ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » Dv - 2021 » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #951  
Staro 08.10.2020, 12:11
PeckoPivoNew PeckoPivoNew je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.09.2020
US lokacija: FL
YU lokacija: Zemun
Poruke: 30
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik caliboy Prikaz poruke
Potvrde iz zemalja u kojima ste ziveli su potrebne ako ste ziveli u toj zemlji duze od 6 meseci (ako se ne varam), neka me neko ispravi ako gresim.

Diplome ne traze da se salju u KCC. Njih spremite za razgovor u ambasadi.
da, da, i supruga i ja živeli van zemlje po godinu i kusur. Plus ja ne znam da li će mi tražiti i sa Kosova, jer sam tamo živeo do 18. godine (bemliga kako vode to)
Reply With Quote
  #952  
Staro 08.10.2020, 14:11
caliboy caliboy je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.10.2020
US lokacija: San Diego
YU lokacija: Pozarevac
Poruke: 64
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik PeckoPivoNew Prikaz poruke
da, da, i supruga i ja živeli van zemlje po godinu i kusur. Plus ja ne znam da li će mi tražiti i sa Kosova, jer sam tamo živeo do 18. godine (bemliga kako vode to)
Ja mislim da ti sa Kosova nece traziti jer je tada to bila AP u sastavu RS. Ali to je samo moje misljenje, nemoj uzimati zdravo za gotovo. Najbolje ti je da pozoves i proveris to sa ambasadom...
Reply With Quote
  #953  
Staro 08.10.2020, 15:22
Green Green je offline
Član
 
Datum prijave: 08.10.2020
US lokacija: Dallas
YU lokacija: Kumanovo, Severna Makedonija
Poruke: 20
Nepromenjeno

Dobar dan.
Novi sam ovde na ovom forumu, i imam pitanje vezano za kako popuniti tacno i pravilno nekoliko polja u aplikaciji. Molim za odgovor.

Sta treba da napisem pod rednim brojem 9 kada popunjavam aplikaciju za zelenu lutriju?

9. . Mailing Address
a. In Care Of ( optional)
b. Address Line 1
c. Address Line 2 (optional)
e. District/County/Province/State

Zivim na istoj adresi u istoj kuci sa roditeljima, kuca se vodi na ime mog oca, racuni za struju i porez i sve ostalo dolaze na ime i prezime mog oca,
i molim ako neko zna da objasni sta da napisem u ova nekoliko polja.

Apliciram samo za mene, moji su roditelji u 60-tim godina zivota.
Reply With Quote
  #954  
Staro 08.10.2020, 18:09
svetlana33 svetlana33 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.10.2016
US lokacija: ???
Poruke: 150
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Green Prikaz poruke
Dobar dan.
Novi sam ovde na ovom forumu, i imam pitanje vezano za kako popuniti tacno i pravilno nekoliko polja u aplikaciji. Molim za odgovor.

Sta treba da napisem pod rednim brojem 9 kada popunjavam aplikaciju za zelenu lutriju?

a. In Care Of ( optional)
b. Address Line 1
c. Address Line 2 (optional)
e. District/County/Province/State

in care of (odnosi se na adresu iz usluge, tj. za slucaj kada nisi prijavljen na adresi koju navodis, recimo kada si naveo kucnu adresu koja glasi na tvoje roditelje, a ti stanujes na nekoj drugoj adresi, onda se pise in care of..(npr ime oca)
( ...it is used to give someone the address where you can be contacted when you are staying away from home)
b)adresa (tvoja)
c) -
d) grad, (opstina/okrug/ pokrajina..itd-nije obavezno, odnosno ponovis grad/opstinu ako nemas sta da napises, npr; Beograd, Novi Beograd), drzava

Pokusaj da iscitas ceo forum ili makar sto vise prethodne godine prijava, jer ovde su ti odgovori na sva pitanja i po nekoliko puta, takodje i ovo...sretno
__________________
2023. May SELECTED just woke up after 1000 random not selected years
more than xx entries-not selected

Last edited by svetlana33; 08.10.2020 at 18:17.
Reply With Quote
  #955  
Staro 09.10.2020, 06:21
Green Green je offline
Član
 
Datum prijave: 08.10.2020
US lokacija: Dallas
YU lokacija: Kumanovo, Severna Makedonija
Poruke: 20
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik svetlana33 Prikaz poruke
in care of (odnosi se na adresu iz usluge, tj. za slucaj kada nisi prijavljen na adresi koju navodis, recimo kada si naveo kucnu adresu koja glasi na tvoje roditelje, a ti stanujes na nekoj drugoj adresi, onda se pise in care of..(npr ime oca)
( ...it is used to give someone the address where you can be contacted when you are staying away from home)
b)adresa (tvoja)
c) -
d) grad, (opstina/okrug/ pokrajina..itd-nije obavezno, odnosno ponovis grad/opstinu ako nemas sta da napises, npr; Beograd, Novi Beograd), drzava

Pokusaj da iscitas ceo forum ili makar sto vise prethodne godine prijava, jer ovde su ti odgovori na sva pitanja i po nekoliko puta, takodje i ovo...sretno

Hvala na odgovoru.

Ovako: zivim celo vreme iskljucivo u istoj kuci sa roditeljima, i kuca glasi na ime i prezime mog oca, svi racuni i porezi koji dolaze, dolaze sva plikoa i dokumenta i na njima pise ime i prezime mog oca.
Dali pod 9 a. In Care Of da pisem moje ime i prezime, ili ime i prezime mog oca?
Reply With Quote
  #956  
Staro 09.10.2020, 07:34
caliboy caliboy je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.10.2020
US lokacija: San Diego
YU lokacija: Pozarevac
Poruke: 64
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Green Prikaz poruke
Hvala na odgovoru.

Ovako: zivim celo vreme iskljucivo u istoj kuci sa roditeljima, i kuca glasi na ime i prezime mog oca, svi racuni i porezi koji dolaze, dolaze sva plikoa i dokumenta i na njima pise ime i prezime mog oca.
Dali pod 9 a. In Care Of da pisem moje ime i prezime, ili ime i prezime mog oca?
Vidi druze, moras malo da se opustis. Tebe ako (daj Boze) izvuku ima prste da pojedes kada budes popunjavao DS-260 i prikupljao dokumentaciju... Salim se malo.

To polje "In care of" je optional - nije obavezno. Dakle, ja bih to na tvom mestu ostavio prazno. Samo upisi tvoju adresu iz pasosa i nista ne brini. Naravno ako si ziveo na drugim adresama ranije na kojima si bio prijavljen, navedi i njih. Najbitnije je da budes totalno iskren. Puno srece!
Reply With Quote
  #957  
Staro 09.10.2020, 21:45
svetlana33 svetlana33 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.10.2016
US lokacija: ???
Poruke: 150
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Green Prikaz poruke
Hvala na odgovoru.

Ovako: zivim celo vreme iskljucivo u istoj kuci sa roditeljima, i kuca glasi na ime i prezime mog oca, svi racuni i porezi koji dolaze, dolaze sva plikoa i dokumenta i na njima pise ime i prezime mog oca.
Dali pod 9 a. In Care Of da pisem moje ime i prezime, ili ime i prezime mog oca?
to je sve veoma prosto ; napises adresu koju god da ti zelis gde mislis da mozes da sacekas pismo, ako te recimo nema na adresi na kojoj ipak zelis da primis pismo, upises naravno tu adresu , ali popunis-in care of: odnosno tu upises ime osobe za koju zelis da za tebe primi to pismo (a sve kako se ono nebi slucajno zagubilo)..inace ako si siguran da na toj adresi mozes da primis pismo slobodno je upisi bez tog in care of...
konkretno u tvome slucaju ti zivis na toj adresi roditelja i samo je normalno upisujes pod "line 1." i to je to....
__________________
2023. May SELECTED just woke up after 1000 random not selected years
more than xx entries-not selected
Reply With Quote
  #958  
Staro 10.10.2020, 12:33
edo edoni edo edoni je offline
Drug član
 
Datum prijave: 27.06.2019
Poruke: 33
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik PeckoPivoNew Prikaz poruke
da, da, i supruga i ja živeli van zemlje po godinu i kusur. Plus ja ne znam da li će mi tražiti i sa Kosova, jer sam tamo živeo do 18. godine (bemliga kako vode to)
Kako se zovu te potvrde i gdje se vade da smo malo vise upuceni znaci morao bi vaditi potvrdu iz Njemacke jer tu zivim evo 2 godine
Reply With Quote
  #959  
Staro 11.10.2020, 21:08
PeckoPivoNew PeckoPivoNew je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.09.2020
US lokacija: FL
YU lokacija: Zemun
Poruke: 30
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik edo edoni Prikaz poruke
Kako se zovu te potvrde i gdje se vade da smo malo vise upuceni znaci morao bi vaditi potvrdu iz Njemacke jer tu zivim evo 2 godine
To je "Police Certificate" ili u Srbiji "Potvrda o nekažnjavanju" ili tako nešto. Vadi se u Policiji. Imaš ovde na linku sve linkove za sve zemlje, za dosta njih može online da se naruči, a kod nekih moraš da kontaktiraš ambasadu te zemlje. Proveri za Nemačku (mada ako tamo živiš i dalje, i legalno si prijavljen i sve to, mislim da samo odeš u Policiju i raspitaš se). https://travel.state.gov/content/tra...documents.html
Reply With Quote
  #960  
Staro 12.10.2020, 12:15
Green Green je offline
Član
 
Datum prijave: 08.10.2020
US lokacija: Dallas
YU lokacija: Kumanovo, Severna Makedonija
Poruke: 20
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik caliboy Prikaz poruke
Vidi druze, moras malo da se opustis. Tebe ako (daj Boze) izvuku ima prste da pojedes kada budes popunjavao DS-260 i prikupljao dokumentaciju... Salim se malo.

To polje "In care of" je optional - nije obavezno. Dakle, ja bih to na tvom mestu ostavio prazno. Samo upisi tvoju adresu iz pasosa i nista ne brini. Naravno ako si ziveo na drugim adresama ranije na kojima si bio prijavljen, navedi i njih. Najbitnije je da budes totalno iskren. Puno srece!


Pazim jer ne zelim da napravim neku banalnu gresku pri popunjavanju aplikacije.

Citao sam na internetu na nekim stranicama da su mnogi diskvalifikovani ( a da i ne znaju) jer nisu dobro i precizno popunjavali podatke i nisu dobre fotografije imali.
Mada nije mi jasno kako moze neko da bude diskvalifikovan a da pritom kada stisne dugme dobije i onaj registracioni broj i onaj tekst gde pise da je uspesno poslata prijava.



Mozda je i to samo spekulacija, na internetu ima i mnogo neistine.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV 2021 moja prica uran Prijava na Lutriju 27 30.07.2020 09:28
Novi uslovi za apliciranje 2021.. Sasha983 Prijava na Lutriju 11 15.07.2019 06:09

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 05:08.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.