ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Kupovina auta na kredit i građenje kreditne istorije » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 07.07.2014, 18:26
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik noki Prikaz poruke
Kad smo tek stigli ovde, nama pozajmio kola jedan Makedonac sto zivi ovde blizu do nas.Posle 2-3 nedelje od prve moje plate kupili tojotu sa 230 000 milja za 1000 dolara,osiguranje smo placali samo 80 dolara(lajabiliti). Cele godine smo se mucili sa suprugom sa jednim kolima,pogotovo sto su nam radna mesta bila u sasvim suprotnim pravcima.Odlucimo da kupimo jos jedna - Ford Escape(2003godine) sa 100 000 milja(pa dodadosmo za njega vece osiguranje-ono za sudar,i nepogodu),pa pocesmo da placamo 160 dolara / mesecno za dvoje kola.Sledeci korak je bio da zamenimo moju tojotu,pa sam kupila nissan sa 150 000 milja(sva ova kola smo kupovali po ceni od 1000-3000 dolara)Od prosle godine u avgustu sam pocela aktivno da jurim dokumente za kupovinu kuce, pa smo to zavrsili ovog proleca i posle toga resili da kupimo malo bolja kola za mene.Pa tako sada vozim Suzuki Forenzu od 2007 godine i 70000 milja(trenutno placamo za osiguranje 300 dolara mesecno).Znaci sto bolja kola kupis hoces da stavis bolje pokrice,i cena osiguranja raste. Nikad nisam patila od toga da vozim najnovija kola.Bolje mi je ovako da vozim nekolko godina stara kola,da placam manje osiguranja,i da mi ostane vise para da izadjemo negde sa decom i da ulepsavam nas novi dom...

Ne znam s kim radis osiguranje ali cini mi se da te "malo" deru, moj zip code je jedan od najskupljih za garaziranje i placam $690 za sest meseci za dva auta, od kojih je jedan 2014-to (btw, za njega je osiguranje skoro duplo manje nego za stariji auto). Osiguranje je za oba 300/100, uninsured driver, deductible waiver za hit and run, road assistance, gap za kredit, 30 days rental for up to $50 per day...

Sto se tice te polemike oko starog/novog auta - manite se toga. Krediti za polovni auto imaju veci interest, veci su troskovi za odrzavanje, skuplje je osiguranje i imaju daleko manje taksene olaksice ako je neko privatnik... donesite odluku koja je primerena vasem budzetu, situaciji i informisanosti i manite se tudjeg zivota i odluka. Ljudi imaju pravo da kupe sta god hoce, njihove su pare - nisu ih ukrali... svako ima svoju racunicu i preference. - btw - ovo ja uopsteno oko komentara da li je nov auto budalastina ili ne

Last edited by Zana; 07.07.2014 at 18:32. Razlog: Pojasnjenje
Reply With Quote
  #22  
Staro 07.07.2014, 18:46
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Ma to $300 mesecno je za oba kola,puno pokrice i sporedjujuci sta placaju kolege sa posla mogu da kazem da placam manje nego vecina njih.Kad kazem polovno auto nisam mislila na kredit,ja se izvinjavam sto nisam bila konkretna ali sva vozila sto smo ih do sad kupili smo platili u kesu.Ne volim i za kola da placam rate.
Prva kola sam kupila za $1000,za isto toliko para sam ih prodala,druga sam kupila za $1150,a posle godinu i po voznje sam ih prodala za $1100.Sta mi se svidjalo dok sam vozila ta jeftinija kola je sto nisam morala da se sekiram za puno pokrice,posto je ionako kola jeftina i stara.
Ja uvek preferiram sta god mogu da platim odmah u gotovom,sto se tice kreditnog skora,posle kupovine kuce mi je pao na 735,ali evo ga poceo oped da raste,i nove ponude za kreditne kartice idu sa mnogo povoljnijim uslovima nego one prve.

I da evo linka prema Forbes, koja od drzava u USA placa najvise i najnize osiguranje za kola:
http://www.forbes.com/sites/jimgorze...surance-rates/

New Jersey nije na listi ali u proseku se placa $1,905 godisnje,evo linka:
http://www.valuepenguin.com/average-cost-of-insurance

Last edited by noki; 07.07.2014 at 18:54.
Reply With Quote
  #23  
Staro 07.07.2014, 18:55
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik noki Prikaz poruke
Ma to $300 mesecno je za oba kola,puno pokrice i sporedjujuci sta placaju kolege sa posla mogu da kazem da placam manje nego vecina njih.
Ne znam sta da ti kazem sad, mnogo je to...

Meni bi izaslo mesecno oko $110 za oba (placam za 6 meseci premiju), ispada da ti placas skoro 3 puta vise nego mi (2.7 da budemo precizniji). To je na godisnjem nivou razlika od $2,280?! Nekad nije na odmet da se uradi quote sa drugim kompanijama, suvise mi je to skupo. Ajd' da pitam glupost sad ali da proverim jos jednom - $300 MESECNO ili POLUGODISNJE? Sa kime osiguravate? Jel' vam jeftinije ako bundle sa osiguranjem za kucu?
Reply With Quote
  #24  
Staro 07.07.2014, 19:04
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Zana Prikaz poruke
Ne znam sta da ti kazem sad, mnogo je to...

Meni bi izaslo mesecno oko $110 za oba (placam za 6 meseci premiju), ispada da ti placas skoro 3 puta vise nego mi (2.7 da budemo precizniji). To je na godisnjem nivou razlika od $2,280?! Nekad nije na odmet da se uradi quote sa drugim kompanijama, suvise mi je to skupo. Ajd' da pitam glupost sad ali da proverim jos jednom - $300 MESECNO ili POLUGODISNJE? Sa kime osiguravate? Jel' vam jeftinije ako bundle sa osiguranjem za kucu?
Znam ja da je to puno,ali tolika je prosecna cena u NJ. Od njihove srednje cene($1,905) mi placamo negde $1,700,godisnje,sa time sto prva rata bude vece 350-400 dolara,a one sto slede $280 za svaki mesec.Osihuranje imamo preko Geico,i sa njima smo vec 4 godine,uradila sam quote za Progressive sa njima imamo osihuranje za kucu,ali "paket" mozemo da uradimo tek sledeceg proleca posto,smo osiguranje za kucu morali da uplatimo jednu godinu unapred.Suprug ima CDL vozacku,i kod njegovog vozila osiguranje je nize.Vodi se kao da vozi preko 20 godina(sto je i istina).Ja sam novi sofer prvi put sam polozila kad smo stigli ovde,nemam vozacku iz domovine ,i kod mene su tarife vece,sve dok mi ne zamene ovu prvu vozacku u 2016,necu moci da se otarasim od tih visokih tarifa na osiguranju.A posle toga ce sin da bude tinejdzer i rate oped nagore(kad imas tinejdzera u kuci normalno je da placas visu tarifu)
Reply With Quote
  #25  
Staro 07.07.2014, 19:31
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik noki Prikaz poruke
Znam ja da je to puno,ali tolika je prosecna cena u NJ. Od njihove srednje cene($1,905) mi placamo negde $1,700,godisnje,sa time sto prva rata bude vece 350-400 dolara,a one sto slede $280 za svaki mesec.Osihuranje imamo preko Geico,i sa njima smo vec 4 godine,uradila sam quote za Progressive sa njima imamo osihuranje za kucu,ali "paket" mozemo da uradimo tek sledeceg proleca posto,smo osiguranje za kucu morali da uplatimo jednu godinu unapred.Suprug ima CDL vozacku,i kod njegovog vozila osiguranje je nize.Vodi se kao da vozi preko 20 godina(sto je i istina).Ja sam novi sofer prvi put sam polozila kad smo stigli ovde,nemam vozacku iz domovine ,i kod mene su tarife vece,sve dok mi ne zamene ovu prvu vozacku u 2016,necu moci da se otarasim od tih visokih tarifa na osiguranju.A posle toga ce sin da bude tinejdzer i rate oped nagore(kad imas tinejdzera u kuci normalno je da placas visu tarifu)
Da ti kazem iskreno - u CA je novi auto pokriven sa postojecim osiguranjem oko mesec dana, tako da se nisam zurila da dodam novi auto u polisu. Sa Progressive sam 12 godina, uradila sam quotes sa Geico i Mercury prvo - i jedan i drugi su mi ispali oko $1,100 za 6 meseci za oba auta. Pozvala sam Mercury da pitam koliko LoJack i obrazovanje imaju discount i spuste mi cenu na $720. Geico na oko $800. Uradim quote sa mojim osiguranjem online i ispadne mi oko $1,200. Onda sam njih zvala i pitala kako i sta, nema smisla njihova godinama musterija... Navodno ja tu nesto nisam dobro uradila (foliranje nevidjeno ali sta ces, navikla da se "pogadjam" k'o na pijaci) i onda su oni sve to ponovo uradili i ispalo je $690. Eto. Ti sad spremi papire i zivkaj, a spremi i listu svih discounts koji su regulisani kod tebe u state.

Sto se sina na osiguranju tice - sta da ti kazem, good luck
Reply With Quote
  #26  
Staro 07.07.2014, 19:37
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Ma znam za to si totalno u pravu,to radi i moja sestra i uvek upali.Zacudjujuce koliko ovde moze jedan razgovor da promeni stvari.Ja skoro sve zavrsim online ali verovatno i ja treba malo da razradim telefon
Reply With Quote
  #27  
Staro 07.07.2014, 19:57
Balloonranger Balloonranger je offline
Član
 
Datum prijave: 30.05.2014
US lokacija: Mountain View - CA
Poruke: 7
Nepromenjeno

Kupio i ja novi auto sad za Memorial day. Kada kupujete nov auto koristite TrueCar sajt. Odlicne su cene i dobija se sertifikat sa kojim mozete kod dilera. Ne znam kako tacno funkcionisu ali kad sam uradio quote na sajtu posle 1h mi se javio sales guy iz Toyote da mu ponudi jos nizu cenu od njihove.

Toyota Camry - 2014.5 - LE sa power seats sam platio $19100. Sticker price je bio $24500. Vise od $5000 popusta.

Dobio jos i neke sitnice free (cargo net, first aid kit, felne)...

Ovde sam 2 godine i preko Toyota Finance je 0% APR, 90 no payments i bez downpayment-a. Dao $2000 downpayment i ~$290 mi je rata. Osiguranje je $920 godisnje ($500 deductible).

Ako radite finansiranje za nova kola najbolje je preko Toyote jer idu preko njihove banke.
Reply With Quote
  #28  
Staro 08.07.2014, 11:01
elefteros elefteros je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2014
US lokacija: Boston
YU lokacija: Beograd
Poruke: 132
Pošalji Skype™ poruku korisniku elefteros
Nepromenjeno

Društvo, jeste li objašnjavali negde na forumu šta vam znače ti termini?

apr, downpayment npr. itd itd? Nisam gadljiv na google ali ajde da proverim ovde prvo?
__________________
Urednik sajta Work and Travel iskustvo
Reply With Quote
  #29  
Staro 08.07.2014, 12:25
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik elefteros Prikaz poruke
Društvo, jeste li objašnjavali negde na forumu šta vam znače ti termini?

apr, downpayment npr. itd itd? Nisam gadljiv na google ali ajde da proverim ovde prvo?
Najbolje je da otvoris novu temu o tome sta znace svi ovi termini da ne bi skrenuli sa teme ovde. Verujem da ce ti tema naci siroki odziv.
Reply With Quote
  #30  
Staro 07.11.2014, 14:21
elefteros elefteros je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2014
US lokacija: Boston
YU lokacija: Beograd
Poruke: 132
Pošalji Skype™ poruku korisniku elefteros
Nepromenjeno

Skoro sam saznao da je ovo sajt koji vodi jedan naš lik, a koji je pritom aktivan i na forumu Kluba putnika odakle sam pokupio najviše životne i putničke filozofije u poslednjih 6 godina koliko sam dugo deo te priče

Sajt se bavi automobilima (uglavnom američkim), i zanimljiv je.

Bacite pogled:
http://carstatement.com
__________________
Urednik sajta Work and Travel iskustvo
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kupovina kuće-stana u USA olivera77 Vodič za emigrante 216 10.01.2023 13:14
Kredit za lot + house? Angelina Stare teme 1 13.04.2013 20:09
Koju banku izabrati - za kupovinu auta, kreditne kartice, građenje kreditne istorije dreamerns Stare teme 93 02.09.2010 05:11
Ograničenje zapošljavanja stranaca zoran80 Stare teme 26 25.01.2010 14:31
Da li kupiti automobil za gotovinu ili na kredit? emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 09.07.2007 21:35

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 10:36.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.