ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 10.02.2010, 15:56
lukadj lukadj je offline
Član
 
Datum prijave: 08.02.2010
Poruke: 1
Nepromenjeno Neko da mi posalje robu iz usa?

Ja sam iz Srbije a ovde vas ima dosta koji su otisli u USA,zanima me jer neko zainteresovan da mi kupi patike konkretno nike(1ili2 para) i posalje? Naravno i on bi zaradio,a za placanje bih se dogovorili?
Reply With Quote
  #2  
Staro 10.02.2010, 23:34
dare_ns's Avatar
dare_ns dare_ns je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2008
US lokacija: West Dover, VT
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 276
Nepromenjeno

meni je pre nekoliko dana stigao paket iz US, poslato redovnom poshtom (hvala dreamer-u i ostalim forumashima na informacijama )
Poshtarina je bila $30 od Portlanda do NS.
I otprilike je to ta tezhina dva para patika.

Prvo ti proveri da li ti se isplati da poshaljesh novce nekome preko Western-a (usluga slanja je od 800RSD do 8.000RSD, preko toga do valjda 12.000 je 1.500RSD usluga).
Drugo, broj patika, njihova cena + shipping do te osobe koja cje ti poslati.

znachi uzmesh u obzir koliko te patike koshtaju u Srbiji, i onda proverish koliko te izadje "patika iz US sa shippingom"+"WesternUnion"+"~$30 za USPS". Ako ti se isplati - onda vredi chekati
__________________
6. prijava na lutriju - 06.10.2013.
J-1 visa approved - 16.03.2011.
C1/D visa approved - 09.04.2013.
Već dugo samo turista.
Reply With Quote
  #3  
Staro 10.02.2010, 23:49
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Kad je Western Union poceo da radi transfer iz Srbije (znam da je ka tamo bilo moguce odavno, ali ne od tamo zbog bankarske regulative)?

Sto se patika tice, zar nije bolje sacekati PayPal, pa onda milina - narucujes odakle hoces i to po mnogo boljim cenama? Ne secam se tacno detaljnih vesti o tome, ali cini mi se da je April 2010 bio u opticaju (ako se usvojila promena bankarskog zakona). Iju, sto nisam u toku
Reply With Quote
  #4  
Staro 11.02.2010, 10:27
dare_ns's Avatar
dare_ns dare_ns je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2008
US lokacija: West Dover, VT
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 276
Nepromenjeno

Ne znam kada je pocheo, mozhda u 2009. Ni ja nisam znao da je mogucje iz Srbije, ali sada iz bilo koje poshte mozhesh poslati u inostranstvo.

http://www.transfernovca.rs/
__________________
6. prijava na lutriju - 06.10.2013.
J-1 visa approved - 16.03.2011.
C1/D visa approved - 09.04.2013.
Već dugo samo turista.
Reply With Quote
  #5  
Staro 12.02.2010, 11:01
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Navodno PAy Pal jos ne razmislja da omoguci srpskim prevarantima da salju pare na taj nacin... Mnogo smo nesigurni, ma sta to znacilo...
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
Reply With Quote
  #6  
Staro 12.02.2010, 12:14
nemili's Avatar
nemili nemili je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.10.2009
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Beograd
Poruke: 290
Pošalji Skype™ poruku korisniku nemili
Nepromenjeno

Jos prosle godine pocelo je usladjivanje bankarskog sistema zahtevima PayPal-a, a odrzana je i konferecija u BG na kojoj su ucestvovali celni ljudi eBay-a, PayPala i naseg ministarstva za informatiku i telekomunikacije. Navodno bicemo dodati na PayPal listu u 2010.
http://www.24sata.rs/specijal.php?id=67822
__________________
17.01.2011. - stigao u Chicago
Reply With Quote
  #7  
Staro 29.10.2015, 08:01
Nina-Nina Nina-Nina je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.05.2015
YU lokacija: Hrvatska
Poruke: 33
Nepromenjeno

Evo da ne otvaram novu temu ovdje ću vam postaviti pitanje.
Zanima me koliko je najjeftinija poštarina iz USA za Hrvatsku? Znam da dosta ovisi iz kojeg dijela USA pa bi voljela čuti od vas koji tamo živite koliko bi iz vašeg mjesta došla poštarina.
Naime mi dosta naručujemo preko eBaya i to pretežno iz Kine jer je besplatna poštarina. Međutim nalazimo dosta povoljnih stvari is US ali poštarina je veća nego što košta željeni artikel i uz to još lupaju i import charges. U biti mene zanima evo konkretno za recimo djelove za mobitele, ili pokvaren mobitel, slupan itd, ili recimo jedan komad odjeće i tako tome slično. Znači ništa ogromno ni teško ni u većoj količini. Evo recimo za neki mali dio za mob koji košta recimo 2-3 dollara i teži možda svega 2-3 grama oni stave poštarinu od 25-30 dollara + još toliko za import charges. To mi nekako nema smisla.
__________________
DV2017 - Has not been selected
Reply With Quote
  #8  
Staro 29.10.2015, 13:28
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Nina-Nina
postarinu mozes vidjeti ovdje: usps.com (calculate price) : za slanje u Hrvatsku:
http://pe.usps.com/text/Imm/ce_016.htm#ep3134270
http://postcalc.usps.com/
a kad odes na ovo calculate price i izaberes Croatia, najmanja cijena koju sam ja nasla je $25.00, znaci nije do prodavca nego do poste(postarine)
Citat:
Priority Mail International® Padded Flat Rate Envelope**More info about Priority Mail International® Padded Flat Rate Envelope
Value of contents can not exceed $400.00
USPS-Produced Envelope: 12-1/2" x 9-1/2"
Maximum weight 4 pounds.

6 - 10 business days to many major markets1,2

$26.50

$25.25

Product Selected Price Description Price Online Price
Priority Mail International® Padded Flat Rate Envelope
Expected Delivery Day 6 - 10 business days to many major markets1,2

Total

$26.50

$25.25
**GXG, Priority Mail International Flat Rate Envelopes and Small Flat Rate priced boxes, First-Class Mail International, and First-Class Package International Service are not available for items requiring an Export License under U.S. Law.
1. Average performance to major markets.
2. Actual transit time may vary for origin and destination
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #9  
Staro 30.10.2015, 07:45
Nina-Nina Nina-Nina je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.05.2015
YU lokacija: Hrvatska
Poruke: 33
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mikiSA Prikaz poruke
Nina-Nina
postarinu mozes vidjeti ovdje: usps.com (calculate price) : za slanje u Hrvatsku:
http://pe.usps.com/text/Imm/ce_016.htm#ep3134270
http://postcalc.usps.com/
a kad odes na ovo calculate price i izaberes Croatia, najmanja cijena koju sam ja nasla je $25.00, znaci nije do prodavca nego do poste(postarine)
Hvala ti na odgovoru. To je dosta skupo ako se naručuje neka sitnica. Ma mene ju u biti zbunilo to što smo nedavno naručili nešto za nekih 5 dollara (poslije smo skužili da je iz US) i poštarina je bila 3 dollara. I još nije bilo ni import charges. Zato sam zbunjena. Kako sad pojedinci mogu poslati za 3 dollara dok ostali traže 25-30 dollara.
__________________
DV2017 - Has not been selected
Reply With Quote
  #10  
Staro 30.10.2015, 14:37
Tomislav1970 Tomislav1970 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Bg
Poruke: 283
Nepromenjeno

Razlika u cijeni je da li se posiljka salje obicnom postom, ili preporuceno, ili kurirskom sluzbom
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Ako neko zna veselina77 Stare teme 21 11.11.2009 17:30

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 11:32.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.