ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 20.10.2011, 14:53
Boki_Bg Boki_Bg je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.11.2009
Poruke: 37
Nepromenjeno Posao za saobracajnog inzinjera u USA

Cao svima,

pratim ovaj forum vec duzi vremenski period, i stvarno ima korisnih i zanimljivih stvari da se cuje a bogami i vidi. Popunio sam prijavu za GC i sada preostaje cekanje...
Imam zavrsen saobracajni faklutet (smer logistika), BG univerzitet, pa me interesuje kakava je situacija sa poslom, proiznavanjem diplome Saobracajnog fakulteta... Ja sam zavrsio po starom programu, 5 godina, i imam potvrdu da moje zvanje dipl. ing. je ekvivalentno zvanju master-a, ali problem je sto nece da mi izdaju master diplomu, nego samo neko uverenje o jednakosti.
Interesuje me pre svega posao, kakva je sitaucija na trzistu, da li je ovaj posao trazen, koliko je placen, i sve ostalo... Sto se tice lokacije meni je najinteresantniji Chicago (bio 2 puta turisticki i grad je stvarno fenomenalan) ali bilo koja druga lokacija i informacija je dobro dosla!

Hvala u napred!

Pozdrav,
  #2  
Staro 20.10.2011, 17:09
Vuvuzela Vuvuzela je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.07.2010
US lokacija: Hm, who knows?
YU lokacija: Hrvatska
Poruke: 96
Nepromenjeno

#1 Danas, 15:53
Boki_Bg
Član Datum prijave: 11.11.2009
Poruke: 1

[QUOTE]Posao za saobracajnog inzinjera u USA

--------------------------------------------------------------------------------

Cao svima,

pratim ovaj forum vec duzi vremenski period, i stvarno ima korisnih i zanimljivih stvari da se cuje a bogami i vidi. Popunio sam prijavu za GC i sada preostaje cekanje...
Imam zavrsen saobracajni faklutet (smer logistika), BG univerzitet, pa me interesuje kakava je situacija sa poslom, proiznavanjem diplome Saobracajnog fakulteta... Ja sam zavrsio po starom programu, 5 godina, i imam potvrdu da moje zvanje dipl. ing. je ekvivalentno zvanju master-a, ali problem je sto nece da mi izdaju master diplomu, nego samo neko uverenje o jednakosti.
Interesuje me pre svega posao, kakva je sitaucija na trzistu, da li je ovaj posao trazen, koliko je placen, i sve ostalo... Sto se tice lokacije meni je najinteresantniji Chicago (bio 2 puta turisticki i grad je stvarno fenomenalan) ali bilo koja druga lokacija i informacija je dobro dosla!

Hvala u napred!

Pozdrav,
[/QUOTE]

Boki_bg, mi prometni iliti saobraćajni inženjeri baš i nismo u nekoj dobroj poziciji što se tiće USA. Naime, oni, u biti, nemaju takvo zvanje - oni razlikuju traffic engineer i transportation engineer, ali sve je to u okviru nekakvog civil engineeringa, dakle građevinske struke. Tamo ne postoji prometni (saobraćajni) fakultet sam za sebe kao što je to slučaj ovdje na Balkanu. Tvoju diplomu će priznati pod BS. Master ti neće priznati jer, koliko sam ja istraživao (a puno je vremena uloženo u to, vjeruj mi) nikome nisu priznali taj master degree s našom diplomom. Traffic engineer je više usmjeren na projektiranje prometnica, parkirališta i upravljanje prometom, dok je transportation engineer više usmjeren na transport robe, upravljanje teretnim voznim parkom i skladištima i sl. Na kraju, sve se svodi na to što ti znaš raditi. Diploma je samo popratni papir koji je (hvala Bogu da ga imaš) dobrodošao, međutim ako iza toga nema znanja i iskustva ne vrijedi ništa!:bravo:
__________________
Prijava (supruga i ja) 7.10.2010. - prvi puta
01.05.2011. - ništa
15.07.2011. - ništa
Prijava (supruga i ja) 02.11.2011. - drugi puta
  #3  
Staro 21.10.2011, 07:34
Boki_Bg Boki_Bg je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.11.2009
Poruke: 37
Nepromenjeno

[QUOTE=Vuvuzela;25628]#1 Danas, 15:53
Boki_Bg
Član Datum prijave: 11.11.2009
Poruke: 1



Boki_bg, mi prometni iliti saobraćajni inženjeri baš i nismo u nekoj dobroj poziciji što se tiće USA. Naime, oni, u biti, nemaju takvo zvanje - oni razlikuju traffic engineer i transportation engineer, ali sve je to u okviru nekakvog civil engineeringa, dakle građevinske struke. Tamo ne postoji prometni (saobraćajni) fakultet sam za sebe kao što je to slučaj ovdje na Balkanu. Tvoju diplomu će priznati pod BS. Master ti neće priznati jer, koliko sam ja istraživao (a puno je vremena uloženo u to, vjeruj mi) nikome nisu priznali taj master degree s našom diplomom. Traffic engineer je više usmjeren na projektiranje prometnica, parkirališta i upravljanje prometom, dok je transportation engineer više usmjeren na transport robe, upravljanje teretnim voznim parkom i skladištima i sl. Na kraju, sve se svodi na to što ti znaš raditi. Diploma je samo popratni papir koji je (hvala Bogu da ga imaš) dobrodošao, međutim ako iza toga nema znanja i iskustva ne vrijedi ništa!:bravo:[/QUOTE]

Vuvuzela,
hvala na brzom odgovoru, ali da budem iskren ocekivao sam takav ili bar slican odgovor. Sto se tice diplome, svakako je plus, bilo bi jos lepse da priznaju i master ali sta da se radi..
Iskreno nisam znao za ovu "podelu" saobracajnih inzinjera na Traffic engineer i Transportation engineer. Ako je tako, onda meni vise odgovara ova druga opcija, posto sam zavrsio logistiku (transport, spedicija, skladistenje...).
Kakve su plate Transportation engineer-a (npr. u Chicagu)?
  #4  
Staro 21.10.2011, 08:40
Vuvuzela Vuvuzela je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.07.2010
US lokacija: Hm, who knows?
YU lokacija: Hrvatska
Poruke: 96
Nepromenjeno

Sve o transportation engineer imaš ovdje:

[url]http://www.onetonline.org/link/summary/17-2051.01[/url]

Plaća varira ali je, u pravilu, odlična (nezamisliva za naše standarde). Međutim moraš računati da se natječeš za posao s njihovim inženjerima koji, vjerojatno, imaju prednost pred tobom, što zbog identičnosti obrazovnog sustava koji su prošli, što zbog jezika, što zbog politike .... Uglavnom, trebalo bi puno raditi na sebi, usavršavati jezik, premostiti razlike između njihovih i naših obrazovnih programa, a sve u cilju da povećaš svoje šanse u borbi za to radno mjesto.
__________________
Prijava (supruga i ja) 7.10.2010. - prvi puta
01.05.2011. - ništa
15.07.2011. - ništa
Prijava (supruga i ja) 02.11.2011. - drugi puta
  #5  
Staro 21.10.2011, 11:32
Boki_Bg Boki_Bg je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.11.2009
Poruke: 37
Nepromenjeno

Hvala puno na ovim informacijama.
Sajt je detaljan, treba ce vremena ovo sve procitati.
Ako i dobijem GC i odem u USA (sa zenom i detetom), ne ocekujem ja odmah da ce moci raditi kao inzinjer, ali vazno je nadati se... Uostalom ne plasim se nikakvog posla, smo da se radi... Vremenom bi trebalo da sve dodje na svoje mesto...
Moja zena je zavrsila Poljoprivredni faklutet, smer stocarstvo. Da li neko ima informaciju kako stoje poljoprivredni inzinjeri u USA (Chicago i okolina prvenstveno + rest of USA)?
  #6  
Staro 21.10.2011, 17:57
Vuvuzela Vuvuzela je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.07.2010
US lokacija: Hm, who knows?
YU lokacija: Hrvatska
Poruke: 96
Nepromenjeno

E da, u pravilu se traži i da imaš položen njihov PE (professional engineer). To je kao neki stručni ispit i to se polaže u svakoj saveznoj državi posebno. Tu nama fali onaj građevinski dio koji njihovi inženjeri slušaju i polažu u sklopu svog školovanja. Ali uz puuuno učenja (jer ispit nije nimalo jednostavan) može se sve! Dok čekaš da te izvuku (za što ti želim sreću) istražuj :book:, sve je na internetu i dostupno je. Ne napraviš li kvalitetnu i temeljitu pripremu izgorit ćeš tamo u sekundi!
__________________
Prijava (supruga i ja) 7.10.2010. - prvi puta
01.05.2011. - ništa
15.07.2011. - ništa
Prijava (supruga i ja) 02.11.2011. - drugi puta
  #7  
Staro 17.12.2012, 15:17
Boki_Bg Boki_Bg je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.11.2009
Poruke: 37
Nepromenjeno

Samo da osvezim malo ovu temu...
Ako neko ima jos iskustva sa saobrcajnim inzinjerima u USA neka pise, bicu Vam zahvalan.
  #8  
Staro 17.12.2012, 19:02
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

moja zena je saobracajni inzenjer smer telekomunikacije. U principu zaposlila se na odlicnoj poziciji u odlicnoj firmi bez da su joj proveravali ili trazili diplomu tako ono sta znam mislim da sve zavisi od slucaja do slucaja ....
  #9  
Staro 17.12.2012, 19:35
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Ja koliko znam to se ovde zove civil engineering - transportation. I ne moras samo da radis nesto vezano za saboracaj. Logistike imas gde hoces gledaj poslove sa imenima "Supply chain" nesto i slicno. Nemaju na svim fakultetima te specijalizacije, obicno je mnogo manje nego sto je kod nas svih pet godina. Imam druga te struke doduse on je ovde zavrsio PhD a dosao sa saobracajnim iz Kine. On je sad profesor predaje Transportation Engineering kurseve.
  #10  
Staro 17.12.2012, 20:17
cape011 cape011 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 01.11.2012
YU lokacija: Beograd
Poruke: 85
Nepromenjeno

Pa sigurno da ima posla za tu struku. Pogotovu je tamo razvijen kamionski transport.
Samim tim i logistika.
Evo ti sajt jedne americke firme, mozda ti pomogne

[url]http://www.criticalexpedite.com[/url]

Bave se pracenjem kamiona i logistikom.
Inace oni su skoro otovirli i firmu kod nas i nasi im ljudi rade logistiku iz kancelarije u BG
Naravno kad im se isplati da im isti posao radi neko ovde za 250 e, a sve ide preko neta, skajp, mail, telefon.

A tebi bi najbolje bilo da upadnes tamo u neki DMV :)
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Posao i zdravstveno osiguranje na poslu Sacipko Vaša strana 10 20.10.2011 19:18
Kvalifikovanje kroz posao? vrhunski Prva koverta 1 18.07.2011 10:51
Posao Konacno! / Iskustava sa casovima voznje kaneolopa Vaša strana 19 16.10.2009 15:47
Resume za posao Veronika Vaša strana 21 23.04.2009 10:47
Kako tražiti posao u USA emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 12.06.2007 22:33

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 11:12.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.