ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 05.04.2013, 20:48
dejan.balazevic dejan.balazevic je offline
Član
 
Datum prijave: 05.04.2013
Poruke: 1
Nepromenjeno Odlazak u USA sa porodicom

Ukoliko dobijemo green card (supruga, dete od godinu dana i ja), da li moramo da idemo svi u isto vreme, ili mogu ja da odem prvi, a da onu dodju nakon par meseci, kada se ja malo snadjem?
  #2  
Staro 05.04.2013, 21:14
american muscle american muscle je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.10.2010
YU lokacija: istra
Poruke: 53
Nepromenjeno

ti možeš da odeš prvi i oni mogu doč kasnije, ali ako se nevaram, moraju doč unutar 6mj. od kad si ti otišao ili nešto sl.

u svakom slučaju možeš otič sam u početku
  #3  
Staro 05.04.2013, 21:22
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Ako ti dobijes greenc ard onda ti mozes otici sam, a do 6 mjeseci od dana izdavanja vize moraju ti doci i supruga i dijete.
Ako kojim slucajemizvuku tvoju suprugu, onda ona mora ici sa tobom da vam aktivira vizu i ona se moze isti dan vratiti, a ti mozes ostati, ali u ovom slucaju ona mora otici sa tobom.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
  #4  
Staro 06.04.2013, 13:09
aspirin aspirin je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.03.2012
Poruke: 78
Nepromenjeno

[QUOTE=landlord;37339]Ako kojim slucajemizvuku tvoju suprugu, onda ona mora ici sa tobom da vam aktivira vizu i ona se moze isti dan vratiti, a ti mozes ostati, ali u ovom slucaju ona mora otici sa tobom.[/QUOTE]
Supruga kao dobitnik uvede muza u USA a onda se vrati nazad (sa ili bez cekanja da joj stigne GC). Kada se suprug bez njih stabilizuje i pripremi teren za njihov dolazak, supruga nakon 3-4 meseca ulazi ponovo u USA i povede decu kojima bi to bio prvi ulazak.
Da li u praksi ovo funkcionise i legalno prolazi bez posledica?
Da li je neko sa foruma ucinio istu stvar?
  #5  
Staro 06.04.2013, 13:48
oskark's Avatar
oskark oskark je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.06.2010
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Zrenjanin
Poruke: 676
Nepromenjeno

[quote=aspirin;37350]Supruga kao dobitnik uvede muza u USA a onda se vrati nazad (sa ili bez cekanja da joj stigne GC). Kada se suprug bez njih stabilizuje i pripremi teren za njihov dolazak, supruga nakon 3-4 meseca ulazi ponovo u USA i povede decu kojima bi to bio prvi ulazak.
Da li u praksi ovo funkcionise i legalno prolazi bez posledica?
Da li je neko sa foruma ucinio istu stvar?[/quote]
Nije nelegalno, tako su radili I mnogi pre tebe. Sto je I normalno. Ona se vratila da "pozavrsi stvari". Samo ti moras da vidis sta I kako ti se sve isplati. Bolje da ona saceka GC jer je lakse putovati ako imas plastican dokaz za to.
__________________
27.10.2011. Prijava prvi put
01.05.2012. 2013EU00011XXX
14.05.2012. Poslata Koverta
22.05.2012. Stigla koverta u Kentucky
29.01.2013. Obavljen lekrski pregled
20.02.2013. Interview Uspesno Obavljen
21.02.2013. Viza u pasosu!!!
08.03.2013. Avionska karta
27.04.2013. Vezite se, Polecemo POE Seattle

Oskarov Blog

zelenadvlutrija.blogspot.com
  #6  
Staro 06.04.2013, 14:52
ASSI's Avatar
ASSI ASSI je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.11.2012
US lokacija: gde me zivot odvede :)))
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 192
Pošalji Skype™ poruku korisniku ASSI
Nepromenjeno

Da li je tacno da u avion moraju 2 odrasla (jedan ne moze) da idu sa dva mala deteta?
__________________
(Amer u pokusaju od 01.11.2012.)!!!!!!!!!
DV 2014 x2 DV 2015 x2 DV 2016 x2 DV 2017 x2 DV 2018 x2 DV 2019 x2 DV 2020 x2 DV 2021 x2 DV 2022 x2
  #7  
Staro 20.04.2013, 20:43
Isabela Isabela je offline
Član
 
Datum prijave: 20.04.2013
YU lokacija: Zenica, BiH
Poruke: 2
Nepromenjeno

[QUOTE=landlord;37339]Ako ti dobijes greenc ard onda ti mozes otici sam, a do 6 mjeseci od dana izdavanja vize moraju ti doci i supruga i dijete.
Ako kojim slucajemizvuku tvoju suprugu, onda ona mora ici sa tobom da vam aktivira vizu i ona se moze isti dan vratiti, a ti mozes ostati, ali u ovom slucaju ona mora otici sa tobom.[/QUOTE]

Poštovanje,

Ljubazno Vas molim da mi kažete o vašem iskustvu koliko Vam je vremenski trebalo da se snađete nakon dolaska i da li procedura traženja posla traje dugo. Prvi put sam na ovom forumu, jako mi se sviđa i već sam našla dosta korisnih odgovora.
Pozdrav
  #8  
Staro 20.04.2013, 23:17
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Cao Isabela,

dobro dosla na forum.
Pitanje ti je dosta siroko i ne znam sta bih ti rekao.
Selidba na drugi kontinent nije nimalo laka i pogotovo jer ostavljas jedan zivot koji si do tada imalai sve pocinjes iz pocetka. Onda imas taj neki kulturni sok kad tek dodjes. Ja se na to sve jos uvijek navikavam i nakon 4 godine. :)


JA sam posao u struci nasao nakon 4 mjeseca, dok je moja supruga imala vise srece i nasla je posao jako brzo. Mislim da je 19. dan pocela da radi.
Sto se tice posla sve je stvar srece i onoga sta znas da radis.
Ako imas nekih konkretnijih pitanaj pitaj slobodno.
Jesi ti dobila green card ili si tek aplicirala?
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
  #9  
Staro 20.04.2013, 23:42
sparky sparky je offline
Član
 
Datum prijave: 12.10.2012
YU lokacija: Bar, Crna Gora
Poruke: 16
Nepromenjeno

Da ne otvaram novu temu.
Eto ja sam ove godine prvi put okušao sreću na ovoj lutriji i viđećemo što će biti (nadam se najboljem) :)
Mene interesuje ista stvar iz ove teme. A to je putovanje sa porodicom.
Naime ja sam prijavio i ženu i sebe. Imamo sina od dvije ipo godine i u međuvremenu smo dobili još jednog sina.
To je moje pitanje.
Kada sam prijavljivao prijavio sam samo jedno dijete a sada imam dvojicu :)
Kako to ide poslije?
Ima li kakve veze i remeti li rođenje prijavu?

Ja planiram ako dobijem da idemo svi.
  #10  
Staro 21.04.2013, 18:30
Isabela Isabela je offline
Član
 
Datum prijave: 20.04.2013
YU lokacija: Zenica, BiH
Poruke: 2
Nepromenjeno

[QUOTE=landlord;37735]Cao Isabela,

dobro dosla na forum.
Pitanje ti je dosta siroko i ne znam sta bih ti rekao.
Selidba na drugi kontinent nije nimalo laka i pogotovo jer ostavljas jedan zivot koji si do tada imalai sve pocinjes iz pocetka. Onda imas taj neki kulturni sok kad tek dodjes. Ja se na to sve jos uvijek navikavam i nakon 4 godine. :)


JA sam posao u struci nasao nakon 4 mjeseca, dok je moja supruga imala vise srece i nasla je posao jako brzo. Mislim da je 19. dan pocela da radi.
Sto se tice posla sve je stvar srece i onoga sta znas da radis.
Ako imas nekih konkretnijih pitanaj pitaj slobodno.
Jesi ti dobila green card ili si tek aplicirala?[/QUOTE]

Ćao,

Prije svega iskreno ti hvala na odgovoru. Aplicirala sam pa šta bude. Situacija U Zenici u pogledu traženja posla nije baš sjajna za visoko obrazovan kadar, a oduvijek me gušilo to što se ne mogu u nečemu ostvariti. Ne bih mi bio problem živjeti bilo gdje u svijetu, samo mi je pristutna doza opreza jer došla bih sa manjim kapitalom, nemam nikoga tamo, samo muž i ja, imamo fakultet, govorimo dosta dobro engleski i zanimalo me je koliko našim ljudima okvirno treba da nađu posao, što si mi izuzetno ljubazno odgovorio.
Tebi i tvojoj cijenjenoj supruzi želim svako dobro u USA. Inače jesmo li mi komšije Sarajevo-Zenica.

Pozdrav
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Razlozi (naši), za odlazak u USA curlika Vaša strana 309 04.02.2023 22:27
Odlazak u USA sa malom decom - Iskustva! peja Vaša strana 243 28.09.2016 08:10
Turistički odlazak u Ameriku i Kanadu Ivan_66 Ne-imigrantske vize 15 22.08.2015 22:10
Odlazak u USA bez igde ikoga nelson Vodič za emigrante 131 31.10.2013 00:15
Odlazak sa porodicom MinkaMilos Stare teme 15 18.09.2010 14:00

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:31.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.