ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 31.01.2018, 21:46
kuki kuki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.06.2015
Poruke: 95
Nepromenjeno Koje su obaveze nas kao nosilaca zelene karte, sta sve moramo da prijavimo?

1. Racun(i) van USA, ako su u zbiru bili 10.000$ ili vise u bilo kom trenutku tokom posmatranog vremenskog perioda, tzv. FBAR.

Do kog datuma 2018-te godine ti racuni moraju da se prijave, i za koji vremenski interval treba da pratimo stanje na tim racunima, tj. od kog do kog datuma (koje godine) pratimo stanje na racunima koje prijavljujemo ove 2018. godine?

2. Bruto zarada (uracunavajuci odbitke od cekova, ne samo neto sa cekva sto se dobilo na ruke, plus bruto plata van US ako je neko imao i u nekoj drugoj drzavi, npr. Srbiji) jedino ako je sve to u zbiru 10.350$ ili vise za single osobu tokom 2017. kalendarske godine, ta osoba mora da prijavi tu zaradu.

3. Da li ima jos nesto sto moramo da prijavljujemo?
Reply With Quote
  #2  
Staro 02.02.2018, 02:49
kuki kuki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.06.2015
Poruke: 95
Nepromenjeno

Pa zar je moguce da niko na forumu ne zna postoje li jos neke nase obaveze kao nosilaca zelene karte (osim prijave racuna van US, ako su u zbiru bili 10.000$ ili vise i prijave prihoda, ako su bili iznad 10.350$ tokom kalendarske godine....)

Reply With Quote
  #3  
Staro 02.02.2018, 07:08
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kuki Prikaz poruke
1. Racun(i) van USA, ako su u zbiru bili 10.000$ ili vise u bilo kom trenutku tokom posmatranog vremenskog perioda, tzv. FBAR.

Do kog datuma 2018-te godine ti racuni moraju da se prijave, i za koji vremenski interval treba da pratimo stanje na tim racunima, tj. od kog do kog datuma (koje godine) pratimo stanje na racunima koje prijavljujemo ove 2018. godine?

2. Bruto zarada (uracunavajuci odbitke od cekova, ne samo neto sa cekva sto se dobilo na ruke, plus bruto plata van US ako je neko imao i u nekoj drugoj drzavi, npr. Srbiji) jedino ako je sve to u zbiru 10.350$ ili vise za single osobu tokom 2017. kalendarske godine, ta osoba mora da prijavi tu zaradu.

3. Da li ima jos nesto sto moramo da prijavljujemo?
LPR je u obavezi i da prijavi promenu mesta prebivalisa svaki put.

Takodje, muskarci od 18 do navrsenih 26 godina treba da se registruju za Selective service (U.S. Army). Ovo je obaveza a iskusniji clanovi ce napisati da li su se prijavljivali za SS.
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #4  
Staro 02.02.2018, 10:22
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Ukoliko ima nekog izmejdu 18-26 godina ne bi bilo lose da napise nesto o selecive service.... Meni na intervjuu taj dokument nisu vratili, ne znam da li je mozda u koverti, ali svakako sam mislio da taj dokument dobijam nazad i da samo treba da ga predam u nekoj posti u usa
Reply With Quote
  #5  
Staro 02.02.2018, 16:27
Simke Simke je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.05.2017
Poruke: 87
Nepromenjeno

Sada nista nisam razumeo.. Sta je Selective service? Kako i kada se popunjava? Gde se salje? I ovo oko bankovnog racuna, dali traze to ili ne? Ja imam punih 26 god, kad budem bio na intervjuu imacu 27.. Sta mi je potrebno od ovog?
Reply With Quote
  #6  
Staro 02.02.2018, 16:52
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Svi muskarci starosti od 18 do 26 godina u obavezi su da se prijave za selective service system. Zakonski propisana obaveza , sada se i ne secam vise, citao sam o tome pre intervjua... u slucaju da izbije rat mogu da te pozovu i moras da se odazoves...
Kada popunjavas DS imas taj fajl negde, medjutim ja ga nisam video i samo sam preuzeo obrazac sa interneta.
Pokusavam sad da nadjem link, ali izgleda da im sa sajtom nesto nije kako treba. Kada skines obrazac ne popunjavas ga vec prazan nosis na intervju. Mada ako ces do intervjua napuniti 27 mislim da ti nece biti potrebno
Reply With Quote
  #7  
Staro 02.02.2018, 17:22
Simke Simke je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.05.2017
Poruke: 87
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
Svi muskarci starosti od 18 do 26 godina u obavezi su da se prijave za selective service system. Zakonski propisana obaveza , sada se i ne secam vise, citao sam o tome pre intervjua... u slucaju da izbije rat mogu da te pozovu i moras da se odazoves...
Kada popunjavas DS imas taj fajl negde, medjutim ja ga nisam video i samo sam preuzeo obrazac sa interneta.
Pokusavam sad da nadjem link, ali izgleda da im sa sajtom nesto nije kako treba. Kada skines obrazac ne popunjavas ga vec prazan nosis na intervju. Mada ako ces do intervjua napuniti 27 mislim da ti nece biti potrebno
Hvala damagog! Ja ovo pitam jer nigde u DS takodje nisam video ovo pa sam zvog toga pitao.. Nigde do sada nisam video da su nekom ove godine trazili potvrdu iz banke sa stanjem bankovnog racuna? Dali ti traze ili ne moramo nositi takav papir? Ili ako mora koliko unapred treba da uplatimo novav na racun ili to nema veze?
Reply With Quote
  #8  
Staro 02.02.2018, 17:56
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

Potvrda iz banke je potrebna za druge vrste viza, ne i za DV.
Selective service se pojavi kao obavestenje prilikom popunjavanja DS260 svakom ko je mladji od 26 godina, i moras da kliknes OK kao dokaz da si primio k znanju. Ne mozes za 15 godina da kazes "jao nisam znao". Meni je iskocilo kad sam popunjavao DS260 za sina koji ima 8 godina.
Selective service je ekvivalent nasem upisu u evidenciju vojnih obveznika.
Reply With Quote
  #9  
Staro 02.02.2018, 18:20
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Opusteno skroz, i ja to nisam primetio, a proveravao sam DS obrazas 10 puta sigurno, samo sam predao taj papir na intervjuu, konzul odradio sta je trebalo i rekao mi gde da potpisem. Nikakvu potrvrdu iz banke nisam imao, niti to treba za Srbiju
Reply With Quote
  #10  
Staro 07.02.2018, 12:24
kuki kuki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.06.2015
Poruke: 95
Nepromenjeno

Znaci zakljucujemo da nosilac zelene karte ima tri obaveze (ako je mladji od 26 godina ima i cetvrtu vojnu obavezu):

1. Da prijavi stanje na racunima van US (ako su u zbiru ti racuni bili 10.000$ ili vise makar tokom jednog dana u godini za koju se prijavljuju, znaci prijavljuje samo najveci iznos u zbiru tokom godine)

2. Da prijavi zaradu od 1. januara do 31. decembra (10.350$ ili vise za samca, kada se saberu bruto zaradjene plate u US i u Srbiji pa ako je zbir svih tih plata vise od 10.350$ bruto zarade, jedino tada smo u obavezi prijaviti tu zaradu, ako je manje od te cifre, ni nismo u obavezi da prijavljujemo)

3. Da prijavimo promenu US adrese, ako se preselimo, cini mi se u roku od 10 dana.

Ako neko zna jos nesto, neka doda

Da li neko moze da potvrdi sve ove moje tvrdnje, ili bi neku korigovao ako zna da je nesto drukcije?

A jos nesto me zanima, ako je prvi ulazak u US bio sredinom kalendarske godine (npr. 1-og jula 2016.), samim tim i status nosioca zelene karte pocinje od tog datuma. Da li u vreme kada je vrsena prijava za 2016 (dakle tokom 2017. godine), da li se u takvom slucaju posmatra stanje na racunima i bruto zaradjen novac za period od 1. januara 2016-te do 31. decembra 2016-te (tj. za celu kalendarsku 2016.), ili od 1-og jula 2016. do 31-og decembra 2016 (tj. od datuma pocetka statusa LPR, pa do kraja kalendarske godine).

Last edited by kuki; 07.02.2018 at 12:32.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
aktiviranje zelene karte wingreen Vaša strana 27 03.03.2022 02:01
Prije iseljenja - stvari koje moramo uraditi landlord Vodič za emigrante 110 08.05.2019 00:56
Valjanost zelene karte Marley Stare teme 2 07.04.2013 14:17

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:16.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.