ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Social Security Number & Green Card » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #771  
Staro 14.02.2018, 10:18
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Hvala @ana2018

Veoma važna informacija. Ja sam se bojao da ću morati da sedim i dosađujem se dok mi ne stigne SSN broj. Ovako ću biti odmah spreman za akciju.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #772  
Staro 14.02.2018, 13:32
ana2018 ana2018 je offline
Član
 
Datum prijave: 20.11.2017
US lokacija: Chicago
Poruke: 21
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
Hvala na podeljenom iskustvu!

Da li ste za SSN aplicirali samo na osnovu pasosa?
Cini mi se da sam na forumu citao da su pojedini nosili drzavljanstva,izvode i slicno, pozdrav i srecno
Nije potrebno nista osim pasosa u kome se nalazi viza. Papir za prijavu ubacite Na one stranu gde vam je zalepljena viza. Sluzbenik zna sta treba da radi.
Reply With Quote
  #773  
Staro 15.02.2018, 16:16
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ana2018 Prikaz poruke
Nije potrebno nista osim pasosa u kome se nalazi viza. Papir za prijavu ubacite Na one stranu gde vam je zalepljena viza. Sluzbenik zna sta treba da radi.
Hvala Ana na javljanju i na informacijama
Puno srece vam zelim,i drago mi je da ste lepo stigli u Usa i da sve protice lepo
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #774  
Staro 18.02.2018, 00:53
ana2018 ana2018 je offline
Član
 
Datum prijave: 20.11.2017
US lokacija: Chicago
Poruke: 21
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ana2018 Prikaz poruke
Drugari, evo nasih prvih iskustava iz USA. Juce smo otisli u SSA (drzavnu kancelariju u kojoj se podnosi prijava za izdavanje socijalnog broja). Unutra je bilo oko 80 ljudi pre nas i odmah smo se razocarali misleci da necemo doci na red. U zgradi ima desetak saltera (slicno kao u ambasadi USA). Odmah smo shvatili da SSA osim za izdavanje socijalnog broja sluzi i za mnoge druge stvari vezane za odnose drzave prema gradjanstvu i da su ljudi tu dosli zato sto im nesto treba (muka ih naterala). Neki traze socijalnu pomoc, neki menjaju mesto boravka, neki deciji dodatak - ljudi traze svoja prava i davanja.... Na masini sa touch-screenom biramo da hocemo da se prijavimo za izdavanje socijanog broja, masina izbacuje papiric sa brojem, uzimamo jednostavni obrazac za prijavu, popunjavamo ga i sedimo. Svi ljudi su ljubazni, cekaju svoj red i gledaju u ekran cekajuci svoj broj.... nas broj je bio S133 i kada smo ga videli odmah smo se oprostili od toga da cemo stici na red. Broj koji je bio na razgovoru na jednom od saltera je bio S126 (drugi brojevi su npr. K58, P32, B44...). Ubrzo stizemo na red i odlazimo zajedno do saltera iako imamo 2 broja jedan za drugim. Sluzbeniku smo objasnili da smo supruznici i ako nije problem da bismo zajedno da podnesemo prijavu. Kaze covek / nema problema, sedite... Uzeo je prijave i pasose i nakon 5-7 minuta kuckanja po racunaru vraca nam pasose. Upitala sam ga kada mozemo ocekivati da stigne SSN jer je moguce da cemo vrlo brzo naci posao pa nam taj broj treba. On nam je odgovorio da ce brojevi za nas biti spremni vec za 2-3 dana, a da ce sam SSN fizicki stici na adresu za oko 10-15 dana. Rekao nam je jos da slobodno dodjemo za 3 dana i zatrazimo da nam ispisu nase brojeve koji ce do tada biti spremni. To je, kaze, dovoljno za poslodavca da izvrsi prijavu ili proveru jer cemo vec biti u sistemu. Zahvalismo se i on nam je jos dao potvrde sa kojima cemo doci po SSN brojeve. Dakle, savet za dobitnike prilikom doalska u SSA / pitajte da li ce broj biti gotov uskoro i kada ce to biti ako vam se zuri i da li mozete da dodjete kod njih za nekoliko dana. Ovaj sluzbenik je bio jako ljubazan kao i uostalom svi ljudi na koje smo do sada nailazili.
Nadam se da je ovo bilo od pomoci.
Nova informacija - nismo stigli da odemo do kancelarije da uzmemo podatke o SSN, ali smo pre pola sata dobili koverte sa SSN brojevima koje su stigle poštom! Od ponedeljka do danas je prošlo samo 5 dana, verujem da je ovo rekord.... mada će pre biti da je ovo "mrtva sezona" i da administracija nije na odmoru pa stižu brzo sve da odrade.
Verujem da je i ova informacija od koristi.
Javljamo se dalje kada odradimo još nešto - ID, vozačku dozvolu ili kada dobijemo Green Card.
Reply With Quote
  #775  
Staro 18.02.2018, 08:47
subman subman je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2017
Poruke: 68
Nepromenjeno

ja imam stari SSN dok sam bio na J1 vizi, sad imam GC jel moram trazim novi SSN ili uopste dal moram da idem da menjam karticu ili da mi lupe pecat neki na nju, ne znam sta trebam da radim?
Reply With Quote
  #776  
Staro 18.02.2018, 11:28
Ggaga Ggaga je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.05.2017
US lokacija: Washington DC
YU lokacija: Beograd
Poruke: 171
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik subman Prikaz poruke
ja imam stari SSN dok sam bio na J1 vizi, sad imam GC jel moram trazim novi SSN ili uopste dal moram da idem da menjam karticu ili da mi lupe pecat neki na nju, ne znam sta trebam da radim?
Pretrazi forum cini mi se da su ostali clanovi pisali da ssn broj ostaje isti tako da ga vec imas ali verovatno moras da se javis.
Reply With Quote
  #777  
Staro 06.03.2018, 22:42
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Ovo vazi samo za SSN broj Mozete ovde da procitate uputstva i mnogo toga vezano za SSN

https://www.ssa.gov/

https://www.ssa.gov/ssnumber/

https://www.ssa.gov/ssnumber/ss5doc.htm

__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #778  
Staro 06.03.2018, 23:50
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik subman Prikaz poruke
ja imam stari SSN dok sam bio na J1 vizi, sad imam GC jel moram trazim novi SSN ili uopste dal moram da idem da menjam karticu ili da mi lupe pecat neki na nju, ne znam sta trebam da radim?
Ne, ne treba da trazite novi SSN ali morate da odete u SSO i da azurirate svoj status i da Vam se skinu restrikcije, ako ste ih imali.
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #779  
Staro 08.03.2018, 02:05
Tea900 Tea900 je offline
Član
 
Datum prijave: 09.09.2017
Poruke: 21
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik subman Prikaz poruke
ja imam stari SSN dok sam bio na J1 vizi, sad imam GC jel moram trazim novi SSN ili uopste dal moram da idem da menjam karticu ili da mi lupe pecat neki na nju, ne znam sta trebam da radim?
Moras da odes u SSO i predas zahtjev za novu karticu,socijalni broj ce ti ostati isti samo ti nece pisati ono valid for work only(ili sta vec pise, zaboravila sam ). Dok cekas karticu mozes normalno da radis
Reply With Quote
  #780  
Staro 07.04.2018, 20:13
EMIGRANT's Avatar
EMIGRANT EMIGRANT je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.10.2012
US lokacija: New York, NY
YU lokacija: Srbija, Vojvodina
Poruke: 39
Red face Adresa stalnog boravka

Ako sam dobro razumeo, čitajući uputstvo koje sam dobio uz kovertu, kao i odgovore na ovoj temi, poslednja šansa za promenu adrese na koju će biti poslat Green Card je na aerodromu u USA, kod službenika U.S. Customs and Border Protection.

U pomenutom uputstvu, koje sam dobio uz kovertu, a koje se odnosi na izdavanje Social Security Number Card, u rubrici 'Ako se niste prijavili za SSN kada ste podneli molbu za vizu ...' piše između ostalog i sledeće:

'Kada budete imali adresu stalnog boravka, molimo vas da nas pozovete kako biste saznali gde da podnesete zahtev za SSN karticu.'

Po ovom ispada da useljenik ima mogućnost da pronađe stan kada doputuje i da će oni na osnovu te nove adrese boravka da upute imigranta u kancelariju koja je najbliža toj adresi, odnosno u kancelariju koja pripada državi u kojoj je ta adresa.

Ja sam prijavio adresu u Floridi, na kojoj žive moji rođaci, a putujem u Njujork i želim tamo da ostanem. U Njujorku ću pre iznajmljivanja sopstvenog stana morati da nađem posao, tako da na aerodromu neću moći da promenim adresu koju ni nemam. Trenutno ne postoji način da dođem do bilo kakve adrese u Njujorku, osim od vlasnika stana kod kojeg bi rezervisao sobu na hostel sajtu.

Koliko sam shvatio svaka prijavljena adresa uvek ostaje zabeležena i nije preporučljivo često menjati adrese i da je najbolje da sledeća adresa, posle one koja je navedena prilikom aplikacije za vizu, bude adresa legalno iznajmljenog stana. Problem je i što po zakonu svaka promena adrese mora da se prijavu u roku od 10 dana.

Nije baš pametno da se na aerodromu da adresa vlasnika stana kod kojeg je rezervisana soba, jer on može da otkaže tu rezervaciju i da se nikad ni ne upoznam sa njim.

U slučaju da se upoznam sa vlasnikom koji mi izdaje sobu za prenoćište možda bi mogao da se dogovorim sa njim da mi dopusti da prijavim njegovu adresu na formularu za izdavanje SSN, pa da mi SSN kartica stigne na njegovu adresu u tom kratkom roku, 5 do 10 dana, kako su navodili članovi ovog foruma, što bi bilo idealno.

Ne znam šta bi se desilo kada bih u kancelariji Socijalnog, koja se nalazi u Njujorku, u zahtevu za SSN, naveo adresu u Floridi. Da li može da se dogovori u kancelariji da se SSN kartica ne šalje na adresu već da je ostave kod njih u kancelariji i da se lično preuzme?

Ako bi mogla da ostane ta adresa u Floridi, problem bi bio što na poštanskom sandučiću kod moje rođake ne stoji moje ime, pa bi poštar možda samo ostavio obaveštenje da dođem u poštu i preuzmem karticu, a ja to ne bih mogao jer nisam tamo, a rođaka ne bi mogla ni u pošti da ga preuzme jer verovatno treba lično da se preuzme.

Ako bi ipak uspela da preuzme karticu SSN, da li postoji mogućnost da mi nekako pošalje i bez adrese stana u Njujorku, da ostane u pošti i da dobijem obaveštenje na email pa da odem da preuzmem?

Postoje i servisi za iznajmljivanje pošte, koji se naplaćuju oko 25$ na mesečnom nivou, oni koje ljudi koriste kada kupuju preko ebay, pa me interesuje da li je pametno zakupiti tu adresu i navesti je u kancelariji za SSN?

Primer jedne virtualne kancelarije, u Njujorku, kod koje se mogu iznajmiti adrese:

http://www.nycvirtualoffice.com

Pretpostavljam da je to legalna usluga, jer bi verovatno morao da objašnjavam službeniku ko tu živi itd.

Za GC nisam ni platio fee, to ću od prve plate i kad budem iznajmio svoj stan, tako da sa tim neću ni da se opterećujem, nadam se da po dolasku u USA imam bar tri meseca vremena da uplatim taj fee.

SSN kartica mi je sad najveći problem i velika dilema

Hteo bih da sve bude legalno i po zakonu.

Jasno mi je da je u Njujorku skupo rentiranje i da treba platiti za pola ili čak celu godinu u napred, što ja definitivno neću moći pre nego se zaposlim.

Jedno je sigurno i od toga nema odstupanja, idem u Njujork i tamo ću u kancelariji socijalnog podneti zahtev za SSN
__________________
DV-2008, 2009, 2014, 2015, 2016, 2017 - Has not been selected
DV-2018 - You have been randomly selected
Case Number: 2018EU000043XX

15.06.2017. Poslat DS-260
20.09.2017. Obavešten putem email poruke da je zakazan intervju
20.11.2017. Obavljen lekarski pregled (9:00h do 13:30h).
22.11.2017. Obavljen intervju (8:30h - 10:00h)
24.11.2017. Viza u pasošu
30.11.2017. Stigao pasoš sa vizom u DHL servisni centar
00.05.2018. Activation trip (ulaz, možda izlaz i gotovo)
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Oduzimanje Green Card-a takecare Agencije za prijavu 6 08.05.2017 14:42
Green Card - Sigurnost Bazzoli Vaša strana 11 07.07.2015 05:01
Green Card za porodicu Zorzy88 Stare teme 3 07.02.2011 19:43
Green Card and SSN Smith6000 Stare teme 1 17.02.2010 09:14

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 01:43.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.