec dvoja kola potrebna samo tako.

Pozz
Reply With Quote
  #95  
Staro 09.09.2019, 02:44
neus neus je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.02.2019
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 222
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Futbalista Prikaz poruke
Moze ako zivis negde blizu SVEGA...
Ja sam prve godine sa zenom i cerkom ziveo u Chicagu na Lakeview koji je od centra 5min busom, skola je bila na 60m od zgradei sve je bilo nadohvat ruke tako da nam auto uopste nike ni trebao. E sad, ziveti na toj lokaciji u stanu 1bdroom koji i nije bio bog zna kakav a kostao je 1330$ plus rezije telefoni sve oko 1600. Kraj je bio prelep, jako puno ljudi, zelenila parkova, jezero na 200m od nas, ali kazem stan ko stan bezveze. E onda smo otisli na suburb a tamo bez kola kao bez nogu. I to ne samo jedna vec dvoja kola potrebna samo tako.

Pozz
U NY je auto u 99% slucaja visak, ako se zivi na teritoriji jednog od 5 boroughsa gdje ima MTA-a odnosno subwaya. E sad, ako se zivi Upstate ili u Jerseyu, to je onda vec druga prica i auto zaista postaje neophodno.
Najprostiji primjer je taj da se u mnogo slucaja za transport unutar samog Jerseya, javnim prevozom gubi i do 2 sata, dok je autom taj put svega 20ak minuta.
Mada mislim da je NY prilicno izolovan slucaj kada je u pitanju funkcionalni javni prevoz do te mjere da eliminise potrebu auta. Chicago npr ima isto te vozove i subway, al nije to ni priblizno dovoljno da zamijeni auto.
U LA-u ste bez auta bukvalno mrtvi (a i sa autom ste poginuli jer je saobracaj blago receno katastrofalan)
Reply With Quote
  #96  
Staro 09.09.2019, 05:44
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik neus Prikaz poruke
U NY je auto u 99% slucaja visak, ako se zivi na teritoriji jednog od 5 boroughsa gdje ima MTA-a odnosno subwaya. E sad, ako se zivi Upstate ili u Jerseyu, to je onda vec druga prica i auto zaista postaje neophodno.
Najprostiji primjer je taj da se u mnogo slucaja za transport unutar samog Jerseya, javnim prevozom gubi i do 2 sata, dok je autom taj put svega 20ak minuta.
Mada mislim da je NY prilicno izolovan slucaj kada je u pitanju funkcionalni javni prevoz do te mjere da eliminise potrebu auta. Chicago npr ima isto te vozove i subway, al nije to ni priblizno dovoljno da zamijeni auto.
U LA-u ste bez auta bukvalno mrtvi (a i sa autom ste poginuli jer je saobracaj blago receno katastrofalan)
Svi suburbans u Chicagu su povezani sa centrom, ali je veliko sr.anje sto suburbs izmedju sebe su totalno nepovezani, tako da ako neko hoce sa severa negde na west, mora vozom do centra pa onda tek odande na west...nema ni metro klasican, ne znam dal su podzemne vode zbog jezera pravile problem??
Reply With Quote
  #97  
Staro 09.09.2019, 12:47
marko1995 marko1995 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BiH
Poruke: 473
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Futbalista Prikaz poruke
Moze ako zivis negde blizu SVEGA...
Ja sam prve godine sa zenom i cerkom ziveo u Chicagu na Lakeview koji je od centra 5min busom, skola je bila na 60m od zgradei sve je bilo nadohvat ruke tako da nam auto uopste nike ni trebao. E sad, ziveti na toj lokaciji u stanu 1bdroom koji i nije bio bog zna kakav a kostao je 1330$ plus rezije telefoni sve oko 1600. Kraj je bio prelep, jako puno ljudi, zelenila parkova, jezero na 200m od nas, ali kazem stan ko stan bezveze. E onda smo otisli na suburb a tamo bez kola kao bez nogu. I to ne samo jedna vec dvoja kola potrebna samo tako.

Pozz
Aha, aha... Meni je Lakeview prelijep i vrlo vjerovatno ako prodjem kroz proces i pozelenim da cu upravo tu traziti nesto... Za pocetak bi imao smjestaj u Maywood dok se ne snadjem... Ima interesantnih stanova u Lakeview, meni dovoljan i studio, eh sad daleko je to sve...
__________________
DV2019 - has not been selected
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00035XXX
DS-260: 20-Mar-2020
Poslani dokumenti: 21-Mar-2020
Reply With Quote
  #98  
Staro 09.09.2019, 16:13
neus neus je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.02.2019
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 222
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Futbalista Prikaz poruke
Svi suburbans u Chicagu su povezani sa centrom, ali je veliko sr.anje sto suburbs izmedju sebe su totalno nepovezani, tako da ako neko hoce sa severa negde na west, mora vozom do centra pa onda tek odande na west...nema ni metro klasican, ne znam dal su podzemne vode zbog jezera pravile problem??
Ne bih rekao da je to stvar samo Chicaga, pogledaj LA koji je cudoviste od grada, a imaju svega par linija metroa koje su (uglavnom) ne pretjerano funkcionalne u smislu da mogu u potpunosti da zamijene auto, a grad je bukvalno razvijen u ravnici.
Sa druge strane, NY je bukvalno cijeli na vodi, pa ima najrazvijeniju metro mrezu na svijetu.
Prosle godine sam bio par mjeseci u Chicagu, na Westu. Cak i kad bih trebao do downtowna da idem, morao bih najprije da uzimam bus do Logan squarea, pa tek tu onda da presijedam na voz tako da bi se put koji se autom inace predje za 20-25 min ovako oduzio na min sat vremena.
Reply With Quote
  #99  
Staro 09.09.2019, 17:02
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

to su sve predrasude o Americi stare sada vec nekoliko decenija. Od tada je proslo mnogo vremena. Mnogi Americki gradovi uzurbano obnavljaju nekada u svetu najbolju mrezu javnog transporta koja je potom temeljno razmontirana...

Zatim ni u Evropi ljudi vise ne vole samo gradski prvoz. Evo ja kad sam u Srbiji ujutru GSP ide prazan a na ulicam guzva a u svakim kolima sedi jedan. Nekad je bilo ujutru nisi mogao uci u BUS od radnog naroda.

Dodjes vidis pa izracunas da li ti treba auto.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #100  
Staro 09.09.2019, 19:38
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

U BGu prazan bus ujutro? U BGu se raspada GSP odavno, a u poslednje dve tri godine je katastrofa. NAravno da su busevi u spicu krcati, mse polaske i voze krseve.


Inace razlika izmedju kaska i obicnog osiguranja nije velika ukoliko su dobri vozaci bez incidenata i sa vecim stazom na vozackoj dozvoli.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 23:54.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.