ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Prvi prelaz preko granice » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #51  
Staro 24.05.2018, 18:06
vekica vekica je offline
Član
 
Datum prijave: 23.08.2015
US lokacija: chicago
YU lokacija: srbija
Poruke: 4
Nepromenjeno

Pozz ljudi. Uskoro bih i ja trebao put USA, do kraja godine ili na proleće. Izvinjavam se sto ovako "ulecem" u temu, ali može li mi neko reci sadržaj "žute koverte"?
Koliko vremena je potrebno (otprilike) od trenutka dobijanja SSN pa do dobijanja CDL-a, tj. vozačke za kamion, jer planiram to da radim dok mi ne dodje supruga sa decom?
Lep pozdrav svima i svako dobro!
Reply With Quote
  #52  
Staro 24.05.2018, 23:28
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik subman Prikaz poruke
i da.

kad idemo na carinu?

jel to posle pasoske kontrole?

i sta mora da prijavimo na carini?

i da li posle pasoske kontrole i carine ima i nesto trece?
Na JFK prvo ide pasoska kontrola (gde se predaje i zuti koverat), a potom carina, dok u San Jose-u mislim da je obrnuto. U oba slucaja carinici me nisu skoro ni pogledali.
Reply With Quote
  #53  
Staro 22.06.2018, 20:58
GodFather's Avatar
GodFather GodFather je offline
Član
 
Datum prijave: 27.10.2015
US lokacija: Orlando, Florida
YU lokacija: Zadar, Hrvatska
Poruke: 25
Nepromenjeno

Nama nisu bas nikakva pitanja postavljali na aerodromu samo uzeli koverte, vratili cd-e sa nalazima sistematskog (nisu ih ni pogledali!) i snimili lice sa kamerom za facial recognition udarili pecate u pasose sa oznakom DV1 i DV3 i permanent resident, ali nitko nam nije uzeo otiske prstiju! Moje otiske doduse imaju od prijasnjih turistickih ulazaka u USA, ali od mog sina koji je jos maloljetan nemaju.
I sad ne znam je li tribam negdje s njim otići da da otiske..?

A koliko sam procitala za naruciti se za biometics treba cekati i 60 dana!
Reply With Quote
  #54  
Staro 24.06.2018, 00:52
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik slucajni_prolaznik Prikaz poruke
Na JFK prvo ide pasoska kontrola (gde se predaje i zuti koverat), a potom carina, dok u San Jose-u mislim da je obrnuto. U oba slucaja carinici me nisu skoro ni pogledali.
Za koji dan ulazim u Usa,Poe ce mi biti Boston,MA Meni su u Ambasadi rekli da cim sletimo na aerodrom,tu se odmah negde nalazi i USCIS office i njima predajemo koverat. Znaci cim sletimo idemo u Imigraciono,a posle ide sve ostalo (kako sam ja nekako razumela) Znaci prvo Imigraciono pa sve ostalo
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #55  
Staro 25.06.2018, 12:27
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Makica@ Prikaz poruke
Za koji dan ulazim u Usa,Poe ce mi biti Boston,MA Meni su u Ambasadi rekli da cim sletimo na aerodrom,tu se odmah negde nalazi i USCIS office i njima predajemo koverat. Znaci cim sletimo idemo u Imigraciono,a posle ide sve ostalo (kako sam ja nekako razumela) Znaci prvo Imigraciono pa sve ostalo

Mislim da je pasoska kontrola i imigraciono isti covek, tj. onaj kome predajete pasos sa vizom je isti onaj kome predajete i zuti koverat / papir sa lekarskog / CD. Njemu treba da predate i popunjen Customs Declaration Form 6059B koji cete dobiti u avionu. Adresa koju upisete na 6059B je ona na koju stize GC.
Reply With Quote
  #56  
Staro 28.06.2018, 09:42
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik slucajni_prolaznik Prikaz poruke
Mislim da je pasoska kontrola i imigraciono isti covek, tj. onaj kome predajete pasos sa vizom je isti onaj kome predajete i zuti koverat / papir sa lekarskog / CD. Njemu treba da predate i popunjen Customs Declaration Form 6059B koji cete dobiti u avionu. Adresa koju upisete na 6059B je ona na koju stize GC.
Nisam ulazila na forum,al je bas tako bilo kako si napisao Dala nam je stjuardesa svima taj formular da popunjavamo u avionu,i to sam predala imigracionom sluzbeniku na ulasku. Hvalaaaaaaaaaaaaa
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #57  
Staro 24.09.2018, 16:42
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Finallt made it to the states.
Sve je bilo okej, ali sam se puno cimao zbog nekih stvari ali bespotrebno.
Ja sam leteo preko pariza i tamo su me onako prozvali na zvucniku i 2x su mi menjali sediste u avionu.Nakon toga e immigration officer ispitivao malo o mom odlasku u usa, ali i tu je sve bilo okej.
Kada sam sleteo u Detroit nastala je trema, vidim svi se cekiraju po onim terminalima, stanem i ja odaberem legal permant resident/green card holder skeniram pasos ali nece....Nakon toga kazem nekom radniku kakva je situacija i da mi treba pomoc i odveo me tamo gde treba. Svi su prema meni bili veoma fini, na pocetku me pitao kako sam dobio zelenu kartu, koliko novca nosim sa sobom i uzeo mi otiske. Nakon toga su me poslali u neku drugu prostoriju gde su rekli da treba da obave paperwork, tu sam cekao nekih desetak minuta i nakon toga je bilo ono welcome to the united states. prosao onaj skener za prtljag i to je to. Danas idem da apliciram za SSN, nadam se da mi nece reci da cekam 3 nedelje kao nekim prethodnim clanovima, u svakom slucaju javljam se ubrzo za novim iskustvom pozz
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #58  
Staro 24.09.2018, 17:14
Simke Simke je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.05.2017
Poruke: 87
Nepromenjeno

Dobrodosao druze i srecno ti bilo!! Samo napred!
Reply With Quote
  #59  
Staro 24.09.2018, 23:15
Niksovac Niksovac je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.05.2012
US lokacija: Čikago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 62
Smile Pozz

Ima li mozda neko "zavlacito" pitanje na ovom papiru sto popunjavamo u avionu posto se ne vidi lepo na ovoj slici



..ne znam da li sam u pravoj temi ali mi smo samo preveli diplome srednje i faksa u oxford akademiji i imamo pecat sudskog tumaca..

DA li je potrebno staviti i APOSTIL pecat na diplome da bi nam ih priznali u usa ili je samo prevod tumaca dovoljan???

Hvala!


__________________


Uskoro "DEJLI VLOG" iz Čikaga >>> Putujuce Duce


DV2017 - Not Selected
DV2018 - Selected
CN: 2018EU00021xxx
DS260: Septembar 2017
Lekarski: Avgust 2018
Intervju: Avgust 2018
Reply With Quote
Odgovori

Tags
engleski, granica, imigracija, pasoš

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Prijavio sam se preko Kosova savke90 Stare teme 6 03.11.2010 00:21
Prvi koverat ali nisam u Srbiji altrix Prva koverta 22 24.11.2009 11:50
Court i police certificates u prvi koverat? vlatkoMK Prva koverta 4 20.06.2009 21:03
Prvi intervju za DV-2009 - 3. oktobar 2008. kolja Stare teme 39 14.10.2008 23:23
Privremeni rad preko infostud-a redapple Stare teme 19 26.08.2008 14:09

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 17:26.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.